Gönderen Konu: Sarsılmaz Silah Sanayii  (Okunma sayısı 18068 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 43766
 • 570
Sarsılmaz Silah Sanayii
« : 13 Mayıs 2009, 18:43:36 »
Sarsılmaz üretime 1800‘lü yılların sonlarında Türkiye’de başladı. Sarsılmaz Türkiye’deki her türlü tabanca ve av tüfeği üretebilen tek özel kuruluştur. Üretim, entegre tesislerinde otomasyon teknolojisi ile gerçekleşir. Her türlü hafif silahı entegre tesislerinde otomasyon teknolojisi ile üretebilen Türkiye’deki en büyük özel sektör silah fabrikasıdır.

Fabrika; Düzce, Kaynaşlı’da, 100.000 m2 kapalı alanda ve 35.000 m2 aç›k sahada yer almaktadır. Üretimini çevreye zarar vermeden gerçekleştirmek başlıca prensiplerinden biridir. Sarsılmaz, endüstri içerisinde seçkin bir yere sahiptir.

Üretim CAD / CAM ve CNC teknolojilerinin yer aldığı üretim hatlarında yapılmaktadır. Avrupa’nın ilk üç entegre hafif silah fabrikası arasında yer almaktadır. Sarsılmaz son üretimdeki yüksek performansı Türkiye Silahlı Kuvvetlerinin ve Türk Emniyet Teşkilatının tek tercihidir.

Üretiminin büyük bölümünü yurt dışına ihraç eden SARSILMAZ, Türk Milli Savunma Bakanlığı ihalelerinde ürünlerinin gösterdi¤i yüksek performans ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin tercih ettiği marka olmuştur. Bu gün Türk Silahlı Kuvvetlerinin bütün Kuvvetlerinde Sarsılmaz silahları kullanılmaktadır.

Sarsılmaz mükemmel tabancaları ile Türk Polisine kadro silahı vererek toplum güvenliğinde hak ettiği yeri almıştır. 1880 yılından bu güne kadar gelen bilgi birikimi, kalite anlayışı daha önce yapılamayanları yapma arzusu, SARSILMAZ’ı bu gün Avrupa’da en büyük üç hafif silah üreticisinden biri haline getirmiştir.

Sarsılmaz production was established in Turkey at the end of the 1800s by Abdüllatif. Its drive for innovation always kept its production policy as looking for “the new”. Sarsilmaz is the largest privately owned establishment in Turkey that produces every kind of hunting shotgun and pistol. The production takes place in its integrated facilities using automation technology.

The factory is located in Duzce, Kaynasli on 100.000m2 indoor and 35.000m2 open field. Its production policy is especially considerate of ecological concerns. Sarsilmaz keeps a unique profile in the industry. The production is made with CAD/CAM systems and CNC technology. It is equipped with today's most updated technology which is why the Sarsilmaz production plant is one of the top 3 factories in Europe. Sarsilmaz assures a high performance of its products, supported by the Turkish Ministry of Defence, and preferred by the Turkish Armed Forces.

Sarsilmaz makes most of its products for export. With the high performance at the Ministry of Defence tenders, Sarsilmaz proved it is the only preferred for Turkish Armed Forces.
Sarsilmaz pistols are given to staff of Turkish Police Forces therefore took its well deserved credit in public safety. The build up data, quality policy and desire to achieve difference; brought Sarsilmaz to be within the top three producers in Europe since 1880.


ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı levo

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 257
 • 4
Sarsılmaz Silah Sanayii
« Yanıtla #1 : 23 Ekim 2011, 14:17:38 »

Tabanca ihalesini Sarsılmaz kazandı polis Kılınç Mega 2000 kullanacakEmniyet Genel Müdürlüğü’nün 2011’de açtığı uluslararası tabanca ihalesini, Sarsılmaz firması kazandı.

