Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

Sikorsky - UH60
Agusta Westland- AW149

Gönderen Konu: Genel Maksat Helikopteri Projesi  (Okunma sayısı 121513 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +249/-346
  • DefenceTurk.com
Ynt: Genel Maksat Helikopteri Projesi
« Yanıtla #430 : 31 Ekim 2018, 12:37:30 »
Bilindigi gibi PLZ Mielec Sikorsky Aircraft tarafindan satin alindi. Sirket ekonomik nedeniyle  S-70 Blackhawk  üretimini Polonya ve Türkiyeye kaydirdi.  Üretimden evel genellikle bir iki adet has üretimiyle ana sirketden gelir. Bu gayet normal bir prosedür. Proje planlandigi gibi devam ediyor.
Bahsettigin heli yani T70 projesinin prototipi olacak S70 2017de geldi zaten Türkiye'ye... Bu proje devam.ediyor.mu etmiyor mu zaten çok geç kalındı şuan ne durumda hiç bilgi yok.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +281/-40
« Yanıtla #431 : 01 Kasım 2018, 13:08:56 »
Alıntı

@orko_8

Bu bir S-70i. JGK için acil harekât ihtiyacının karşılanması için siparişi verilen helikopterlerden biri. TUHP kapsamında değil. JGK 2017 Faaliyet Raporu'nda bahsi geçiyor (s. 81): http://www.jandarma.gov.tr/duyurular/faaliyet_raporu/FLASH/index.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +281/-40
« Yanıtla #432 : 06 Aralık 2018, 08:26:45 »
Alıntı
T.C. Jandarma Gn. K

İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın @mehmetersoy57 ve Jandarma Genel Komutanımız Orgeneral Arif Çetin’in katılımıyla gerçekleştirilen törende, Jandarma Genel Komutanlığı envanterine tertip edilen iki adet S-70i model genel maksat helikopteri teslim alınmıştır.

https://twitter.com/jandarma/status/1070325583429730304

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com