Gönderen Konu: İran'ın Balistik Füze Çalışmaları  (Okunma sayısı 13944 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: İran'ın Balistik Füze Çalışmaları
« Yanıtla #10 : 21 Kasım 2010, 13:58:15 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #11 : 21 Kasım 2010, 15:04:00 »
Tamam işte, demekki varmış.

Bazı arkadaşların fotoğraflara, videolara, açıklamalara ve dahası nükleer teknoloji sevdası yüzünden, dünyayı karşısına almasına rağmen, her İran askeri ürününe körü körüne 'Palavra', 'Abartı' ya da 'Göz boyama' demesi tam bir saçmalık.

Dünya, İran'ı askeri ve dahası 'Tehlikeli bir güç' olarak görürken, buradaki bazı arkadaşların İran'la çocukça dalga geçmeleri, sinir bozucu olmaya başladı.
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #12 : 21 Kasım 2010, 15:21:05 »
Tamam işte, demekki varmış.

Bazı arkadaşların fotoğraflara, videolara, açıklamalara ve dahası nükleer teknoloji sevdası yüzünden, dünyayı karşısına almasına rağmen, her İran askeri ürününe körü körüne 'Palavra', 'Abartı' ya da 'Göz boyama' demesi tam bir saçmalık.

Dünya, İran'ı askeri ve dahası 'Tehlikeli bir güç' olarak görürken, buradaki bazı arkadaşların İran'la çocukça dalga geçmeleri, sinir bozucu olmaya başladı.

Arkadaşlar herşeyle dalga geçmiyor. Dalga geçilecek şeyler yapanlarla dalga geçiyor. Var olan şeylerin çoğu bir süre sonra palavra çıkıyor çünkü. Aynen yalancı çoban hikayesinde olduğu gibi.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #14 : 08 Şubat 2011, 10:01:22 »
İran donanması, sesten 3 kat hızlı 'Basra Körfezi' adlı füzenin dün fırlatıldığını ve denemenin başarılı olduğunu duyurdu. İleri teknoloji ürünü füze hedefi vurmada 'yüksek kesinlik' sağlıyor...

İran Devrim Muhafızları Komutanı Muhammed Ali Caferi, düzenlediği basın toplantısında, radarlarda görünmeyen füzenin ileri teknoloji ürünü olduğunu ve hedefi vurmada 'yüksek kesinlik' sağladığını söyledi. Caferi, İran'ın bu füzelerden çok sayıda üretmekte olduğunu belirtti.

İranlı yetkililer, balistik Basra Körfezi füzesinin değişik savaş gemilerini hedef alabildiğini ve isabet oranının yüksek olduğunu kaydediyor. Füzenin gelişmiş bir kılavuz / kilitlenme sistemine sahip olduğu, süpersonik özelliği sayesinde düşmana kaçma fırsatı vermediği iddia ediliyor.

İran ayrıca dün 4 yeni araştırma uydusu ile 1 uydu taşıyıcısının tanıtımını yapmıştı. Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın da katıldığı törende Fecr, Zafer, Resed ve Emir Kebir-1 uyduları ile Kavoşger-4 adlı uydu taşıyıcısı sunulmuştu.

CİHAN

http://www.haber7.com/haber/20110208/Iran-sesten-3-kat-hizli-fuze-denedi-Video.php

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #15 : 08 Şubat 2011, 11:44:20 »
Tabii canım İran da ilim irfan konusunda tüm bölgenin lideri zaten. Bu nedir arkadaş? Her şeyin siyaha griye boyayınca stealth mi olacağını sanıyorlar. Her yaptıkları şeyin çok iyi ve stealth olduğunu savunuyorlar. Ama tasarımda tamamen taklitçiler, bizim mke ile yarışırlar bu konuda.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #16 : 08 Şubat 2011, 11:53:05 »
Hocam stealth diye bir yazı geçmiyor haberde..

Ayrıca füzelerin stealth olduğunuda ben bilmiyorum..

Ama videoyu izledim her ne kadar iran malıda olsa en azından bir gemiyi vurabiliyor hemde karadan. Gerçi gemi savunmasız ama yinede tam kalbinden vurdu füze gemiyi...

Ama o füze bu füze mi belli değil :D

Videosu burda..

http://www.haber7.com/video-galeri.php?cID=10017

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #17 : 08 Şubat 2011, 12:11:14 »
...
İran Devrim Muhafızları Komutanı Muhammed Ali Caferi, düzenlediği basın toplantısında, radarlarda görünmeyen füzenin ileri teknoloji ürünü olduğunu ve hedefi vurmada 'yüksek kesinlik' sağladığını söyledi. Caferi, İran'ın bu füzelerden çok sayıda üretmekte olduğunu belirtti.
...

Bu dediği stealth olduğunu çıkartıyor, artık nasıl bir şey yaptılarsa radara yaklanmayan füzeyi amerikadan önce icat ettiler :D

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #18 : 08 Şubat 2011, 12:13:52 »
İlginç bir haber ama biraz beklemek lazım ne olduğunu anlamak için.
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #19 : 08 Şubat 2011, 12:14:55 »
Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış yani iranın mumu savaşa kadar yanarmış savaş çıksın görürüz.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)