Polis artık suç ve suçluyla mücadelede Sarsılmaz üretimi Kılınç 2000 Mega tabancası kullanacak. Sarsılmaz firmasından yapılan açıklamada uluslararası rekabete açık bir ihaleyi kazanmaktan duyulan memnuniyet dile getirilerek, “Yabancı silahların yerini bugün çok uygun fiyatlarla tedariki gerçekleştirilen yüksek kalitede Sarsılmaz tabancaların alması memnuniyetle karşılanmaktadır” denildi. Emniyetin yanı sıra Türk Silahlı Kuvvetlerine de ürün veren Sarsılmaz, 67 ülkeye ihracat yapıyor. Bugüne kadar çeşitli ihalelerle 86 bin Sarsılmaz tabancasını kullanıma sokan Emniyet, şimdi 25 bin tabanca daha teslim alacak. Emniyet’in kullandığı toplam Sarsılmaz tabanca sayısı 111 bini bulacak. Firma, Düzce’de yeni bir tesis hizmete sunarak, Avrupa’nın en büyük hafif silah fabrikası unvanına sahip olmak istiyor.http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/19058843.asp

Çevrimdışı komando01

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 7
 • 0
 • DefenceTurk.com
Ynt: Sarsılmaz Silah Sanayii
« Yanıtla #2 : 24 Haziran 2014, 16:31:33 »
SAR-223 ü unutmayalım. hatırlarsanız tabi ben yanlış hatırlamıyorsam 2012 sonuna doğru tanıtılmıştı hatta ıdef2013 fuarında sergilenmişti

Çevrimdışı azarax

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 295
 • 0
Ynt: Sarsılmaz Silah Sanayii
« Yanıtla #3 : 13 Nisan 2015, 00:45:39 »
Dünya silah devini Sarsılmaz satın alıyor

27 Ocak 2015 Salı
Güntay Şimşek
LAS VEGAS


Amerika ve dünyanın ilk 5 büyük silah şirketi arasında yer alan önemli bir kurum yakında Türk bayrağı altında hizmet vermeye başlayacak. Geçen hafta Amerika- Las Vegas’ta yapılan dünyanın en büyük silah fuarı, ‘Shot Show 2015’te Türkiye’de sektörün lideri olan Sarsılmaz Silah Sanayi AŞ ile Amerikan şirketi arasında yapılan görüşmelerde satın alma konusunda önemli bir aşama kaydedildi. Sarsılmaz’ın satın alacağı Amerikan silah devinin ismi hakkında bu aşamada bilgi verilmezken, yakın bir süre içinde neticenin açıklanacağı ifade edildi.

