Gönderen Konu: OTOKAR KOBRA II  (Okunma sayısı 58000 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
Ynt: OTOKAR KOBRA II
« Yanıtla #10 : 08 Mayıs 2013, 21:34:46 »
Biz neden bukadar aşağılık kompleksine sahip bir toplumuz anlamıyorum.Yapılan hiçbirşeyi beğenmiyoruz.Otokarın Humveeleri üreten firma ile çalıştığı zaten biliniyor.Daha Otokar'ın ismini bile doğru dürüst yazamayan insanların gelip burda ahkam kesmesine anlam veremiyorum.

Otogar Türkcede -Otobüs Garaji- demek. Otobüs Terminallerine Halk böyle hitab eder.

Otokar Kelimesi Otogarin bir Degisik türüdür. Sonucta Otokar Otobüs ve Treyler üreten bir Firma.
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2013, 21:36:19 Gönderen: Dumlupinar99 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #11 : 08 Mayıs 2013, 21:49:31 »
Bugün otokar yetkilileriyle yaptığımız  görüşmeye göre Cobra II V şekilli gövde yapısına sahip değil.Önceki Cobranın aksine Humvee şaşisi değil, tamamen özgün bir tasarım üzerine kurulu.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #12 : 08 Mayıs 2013, 22:04:11 »
Sase yürüyen Aksam. Hull degil.

Sase böyle birsey.

Bu Sasenin Üstüne Askeri zirhli Aracta yapilir, üstü acik lüks donatimli Jeep tarzi eglence Aracida yapilir. Otokarin yaptigida bu zaten. Kendini ispat etmis dayanikli sase seciyorlar (Bu Humvee olabilir, KMW Fennek olabilir) ve onun üstüne degisik tedarik yerlerinden Sistem ve Zirh Cözümleri ekliyorlar.
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2013, 22:08:06 Gönderen: Dumlupinar99 »

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #13 : 08 Mayıs 2013, 22:14:28 »
Silindi
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2013, 22:20:56 Gönderen: Dumlupinar99 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #14 : 08 Mayıs 2013, 23:27:29 »
Hull gövde demek. Sen hangi cobrada humvee gövdesi görüyorsun?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #15 : 09 Mayıs 2013, 00:25:47 »
Hull gövde demek. Sen hangi cobrada humvee gövdesi görüyorsun?

Humvee Sasesi Görüyorum Cobra 1 ve 2de. Resimini paylastim yukarda. Bu yeni cikan Cobra2de sanki KMW Fennek Modelinin Sasesini kullaniyor. Otokar anlasilan AM General ile iliskisini kesip Alman teknolojisine yönelmis. Otokar Kaya ve yeni Versiyonu URALda KMW Dingo/Unimog Sasesini kullaniyor boyutlara bakarsak. Neredeyse birebir örtüsüyor Kayanin ve Uralin Boyutlari.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #16 : 09 Mayıs 2013, 00:30:15 »
Daha önce de söylemiştim; Cobra II'de yerli tasarım bir şase var.

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #17 : 09 Mayıs 2013, 00:51:16 »
Daha önce de söylemiştim; Cobra II'de yerli tasarım bir şase var.

Sanmiyorum. Bunu ispatlayacak Kaynaginiz varmi? Reportajda Otokar Görevlisini Ismini ve bu Sasenin nasil üretildigi hakkinda sorabilirsiniz. Ozaman tatmin olurum ancak ve bunun bircok defa Türkiyede yapilan 100% Milli yalanindan birtanesi olmadigina inanabilirim.

Çevrimdışı slayerss

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #18 : 09 Mayıs 2013, 10:45:13 »
Ne Otogari ya? Bu Araci ABD standinda pazarliyordu Humveeyi üreten AM General sirketi. Kullandiklari Klima dügmeleri bile ABDnin sivil Humvee (Hummer2) versiyonundan alinmis.  ::)

ABD Sirketi bu Cobra Ismini/Markasini artik kendi Aracini pazarlamak icin kullaniyor. Otokarin felan degil bu Arac. Otokar sadece bir alt yüklenicidir Humvee Platformunda.

AM GENERAL COBRA2

Bazi Arkadaslar Otogarin artik Kraus Maffei Wegmanin korkulu kabusu oldugunu iddaa ediyordu.. ;D

Ac Tavuk kendini Bugday Ambarinda sanarmis!

ne otogarı YAHU esenler otogarımı? haremde olabilir :)) biraz dikkat lütfen. esas benim merak ettiğim şu ,  Otokar cobra 2 de gövde monokok mu acaba ?

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #19 : 09 Mayıs 2013, 11:43:13 »
Okuma yazman yokmu Kardesim? Yukarda hepsi yaziyor.
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2013, 11:58:56 Gönderen: Dumlupinar99 »