Gönderen Konu: Su-35 Super Flanker  (Okunma sayısı 73428 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Ynt: Su-35 Super Flanker
« Yanıtla #160 : 30 Ekim 2019, 12:30:08 »
Akar hakkindaki dusuncemi uzunca bir sure once belirtmistim . Ancak burada sayet haber dogru ise ki yalanlama duyulmadigi surece gecerli diye dusunyorum . O zaman savunma bakanin aciklamasinin baglayici olmasi beklenilir.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #161 : 04 Kasım 2019, 12:54:16 »
Alıntı
İsmail Demir'den F-35 ve SU-35 açıklaması.

Türkiye ile ABD arasındaki F-35 projesine ilişkin olarak "Temennimiz tekrar projeye dönülmesi yönünde" dedi. Rusya'dan savaş uçağı alımı iddiaları konusunda da açıklamalarda bulunan Demir, şunları söyledi:

"Karşı tarafından bir teklifi vardı, bu teklif de bizim tarafımızdan değerlendiriliyor. Konu mali, teknik ve stratejik boyutuyla incelenir, hemen karar vermek gibi bir şey söz konusu değil. Çok geniş bir analiz yapmak lazım, bu yüzden hemen yarın alıyoruz gibi bir hükümde bulunmak mümkün değil."

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #162 : 04 Kasım 2019, 18:01:14 »
   Hani SU-35 yalan olmuştu.Erken öten horozun kafası kesilir.Daha önce demedik mi Hulusi Akarın laflarına kanmayın politik konuşuyor diye.SU-35 F-35 deki gelişmelere bağlı olarak hala güçlü bir olasılıktır.Yahu akıl var mantık var yalan oldu denilen uçağın teklifinin inecelemesi yapılır mı :D

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #163 : 04 Kasım 2019, 23:23:37 »
Türkiye ye Su 35 ucagini görecegiz gibi hissediyorum durum onu

gösteriyor kumanda ucak 35 vermeceklerde ondan

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
ABD’den Mısır’a Su-35 alımı için CAATSA uyarısı
« Yanıtla #164 : 15 Kasım 2019, 21:16:07 »
Mısır son yıllarda özellikle Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni sağladığı fonla silahlanma yarışına girmiş durumdu. Hatta bayrak göstererek sık sık Yunanistan ile birlikte ortak tatbikatlar gerçekleştiriyor. Mısır Hava Kuvvetleri’nin en önemli projelerinden biri de Rusya’dan Su-35 alımı.

Bu konuda en sert tepki ise ABD’den geldi. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile Savunma Bakanı Mark Esper, Mısır’a CAATSA tehditinde bulundu.

“MISIR’A YAPILAN YARDIM DURUR”

Mektupta, Rusya ile yapılan büyük anlaşmalara dikkat çekilerek, gelecekte ABD’den alınacak yardımların duracağı ifade edildi. İkinci adım ise Mısır’ın CAATSA olarak adlandırılan yaptırımlar uygulanması.

Trump’ın imzasıyla yürürlüğe giren CAATSA İran, Kuzey Kore ve Rusya’ya uygulanan yaptırımların dayanağı. CAATSA, 'Rusya Federasyonu’nun savunma ya da istihbarat sektörleriyle ya da bunlar adına çalışan kurum ve kişilerle önemli düzeyde alışverişte bulunan kişi ve kurumlara yaptırım uygulanmasını' öngörüyor.

TÜRKİYE’YE DE CAATSA TEHDİTİ

Türkiye'nin de Rusya'dan S-400 almasının ardından CAATSA yaptırımları hâlâ gündemde. NATO’nun kurucu üyelerinden Türkiye’nin Rusya ile böyle büyük bir savunma ticareti içine girmesi ABD Kongresi’ni harekete geçirmişti.

2 MİLYAR DOLARLIK SU-35 ANLAŞMASI

Halen F-16, Fransız Rafale gibi batı uçaklarının yanı sıra Mısır son yıllarda Rus uçaklarına da ağırlık verdi. 2 milyar dolarlık iyi niyet anlaşması ile Rusya’dan Su-35 alımı için ilk adım atıldı.

http://www.kokpit.aero/abd-misir-su-35-uyari

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #165 : 18 Kasım 2019, 16:35:03 »
Rus Interfax haber ajansına konuşan Rusya Federal Askeri Teknik işbirliği Servisi Başkanı Dimitri  Şugayev, Türkiye’den Su-35 için talep gelmesi durumunda, seçeneğin değerlendirilebileceğini söyledi.

