Gönderen Konu: Amerika fena karıştı  (Okunma sayısı 21492 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Ynt: Amerika fena karıştı
« Yanıtla #20 : 31 Mayıs 2020, 17:42:12 »
Yaşanan olaylar nedeniyle üzüldüğümü pek söyleyemeyeceğim! Bazıları, bu olayları Covid-19 sürecinin devamı olarak görüyor. Olaylara ''Komplo Teorisi'' formatında yaklaşanlara göre; Covid-19 sürecinde istediği sonucu alamayan Küreselciler, Amerikan Ulusalcılarını zor durumda bırakmak için münferit bir olayı kaşımaktadır. Zenciler üzerinden Ulusalcıların direncini kırmaya çalışıyorlar mış mış!

Her ne şekilde olursa olsun Amerikan tarzı yaşam, gerçekte sakat bir yaşam tarzıdır. İllaki bir yerlerde patlayacaktı. Düşünebiliyor musunuz! trilyonlarca dolar bütçesi olan bir ülkenin yoksul vatandaşları, bin bir çeşit yokluklar içinde sokaklarda yaşıyor! Sosyal devlet diye bir kavram yok. Irkçılık hat safhada... Çinliler, Hispanikler ve diğer etnik gruplar ikinci sınıf insan muamelesi görüyor. Hele zenciler, adam yurduna bile konulmuyor. Hem saygı görmüyorlar hem de katma değerden paylarına düşeni alamadıkları için doğal olarak kriminal suçlara daha çok bulaşıyorlar.

Dünya yeni bir kaos ortamına hızla sürüklenmektedir. Bakalım bu kaostan yeni bir düzen çıkacak mı?   

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #21 : 31 Mayıs 2020, 19:32:34 »
UYVAR hocam yine sert girmişsiniz olaylara. Konumuzun Türkiye ile alakası yok sakin olun.
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2020, 19:37:00 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #22 : 31 Mayıs 2020, 19:34:15 »
Hocam, polis+jandarma+istihbarat ın kendi vatandaşımıza,  müdahalesinde eşit güç ilkesi kesinlikle aşılmamalı. Bu temel kural. Bu kural kalktığı anda keyfiyet başlıyor. İkincisi, kamera olayı kesinlikle kamerası olmayan polis görevde kabul edilmemeli. Silah olarak da, mümkünse önce elektrik, başka yol kalmaz ise yaralama, bakın öldürücü atış değil yaralama. Bunun ötesi yok. Polisin görevi yakalamak, öldürmek değil. Öldürdüğünüz bir kişiyi yakalayıp adalet karşısına çıkaramazsınız!  İşkence, kesinlikle affedilir bir kusur olamaz. Hele keyfiyet varsa en büyük ve ağır suçlardan biri olmalıdır. Öldürme ile eşit olmalıdır. Çünkü demokrasinin önünde ki en önemli engel işkencedir. İşkence ve kötü muamele, baro, madur, kurum ve adliyenin ortak komisyonunca araştırılıp sonuca bağlanmalıdır.

Polis in mesleğe alınma ve eğitimi konusuna girmek bile istemiyorum, içler acısı bence.

Abd ye gelince, abd de rusya dağıldıktan sonra dağılmalı idi. Bence en kısa sürede en az 6 ya bölünmeli. Yoksa dünyanın bir denge ve düzene girmesi zor.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #23 : 31 Mayıs 2020, 19:53:13 »
Yaşanan olaylar nedeniyle üzüldüğümü pek söyleyemeyeceğim! Bazıları, bu olayları Covid-19 sürecinin devamı olarak görüyor. Olaylara ''Komplo Teorisi'' formatında yaklaşanlara göre; Covid-19 sürecinde istediği sonucu alamayan Küreselciler, Amerikan Ulusalcılarını zor durumda bırakmak için münferit bir olayı kaşımaktadır. Zenciler üzerinden Ulusalcıların direncini kırmaya çalışıyorlar mış mış!

