Gönderen Konu: Türkiye-Rusya İlişkileri  (Okunma sayısı 39089 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Türkiye-Rusya İlişkileri
« : 18 Ağustos 2014, 12:00:40 »
Türkiye-Rusya İlişkileri

Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği'ne silahlı saldırı

Nerdun HACIOĞLU/MOSKOVA
18 Ağustos 2014
Türk elçiliğine şok saldırı

Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliği’ne pompalı tüfekle saldırıda bulunuldu. Olayda ölen veya yaralanan olmazken, Ermenistan asıllı saldırganın Rus polisi tarafından yakalandığı açıklandı.

Saldırgan, sabah erken saatlerde aracıyla Moskova Büyükelçiliği’nin bulunduğu cadde üzerinde aracını durdurduktan sonra pompalı tüfeğini çıkararak binanın tabelasına ateş açtı. Elçilik binası önünde nöbet tutan Rus polisleri anında müdahale ederek saldırganı yakaladı. Karakola sevk edilen saldırganın ilk sorgusu yapıldığında 43 yaşındaki Ermeni asıllı Artur M. olduğu ortaya çıktı.

Moskova’daki bir kereste firmasının sahibi olduğu belirlenen Mirzoyan, neden böyle bir davranışta bulunduğunu açıklamak istemedi ancak Rus güvenlik yetkilileri, olayı son günlerde Azerbaycan ile Ermenistan arasında yaşanan gerilime bağladı. Saldırının organize suç olup olmadığı yönünde soruşturma başlatıldı.

Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliği’nde görevli diplomatların Hürriyet’e yaptığı açıklamaya göre, saldırıda ölen ya da yaralanan olmazken, açılan iki el ateş sonucunda sadece büyükelçilik binasının girişindeki tabela zarar gördü.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/27024930.asp
« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2018, 08:35:55 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Türkiye-Rusya İlişkileri
« Yanıtla #1 : 09 Ağustos 2016, 17:02:24 »
Türkiye-Rusya İlişkileri

Forumumuzda farklı başlıklarda, gündeme bağlı olarak çok defa tartışılan Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkilerin artık ayrı bir başlık altında toplanması daha uygun. İki ülke arasında artık yepyeni bir dönem başlıyor. Herkese hayırlı olsun.

Erdoğan Rusya'da Putin ile görüştü

Nerdun HACIOĞLU / ST. PETERSBURG09 Ağustos 2016 - 12:57Son Güncelleme : 09 Ağustos 2016 - 16:39
Son dakika haberi: Erdoğan Rusya'da Putin ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ankara-Moskova arasındaki uçak krizinden sonra ilk kez bir araya geldi. Liderlerin görüşmesi yaklaşık 1.5 saat sürdü. Şu dakikalarda heyetler arası görüşme gerçekleştiriliyor. Reuters'a konuşan bir Cumhurbaşkanlığı yetkilisi, ilişkilerin normalleştirilmesi konusunda Türkiye ve Rusya arasında açık bir uzlaşı olduğunu söyledi.

Erdoğan ile Putin arasındaki tarihi zirveye ilişkin şu detaylar öne çıktı:

* Cumhurbaşkanı Erdoğan, St. Petersburg havalimanında Türk işçiler tarafından karşılandı.

* Tarihi buluşma, "Çarlar köyü” olarak bilinen bölgedeki Konstantin Sarayı’nda gerçekleşti.

* Görüşme 1 saat 6 dakika rötarlı başladı, yaklaşık 1.5 saat sürdü.

* Türk ve Rus heyetlerin oturacakları yemek masasına koyulan porselen tabakların ortasına Erdoğan ile Putin’in tokalaşma pozunun resmedildiği görüldü.

* Reuters'a konuşan bir Cumhurbaşkanlığı yetkilisi, ilişkilerin normalleştirilmesi konusunda Türkiye ve Rusya arasında açık bir uzlaşı olduğunu söyledi. Türk yetkili, Erdoğan-Putin görüşmesinin genel havasını "çok olumlu" olarak tanımladı. Yetkili, “İki taraf da ilişkileri ileriye götürme konusunda kararlı” dedi.

LİDERLERİN AÇIKLAMALARI

Rusya'nın St. Petersburg kentindeki görüşme öncesi gazetecilerin görüntü almasına izin verildi. İki lider bu sırada açıklamalarda bulundu.

