Gönderen Konu: Paris'te Charlie Hebdo dergisine silahlı saldırı  (Okunma sayısı 7391 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 41413
 • 442
Gericilerden tehdit dolu bildiri: Ölürüz, öldürürüz!
« Yanıtla #20 : 18 Ocak 2015, 20:09:21 »
Gericilerden tehdit dolu bildiri: Ölürüz, öldürürüz!
Fatih Camisi'nde Charlie Hebdo dergisini basarak 12 kişiyi katleden Kouachi kardeşler için gıyabi cenaze namazı kılan gericiler, burada tehdit dolu bir bildiri okudu.Gericilerden tehdit dolu bildiri: Ölürüz, öldürürüz!

ÇAĞDAŞ SES / HABER MERKEZİ - Kouachi kardeşler için cenaze namazı kılan gericiler, "Allah ve resulu için ölürüz, öldürürüz" başlıklı bir bildiri okudu.
İşte o bildiri ve eylemden karelerİşte o bildiri ve eylemden kareler

Bildiride İslam peygamberi Muhammed'e "hakaret eden" bir kişinin kafasının kesilmesi örneği verilerek, Charlie Hebdo katliamı bunun devamı olarak tanımlandı.

"Allah resulunun hayasızca karikatürlerini yapan seviyesizlere anladıkları dilden hadlerini bildirdiler" denilen bildiride, "darısı saldırgan kafirlerin de başına" ifadeleri yer aldı.

İşte o bildiri:

ALLAH VE RESULÜ İÇİN ÖLÜRÜZ, ÖLDÜRÜRÜZ!

"Müminlerden öyle yiğitler vardır ki, Allah'a verdikleri sözü yerine getirip, sadakatlerini ispat ettiler. Onlardan kimi adağını ödedi, canını verdi, kimi de şehitliği gözlemektedir. Onlar verdikleri sözü asla değiştirmediler." (Ahzap 33/23)

Tarih hak ile batılın, doğru ile yanlışın, iman ile küfrün mücadelesinin kıyasıya yaşandığı olaylarla doludur. Allah ve Resulü'nü kötlülemek için elinden geleni yapan şair Ka'b bin Eşref gibilerinin karşısına Muhammed bin Mesleme gibi hak ve hakikat aşıkları çıkmıştır ve de çıkmaya devam edecektir. O sivri dilli Yahudi şair Ka'b bin Eşref ki bir yandan şiirleriyle Allah Resulü -sallallahu aleyhi ve sellem-'e eziyet ediyorken diğer yandan Allah Resulü'ne yönelik suikast tertip etme planları yapıyordu. Büyük sahabi Muhammed bin Mesleme bu azılı kafirin evini basarak, aslan gibi avının üzerine atıldı ve küfürle kaplanmış pis vücudunu şeytanlık ve hileden başka bir işe yaramayan necis kafasından ayırdı. Muhammed bin Mesleme ve arkadaşları Allah Resulü'nün yanına geldiğinde Allah Resulü -sallallahu aleyhi ve sellem- "Muradınıza erdiniz" diyerek yaptıkları eylemi övdü.

"DARISI DİĞER SALDIRGAN KÂFİRLERİN BAŞINA!"

Bugün de Muhammed bin Mesleme'nin torunları Ka'b bin Eşref'in torunlarına dedelerinin yaptığını anlattı. Allah Resulü'nün hayasızca karikatürlerini yapan seviyesizlere anladıkları dilden hadlerini bildirdiler. Muradlarına erdiler. Darısı diğer saldırgan kafirlerin de başına!

"KAUŞİ KARDEŞLER ÜMMETİN NAMUSUNU KORUMUŞTUR"

Şerif ve Said Kuvaşi kardeşler bu ümmete Muhammed bin Mesleme mizacının bitmediğini ve hep olacağını bir kere daha gösterdiler. Ne mutlu onlara! Ve ne yazık, onlar ki her gün siyer dersi alıp, Allah Resulü'nün gazvelerini okuyan ama okuduklarının pratiğini kabul etmeyip, bu imani tavrı gösteren Müslümanları kınayanlara! Biz de sizi ümmetin namusunu koruyan bu iki kahramını kınadığınız için kınıyoruz.

Ey bu kahramanları kınayanlar!

Siz Allah'ın kitabındaki şu ayeti hiç mi okumadınız: "Şüphesiz Allah ve Resulü'ne eziyet edenlere, Allah, dünya ve ahirette lanet etmiş ve onlara aşağılayıcı bir azab hazırlamıştır." (Ahzap 33/57)

Ey zillet içinde kâfirlere yaranmaya çalışanlar!