Her ne şekilde olursa olsun Amerikan tarzı yaşam, gerçekte sakat bir yaşam tarzıdır. İllaki bir yerlerde patlayacaktı. Düşünebiliyor musunuz! trilyonlarca dolar bütçesi olan bir ülkenin yoksul vatandaşları, bin bir çeşit yokluklar içinde sokaklarda yaşıyor! Sosyal devlet diye bir kavram yok. Irkçılık hat safhada... Çinliler, Hispanikler ve diğer etnik gruplar ikinci sınıf insan muamelesi görüyor. Hele zenciler, adam yurduna bile konulmuyor. Hem saygı görmüyorlar hem de katma değerden paylarına düşeni alamadıkları için doğal olarak kriminal suçlara daha çok bulaşıyorlar.

Dünya yeni bir kaos ortamına hızla sürüklenmektedir. Bakalım bu kaostan yeni bir düzen çıkacak mı?

Valla ben üzüldüm. Küresel dünyada komşuda pişen bize de düşer. İyi şeyler olmuyor orada.

Öte yandan ABD'nin iç sosyal düzeninin sakat olduğu doğrudur. Özellikle sosyal devlet'i komünizm gibi algılayan çarpık bir anlayış var çoğu WASP tayfasında. (beyaz, anglo-saxon ve protestan) Son yıllarda ABD içinde keskinleşen politik ayrışma da işin tuzu biberi oldu. Üstüne de Covid-19 salgını eklendi.

İç politikadaki ortamı böyle olan bir ABD, dış politikada da saçmalayacaktır. Ki uzun süredir saçmalıyor da. İşler bizim açımızdan zorlaşacağa benzer.  :(

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #24 : 31 Mayıs 2020, 19:57:57 »
Yine ABD'yi 3'e , 5'e bölüp parçaladınız Sayın Alpars  :D :D :D

Görüntüleri izleyince çoğumuzun içinde bir ferahlık oluştu... Bu davar polis'in adamı öldürdüğü videoyu görünce olayların çıkacağını anladım...

2015 yılından bu yana polis şiddeti sonucunda hayatını kaybeden beyazların sayısı siyahların iki katıymış ama bu olaylar ABD halkındaki gizli ırkçılık duygusunu , zencilerin içindeki aşağı ırk mıyız? kompleksini ortaya çıkarıyor ...

Bu polis de gerçekten şerefsizmiş... Zenciler ,ABD toplumunun en alt sınıfı... İçlerinden ABD başkanı çıkarmaları bu gerçeği maalesef değiştirmiyor... Polisleri adam öldürürken %90 haklı ama bu gibi polisler bu %90 haklılığı alıp götürüyor işte...

Neyse ABD bize F-110 motoru göndermeye devam etsin yeter diyorum ve hayatımda hiç ABD'li zenci görmediğim için fazla ahkam kesmek istemiyorum ... İnşallah masumlar ölmez...

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #25 : 31 Mayıs 2020, 20:14:49 »
Alıntı
The United States of America will be designating ANTIFA as a Terrorist Organization.
https://mobile.twitter.com/realDonaldTrump/status/1267129644228247552
https://mobile.twitter.com/temmuz1919/status/1267131888977788928

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #26 : 31 Mayıs 2020, 20:26:45 »
Serkan hocam, bu iyi niyetlerinizi, pkk, ypg, hpg, fetö, asala gibi harf gruplarını düşünerek bir daha ifade edebilirmisiniz. Hayta, ırak, afganistan, suriye, ortadoğu, afrika, güney amerika v.s v.s deki masumları düşününce, hala abd de, ab de, rusya da masum, elinde kan bulaşığı olmayan insan olabilir mi?

Hatta bir önce k mesaja bi bakın. Ne kadar masumlar değil mi?