Rusya lideri Putin bu esnada yaptığı konuşmada, "Geçen sene Kasım ayında Rus askerlerin öldürülmesinden sonra ilişkiler düşük seviyeye alçaldı. Şu an Türkiye’nin iç siyasi durumu son derece zorlu. Türkiye’nin bu zorlu günlerinde buraya gelerek ziyarette bulunmanız iyi niyetinin ifadesidir. Bu gelişmeler her iki ülkenin hayrına olacaktır" dedi.

Türkiye'deki darbe girişiminden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayan ilk liderlerden biri olduğunu hatırlatan Putin, "Tekrar bizim ilkesel tavrımızı dile getirmek istiyorum. Biz her türlü darbe kalkışmalarına, anayasaya aykırı olan bu tarz girişimlere karşı olacağız... Aynı zamanda Türk halkının bu sorunların üstesinden geleceğini, siz ülkenin başındayken üstesinden geleceğine inanıyorum. Bugün hem başbaşa, hem de genişletilmiş durumda ilişkilerimizi ele alma fırsatımız olacak. Bu arada ticari ve ekonomik ilişkilerimizin yeniden kurulması ve terörle mücadele konuları ele alınacaktır. Tekrar böyle bir fırsatımız olduğuna çok seviniyorum, hoşgeldiniz diyorum" ifadesini kullandı.

ERDOĞAN'DAN TEŞEKKÜR

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise şöyle dedi:

"Böyle bir hassas döneminde sizlerin bu randevuyu vermeniz hakkında çok teşekkür ediyorum. Aslında planlamamız malum G20 zirvesiydi. Türkiye-Rusya ilişkilerinin çok farklı olumlu bir sürecin içine girmiştir. Büyük hedefler belirlediğimiz bir süreçtir. Tabii o malum olaydan sonra onun süratle bir araya gelmemize vesile olması nedeniyle gerçekten teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki şimdi attığımız ve atacağımız bu adımlarla çok daha farklı bir sürecin içerisine gireceğiz. 15 Temmuz darbe girişiminin ertesinde sizlerin lider noktasında bizi arayışı hem tüm heyetimizi hem de halkımızı mutlu etmiştir

Pazar günü de İstanbul’da yapılan dev miting halkımızın demokrasiye sahiplenişi ve darbelere karşı durmaları konusunda çok anlamlıydı. Bu ziyaretle beraber, sırası bizde olan üst düzey istişare konsey toplantılarına da başlayacağımız için çok mutluyuz. Aramızda masada olan birçok ikili ilişkilerimiz var, bölgenin siyasi olarak bizlerden beklentileri var. İnanıyorum ki dayanışmamız bölgedeki sorunların çözümüne de yardımcı olacaktır. Ben tekrar çok teşekkür ediyorum."

Kapıdan gülümseyerek giren Erdoğan, Putin ile tokalaştıktan sonra yerine oturdu.

Erdoğan-Putin görüşmesi planlanandan 1 saat 6 dakika geç başladı. Salona ilk önce Putin girdi ve yaklaşık 1.5 dakika Erdoğan’ın gelmesini bekledi.

KONSTANTİN SARAYI'NDA BULUŞTULAR

Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı St. Petersburg şehrinin dışında yer alan ve “Çarlar köyü” olarak bilinen “Strelna” bölgesi içindeki Konstantin Sarayı’nda ağırlıyor.

1797 yılında Rus Çarı Petro’nun emriyle inşa edilen saray daha sonra oğlu ve bir sonraki Rus Çarı Konstantin’e hediye edildi. Bu tarihten beri de adına Konstantin Sarayı deniyor.

Erdoğan ve Putin baş başa görüşmenin ardından heyetler arası çalışma yemeğine katıldı.. İki liderin, yemeğin ardından ortak basın toplantısı düzenlemesi planlanıyor.

Erdoğan ve Putin, ayrıca Türk ve Rus iş adamlarına da hitap edecek.

TABAKLARDAKİ İLGİNÇ DETAY

Bu arada Rus ve Türk heyetlerin görüşmeden sonra oturacakları yemek masasında ilginç bir detay gözden kaçmadı. Masaya koyulan porselen tabakların ortasına Erdoğan ile Putin’in tokalaşma pozu resmedilmişti.

