Gönderen Konu: Çin'in Anti-Uydu Füzesi Geliştirdiği İddiası  (Okunma sayısı 2368 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Çin'in Anti-Uydu Füzesi Geliştirdiği İddiası
« : 19 Mayıs 2013, 15:10:04 »
Çin'in Anti-Uydu Füzesi Geliştirdiği İddiası

Bir Amerikalı savunma yetkilisinin Çarşamba günü Reuters'e yaptığı açıklamaya göre ABD hükümeti Çin'in  yörüngedeki uyduları vurmak için bir proje başlattığına inanıyor.

Pentagon'un Çarşamba günü yaptığı açıklamaya göre Çin Pazartesi günü uzaya bir roket gönderdi. Ancak roket herhangi bir cismi yörüngeye yerleştirmedi. Fakat roketten ayrılan nesne Hint Okyanusu üzerinde yeniden atmosfere girdi. Bir Pentagon sözcüsü olan Yarbay Monica Matoush; "Bizler uzayda hareket eden çeşitli nesneleri takip ederiz. Bu fırlatma sonuncunda yörüngeye yerleştirilen herhangi bir nesneye rastlamadık" dedi.

Harvard-Smithsonian Astrofizik  Merkezi'nden Jonathan McDowell'a göre, Çin roketi, 1976'dan beri dünya çapında görülen en yüksek suborbitali oluşturmak için 10 000 kilometreye fırlatıldı.

Çin, Batı Çin'de Xichang Uydu Fırlatma Merkezi'nden fırlatılan roket, dünyanın manyetosfer katmanını incelemek için bir bilim yükü taşıdığını açıkladı. Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Hong Lei, Pekin'de "Çin'in sürekli dış uzayın barışçıl amaçlarla kullanılmasını savunduğunu ve uzayın silahlandırılması gibi uzayda bir silahlanma yarışı karşı olduğunu vurgulamak istiyorum" dedi.

DefenceTurk.com

« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2013, 15:30:29 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
Ynt: Çin'in Anti-Uydu Füzesi Geliştirdiği İddiası
« Yanıtla #1 : 19 Mayıs 2013, 23:52:48 »
Zaten var Çin'in Anti-Uydu füzesi ama.., onlar başka füze geliştiriyor... Ya GMD füzelerini test etmişlerdir yada yeni geliştirmeye uğraştıkları DF-26'ları... Zaten sık sık atış yapılıyor BMD savunması için özellikle 2012 Aralık ayından şimdiye kadar...