Yok hocam. Dünya artık kahraman demokrasi getiren abd li inajını yemiyor.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #27 : 31 Mayıs 2020, 20:40:15 »
Ne diyeyim ? 10 yaşındaki çocuklarda ölsün , tabiyeti olduğu ülke bize zarar verdi diye tüm Abd vatandaşları mahvolsun mu diyeyim...

Şener Şen'in bir filmdeki sözü aklıma geldi...Levent Kırca ile bir masada içki içip sarhoş oldukları filmde Levent Kırca ; "Bütün kadınlar ölsün! " diye konuşurken Şener Şen araya giriyor " Hayır namuslular ölsün , oros... lar yaşasın " sözü aklıma geldi... :D :D :D

İçi temiz,  masum insanlar zarar görmesin deyip konuşmamı bitireyim bari ...  ::) ::) ::)
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2020, 20:40:58 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #28 : 31 Mayıs 2020, 20:40:34 »
Valla ben üzüldüm. Küresel dünyada komşuda pişen bize de düşer. İyi şeyler olmuyor orada.

Biz payımıza düşeni zaten aldık. Bedelini kırk yıldır ödüyoruz. Elbette henüz bitmedi, daha ödeyeceğimiz bedeller var... her akılsızlığın bir bedeli olur hocam. Örneğin, Türkiye' deki sığınmacılar meselesi! 40-50 Milyar dolarcıkla kurtulacağını zannedenler fena halde yanılıyor. Bir müddet sonra bu adamlar hak-hukuk isteyecek; asker olmak polis olmak isteyecektir.

Toplumsal fay hatları dışında bir diğer sıkıntımız; mazisi 150-200 yıl öncesine dayanan ve hesabı bir türlü kapatılamamış olan kara kaplı defterlerdir. Türkiye' nin kronik sıkıntı; İleri-Geri, Modern-Muhafazakar, Laik-Şeriatçı mücadelesidir. İşte buradan bir sıkıntı çıkabileceği anlaşılıyor. Çünkü mevcut muhafazakar yönetim, devletin kuruluş kodlarıyla haddinden fazla oynamış durumda. İşte bu akılsızlık, ülkeyi felaketlere götürme potansiyeli taşıyor. Biran evvel, devlet kuruluş algoritmasının tekrar işletilmesi ve şeriat devleti özleminden vazgeçilmesi gerekiyor. Şayet bu dediğim yapılmazsa; Allah korusun Suriye' den beter oluruz. Dünya' da Şer,iat düzeni getirip de abâd olan tek bir ülke gösteremezler. Kendi devletine düşmanlık etmekten vazgeçseler iyi olur demek istiyorum. Zira akılsızlık, en çok akılsızlık yapana zarar verir. 

« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2020, 20:41:43 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #29 : 31 Mayıs 2020, 21:57:13 »
ABD hep dışarıya yönelik siyasetle ayakta kaldı. Dünyaya güçlü devlet imajı verdi. Güçlü de zaten.
İçeride ise ABD halkı dünyanın geri kalanınından bihaber. Bu obez ve bilgisiz insanların ülkesi nasıl bu kadar gelişti? Bilime, teknolojiye önem vererek. DÜnyanın pek çok yerinde bilimsel çalışma yapan insanlara olanaklar sağlayıp teknoloji üreterek. Tabi bir de diğer ülkeleri sömürerek.

ABD iç yapısın oluşturan eyaletlerde yaşayan insanlar arasında görüş farkı bulunması gayet doğal. Bu farklılık etnik kökenlere, renklere vs göre çeşitli seviyelerede. Devletin gücü sekteye uğradıkça bu farklılıkların çatırdaması da kaçınılmaz. Bu her ülke için geçerli bir durum.

Bu olaylarda öldürülen bir siyahi Amerikalı üzerinden ırkçılığı körükleyerek bir karışıklık çıkartılmış gibi görünüyor. Bunun ayak ssler geçtiğimiz yıllarda meydana gelmişti.
Ben bu olayların da kısa sürede sonlanacağını düşünüyorum.
Umarım hiç bir masum zarar görmez.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com