268 GÜN SONRA İLK KEZ

Erdoğan ve Putin en son 15 Kasım 2015'te Antalya'da düzenlenen G20 zirvesi kapsamında bir araya gelmişti. 24 Kasım 2015'te ise Rus uçağının düşürülmesinin ardından iki ülke ilişkileri gerilmişti.

ERDOĞAN RUSYA'DA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, özel uçak "TUR" ile saat 13.15'te Rusya'nın St. Petersburg kentine ulaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, St. Petersburg Pulkovo Havalimanı'nda, Rusya Dışişleri Bakanlığı St. Petersburg Temsilcisi Vladimir Zapivalov, St. Petersburg Valiliği Dış İlişkiler Başkanı Yevgeni Grigoryev, Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi Ümit Yardım, St. Petersburg Başkonsolosu Kazım Çavuşoğlu ile büyükelçilik ve başkonsolosluk personeli karşıladı.

St. Petersburg havalimanında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı karşılayan Türk işçiler

Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan da Rusya'ya geldi.

http://www.hurriyet.com.tr/rusya-lideri-putin-cumhurbaskani-erdogani-bu-sarayda-agirlayacak-40186629
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #2 : 09 Ağustos 2016, 17:07:11 »
Rus basını: Putin Erdoğan'ın her yaptığına olumlu bakıyor

BBC Türkçe09 Ağustos 2016 - 14:33Son Güncelleme : 09 Ağustos 2016 - 15:09

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bugün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşme yapıyor. Rus jetinin Türkiye tarafından Suriye sınırında düşürülmesinin ardından iki lider arasındaki yüz yüze ilk temas olan görüşme hakkında Rus basını ne yorum getirdi?

Vedomosti (ekonomi gazetesi) - Pavel Aptekar tarafından yazılan başyazı: "Putin salı günü Türk mevkidaşı Tayyip Erdoğan ile görüşme yapacak. Hem Putin hem Erdoğan Batı'yı hedef alan hırslı açıklamalar yapmak zorunda. Erdoğan darbe girişimini bastırmasına yönelik Batı'nın tepkisinden memnun değil. Öte yandan Putin için bölgedeki kilit oyuncularla yeni anlaşmalar sağlandığını ve Suriye'de (öyle olmasa bile) çok daha etkili olduğunu göstermek önemli. Avrupalılara gaz boru hattı Türk Akımı projesini hatırlatmaları harika olur. Üst düzey hırslı açıklamalar mevcut belirsizliği artıracaktır. Ve belirsizlik Rus liderinin güçlü noktası" görüşlerine yer veriyor.

Haber sitesinde ayrıca Ortadoğu uzmanı Alexander Shumilin'in "Erdoğan Rusya'ya istediği için değil mecbur olduğu için geliyor. Kendi ülkesinde oldukça karmaşık bir durum içinde ve Erdoğan'ın yaptığı her şeye olumlu tepki veren tek kişi Vladimir Putin. Ancak düşmanlıktan dostuluğa çabuk geçiş bütün alanlarda mümkün değil. Ekonomik sahada mümkün olabilir ancak askeri ve siyasi saha başka bir konu. Ankara NATO'dan tecrit edilmiş Moskova'yla yüzeysel bir ortaklıktan fazlasını inşa edemez" yönündeki sözlerine de yer verdi.

Nezavisimaya Gazeta (merkez gazetesi) - Volkan Özdemir tarafından yazılan bir makalede "Moskova ve Ankara arasındaki yakınlaşmalar her zaman Avrupa ve ABD ile kötü ilişkiler döneminde gerçekleşiyor. Kilit soru Moskova Ankara'nın Beşar Esad'ı devirme girişiminden vazgeçmesi karşılığında Suriyeli Kürtlere desteğini çekip çekmeyeceği...Türkiye'de istikrar eksikliği nedeniyle Rusya'nın gelecekteki ortaklıklar için eli daha güçlenebilir.. Zirvenin sonuçları Türkiye ile yeni başlangıç için Rusya'nın yeni bir sayfa açıp açmayacağı gösterecek" yönünde yorumuna yer verildi.

