Gönderen Konu: AKDAL ARMS  (Okunma sayısı 7170 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RekarnO

  • DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • İleti: 2181
  • 1
AKDAL ARMS
« : 08 Mayıs 2009, 18:39:41 »
Tarihçe
Üçyıldız Silah.San. ve Tic.Ltd.Şti. Mayıs 2003 tarihinde İrfan AKDAL tarafından kurulmuştur. Ancak Üçyıldız firmasının tarihi 1943 yılına kadar dayanmaktadır. Akdal ailesi 1943 yılında Konya nın Üzümlü kasabasında küçük bir atölyede av tüfeği parçaları yaparak silah sektöründeki faaliyetlerine başlamıştır. Uzun yıllar silah sektöründe çok önemli işler yapan aile üyelerinden İrfan AKDAL değişik isimler altında kurduğu silah fabrikalarında ürettiği silahlarla Türk silah sektöründe birçok ilklere imza atmıştır. Bu ilkler arasında 1992 yılında Türkiye de ilk otomatik tüfek ve pompalı tüfek üretimini gerçekleştirmesi gelmektedir. Sayın Akdal uzun yıllar Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere birçok ülke için değişik birçok model av tüfekleri üretmiş ve Anadoluda yerleşik yerel silah üreticilerine modern silah imalat teknolojileri ve malzemeleri konusunda da önemli destekler vererek Türk silah sanayinin gelişmesine büyük katkılar sağlamıştır.

Üçyıldız Silah.San. ve Tic.Ltd. Şirketi kurulmasının ardından ülkemizde ilk kurusıkı olarak tabir edilen ses ve gaz tabancaların üretimi başlatmış ve farklı model ve kaplamalarla 70den fazla model piyasaya sunmuştur. Yurtiçi pazarında sonradan kurulan onlarca firmaya rağmen günümüze kadar önderliğini koruyan Üçyıldız Silah Sanayi kaliteli ve farklı ürün seçenekleri ile yurt dışından da ciddi talepler almaya başlamıştır. Firma bu alanda çok kısa sürede büyük bir başarı sağlamış ve bunun neticesinde kurusıkı tabanca ithalatını durdurma noktasına getirerek ülkemize ekonomik anlamda ciddi katkı sağlamıştır.

Üçyıldız firması kurulduğu yıldan itibaren her yıl düzenli olarak dünya genelinde en önemli uluslararası silah fuarlarına iştirakçi olarak katılmaktadır. Bu çalışmaları neticesinde dünya genelinde 50 den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirerek Almanya, İtalya gibi silah sektöründe söz sahibi ülkelerin arasında dünya kurusıkı tabanca pazarında söz sahibi olmayı başarmıştır. Üçyıldız firmasının kurusıkı tabancalarda yakaladığı üstün kalitenin ve sağladığı ünün bir yansıması olarak mevcut uluslararası müşterileri tarafından tabanca üretimi konusunda talepler artmış ve bunun üzerine Üçyıldız Silah San. Ve Tic. Şirketi yönetim kurulu kendine özgü ve modern bir yerli tabanca geliştirmeye karar vermiştir. Bu amaçla 2005 yılı başlarında T.C. Milli Savunma Bakanlığından tesis güvenlik ve üretim izni talebinde bulunmuş ve gerekli işlemlerin tamamlanması neticesinde 28.09.2007 tarihinde resmen üretime başlamıştır. Üçyıldız Silah Sanayi günümüzde kişisel savunma tabancası ve askeri tabanca sınıfında 9x19 mm parabellum fişek ateşleyen Akdal Ghost TR-01 modelini üretmektedir. Bunun yanı sıra kişisel yakın savunma ve gizli taşıma maksatlı cep tabanca sınıfında Akdal Mini 03 ve Akdal Mini 06 modelleri ile sadece ihraç amaçlı olarak savunma maksatlı basit ve ucuz tabanca sınıfında Akdal F92strong tabanca modelini üretmektedir.

Üçyıldız Silah Sanayi İstanbul-Ümraniye ilçesindeki İMES sanayi bölgesinin hemen yanı başında 5000 m2 kapalı alana sahip modern makine ve gereçlerle donatılmış fabrikasında üretime devam etmektedir. Toplam 128 çalışanı ile yıllık 100,000 tabanca üretim kapasitesine sahip fabrikanın yıllık satışları 2008 yılı için bu miktarı şimdiden yakalamıştır.


http://www.akdalarms.com/hakkimizda.html