Sarsılmaz Silah Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aral Aliş, 1720’de kurulan İtalyanların dünyaca ünlü Vincenzo Bernardelli Silah Fabrikası’nı 1998 yılında satın alarak bölgede önemli oyuncu haline geldiklerini, Amerika’nın yivli silah üreten en ünlü markasını satın aldıktan sonra ise dünya silah pazarının en etkin coğrafyası Kuzey Amerika ve dünyada ilk beşte yer alan hatta liderliği zorlayan konuma yükseleceklerini söyledi.TÜRKİYE 100 TL İTALYA’DA 300 TL
Türkiye’de her türlü tabanca, askeri silah ve av tüfeği üretebilen tek özel kuruluş olduklarına vurgu yapan Aliş, Sarsılmaz’da üretime 1800’lü yılların sonlarında başladığını belirterek planlarını şöyle anlattı: “Düzce’deki 100 bin m2 açık ve 36 bin 400 m2 kapalı fabrikamızda üretim, entegre tesislerde, otomasyon teknolojisi ile gerçekleşiyor. Bernardelli’yi satın aldıktan sonra önemli oranda bu markanın ürünlerini de Türkiye’de yapmaya başladık. Amerika’dan satın alacağımız silah şirketi içinde aynı modeli uygulayacağız, ancak bu markaları kendi pazarlarında daha etkin hale getireceğiz.”
Aliş, dünya silah piyasasında markalarının önemini anlatırken ilginç bir örnek verdi; “Türkiye’de üretilen bir silah 100 TL ise aynı silahı İtalya’daki markamız Bernardelli imzası altında asgari 300 TL’ye satıyoruz. Bu sebeple Bernardelli’nin tüm alt ürünlerini Türkiye’de yapıyor, son montajı, finishingi İtalya’da gerçekleştiriyoruz. Yeni satın alacağımız şirkette aynı modeli uygulayıp, Türk mühendisleri, Türk sanayisi ve hammaddesiyle nitelikli ihracatı artırarak devam eedceğiz.”
ABD’YE RENKLİ TABANCA TÜRKİYE’DEN
Sarsılmaz’ın 46 çeşit tabanca ürettiğini ifade eden Latif Aral Aliş, ABD’de ‘Lady Gun’ ismiyle renkli tabanca kullanımını da kendilerinin başlattığını ve ayda 4 bin adet sattıklarını belirtti. Amerika’daki okul baskınları sonrası silah satışıyla ilgili tartışmaların gündeme geldiği günlerde National Rifle Associaton of Amerika (NRA) Başkanı bir görüşmesinde, “Çocukları vuruluyor, annelerin de silahlanması lazım. Onlara uygun silahlar geliştirmeliyiz” açıklaması üzerine Amerika pazarı için renkli silah üretimini başlattıklarını vurgulayan Aliş, daha sonra başka şirketlerin de kendilerini takip ederek bu pazara girdiğini söyledi.
77 ÜLKEYE SİLAH SATIYOR
Bugün halihazırda 77 ülkeye silah ihracat yapan Sarsılmaz, Türkiye’deki üretiminin büyük bölümünü de yurtdışına satıyor. Milli Savunma Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ihalelerinde ürünlerinin gösterdiği yüksek performans neticesinde, her iki kurumda da Sarsılmaz silahları kullanılıyor. Türkiye’nin NATO’nun en büyük ordularından birine sahip olması ve Sarsılmaz’ın da TSK’ya silah tedarik etmesi, dünya markası olma yolunda ve ihracatta ciddi referans olduğuna dikkat çekmek gerekiyor.
ABD’DE ‘SAR ARMS’ OLDU
Dünyanın bir numaralı şirketi Remington’a otomatik tüfeği Sarsılmaz’ın yaptığına dikkat çeken Aliş, markalarının ilk 15’te, fabrikalarını ise ilk 5 içinde yer aldığına dikkat çekerek şunları söyledi: “Dünyada ilk 15’teyiz, amacımız ilk 5 marka arasında yer almak. ABD’de, ‘Sar Arms’ ismiyle bir şirket kurduk. İsim haklarını aldık. Yakında imalata başlıyoruz. ‘Sar Arms’ markasını ABD’de tescil edince satışlarımız % 20 arttı. Eğer, ‘Made in USA’ yaparsak % 50 daha artacaktır. Sar Arms, ABD polisi ve askeri tarafından kullanılıp, referans olunca daha fazla satmaya başladık.”
SHOT SHOW’UN GÖZDESİ
Sarsılmaz Silah Sanayi, Las Vegas’ta her yıl yapılan, 1.650 küresel şirketin katıldığı dünyanın en büyük silah fuarı Shot Show’un en prestijli bölümünde, dünyanın en büyük 15 silah şirketiyle birlikte 2 stant birden açarak ürünlerini sergiledi. 3-4 metrekare yer için şirketlerin 4-5 yıl beklediği bu fuarda, gelecek yıl Sarsılmaz bir stant daha açıp silah aksesuvarlarıyla burada yer alacak.

http://www.haberturk.com/yazarlar/guntay-simsek-1019/1035408-dunya-silah-devini-sarsilmaz-satin-aliyor
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2015, 00:46:30 Gönderen: azarax »

Çevrimdışı Nutuk

 • Özel Üye
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 941
 • 4
Ynt: Sarsılmaz Silah Sanayii
« Yanıtla #4 : 13 Nisan 2015, 03:10:12 »
Peki hangi firmaya aldi simdi Sarsilmaz?

Çevrimdışı fırtına06

 • Site Yetkilisi
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 4400
 • 193
 • DefenceTurk.com
Ynt: Sarsılmaz Silah Sanayii
« Yanıtla #5 : 08 Mayıs 2019, 10:12:51 »
Sarsılmaz Özel Harekat Daire Başkanlığı'na 4500 adet SAR-109T teslim etmiş.SAR-109T MP-5 yerine geçmek üzere Sarsılmaz Silah tarafından geliştirilen 9 mm otomatik tabancadır. Silah ergonomik yapısı, optik sistemler entegre edilebilen ray sistemi ile çok başarılı bir ürün.
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2019, 19:13:40 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Bogü Alp

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 503
 • 30
 • DefenceTurk.com
Ynt: Sarsılmaz Silah Sanayii
« Yanıtla #6 : 09 Mayıs 2019, 16:24:37 »
SAR 109'un taktik rayları kundak yapısı çok önemli değil, bir mp-5'in el kundağını değiştirip bu özellikleri kazanabilirsiniz. Üst raylar ne olacak denilirse makinalı tabancanın öyle çok elzem bir optik çeşidi yok. Yapılacak ufak bir tadilatla optik takılabilir. Sar 109da önemli olan mekanizma düşürme mandalı. MP-5te olmayan, MP-5 diğer benzeri makinalı tabancalarda olan fark bu. Mke biraz daha farklı düşünüp MP-5lere HK 33 HK G41 örneğinde olduğu gibi mekanizma düşürme mandalını kundağı ve üst kısmınına taktik ray ekleyip yeni bir model çıkartsaydı. Dünyada resmen sükse yapardı.

