Gönderen Konu: Amerika fena karıştı  (Okunma sayısı 20987 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
Ynt: Amerika fena karıştı
« Yanıtla #30 : 31 Mayıs 2020, 22:07:26 »
ABD hep dışarıya yönelik siyasetle ayakta kaldı. Dünyaya güçlü devlet imajı verdi. Güçlü de zaten.
İçeride ise ABD halkı dünyanın geri kalanınından bihaber. Bu obez ve bilgisiz insanların ülkesi nasıl bu kadar gelişti? Bilime, teknolojiye önem vererek. DÜnyanın pek çok yerinde bilimsel çalışma yapan insanlara olanaklar sağlayıp teknoloji üreterek. Tabi bir de diğer ülkeleri sömürerek.

Aslında esas neden Avrupa'da çıkan, hemen hemen hiç ciddi kayıp vermediği 1. ve 2. Dünya Savaşlarıydı.

1. Dünya Savaşı sonrası gezegendeki en büyük sanayi üreticisi, 2. Dünya Savaşından sonra da gezegendeki en büyük bilim üreticisi oldu.

Yoksa bakmayın siz, özünde Avrupa'dan yobazlıkları nedeniyle sürülen insanların kurduğu ülkedir ABD. İlim irfanla ilgisi para kazandırdığı sürece vardır o ahalinin.
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2020, 22:09:03 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Abd'de Polislerin kactigi iddia ediliyor.
« Yanıtla #31 : 01 Haziran 2020, 00:54:48 »
Alıntı
The United States of America will be designating ANTIFA as a Terrorist Organization.
https://mobile.twitter.com/realDonaldTrump/status/1267129644228247552
https://mobile.twitter.com/temmuz1919/status/1267131888977788928
Jack Posobiec, twitlerini Trump'ın RT ettiği birisi. Aşağıdaki  yayınının 16. dakikasında Trump tabanına Antifa'nın PKK tarafından Suriye'de eğitildiğini anlatıyor.
https://mobile.twitter.com/JackPosobiec/status/1266903385124438019
Kaliforniya

Santa Monica. Polisler kaçtı kentte tek polis yok her yer yagmalaniyor.
https://mobile.twitter.com/temmuz1919/status/1267199926494167040
https://mobile.twitter.com/temmuz1919/status/1267201113088036864

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : 01 Haziran 2020, 01:48:00 »
Ben bizim basinı bu tür olaylarda inanılmaz iğrenç buluyorum. Bizde herhangi bir protesto olsa gözünü kapatan basınımız sözkonusu başka ülke olunca durki canlı yayın yapacak. Amerika'da olaylar var lakin tüm tvler canlı yayın yapıyor bir yerlerden telefon alıp penguen belgeseli izletmiyolar. Fransa'da gösteriler oldu tüm Fransız kanalları gösteriyi canlı verdi bizde olsa sokağa çıkanlar hain terorist vatan haini ilan edilir konu kapanır. Bu yüzden amerikadaki olaylar hiç ilgimi çekmiyor açıkçası beni enterese etmiyor lakin Türkiye'deki protestolara gözünü kapatan insanlarımızın Amerika'daki meczulara yorum yapmasıda tuhafıma gidiyor. Ankara'da işsiz biri kendini yakmıştı kaçınız o olayı biliyorsunuz ? Çocuğuna birşey alamadığı için intihar eden baba vardı hanginizin haberi var ? Çocuğunu utu ile ısıtmaya çalışıp diğer odada kendini asan kadından hanginizin haberi var ? Amerika'da hiç değilse haksızlığa uğrayan kişi için birileri sokağa çıkabiliyor yakında bu ülkede siz haksızlığa ugradiginizda kimse ağzını açmayacak. Burda orgazm olmaya gerek yok

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #33 : 01 Haziran 2020, 02:44:59 »
Serkan hocam, peki, ülkelerimizin yaptığı eylemlerden biz vatandaşlar sorumlu değil miyiz. Krallık olsa belki, ama demokrasi ile yönetilen, seçimle işbaşı yapan bir hükümetin eylemlerinden o ülke insanının sorumlu olmaması mümkün mü? Halk bu sorumluluktan kaçabilir mi? Bence kaçamamalı.

Ee hükümet yaptı ben ne yapayım deyip kenara geçebilirmisiniz? Yada geçseniz bile, bu sizi vicdani sorumlulukdan, mahşeri sorumluluktan kurtarır mı? Eden bi şekilde buluyor sa, illa ki vebal gelir bulur.
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2020, 06:33:18 Gönderen: Alpars »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #34 : 01 Haziran 2020, 10:21:13 »
Hocam her insanda Aktivist yapı yoktur , olamazda.
Oyunu kullanıp kenara çekilir...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #35 : 01 Haziran 2020, 11:00:42 »
Serkan hocam, peki, ülkelerimizin yaptığı eylemlerden biz vatandaşlar sorumlu değil miyiz. Krallık olsa belki, ama demokrasi ile yönetilen, seçimle işbaşı yapan bir hükümetin eylemlerinden o ülke insanının sorumlu olmaması mümkün mü? Halk bu sorumluluktan kaçabilir mi? Bence kaçamamalı.

Ee hükümet yaptı ben ne yapayım deyip kenara geçebilirmisiniz? Yada geçseniz bile, bu sizi vicdani sorumlulukdan, mahşeri sorumluluktan kurtarır mı? Eden bi şekilde buluyor sa, illa ki vebal gelir bulur.

