Gönderen Konu: Su-35 Super Flanker  (Okunma sayısı 73427 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Rusya'dan Yeni Su-35 Siparişi
« Yanıtla #10 : 13 Ağustos 2015, 17:02:23 »
Rusya'dan Yeni Su-35 Siparişi

Rus medyasında Salı günü çıkan haberlere göre Rusya Savunma Bakanlığı bu ay sonunda gerçekleştirilecek olan MAKS-2015 hava şovunda United Aircraft Corporation (UAC) ile yeni Su-35 savaş uçakları alımı konusunda bir sözleşme imzalamaya hazırlanıyor.

Vedemosti gazetesinin haberine göre yaklaşık 1,6 milyar ABD doları değerindeki sözleşme ile 48 Su-35 ( NATO kod adı Flanker-E) savaş uçağı sipariş edilecek. Rus medyasına göre UAC'nin alt kuuluşu olan Sukhoi, bu yıl içerisinde 14 adet Su-35S savaş uçağını Rusya Savunma Bakanlığı'na teslim etti. 2012'de imzalanan anlaşmaya bağlı kalarak bugüne kadar Rus Hava Kuvvetleri'ne 92 Su-34 bombardıman ve 60 Su-30SM savaş uçağı teslim edildi.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Çin Su-35 Almak İstiyor
« Yanıtla #11 : 25 Ağustos 2015, 17:56:17 »
Çin Su-35 Almak İstiyor

Rusya'nın silah ihracatçısı Rosoboronexport'un  Genel Müdür Yardımcısı Ivan Goncharenko, Pazartesi günü yaptığı açıklamada; Rusya'nın Çin'e Su-35 savaş uçakları satışı için düzenlenen sözleşmenin şu an onay aşamasında olduğunu söyledi. Moskovada düzenlenecek olan MAKS-2015 Hava Şovu öncesinde TASS'a konuşan Ivan Goncharenko, "savaş uçağı temini için taslak sözleşme üzerinde Çinli yetkililerle görüşmeler devam ediyor. Ayrıca Latin Amerika ve Güneydoğu Asya'da olmak üzere Su-35 çok maksatlı savaş uçaklarına artan bir ilgi var" dedi.

Rosoboronexport'un bu yılın sonlarından Çin ile 24 Su-35 savaş uçağının satışı için sözleşme imzalanması bekleniyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Su-35 Super Flanker
« Yanıtla #12 : 26 Ağustos 2015, 09:44:06 »
Rusya dışında bu güzel uçağın ilk kullanıcısı hangi ülke olacak çok merak ediyorum. Çin direkten dönmeyecek gibi görünüyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Endonezya da Su-35 İstiyor
« Yanıtla #13 : 04 Eylül 2015, 12:56:48 »
Endonezya da Su-35 İstiyor

Endonezyalı askeri yetkililerin açıklamalarına göre Endonezya Hava Kuvvetleri de Su-35 Savaş uçakları almak istiyor. Alınacak uçakların şu an Endonezya'nın elinde bulunan 16 F-5 Tiger uçağının yerine alınacağını belirtiyorlar. Yetkililere göre Sukhoi uçakları Endonezya pilotlarına yabancı değil. Konuyla ilgili anlaşmanın bu ay içerisinde imzalanması bekleniyor.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2015, 13:11:23 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Pakistan Su-35 İle İlgileniyor
« Yanıtla #14 : 21 Eylül 2015, 17:58:17 »
Pakistan Su-35 İle İlgileniyor

Pakistan, Rusya'dan Su-35 savaş uçakları alarak hava kuvvetlerini daha modern hale getirmek istiyor. Pakistanlı bir hükümet yetkilisi, Su-35 uçaklarıyla ilgilendiklerini doğruladı. JF-17 uçaklarından çok daha fazla düşman hava sahasının derinliklerinde uçabilecek çift motorlu savaş uçaklarına gereksinim duyduklarını belirtti. Şu anda ülkenin hava kuvvetleri ABD yapımı F-16, Fransız yapımı Mirage-5, Çin yapımı F-7 ve Çin-Pakistan yapımı JF-17 uçaklarının oluşturduğu  filolarla hizmet veriyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: Çin Silahlı Kuvvetleri
« Yanıtla #15 : 20 Kasım 2015, 02:24:24 »

Rusya Çin'le Sukhoi Su-35 satışı için anlaşma imzaladı
Rusya ve Çin, 24 çok fonksiyonlu Su-35 savaş uçaklarının satışı için en büyük havacılık kontratına imza attılar. Kontratın değerinin 2 milyar dolar olduğu bildirildi.

Rusya Çin'le Sukhoi Su-35 satışı için anlaşma imzaladı
Siyamend KAÇMAZ/MOSKOVA (DHA)

Uçağın imalatçısı "Rostek" Genel Müdürü Sergey Çemezov "Kommersant" gazetesine yaptığı açıklamada, "Çin ile sürdürdüğümüz Su-35 sevkiyatına ilişkin görüşmeler sona erdi. Kontratı imzaladık" ifadesini kullandı.

Kontrat koşullarına göre, Rusya Çin'e 2 milyar dolar değerinde 24 uçak gönderecek. Çin'in Su-35 sipariş veren ilk ülke olduğu ve bunun tarihte eşi görülmemiş bir anlaşma olduğunun altı çizildi.
http://kokpit.aero/rusya-cin-e-su-35-satiyor

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #16 : 20 Kasım 2015, 08:27:23 »
Değerli arkadaşım Maraşlı,

Konunun başlığı burası. Zaten konuyla ilgili haberi 25 Ağustos tarihinde paylaşmışız. ;)

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #17 : 20 Kasım 2015, 10:57:30 »
Afedersin Çin bölümüne bakıp göremeyince iliştireyim dedim.  Silinebilir bir sakıncası yok...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #18 : 20 Kasım 2015, 11:24:03 »
Afedersin Çin bölümüne bakıp göremeyince iliştireyim dedim.  Silinebilir bir sakıncası yok...

Yok canım. Oradan ayırıp kendi konusuna ekledim, oldu işte. Sorun yok arkadaşım. :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Endonezya Su-35 Almakta Kararlı
« Yanıtla #19 : 11 Şubat 2016, 12:53:05 »
Endonezya Su-35 Almakta Kararlı

Endonezya Savunma Bakanı Ryamizard; ülkenin hava kuvvetlerini güçlendirmek için Rusya'dan 10 adet Sukhoi 35 savaş uçağı  satın alacaklarını doğruladı. Bakan yaptığı açıklamada, Mart ayında gerçekleştireceği Rusya ziyareti sırasında sözleşmeyi imzalayacağını belirtti. Bakan bu açıklamayı Jakarta'da Rusya Güvenlik Konseyi üyelerinin ziyareti sırasında gerçekleştirdikleri toplantıda yaptı.

Su-35'ler emekliye ayrılan F-5E/F uçaklarının yerlerini alacaklar.

DefenceTurk.com