Çevrimdışı fırtına06

 • Site Yetkilisi
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 4400
 • 193
 • DefenceTurk.com
Güvenlik birimlerine SAR-223 teslimatı
« Yanıtla #7 : 25 Ekim 2019, 19:11:35 »
T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından yürütülen sözleşme kapsamında, güvenlik birimlerine 2 bin adetten fazla SARSILMAZ SAR-223 Piyade Tüfeği teslim edildi.Konuyla ilgili olarak Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Güvenlik güçlerimizin ihtiyacının karşılanması amacıyla üretim ve teslimatlar sürüyor. Son olarak Sarsılmaz’ın ürettiği 2 binden fazla SAR223 tüfeği teslim edildi. Böylece MKEK, KaleKalıp ve Sarsılmaz’ın ürettiği ve teslim ettiği 5,56 mm piyade tüfeği sayısı 43.500’ü geçti” ifadelerine yer verildi.

Teslim edilen 2 bin adetten fazla SAR-223 Piyade Tüfeği’nin, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Özel Harekat Başkanlığı’na teslim edildiği biliniyor. Genel itibariyle Colt üretimi M-16,  SIG SAUER üretimi SIG-516 ve Heckler & Koch üretimi HK-416/417 Piyade Tüfeklerini kullanan Polis Özel Harekat Başkanlığı’nın, SAR-223’ün beğenilmesiyle ithal silah tercih etmeyeceği düşünülüyor.

https://www.savunmasanayist.com/haberler/guvenlik-birimlerine-sar-223-teslimati/

Çevrimdışı fırtına06

 • Site Yetkilisi
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 4400
 • 193
 • DefenceTurk.com
Mehmetçiğe Sarsılmaz'dan 'SAR 762 MT'
« Yanıtla #8 : 31 Ocak 2021, 14:39:07 »
Türkiye’nin önde gelen  hafif silah üreticisi SARSILMAZ, 7.62x51mm çapındaki makineli tüfek SAR 762 MT’nin testlerini başarı ile tamamlayıp seri üretimine başladı.

Sarsılmaz Silah Sanayii Genel Müdür Yardımcısı Nuri Kızıltan," Savunma Sanayii Başkanlığı`nın projesi kapsamında, 7,62x51 mm çapındaki SAR 762 MT ve 12,7x99 mm çapındaki SAR 127 MT tüfeklerin üretimine başladık. Şu anda 12,7x99 mm çapındaki SAR 127 MT`nin prototip aşamasındayız. 7,62x51 mm çapındaki SAR 762 MT`nin de seri imalatına başladık. İlk teslimatımızı bu ay içerisinde yapacağız." açıklamasında bulundu.Gövdesi en az 50.000 atım yapmaya elverişli olan SAR 762’nin namlu ömrü ise en az 25.000 atım. -52 ve +72 ˚C aralığındaki sıcaklıklarda çalışabilen silahın bölge hedefleri için menzili 1.200 metre, azami menzili ise 3.725 metredir. Çalışma prensibi mekanizması açık pozisyonlu / gaz tahrikli olan silahın farklı modellerinin ortalama ağırlığı ise 12 kilogramdır. SAR 762 ALTAY Tankı’nda ana silah ile eş eksenli makineli tüfek olarak kullanılacak.

https://www.defenceandtechnology.com/mehmetcige-sarsilmazdan-sar-762-mt.html


Çevrimdışı Alpars

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 1211
 • 40
 • DefenceTurk.com
Ynt: Sarsılmaz Silah Sanayii
« Yanıtla #9 : 31 Ocak 2021, 15:28:56 »
Bu 7,62mm makineli tüfek öz geliştirme mi yoksa lisans üretimi mi? Bilgisi olan varsa bizi bilgilendirirse sevinirim. Çünkü yabancı bi ürüne çok benziyor.