Gönderen Konu: Sarsılmaz Silah Sanayii  (Okunma sayısı 22017 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Sarsılmaz ailesinin yeni üyesi 'SAR 56'
« Yanıtla #20 : 18 Mayıs 2021, 17:24:09 »
Dünyanın önde gelen hafif silah üreticilerinden biri olan Sarsılmaz, tabanca, makineli tabanca, piyade tüfekleri ve makineli tüfeklerin yer aldığı ürün gamına bir yenisini daha ekleyerek SAR 56'yı ortaya çıkardı.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünün ihtiyaçları doğrultusunda Avrupa’nın en büyük silah üretim tesisinde üretimlerini gerçekleştiren Sarsılmaz, Amerika, Uzak Doğu, Avrupa, Afrika gibi toplamda 81 ülkeye, üretimlerinin büyük bir kısmını ihraç ediyor.

Milli Piyade Tüfeği MPT-76, SAR223P ve SAR308 piyade tüfekleri ve SAR109T makinalı tabancası ile güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarını karşılamaya devam eden Sarsılmaz, sahadan gelen geri bildirimler sonucu tasarladığı SAR 56 tüfeğinin testlerini başarı ile tamamlayıp seri üretim aşamasına geçti.

SAR 56, gaz piston tahrik sistemi ve 5,56 x 45 milimetre çapıyla yüksek performans sunarken, beş konumlu ve yanak destekli dipçiğiyle de kolay kullanım olanağı sağlıyor. Destekli tip el kabzası, her pozisyonda emniyete alınabilir tetik grubu, çift taraflı mandal grubu, polimer toz kapağı ve göstergeli şarjör ile ergonomiyi arttıran özellikleri bulunan SAR 56’nın bir diğer önemli özelliği de silahın, farklı uzunluktaki namlu boyu seçeneklerine sahip olması. 7,5 inç, 11 inç ve 14,5 inç olmak üzere 3 farklı namlu boyu seçeneği olan SAR 56, bu özelliğiyle, farklı menzil ve koşullarda gerçekleşebilecek tüm görevlere uygun bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Namlu uzunluğuna göre boş ağırlığı 2850 ila 3500 gram arasında değişen tam ve yarı otomatik ateş modları bulanan tüfeğin dakikadaki atım sayısı ise 750 ile 950'dir.

https://www.defenceandtechnology.com/sarsilmaz-ailesinin-yeni-uyesi-sar-56-1621295712.html