Komsomolskaya Pravda (Kremlin yanlısı yayın kuruluşu) - Jeopolitik Çalışmalar Merkezi Direktörü Leonid Ivashov ile yapılan söyleşide uzmanın aktardığı görüşleri şöyle: "Türkiye basit bir ortak veya müttefik değil. Bu yüzden Ankara ve Erdoğan ile bir ilişki geliştirebilmek için bu ilişkinin nereye gideceğini konusunda derin bir analiz yapmalı ve tahmin yürütmeliyiz. Rus sınırları yakınında Ankara'yı istikrarlı ve güvenli bölge yaratmak için çekmeliyiz. Bu Afganistan dahil Orta Asya, Kafkaslar ve Karadeniz bölgelerine fayda sağlayacaktır. Bu ayrıca küresel güç dağılımını da değiştirmeye yarar".

Moskovsky Komsomolets (yüksek tirajlı gazete) - Nikolay Makeyev yazısında Türk Akım projesine değiniyor: "Türkiye boru hattının inşası konusunda göreceli olarak bağımsız hareket ederken, Bulgaristan kesinlikle Brüksel'in işaretiyle hareket ediyor. Türk Akım projesi üzerinde görüşme önerisi "Büyük Ağabey" Avrupa Komisyonu tarafından başlatıldı. Bu durumunda Rusya pazarlık etme ve projenin maliyetini düşürme şansına sahip olur".

http://www.hurriyet.com.tr/rus-basini-putin-erdoganin-her-yaptigina-olumlu-bakiyor-40186805

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #3 : 10 Ağustos 2016, 08:33:08 »
Putin ve Erdoğan'ın Aldığı 5 Kritik Karar

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin, iki ülke ilişkilerinin krizden önceki duruma dönmesi için 5 kritik karar aldı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Saint Petersburg'daki görüşmesinden kritik kararlar çıktı. İlişkilerde uçak krizinin öncesine dönmek isteyen iki ülkenin liderleri 5 kritik karar aldı. Enerji, yatırımlar ve savunma alanındaki işbirliği ve projelere yönelik bu kritik 5 kararın dışında bir de Suriye ve Türkiye-Rusya-Azerbaycan üçlü zirvesi mekanizması kurulması konusu var.

1 YAPTIRIMLAR KALKIYOR

Türkiye'ye ve şirketlere yönelik yaptırımlar adım adım kaldırılacak. Tarım ürünleri dahil ikili ticaretleri kısıtlayan tedbirler ortadan kalkacak. İşbirliği mekanizmaları canlandırılacak. Oluşturulacak karma komisyonlar ile Türkiye ve Rusya bu konuları görüşecek, stratejik işbirliği toplantıları yapacak. Türk inşaat firmalarının projeleri yeniden başlayacak ve Türk vatandaşları yeniden Rusya'da çalışabilecek. Ayrıca Türk-Rus Ortak Yatırım Fonu kurulması konusunda mutabık kalındı.

2 TÜRK AKIMI

İki ülkenin ilişkilerinde kilit nokta enerji projeleri. Türk Akımı projesi hızlı şekilde hayata geçirilecek. Türkiye'nin ihtiyaçlarını karşılayacak kısmın gerçekleştirilmesinde anlaşma sağlandı. Avrupa'ya gaz akışı sağlayacak bölüm için ise, Avrupalı yetkililerle görüşme yapılması gerekiyor.

3 AKKUYU

Nükleer santrale stratejik yatırım statüsü verilecek. Proje hızlandırılacak.

4 TURİZM VE VİZELER

Turistlerin Türkiye'ye gelmesi konusundaki yasaklar kaldırılacak, ancak bu konu zaman alacak. Nedeni ise, Rus turistlerin Türkiye'deki güvenliğinin sağlanması konusunda alınacak önlemler. Rusya da bu konuda katkı verecek. Vizesiz rejim de tam teşekkülü şekilde tekrar yürürlüğe girecek. Bu süreçte charter uçuşlarının da yeniden başlaması için gerekli kararlar alınacak.

5 SAVUNMA SANAYİ

Savunma sanayinde iki ülke arasındaki işbirliği artacak.

6 AZERBAYCAN - ERMENİSTAN İÇİN ÜÇLÜ MEKANIZMA

Bölgesel konuların ele alınması noktasında Türkiye-Rusya-Azerbaycan üçlü zirvesi mekanizması kurulmasına olumlu bakılıyor.