Yeni nesil savaş uçağı Su-57 için ise öncelikli olarak Rusya’nın ihtiyacı olduğunu belirtti.

Şugayev, satın alınan s-400'lere de değinerek, "Şimdilik Türkiye'de müşterek S-400 üretim için herhangi bir düzen kurulmadığını" belirtti.

Rus yapımı Su-35 uçağı, İstanbul'daki TEKNOFEST etkinliklerine de katılmış, çeşitli gösteri uçuşları gerçekleştirmişti.

Çift motorlu Su-35'ler üstün manevra kabiliyeti ve mühimmat taşıma kapasitesi ile dikkat çekiyor.

https://www.f5haber.com/dunya/rusyadan-turkiyeye-su-35-sinyali-5241717

bu gün

yeni

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, 32 adet Boeing 737 MAX 8 siparişine ek olarak, 10 adet daha aynı modelden sipariş verdi.

SunExpress’den yapılan açıklamaya göre, siparişlerin toplam liste fiyatının 1.2 milyar dolar olduğu belirtildi.

abdden ucak aliyoruz

Su 35 bizim olsun Trump bir sey demez

Kahire hükümeti, Rusya’dan 2 milyar dolar değerindeki 20 adet SU-35 tipi savaş uçağı almayı planladığını açıklamıştı.

Su 35 20 alacagiz 2 milyar dolar bizi idare eder
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2019, 17:40:32 Gönderen: tumucin »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Moskova’dan 24 saatte ikinci kez savaş uçağı teklifi
« Yanıtla #166 : 19 Kasım 2019, 08:36:06 »
Moskova’dan 24 saatte ikinci kez savaş uçağı teklifi

RUSYA askeri sanayi holdingi başkanı Sergey Çemezov, SU-35 ile SU-57 savaş uçakları hakkında yeni açıklama yaparak, Türkiye’ye olası satış ve ortak üretime hazır olduklarını açıkladı.

Dubai Airshow havacılık fuarındaki konuşmasında Türkiye’yi müşteri olarak değerlendirmeye devam ettiklerini vurgulayan Çemezov, “Biz 4+ nesil Su-35 ve 5’inci nesil Su-57 teklifimizi Ankara’ya sunduk. Düşünüyorlar. Olumlu karar alınması halinde uçak satışı gerçekleştirmeye hazırız. Türk tarafına teklifimiz sadece hazır ürün içermiyor. Karşı tarafın ilgi göstermesi halinde Su-35 hakkında kısmı teknoloji transferiyle belirli parçaların Türkiye’de üretilmesine de sıcak bakıyoruz. Top, Türk tarafında. Karar vermelerini bekliyoruz” açıklamasını yaptı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/moskovadan-24-saatte-ikinci-kez-savas-ucagi-teklifi-41377056
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #167 : 19 Kasım 2019, 10:48:42 »
Kapalı kapılar ardında çok çetrefilli bir pazarlık var bu belli oldu.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #168 : 19 Kasım 2019, 11:17:36 »
Ruslar istekli ama bu bize uymaz.
Hindistan SU57 proğramından ve ortaklığından Neden ayrıldı? Ruslar para ver biz yapalım mantığıyla uçağı paylaşıyorlar. Kaynak kodlarını hiç bir zaman vermiyorlar. Bu şartlarda Kendi akıllı mühimmatlarımızı uçağa entegre etmemiz imkansız.  Rus mühimmatlarına esir olacağız. ABD den kurtulalım derken Ayı’ya teslim olacağız.
Parasıyla,  Saturn AL41 yada İzdeliye30 motorunu Türkiye’de tüm hakları bize ait ortak üretme işine sıcak bakarlarsa ve de satacakları uçakların kaynak kodlarını paylaşırlarsa ortaklık olabilir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #169 : 19 Kasım 2019, 11:33:21 »
Kendi silahlarımızı kullanabileceğimiz, ortak üretim yapabileceğimiz vs şeklinde anlaşılabilirse, ki imkansız değil, o zaman yeni "baba" Su-35 olabilir!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com