Gönderen Konu: EC645 / UH-72 Lakota  (Okunma sayısı 6676 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
EC645 / UH-72 Lakota
« : 26 Haziran 2013, 19:07:22 »
EC645
UH-72 Lakota

Tayland UH-72 Lakota Helikopteri İstiyor

ABD Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansı (Defense Security Cooperation Agency - DSCA) raporlarına göre Tayland altı UH-72A Lakota helikopteri satın almak istiyor.

Olası satışın ilgili ekipman, parça, eğitim ve lojistik destekle birlikte 77 milyon dolar değerinde olması tahmin ediliyor. DSCA açıklamasına göre böyle bir satışta EADS North America ana yüklenici olacak. Sİstem kurulumu ve eğitim için yükleniciye ait personelin Tayland'da 5 hafta kalması gerekecek.

UH-72A Lakota EADS North America  şirketinin yan kuruluşu  olan Amerikan Eurocopter tarafından üretiliyor. Helikopter saatte 153 mil seyir hızına ve 426 millik bir menzile sahiptir.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2013, 16:59:46 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
Ynt: Tayland UH-72 Lakota Helikopteri İstiyor
« Yanıtla #1 : 26 Haziran 2013, 19:20:32 »
Şu bizim UH-1'leride çıkarsaydık elden.. :) Gerçi milli tasarıma gidiyorduk biz.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Alman Özel Kuvvetleri Eurocopter EC645 T2 Kullanacak
« Yanıtla #2 : 16 Temmuz 2013, 16:55:45 »
Alman Özel Kuvvetleri Eurocopter EC645 T2 Kullanacak

Eurocopter, Alman Federal  Savunma Bakanlığı ile Almanya'nın Özel Kuvvetler Komutanlığı Kommando Spezialkräfte (KSK) bölümünün hafif helikopter programı için 15 adet EC645 T2  194milyon euroluk bir sözleşme imzaladı. Sözleşmeye hızlı halat çeki sistemi, yük halatları, silahlanma paketi ve elektro-optik sensörler de dahiller. Helikopterlerde ayrıca NATO standartında telsiz ve öz savunma sistemi olacak.

EC145'in askeri versiyonu olan EC645 helikopterinin AAS-72X (UH-72 Lakota) tipi ABD ordusunun hafif helikopter programı için seçilmişti. Şu an 270'den fazla UH-72 ABD ordusunda görev yapmaktadır.

3,7 ton azami kalkış ağrılığı bulunan EC645 T2 LUH, A400M nakliye uçakları tarafından taşınabilir. 2015 yılında başlanacak olan teslimatların 2017 ortasında tamamlanması bekleniyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Tayland Daha Fazla UH-72A Helikopteri Talep Ediyor
« Yanıtla #3 : 02 Ekim 2014, 17:24:34 »
Tayland Daha Fazla UH-72A Helikopteri Talep Ediyor

Tayland, daha fazla helikopter talep ederek sipariş ettiği UH-72A Lakota Hafif Genel Maksat Helikopteri filosunu büyütmeyi planlıyor.

Tayland daha önce Tayland Kraliyet Ordusu için ikiz motorlu EC145 helikopterinin askeri türevi olan UH-72a helikopterlerinden 6 adet sipariş etmişti. ABD Savunma ve Güvenlik işbirliği Ajansı (DSCA), 29 Eylül 2014 tarihinde ABD kongresine, FMS (Yabancı Askeri Satışlar) kanalıyla Tayland'a daha fazla UH-72 helikopteri satmak için bir öneri sundu. Tahmini 89 ABD doları değerinde olan bu satışa, 9 UH72A Lakota helikopterine ek olarak teknik destek ve yedek parça dahildir.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: EC645 / UH-72 Lakota
« Yanıtla #4 : 24 Ekim 2014, 04:03:05 »
Son haberlere göre ABD ordusu da 17 UH-72 Lakota alıyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ABD'ye 41 UH-72 Lakota Daha
« Yanıtla #5 : 19 Şubat 2015, 00:01:45 »
ABD'ye 41 UH-72 Lakota Daha

Airbus Savunma ve Uzay Grubunun bir parçası olan Airbus Helicopter A.Ş., ABD ordusu ile 41 ek UH-72 Lakota Helikopteri için 220.5 milyon ABD doları değerinde bir anlaşma imzaladı. Şirketim Missisipi Columbus'daki fabrikasında üretilecek olan helikopterlerin 2017 Temmuz ayına kadar teslim edilmesi düşünülüyor.

Airbus Helikopter, bugüne kadar ABD ordusuna 331 UH-72 Lakota helikopteri teslim etti. Son sözleşme ile ABD ordusunun toplan siparişi 400 adede yükselmiş oldu.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ABD'den Bir UH-72A Sözleşmesi Daha
« Yanıtla #6 : 13 Kasım 2015, 21:18:52 »
ABD'den Bir UH-72A Sözleşmesi Daha

Amerika Birleşik Devletleri Ordusu 12 ek UH-72A Lakota helikopteri alımı için sözleşme uzattı. 65.8 milyon USD değerindeki sözleşmeye görev ekipman paketleri de dahil.