7 SURİYE'DE ORTAK ÇÖZÜM ARAYIŞI

Putin ve Erdoğan, Dışişleri Bakanları ve istihbarat birimlerinin katılımıyla Suriye konusunu ayrı bir toplantı ile ele alıyor. Ancak iki ülkenin Suriye krizinin çözümüne yönelik görüş ayrılıkları sürüyor. İki ülke Suriye krizinin çözümü konusunda ortak yaklaşımlarına uygun bir çözüm yolu arayacak.

http://www.sondakika.com/haber/haber-putin-ve-erdogan-in-aldigi-5-kritik-karar-8686849/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #4 : 10 Ağustos 2016, 08:34:45 »
ABD'den 'Rusya Zirvesi' İle İlgili İlk Yorum Geldi

Erdoğan - Putin görüşmesine ABD'den "Washington ile Ankara arasındaki bağı zayıflatacağını düşünmüyoruz." yorumu geldi.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile St. Petersburg'da gerçekleştirdiği görüşmenin Washington ile Ankara arasındaki bağı zayıflatacağını düşünmediklerini bildirdi.

"ŞÜPHEMİZ YOK"

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Elizabeth Trudeau, günlük basın toplantısında Türkiye ve Rusya'nın bugün gerçekleştirdiği üst düzey görüşmelere ilişkin soruları cevapladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin'in yaklaşık 9 ay sonra ilk defa yüz yüze yaptıkları görüşmenin gündeme getirilmesi üzerine Trudeau, " ( Türkiye ve Rusya arasındaki yakınlaşma) Bizim Türkiye'yle ilişkilerimizi zayıflatacağı yönünde bir şüphemiz yok" dedi.

"ABD İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR ENDİŞE UYANDIRIYOR"

Trudeau, Rusya ve Türkiye'nin bağımsız ülkeler olduğuna dikkati çekerek, "Dünyanın birçok yerinde ilişkileri var. Türkiye ve Rusya'nın tek ortak hedefi IŞİD değil, Uluslararası Suriye Destek Grubu da ortak ilgi alanları içerisinde bulunuyor" ifadesini kullandı. Öte yandan sözcü Trudeau, Türkiye'de bazı basın organları ve yetkililerin Amerika'yla ilgili açıklamalarında kullandıkları dilin kendilerinde "endişe uyandırdığını" belirtti.

"TÜRKİYE'DE YÜKSELEN ABD KARŞITLIĞI"

Basın toplantısında "Türkiye'de Amerikan karşıtı bir hava oluştuğu ve bundan Washington yönetiminin rahatsız olup olmadığı" yönünde bir soru üzerine Trudeau, bu gelişmelerden endişe duyduklarını söyledi.

"BİZ TÜRK HÜKÜMETİNİN YANINDAYIZ"

Trudeau, şunları kaydetti:

"Bu konuda endişeliyiz. Bu söylemin faydalı olduğunu düşünmüyoruz. Türkiye'de tüm tarafların, medya, sivil toplum ve hükümetin açıklamalarında sorumlu davranmalarını bekliyoruz. Türkiye'yle olan ilişkilerimiz ve dostluğumuz çok güçlüdür. Bunu açıkça söyledik, biz Türk hükümetinin yanındayız. "

Trudeau, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in iadesine ilişkin bir soru üzerine ise Türk makamlarıyla bu süreçte doğrudan temas halinde olduklarını sözlerine ekledi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-abd-den-rusya-zirvesi-aciklamasi-8686780/

Çevrimdışı ÖmerHalisdemir

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5 : 15 Ağustos 2016, 19:56:54 »
Wladimir Vladimirovich Putin´nin Türkiye ve Erdogan ile barismasinin gercek sebebi bilindigi gibi degildir. Ne Erdoganin Özür mektubu, Ne Kemalist delegasyon nede iki ülke cikari Putinin yumusamasini saglamamistir.

Putin´in yumusamasinin asil sebebi Erdoganin Israil ile vardigi baris antlasmasidir. Bunu duyduktan sonra zaten Putin kendisi Türkiyeyi aramis.

Putin Yeni Dünya Düzenini Israilin kuracagini düsünüyor ve bundan dolayi Dogru tarafta olmak istiyor.

Israil ve Yahudi Lobisinin elindeki imkanlar kimsenin elinde yoktur.