Zilletin değil, izzetin alimlerine kulak verin. Onlardan birisi olan İmam İbn Kesir - Rahimehullah okuduğumuz ayetin tefsirinde şöyle demiştir: "Allah-u Teala emirlerine muhalefet etmek, yasaklarını çiğnemek, bunda ısrar etmek ve Resulü'nü ayıplayarak, küçümseyerek eziyet edenleri tehdit ederek azap vaadini bildiriyor. Resulü'ne ayıp ve noksanlık isnat ederek - Allah bizi ondan korusun - incitenleri tehdid ediyor." (İbn Kesir, Tefsiru'l Kur'ani'l-Azim 6/423)

Yine izzetli alimlerimizden İmam İbn Munzir -Rahimehullah- şöyle demiştir; "İlim ehli, nebi Allahu aleyhi ve sellem'e sövenin öldürülmesi konusunda icma ettiler." (Kurtubi, el-Camiu Ahkami'l Kur'a: 8/82)

http://www.cagdasses.com/guncel/7176/gericilerden-tehdit-dolu-bildiri-oluruz-oldururuz

Bunlar da İslamı önüne geleni katletmek sanan yerli İşıdciler...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tuco

 • Site Yetkilisi
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 1464
 • 21
Ynt: Paris'te Charlie Hebdo dergisine silahlı saldırı
« Yanıtla #21 : 19 Ocak 2015, 21:30:15 »

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 41413
 • 442
Ynt: Paris'te Charlie Hebdo dergisine silahlı saldırı
« Yanıtla #22 : 19 Ocak 2015, 21:49:50 »
Bu uçakgemisi bu ara bir modernizasyondan geçecekti diye hatırlıyorum. Ama göreve gidiyor. Belki de başka bir uçakgemisi ile karıştırıyorumdur.   ::) ::)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 41413
 • 442
Diyarbakır'da Charlie Hebdo'yu kınama eylemi
« Yanıtla #23 : 24 Ocak 2015, 20:06:38 »
Diyarbakır'da Charlie Hebdo'yu kınama eylemiFransa'da yayımladığı Muhammed Peygamber karikatürleri nedeniyle 12 kişinin öldüğü saldırıya uğrayan Charlie Hebdo dergisi Diyarbakır'da düzenlenen eylemle protesto edildi.

Diyarbakır'da Peygamber Sevdalıları Platformu'nun düzenlediği, 'Hz.Muhammed'e saygı' adı verilen İstasyon Meydanı'ndaki protesto mitingine yaklaşık 100 bin kişi katıldı.

Hürriyet gazetesinin haberine göre mitingde, Charlie Hebdo aleyhinde dövizlerin yanı sıra, 'Kürdistan'da Hizbullahım', 'Filistin'de Hamasım', 'Çeçenistan'da Şeyh Şamilim', 'Amerika'da Malcom X'im', 'Cizre'de Şeyh Zeki'yim', 'Charlie'nin şeytanları peygamberime dil uzatma', 'Lanet olsun biz Charlieyiz diyenlere' dövizleri de taşındı.

Charlie Hebdo dergisi aleyhinde Türkçe ve Kürtçe sloganların atıldığı, ilahilerin okunduğu, tekbir getirilen mitingde ilk konuşmayı Kürtçe yapan Molla Beşir Şimşek, 'Peygamber sevdalılarının tarihte hiç bir zaman küfre boyun eğmediğini ve eğmeyeceklerini söyledi.'

Mitingde Türkçe konuşan Molla Osman Teyfur ise, peygambere savaş açanların tarih boyunca hep kaybettiklerini ifade etti.
'Asıl terörist sizsiniz'

Teyfur "Bizler diyoruz ki; sizler Allah Resulüne düşman oldukça bizler size düşman olacağız. Çünkü bizler; Allah Resulünün dostunu dost, düşmanını düşman kabul etmişiz. Sizler topraklarımızı coğrafyamızı işgal ettiniz. Evlerimizi başlarımıza yıktınız. Namuslarımızı tarumar ettiniz. Yer altı ve yerüstü kaynaklarımızı çaldınız. Sonra da Muhammedi bir ruha direnenleri terörizmle suçladınız. Asıl terörist sizlersiniz." diye konuştu.

Yaklaşık 2 saat süren miting sonunda Muhammed Peygamber'e dua eden kalabalık Kürtçe 'Yaşasın Hizbullah' diye slogan attı.

http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2015/01/150124_diyarbakir_hebdo
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com