Gönderen Konu: Su-35 Super Flanker  (Okunma sayısı 73387 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
Ynt: Su-35 Super Flanker
« Yanıtla #230 : 03 Haziran 2020, 18:30:30 »
"Alırsak F-35 alırız alamazsak başka bir model ara uçak alımı şu an gündemimizde yok... Tüm enerjiyi MMU'ya yönelttik. F-16 modernizasyonunu artırarak devam ettireceğiz. İHA'larımız muharip operasyonlarda uçaklara destek yapacak"

Zaten adam yukarıdaki açıklamasında A,B,C,D planlarını anlatmış... Ne yapsın daha siz tatmin olacaksınız diye 2 filo SU-35 , 3 filo EF ,3 filo JF-17 alacağız mı desin adam ??? ??? ???

MMU ; hava-hava konfigurasyon bir uçak olarak doğacak ama F-35 gelmezse hava-yer görevlerine evrilecek... EF'nin Tranche-3 'ü gibi...

Bu aciklamalari atlamisim, insanlik hali...:)

Beni tatmin etmek zor hocam :)

1000 Altay + 100 F35+ 250 MMU ile baslayabiliriz...:)
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2020, 18:31:12 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #231 : 03 Haziran 2020, 18:41:48 »
"Alırsak F-35 alırız alamazsak başka bir model ara uçak alımı şu an gündemimizde yok... Tüm enerjiyi MMU'ya yönelttik. F-16 modernizasyonunu artırarak devam ettireceğiz. İHA'larımız muharip operasyonlarda uçaklara destek yapacak"

Zaten adam yukarıdaki açıklamasında A,B,C,D planlarını anlatmış... Ne yapsın daha siz tatmin olacaksınız diye 2 filo SU-35 , 3 filo EF ,3 filo JF-17 alacağız mı desin adam ??? ??? ???

MMU ; hava-hava konfigurasyon bir uçak olarak doğacak ama F-35 gelmezse hava-yer görevlerine evrilecek... EF'nin Tranche-3 'ü gibi...

Hocam İsmail Demir'in 2 haftalık açıklamalarının özeti bu... Başka bir şey dedi diyen varsa da buraya yazsın...

Benim için "MMU'ya odaklandık , tamamen MMU'ya yükleneceğiz "  sözlerinden daha güzel sözler yok bu hayatta... :D :D :D

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #232 : 03 Haziran 2020, 19:11:29 »

Hocam İsmail Demir'in 2 haftalık açıklamalarının özeti bu... Başka bir şey dedi diyen varsa da buraya yazsın...

Benim için "MMU'ya odaklandık , tamamen MMU'ya yükleneceğiz "  sözlerinden daha güzel sözler yok bu hayatta... :D :D :D

Hemfikiriz...

Insallah  kabul edilebilir bir surede (10 sene diyelim) elle tutulur, gozle gorulur ve muadillerine az cok denk birsey cikar ortaya ve seri uretime girer...

Alsinlar F'lerini, Su'larini calsinlar baslarina merakli degiliz, maksat cikarlarimizi koruyacak ve genisletecek aletler elimizde olsun
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2020, 19:13:28 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Mısır Su-35’i ilk uçuşunu yaptı
« Yanıtla #233 : 22 Temmuz 2020, 22:47:55 »
Mısır Hava Kuvvetleri için Rusya Federasyonu merkezli Sukhoi şirketi tarafından üretilen Su-35 (Flanker-E) savaş uçakları, ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi.

Mısır hükümeti, Mısır Hava Kuvvetleri (EAF)’nin ihtiyaçları kapsamında Rusya Federasyonu’na 24 adet Sukhoi Su-35 savaş uçağı siparişi vermişti. Toplam değeri 2 milyar dolardan fazla olan sözleşme kapsamında Sukhoi tarafından Mısır Hava Kuvvetleri için üretilen Su-35 savaş uçakları, ilk uçuşlarını başarıyla gerçekleştirdiler. “NSKPlanes” isimli sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşılan fotoğraflara göre Sukhoi, Mısır Hava Kuvvetleri için şu ana kadar en az 5 adet Sukhoi Su-35 savaş uçağı üretimi gerçekleştirdi.

Mısır Hava Kuvvetleri’ne yönelik Su-35 teslimatlarının, 2020 ila 2021 yılları arasında tamamlanması planlanıyor.  Mısır, Su-35’in “S” konfigürasyonunu tercih etti.

https://www.savunmasanayist.com/misir-su-35i-ilk-ucusunu-yapti/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #234 : 22 Temmuz 2020, 23:15:08 »
Mısır oldukça karmaşık yapıda ama güçlü bir orduya sahip artık.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #235 : 22 Temmuz 2020, 23:36:37 »
Bu kadar farklı uçağı nasıl idame ettirebilecek bu Mısır?

Su-35, Rafale , Mirage 2000 , F-16 ,Mig-29
Biz forumca mısır siyasi rüşvet için farklı ülkelerden uçaklar alıyor diyoruz.
Acaba bu uçaklar birbirlerinin zaaflarını ortadan kaldırsın diye mi  alınıyor olabilir mi?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #236 : 22 Temmuz 2020, 23:49:51 »
Bu kadar farklı uçağı nasıl idame ettirebilecek bu Mısır?

Su-35, Rafale , Mirage 2000 , F-16 ,Mig-29
Biz forumca mısır siyasi rüşvet için farklı ülkelerden uçaklar alıyor diyoruz.
Acaba bu uçaklar birbirlerinin zaaflarını ortadan kaldırsın diye mi  alınıyor olabilir mi?

Ben hiçbir zaman siyasi rüşvet olarak bu kadar çeşitli silahlar aldıklarını düşünmedim. Mısır eskiden de benzer şekilde çeşitli ülkelerin silahlarını alıyor ve işletiyordu. Son yıllarda silahlarını oldukça modern silahlarla değiştirdiler.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
R-37M hava hava füze sisteminin atışını gerçekleştirdi.
« Yanıtla #237 : 04 Ekim 2020, 02:00:50 »
Alıntı
Rus Su-35S avcı uçağı ilk kez uzun menzilli R-37M hava hava füze sisteminin atışını gerçekleştirdi.

https://mobile.twitter.com/ssysfakb/status/1312465017313226753

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #238 : 04 Ekim 2020, 02:50:07 »
Menzilinin 200 km'den fazla ve hızının da sesten 6 kat fazla olduğu söyleniyor.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #239 : 04 Ekim 2020, 13:46:37 »
Menzilinin 200 km'den fazla ve hızının da sesten 6 kat fazla olduğu söyleniyor.

Hocam aktif radar arayıcı başlığının menzili hakkında bir bilgi var mı ?
Savaş Var Denildiğinde Biz;