Bizi yönetenler ya bunlardan bi haber yada bize söylemiyorlar. Bence yaptiklari tamamen reaksiyondan ibaret. Bizim su an Devlet Politikamiz sadece AKpartinin gelecegine bel baglamis durumdadir.

Basbakan Binali Yildirim AKPnin Milletin ta kendisi oldugunu iddaa ederek MHP, CHP ve öbür partilerin secmenlerini hice sayma simarikligi göstermistir.

Ey köklü Siyasi Partiler, Türkiye Cumhuriyetini AKparti gibi kökü karanliklardan olusan, tarihi dahi olmayan Partiyemi yedirteceksiniz? Hicmi Gururunuz ve Onurunuz yok?

« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2016, 19:59:37 Gönderen: ÖmerHalisdemir »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #6 : 15 Ağustos 2016, 21:39:59 »
Wladimir Vladimirovich Putin´nin Türkiye ve Erdogan ile barismasinin gercek sebebi bilindigi gibi degildir. Ne Erdoganin Özür mektubu, Ne Kemalist delegasyon nede iki ülke cikari Putinin yumusamasini saglamamistir.

Putin´in yumusamasinin asil sebebi Erdoganin Israil ile vardigi baris antlasmasidir. Bunu duyduktan sonra zaten Putin kendisi Türkiyeyi aramis.

Putin Yeni Dünya Düzenini Israilin kuracagini düsünüyor ve bundan dolayi Dogru tarafta olmak istiyor.

Ben pek öyle olduğunu sanmıyorum. Son yıllardaki gelişmelere bakarsak yahudi lobisinin yönetiminde son derece etkili olduğu ABD, Rusya'yı Akdeniz ve hatta Karadeniz'den uzaklaştırmak için ard arda hamleler yapıyor. Daha önce Rusya'ya bağlı olan pek çok ülke şimdi ABD'nin yanında. Gürcistan'da yaşananlar, Kırım'da yaşananlar, Rusya'nın Avrupa hava sahasında meydan okuyan askeri hareketlilikleri buna karşı bir tepki. Rusya şimdi de Akdeniz'deki ayağını kaybetmemek için Suriye'nin toprak bütünlüğünü korumaya çabalıyor. Buna mecbur! Oysa İsrail ve yahudi lobisi ise Suriye, Irak ve hatta Türkiye'nin toprak bütünlüğünü parçalama amacında. Yeni dünya düzenleri de bunu amaçlıyor çok uzun bir süredir.

Bizi yönetenler ya bunlardan bi haber yada bize söylemiyorlar. Bence yaptiklari tamamen reaksiyondan ibaret.

Kesinlikle!
Büyük Ortadoğu Projesi Eşbaşkanlığı görevini alırken gizli pazarlıklar içerisine girdiler muhtemelen... Bugüne kadar o göreve uygun davranıp yeni dünya düzeninin ilerleyişine katkıa bulundular. Gülen cemaati de bu hareketin bir parçası. Buna karşılık olarak da kendilerine, öncekilere sunulunmayan kolaylıklar sağlandı. Ülke gelişimi bu kolaylıklarla ilerledi. Devletin tıkanan pek çok kanalı köklü değişikilerle açıldı vs. Ekonomik durgunluk sona erdi. Ancak bunlar yapılırken ülkeyi yönetenler bir gün Kaddafi, Saddam, Esad gibi liderlernden sonra sıranın kendilerine geleceğini hiç düşünmediler. Ya gerçekten kandırıldılar, ya da daha zayıf bir ihtimal olarak milleti kandırıyorlar. Ya da her ikisi birden! Her konuda olduğu gibi bu konuda da zaman gerçekleri gün yüzüne çıkaracaktır!

Diğer düşüncelerinize de genel olarak hak veriyorum. Ancak özellikle bu dönemde söylemlerimizde daha hassas olmamızda fayda var.
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2016, 21:43:36 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 16 Ağustos 2016, 00:54:50 »

Dünya güçler savaşını getirdiniz, lobi faaliyetlerine kadar indirgediniz (!)
Oysa ki mücadele varlık, yokluk mücadelesidir.

