Gönderen Konu: DEFENCETURK.COM ÜYELİK SÖZLEŞMESİ VE KURALLARI  (Okunma sayısı 27614 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
DEFENCETURK.COM ÜYELİK SÖZLEŞMESİ VE KURALLARI

Hoşgeldiniz...

DEFENCETURK.COM Türk ve dünya savunma sanayi firmaları, konuları, haberleri, silah sistemleri, strateji, terörizm, sivil havacılık, modelcilik, askeri tarih, Atatürkçülük, tasarım, sivil savunma vs konuları hakında keyifli tartışmaların yapıldığı, bilgi alışverişinde bulunulduğu geniş kapsamlı bir forum sitesidir.

1 - Üyelere ait olan iletilerde Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına ve diğer kanunlarına, ülkemizin kurucusu Büyük Önderimiz Atatürk’ün manevi şahsına, ayrıca Atatürk ilke ve inkılâplarına, ülkenin bölünmez bütünlüğüne aykırı hiçbir ifade bulunamaz. Bu tarz iletilerden yalnızca ileti sahibi sorumludur. DefenceTurk yönetimi hiçbir sorumluluk kabul etmez. Böyle iletiler tespit edildiklerinde, sadece yönetimin görebileceği özel bölüme taşınır, ileti sahibi hakkında gerekli işlemler yapılır, gerekirse yasal işlemler başlatılır.

2 - Paylaşım

A - T.C Anayasası Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa aykırı olarak makale, müzik, film, resim, bilgisayar programı vs eserler hakkında eser sahiplerinden izin almadan paylaşımda bulunulmasına izin verilmemektedir. Bu gibi olaylarda sorumluluk sadece ileti sahibine aittir, DefenceTurk sitesi sorumluluk kabul etmez. Ancak internet ortamında vs yayınlanan ve kaynağı belli olmayan oldukça fazla sayıda eserler bulunmaktadır. Site içerisinde yayınlanan iletilerde bu tip telif hakkı içeren eserler hakkında, eser sahiplerinin, o eserin gerçekten sahibi olduğunu ispatlaması sonucu ve talebi doğrultusunda derhal ilgili iletiler silineceklerdir.

B – Bunun dışında sitede yayınlanan haberler, makaleler vs için yapılan alıntılarda mutlaka kaynak belirtilmesi gerekir. Kaynak gösterme eğer kaynak bir internet sitesiyse kaynağın site içindeki tam adresi, basılı süreli yayın ise yayın ismi, tarih ve sayfa numarası, basılı ve süresiz bir yayın ise yayın ismi, yazar ve sayfa numarası bilgileri şeklinde olmalıdır. Kaynağı belirsiz (anonim) yazı, belge, e-posta vb materyal, kaynak olarak kabul edilmeyecektir.  Ayrıca Wikipedia gibi bilgileri kolaylıkla değişen ve sağlıklı olmayan kaynaklar kabul edilmeyecektir.

C – Sitede yayınlanan bazı konuların telif hakkı bulunmaktadır. Bu nedenle DefenceTurk.com sitesinde bulunan yazıların başka yerlerde kullanımı konusunda site yönetiminden izin alınması gerekmektedir. Bu eserlerin izin alınmadan kullanıldığı tespit edildiği takdirde, site yönetimi gerek görürse yasal işlemlere başvuracaktır.

3 - Dil

A - Defenceturk sitesinin dili, uluslararası bölümü dışında Türkçedir. İletilerin Türkçe yazım kurallarına uygun olmasına dikkat edilmelidir. Yazım kurallarına uygun olmayan iletilerin sahipleri, site yönetimi tarafından iletilerinin düzeltilmeleri konusunda ikaz edilebilirler. Hatalı yazım içeren iletiler yöneticiler tarafından değiştirilebilir veya silinebilirler.

B – Sadece İletilerdeki vurgulanmak istenen kısımlar büyük harfle veya farklı bir renkle yazılabilirler. Bunun dışında tamamı renkli veya büyük harfle yazılmış iletilere izin verilmemektedir.

C – Yabancı kaynaklardan yapılan alıntılar Türkçe olmayabilir. Ancak alıntının içeriği hakkında Türkçe açıklama bulunmak zorundadır.