Doğru da, o seçimde kazanan, oyların hepsini almıyor ki! Kazananlara oy verenlerin vebalini diğerleri neden çekiyor?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #36 : 01 Haziran 2020, 11:31:47 »
Amerika evet karisti. Ancak ne ilk defa ne de son defa olacak bu karisiklik. Karisiklik cikmasinin nedenleri sanirim soye kisaca siralayabiliriz. Bardagi tasiran olay polisin ozellikle zenci ve yabanci kokenlilere karsin takinmis oldugu irkci tavirlar ve bunun neticesinde gerceklesen olum. Ancak asil sorun polisin oldurmus oldugu kisiyi protesto etmek degil, malesef ABD de en alt halk tabakisini temsil etmekte olan bu insanlarin karsilasilastiklari irkci sitdet eylemlerine karsin adalaten bekledikleri esitligi de yine irkciliktan dolayi adil olarak gorememelerinden kaynaklanmakta.

ABD dunyanin en zengin ulkelerinden birisi oldugu halde ,ABD milyonlarca alt tabakayi temsil etmekte olan zenci ,meksika ....orijinli vatandaslar bu zenginliklerden pek faydalanamamalarin nedeni yatmakta .

Gelir duzeyi en alt seviyeyi temsil etmekte olan bu kesim genelde sehirlerin varoslarda veya getolarinda yasamaktalar. Devletin sunmakta oldugu egitim kalitesinin o bolgenin gelirine gore ayarlandigi icin alinan egitim seviyesi de beyazlara veya daha zengin kesime gore yetersiz kalmakta.

Hali ile o bolgeden yetisen bireylerin rakiplerine kiyas ile iyi bir universiteye girebilmesinden tutun da is bulabilmesinde sikintilar yasanmakta.

Bu kesimin Saglik ve Sosyal yardimlardan aldigi pay konusuna hic deginmeyelim .ABD de kapitalizimi en kati sekilde uygulayan ulke olmasindan dolayi ,parasi olmayana hemen hemen saglik hizmetleri gibi sair hizmetler de kisitli veya yok denilecek dereced. Butun bunlari alt alta siraladigimiz zaman ABD  de mevcut duzende bir degisiklik yapilmadigi surece ,ki oyle bir dusunceleri de yok. Boyle sosyal patlamalarin olmasi gayet normal oldugu kanisindayim.

Ulkemizi ABD ile kiyaslamak kanimca pek dogru olmaz .
Turkiyemizin insan yapisi ,devlet yapisi, halkin devlete bakis acisi ,irkcilik, ve ABD ye benzer  kapitalist bir duzen uygulamasinin mevcut sorunlarimizi bir miktar hafiflestiriyor. Ulkemizde sikinti yok mu var hem de alasi mevcut. Ancak sorun ABD ki kadar derin ve kirilgan degil.
Bizdeki sosyal patlamalarin ana nedenlerini  dayatmalara bas kaldiri, Otoriteye bas kaldiri.... olarak siralayabiliriz.

« Son Düzenleme: 01 Haziran 2020, 12:45:18 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #37 : 01 Haziran 2020, 13:50:46 »

Doğru da, o seçimde kazanan, oyların hepsini almıyor ki! Kazananlara oy verenlerin vebalini diğerleri neden çekiyor?

Çoğulculuk ile çoğunlukçuluk farklı şeyler...
Maalesef çoğulcu demokrasiden daha iyi bir yönetim yok Dünyada.... İsviçre kantonları hariç

Neyse siyasiler fakir beyazlar zengin... Olayların enn dip nedeni bu... Ahhh Marx ahhh

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #38 : 01 Haziran 2020, 14:56:08 »

Çoğulculuk ile çoğunlukçuluk farklı şeyler...
Maalesef çoğulcu demokrasiden daha iyi bir yönetim yok Dünyada.... İsviçre kantonları hariç

Neyse siyasiler fakir beyazlar zengin... Olayların enn dip nedeni bu... Ahhh Marx ahhh

Demokrasinin iyi bir yönetim tarzı olduğu kanaatinde değilim. Esas olan Cumhuriyettir. Ülkeler, bilge ve erdemli insanlar konseyi tarafından yönetilmeli. Toplumun en bilge ve en seçkin insanları yönetime dahil edilmeli. Ülkelerin kaderi kesinlikle tek bir adamın eline bırakılmamalı.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #39 : 01 Haziran 2020, 15:13:46 »
Geçen yıl zenci bir İngiliz yapımcının tv proğramını izlemiştim. Konusu beyazlarmı , zencilermi daha zeki idi.
Yaptığı çok geniş araştırma sonunda IQ olarak zencilerin genelde zeki olmadığını gösterdi. Beyazların genelde daha zeki olduğunu kanıtladı. Hatta en zeki insanların Japon , Çin ve belli ölçüde batıda yaşayan hint kökenlilerden çıktığını ispatladı.
Bunun ana nedeninin genetik olmadığını gösterdi. Zeka seviyesini etkileyen nedenlerden birisinin beslenme olduğu kadar, aile yapısı ve eğitime verilen önemin çok daha etkili olduğunu gösterdi. Çocuklarını başarılı olmaya ve akademik olarak zorlayan ailelerden IQ seviyesi yüksek çocukların çıktığını ispatladı.
Fırsat verilirse zencilerinde zeka seviyesinin yükselebileceğini gösterdi.
Fakir ve fırsat eşitliği olmayan toplumlarda yaşayan Eğitimsiz insanların hep geri kalacağı gerçeğinin bir tezahürü bu gün ABD de yaşananlar.