UH-72A, Airbus Helicopters tarafından üretiliyor ve Missipi Columbus'da son montajı gerçekleştiriliyor. Airbus Helicopters'in Columbus'taki son montaj fabrikasında bugüne kadar yaklaşık 350 Lakota monte edilerek teslim edildi.

UH-72A; eğitim, arama ve kurtarma, tıbbi tahliye, sınır güvenliği, komuta ve kontrol, VIP ulaşım ve genel maksat dahil olmak üzere geniş bir görev yelpazesi için 2006 yılında ABD Ordusu ve Milli Muhafız Ordusu için seçildi. Son sözleşmediki 12 UH-72A helikopteri ABD ordusunda başlangıç döner kanat eğitim aracı olarak kullanılacak.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2015, 21:19:51 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Airbus Helicopters ABD Ordusundan Yeni Bir UH-72A Siparişi Aldı
« Yanıtla #7 : 29 Mart 2018, 14:24:13 »
Airbus Helicopters ABD Ordusundan Yeni Bir UH-72A Siparişi Aldı

Airbus Helicopters, ABD Ordusu için 16 ek UH-72A Lakota sağlamak üzere yaklaşık 116 milyon dolar değerinde bir sözleşme değişikliği gerçekleştirdi. Sözleşme, bu yıl ABD’nin ikinci talebidir ve ABD Ordusu’nun Lakota programının güven ve büyüme kabiliyetine dikkat çekiyor.

UH-72A, askeri ve hafif yük taşımacılığı, ilk yardım, VIP taşımacılığı, sınır güvenliği ve anavatan savunması gibi çok çeşitli askeri operasyonlar için kullanılan iki motorlu bir helikopterdir. Airbus, 2005 yılında ilk sözleşmenin verilmesinden bu yana, Columbus, Miss. 'Daki tesislerinden 423 UH-72A Lakota uçağı teslim etmiştir. Yeni sözleşme, Lakota filosunu ve eğitim görevini geliştirmektedir. Filodaki ek uçaklarla, Lakota işletmecileri sivil ajansları veya ulusal acil durumları desteklemek için afet yardımı ve karşı-ilaç operasyonlarını yürütme ve destekleme konusunda daha fazla kapasiteye sahipler.

Çoklu konfigürasyonlarda mevcut olan UH 72A Lakota, ABD askeri helikopterinin üretimde satın alınması, sahibi olması ve işletilmesi için en düşük maliyettir.

Lakota, Ordunun Havacılık Yeniden Yapılandırma Girişimi'nin (ARI) ve Fort Rucker, Ala'daki ABD Ordusu Havacılık Mükemmeliyet Merkezi'nin ana döner-kanat eğiticisinin önemli bir bileşenidir.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Almanya'da askeri helikopter düştü
« Yanıtla #8 : 01 Temmuz 2019, 19:46:41 »
Almanya’da Alman ordusuna ait bir helikopter düştü. Yapılan ilk incelemede pilotun hayatını kaybettiği tespit edildi.

Almanya'nın Aşağı Saksonya eyaletine bağlı Aerzen kentinde, askeri helikopter düştü. Alman medyasında yer alan haberlere göre, Alman ordusuna ait helikopterin, yerel saatle 14:30 sıralarında düştüğü ve gelen ilk bilgilere göre, helikopterin kadın pilotunun hayatını kaybettiği bildirildi.

Federal Savunma Bakanlığı’ndan, kazayla ilgili soruşturma başlatıldığı açıklaması yapıldı.

http://www.kokpit.aero/almanya-da-helikopter-dustu

Not: Helikopterin modeli Alman Kara Kuvvetleri'ne ait Eurocopter EC-135

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Ynt: EC645 / UH-72 Lakota
« Yanıtla #9 : 12 Mart 2020, 19:25:09 »
İlave “Lakota” siparişi

ABD Ordusu ilave 15 adet UH-72 Lakota helikopteri için Airbus’la sözleşme imzaladı.

Airbus’ın Mississippi eyaletine bağlı Columbus ‘daki tesislerinde üretimi gerçekleştirilecek helikopterlerin toplam maliyeti 122,655 milyon Amerikan Doları olacak.

UH-1H Iroquois ve OH-58 A / C Kiowa helikopterlerinin yerini alan hafif genel maksat görevlerinde sıklıkla kullanılan EC145 helikopterinin Amerikan Ordusu’nun ihtiyaçlarına göre modifiye edilen versiyonu olan UH-72A Lakota, ABD’deki ilk görevine 2008 yılında başladı. Hali hazırda ABD Ordusunun bünyesinde 400’ün üzerinde Lakota görev yapıyor.

Elektro-optik kızılötesi (EO/IR) keşif ve gözetleme sistemi, 15 inç dijital ekranlı bir arka gözlemci konsolu, geliştirilmiş taktik iletişim paketi, harici vinç, dahili dijital video kaydedici, pilot ve yardımcı pilot için 10.4 inçlik yardımcı ekranlar, sesli arama ışığı, analog/dijital video uydu bağlantısı ve video yönetim sistemi ile donatılan helikopterler, iç güvenlik operasyonları, arama ve kurtarma, ambulans hizmetleri, VIP, uyuşturucu ticareti ile mücadele ve genel maksat gibi görevlerde kullanılıyor.

http://defenceandtechnology.com/ilave-lakota-siparisi/