4 - Kullanıcı Profili

a - Kullanıcı adı harfler veya rakamlardan oluşabilir. Telaffuzu kolay ve ahlaka aykırı olmamalıdır.

b - Kullanıcı avatar boyutları en fazla 120x120 piksel olabilir.

c - İmza kısmında kullanılan resim, yazı vs toplam alanı en fazla 900x200 piksel olabilir.

d - Verilen linklerin çıkar amaçlı olmaması ve punto boyutlarının 2 yi geçmemesi gerekmektedir

e - Seçilen kullanıcı isimleri, avatar ve imzalarda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı, rencide edici, küfür veya hakaret içeren, dini veya etnik saldırı ya da hoşgörüsüzlük içeren içerik ve resimler kullanılmasına izin verilmemektedir.

5 - Konu Başlığı Açma ve İletilerde Dikkat Edilmesi Gerekenler:

A - Üyelerin yeni bir başlık açmadan önce, o konunun önceden açılıp açılmadığını kontrol etmeleri gerekir. Konu bulunmadığında forumun arama özeliği kullanılır.

B - Konular içeriklerine göre uygun bölümlere açılmalıdır.

C - İndeks içeren bölümlerde yeni konu açılması durumunda, o konunun indekse eklenmesi için yöneticilere haber verilmesi gerekmektedir.

D - İletilerde kullanılacak resimlerin genişliği en fazla 3000 piksel olabilir. Bir iletide en büyük boyuta sahip en fazla 1 resim kullanılabilir.

E - Gereksiz başlıklar açılmamalı, konuyla ilgisi olmayan, tek bir şahsa iletilmek üzere açılan başlıklar ve iletiler yerine özel mesaj özelliği kullanılmalıdır.

F - Konuyla alakası olmayan kısa cevaplar, sürekli yapılan tekrarlar, içinde aşırı derecede ifade resmi bulunan veya sadece ifade resimlerinden oluşan iletiler kullanmak uygun görülmemektedir. Bu tip iletiler site yönetimi tarafından silinebilir ve ileti sahipleri bu konuda uyarılabilirler..

G – Sitenin içeriği dışındaki konular veya konu dışı üyeleri rahatsız edici mesajlardan kaçınılmalı, sitenin amacı doğrultusunda keyifli paylaşımlar için katkıda bulunulmalıdır.

6 - Ceza Sistemi

A – Belirtilen kurallardan herhangi birine uymayan üye öncelikle uygun bir dille uyarılır.

B – Gerek görülürse üyenin bazı bölümlere yazması engellenir.

C – Üye kuralları ihlal etmede ısrar ederse veya agresif davranışlar sergilerse, sakinleşmesi için belirli süre için foruma girmesi engellenir (dinlendirme).

D – Bütün bunlar dışında,  kural ihlal etmede ısrar veya bazı affedilemez suçlarda (bölücülük, anayasa ve kanunlara aykırı hareketler, manevi değerlere hakaret vs) üye uyarılmadan uzaklaştırılabilir.

7 - DefenceTurk sitesinde kesinlikle ırkçılığa izin verilmemektedir. Bunun dışında kişilerin dil, din, mezhep, cinsiyet, renk, köken gibi toplumsal konumları yönünden sınıflandırılması, spor fanatizmi, ahlaka aykırı, karalama, yalan, hakaret ve küfür, terör örgütleri vb oluşumlarla ilgili propaganda içeren iletilerin kullanılması kabul edilemez. Siyasi propagandaya kaymamak ve siyasi karalamalarda bulunmamak şartıyla belirli bir seviyeye kadar siyasi konularda tartışmaya izin verilmektedir.

8 - Yargıda veya soruşturmada olan bir dava veya konuyla ilgili olarak, adaletin sağlanması çalışmalarını olumsuz yönde etkileyecek, herhangi bir kanıta, belgeye dayandırılmamış iddiaların ve söylemlerin site içerisinde dile getirilmesine izin verilmez.

Ayrıca aynı şekilde kişi ve kurumlar hakkında herhangi bir kanıta, belgeye dayandırılmamış iddialara ve söylemlere yer verilmemektedir.

