Gönderen Konu: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi  (Okunma sayısı 235251 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #1510 : 23 Eylül 2022, 15:04:46 »
Alıntı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya-Ukrayna arasındaki esir takasına ilişkin "Esir takasında da 200 ismin üzerinde durmuştuk. 200 ismin hepsi bizde mevcut. Bunlar bizim misafirimiz, birisi Putin'in özellikle üzerinde durduğu bir isimdi. Bu ismi de Rusya'ya gönderdik" dedi.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-cumhurbaskani-erdogandan-onemli-aciklamalar-42142054

Ben bu açıklamadan bir şey anlamadım. Ukrayna- Rusya arasındaki esir takasında kullanılan 200 kişi nasıl bizim misafirimiz oluyor?  ??? ???

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı comanchee

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1511 : 23 Eylül 2022, 15:09:44 »
Rusların iade ettiği Ukraynalı savaşçıların himayesi bizde olacak.Ukrayna'ya dönemeyecekler savaş bitene kadar.

Çevrimdışı ugurkarakaya25

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1512 : 23 Eylül 2022, 19:37:26 »
Alıntı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya-Ukrayna arasındaki esir takasına ilişkin "Esir takasında da 200 ismin üzerinde durmuştuk. 200 ismin hepsi bizde mevcut. Bunlar bizim misafirimiz, birisi Putin'in özellikle üzerinde durduğu bir isimdi. Bu ismi de Rusya'ya gönderdik" dedi.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-cumhurbaskani-erdogandan-onemli-aciklamalar-42142054

Ben bu açıklamadan bir şey anlamadım. Ukrayna- Rusya arasındaki esir takasında kullanılan 200 kişi nasıl bizim misafirimiz oluyor?  ??? ???

haberlerde 200 kişi değilde Azov grubu komutanlarının Türkiye de kalacağı yazıyordu.muhtemelen esir takası şartlarından biri.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1513 : 23 Eylül 2022, 23:09:45 »
Rusların iade ettiği Ukraynalı savaşçıların himayesi bizde olacak.Ukrayna'ya dönemeyecekler savaş bitene kadar.

Zorla mı tutacaklar en milliyetçi adamları ülkeleri istila edilmişken?
O zaman Ruslar da kendilerine verilen Rus esirleri savaşta kullanamasın...
Efendim geçiniz bunları....
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2022, 23:10:41 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı comanchee

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1514 : 24 Eylül 2022, 09:22:22 »
Anlaşma o şekilde.Geçinizle olmuyor.200adamın Rus zindanlarında çürümesindense 3.ülke gözetiminde sağ olması daha iyi değil mi?

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 287
« Yanıtla #1515 : 24 Eylül 2022, 11:08:30 »
2. dünya savaşında Karadeniz'de Alman denizaltıları Romanya taraf değiştirince hapsoldu kaldı komutanları gemileri Türk sahilinde batırıp karaya çıktılar ama hemen yakalandılar. Bu denizcilerde savaş bitene kadar Türkiye de tutuldular. Esir gibi değil tabi adamlara kızılay maaş bağladı kendi mesleklerinde çalışmışlar bile

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1516 : 24 Eylül 2022, 15:47:20 »
Anlaşma o şekilde.Geçinizle olmuyor.200adamın Rus zindanlarında çürümesindense 3.ülke gözetiminde sağ olması daha iyi değil mi?

Ne yapacaklar , karısına şiddet uygulayan kocalar gibi haftada bir karakola imza mı verecekler...Yada şöyle sorayım " Türkiye işgal edilse , siz de başka bir ülkenin denetiminde tutuluyorsanız , ne yaparsınız?"

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1517 : 24 Eylül 2022, 16:32:22 »

Ne yapacaklar , karısına şiddet uygulayan kocalar gibi haftada bir karakola imza mı verecekler...Yada şöyle sorayım " Türkiye işgal edilse , siz de başka bir ülkenin denetiminde tutuluyorsanız , ne yaparsınız?"

Açık hava hapsinde tutuluyorlar tarafımızca. İsteseler bile bir yere gidemezler. Esir statüleri değişmedi esasında, sadece onları esir edenler değişti. Öyle okuyun durumlarını.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 287
« Yanıtla #1518 : 24 Eylül 2022, 17:41:35 »
Esir kampından kaçmak her esirin hakkıdır bu çağda esir kampından kaçtın diye kalanları taramazlar. Ama bizim gibi esir askerleri savaş bitene kadar alıp onların hayatlarını kolaylaştıranlardan kaçarsan bu sefer başka esirlerin benzer yolla kurtarılmasına engel olursun. Bu yüzden Ukraynalı teslim alınan askerlere savaş bitene kadar misafirimizsiniz buradan öteye gitmeyin denirse ona uyarlar bir yolunu bulup sıvışıp cepheye geri dönmezler. Bunu yaparlar ise öbür esirlerin kurtarılmasına engel olurlar bunu biliyorlar. Esir kampından kaçabilirsin ama Türklerin elinden kaçmamalısın onu demek istedim

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1519 : 24 Eylül 2022, 17:56:02 »
Esir kampından kaçmak her esirin hakkıdır bu çağda esir kampından kaçtın diye kalanları taramazlar. Ama bizim gibi esir askerleri savaş bitene kadar alıp onların hayatlarını kolaylaştıranlardan kaçarsan bu sefer başka esirlerin benzer yolla kurtarılmasına engel olursun. Bu yüzden Ukraynalı teslim alınan askerlere savaş bitene kadar misafirimizsiniz buradan öteye gitmeyin denirse ona uyarlar bir yolunu bulup sıvışıp cepheye geri dönmezler. Bunu yaparlar ise öbür esirlerin kurtarılmasına engel olurlar bunu biliyorlar. Esir kampından kaçabilirsin ama Türklerin elinden kaçmamalısın onu demek istedim

+1. O da var, doğru.