Erdoğan falanca devlet başkanına telefon etmiş; öteki berikini çok severmiş falan (!) bunların hiç bir önemi yoktur.
Dünya siyasetinin gereği olarak denklem kurulmuştur, taşlar yerine oturmuştur.
Dost düşman tanımını doğru yaptığınız zaman; taşları yerli yerine koyabilir, denklemi de çözebilirsiniz.
Bugüne kadar yanlış yapılan iş; dost düşman tanımının yanlışlığından kaynaklanıyor.
O nedenle her işimiz ''Arap Saçına'' dönmüştür.

Putin akıllı bir devlet adamı; dostunu düşmanını biliyor. En azından tehdidin nereden geldiğinin farkındadır.
Yeni farkına varanlar ile ittifaklar kuracak kadarda da zekî olduğu anlaşılıyor.
Çünkü, sizin gücünüzden daha büyük bir güç ile mücadele edecekseniz; ittifaklar kurmaya mecbursunuz.
Putin, bunu gereğini yapmak istiyor; bir yerde çıkarlar ortaktır.
Türkiye' nin düşmesi demek Rusya' nın da düşmesi demektir.
Amerika her cepheden bastırıyor çünkü.
Rusya bunları görmüyor mu yani?

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #8 : 16 Ağustos 2016, 15:37:29 »

Dünya güçler savaşını getirdiniz, lobi faaliyetlerine kadar indirgediniz (!)
Oysa ki mücadele varlık, yokluk mücadelesidir.

Erdoğan falanca devlet başkanına telefon etmiş; öteki berikini çok severmiş falan (!) bunların hiç bir önemi yoktur.
Dünya siyasetinin gereği olarak denklem kurulmuştur, taşlar yerine oturmuştur.
Dost düşman tanımını doğru yaptığınız zaman; taşları yerli yerine koyabilir, denklemi de çözebilirsiniz.
Bugüne kadar yanlış yapılan iş; dost düşman tanımının yanlışlığından kaynaklanıyor.
O nedenle her işimiz ''Arap Saçına'' dönmüştür.

Putin akıllı bir devlet adamı; dostunu düşmanını biliyor. En azından tehdidin nereden geldiğinin farkındadır.
Yeni farkına varanlar ile ittifaklar kuracak kadarda da zekî olduğu anlaşılıyor.
Çünkü, sizin gücünüzden daha büyük bir güç ile mücadele edecekseniz; ittifaklar kurmaya mecbursunuz.
Putin, bunu gereğini yapmak istiyor; bir yerde çıkarlar ortaktır.
Türkiye' nin düşmesi demek Rusya' nın da düşmesi demektir.
Amerika her cepheden bastırıyor çünkü.
Rusya bunları görmüyor mu yani?

Dünyada Güc savasi yok. Dünyada Masonlarin yönettigi bir Tiyatro oyunu vardir. Amaclari eski Dünya düzenini yok Edip yeni Dünya Düzenini dizayn etmektir.

Yeni Dünya Düzeni Luciferin yani seytanin acikca Tanri oldugu bir Dünyadir. Luciferianismden baska bir Dinin olmadigi bir Dünyadir. Her canlinin chip tasidigi bir dünyadir. Illüminati elitlerinin acikca Dünyada yeni Tanri olmalari gercegidir. Dogan Cocuklara Illüminati ve Zion büyüklerinin sahiplendigi bir dünyadir.

Waldimir Putin bir Masondur. Onun görevi NATOnun önemini artirmak. Putin "Bogeyman" denilen kisidir.

Siz Insanlar olarak gördügünüz dogal dengeyi gercek sanmaniz normal birseydir, ama gördügünüz olaylar gercek degildir. Dünyadaki olaylarin arkasinda Illüminati Örgütü vardir. Zion Büyükleri vardir.

Bu Örgüt sizin yasadiginiz devleti ve Dünyadaki her devleti dizayn ediyor. Siz farkina dahi varamiyorsunuz, cünkü yapilan Planlar opsiyonlu olarak isliyor.

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #9 : 16 Ağustos 2016, 15:41:17 »
Bir Insana iki opsiyon verirseniz, bu Insan hep kararlarini kendi aldigini sanar. Ama aslinda iki verdiginiz opsiyonda ayni yola cikiyorsa, ozaman bu Insani dolandirmis ve istediginiz yola zorlamis oluyorsunuz.

Bunu Matrix filminde Morfeus karakteri Neo karakterine anlatiyor. Aslinda Illüminati Insanlar ile dalga geciyor.