9 - Üyelerin farklı kullanıcı isimleriyle farklı kişilermiş gibi görüş belirtmesi etik olarak uygun olmadığı için hoş karşılanmamaktadır. Böyle bir durumla karşılaşıldığında üyenin ilk üyeliği dışındaki hesapları dondurulur. Üyeye gerek görülürse ceza verilebilir.

10 - Daha önce ceza alarak forumdan süresiz olarak uzaklaştırılmış kişilerin farklı isimlerde yeniden foruma katıldıkları tespit edilirse, yönetimin alacağı karara göre tekrar uzaklaştırılabilirler. Bunun dışında yapılan yorumlarda alıngan davranan, konuları kişisel tartışmalara dönüştüren,  dolaylı da olsa aşağılayıcı yazılar yazan, forumda bulunma amacının genel huzuru bozmak olduğunu açıkça belli eden ve bu konuda başka sitelerde de sabıkası bulunan kişiler uyarılmadan uzaklaştırılabilirler.

11 - Sitede yönetimin izni olmadan reklam yapılmasına izin verilmemektedir.

12 - DefenceTurk.com sitesinde üyelerin istekleri doğrultusunda hesaplarının silinmesi söz konusu değildir. Siteden ayrılmak isteyen üyeler, bunu siteye girmeyerek gerçekleştirebilirler.

13 - Bütün bu kurallara göre site yöneticileri uygun görmedikleri iletileri veya konuları, gerekirlerse uygun yerlere taşır, değiştirebilir veya silebilirler.

Bu kurallar forum üyeleri ve foruma üye olmadan dışarıdan takip ederek faydalanan herkes için geçerlidir.  Forumdan direk veya dolaylı olarak yararlanan herkes bu kuralların kanunlar önünde geçerliliğini, aksi bir davranış sergilediğinde itiraz etmeden suçlu olduğunu  kabul ve taahhüt eder.

« Son Düzenleme: 09 Ocak 2011, 13:14:03 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı aliarslan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • unutulanlar unatanları,asla unutmaz.
DEFENCETURK.COM ÜYELİK SÖZLEŞMESİ VE KURALLARI
« Yanıtla #1 : 23 Haziran 2010, 19:11:12 »
2.Fıkranın B maddesine göre sn.Rekarno'nun açtığı konu geçersizdir üstelik açtığı konu ansiklobedi de.
http://www.defenceturk.com/index.php?topic=1109.0

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
Ynt: DEFENCETURK.COM ÜYELİK SÖZLEŞMESİ VE KURALLARI
« Yanıtla #2 : 29 Eylül 2019, 16:01:32 »
Beğeni +/- puanı nasıl veriyorsunuz? Herkes verebiliyor mu?

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 29 Eylül 2019, 16:18:31 »
Beğeni +/- puanı nasıl veriyorsunuz? Herkes verebiliyor mu?
Üye olan herkes verebiliyor. eksi (-) vermek kaldırıldı. Aksi halde bazıları yemiyor içmiyor eksiye basıyordu.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4 : 29 Eylül 2019, 16:45:43 »
Benim eksi puanım hızla düşüyor bu eksi puanı kaldırma benim çok işime yaradı geçen hafta -76 idim şimdi -70 im. İlerde inanıyorum en yüksek artı puan ben olacağım hızla sıfıra yaklaşıyorum sonra büyümeye başlıycam. Eksi puan vermeme özelliği kaldırılmasın 
beğen

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #5 : 29 Eylül 2019, 17:36:35 »
Benim eksi puanım hızla düşüyor bu eksi puanı kaldırma benim çok işime yaradı geçen hafta -76 idim şimdi -70 im. İlerde inanıyorum en yüksek artı puan ben olacağım hızla sıfıra yaklaşıyorum sonra büyümeye başlıycam. Eksi puan vermeme özelliği kaldırılmasın 

Adam ol ve benden ne kadar puan istersen iste  ;D

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 29 Eylül 2019, 17:38:10 »
Benim banlanan hesap (Yabgu) sitedeki en fazla (+)'ya sahip hesaptı ama (-) alanında da rekor yine Yabguda oldugu için pek sivrilemiyordu garibim. Canik isimli arkadaş sağolsun canı sıkıldıkça eksi basıyordu
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2019, 17:39:19 Gönderen: DonnieBrasco »