Gönderen Konu: CİRİT: Roketsan 2.75" Lazer Güdümlü Roket Projesi  (Okunma sayısı 99724 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı HDS

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
CİRİT: Roketsan 2.75" Lazer Güdümlü Roket Projesi
« Yanıtla #20 : 23 Mayıs 2010, 17:57:17 »
Hiç bir şeyin çöpe atılmasına gerek yok yahu.. Nereden çıktı o?..  Nedir bu kadar elim olan?..

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #21 : 23 Mayıs 2010, 18:14:05 »
Cirit te ve benzeri her mühimmatta' roket veya füze ' kanatçıklar lançerdan çıkar çıkmaz açılır.Zaten kanatçıkların füzenin içine katlanmasının amacı sadece lançera sıgdırmaktır.Bu 1.5 km işine gelince o muhtemelen farklı birşeydir.Zira tartıştığınız gibi olması olanaksız.O zaman füzeyi kaldırıp çöpe atabiliriz

1.5 km füzenin yakıtının yeteceği mesafedir. Roket 1.5 km sonra motor itkisiz sadece kazandığı hızla yol alır. bunun mesafeyle ilgisi yok. Zaten Yukarıda Sn. Orko_8 yazısında da belirtmiş.. Yoksa 1.5 km lik füzeyi kim ne yapsın..

Çevrimdışı nightshade

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #22 : 23 Mayıs 2010, 20:13:52 »
Cirit te ve benzeri her mühimmatta' roket veya füze ' kanatçıklar lançerdan çıkar çıkmaz açılır.Zaten kanatçıkların füzenin içine katlanmasının amacı sadece lançera sıgdırmaktır.Bu 1.5 km işine gelince o muhtemelen farklı birşeydir.Zira tartıştığınız gibi olması olanaksız.O zaman füzeyi kaldırıp çöpe atabiliriz

1.5 km füzenin yakıtının yeteceği mesafedir. Roket 1.5 km sonra motor itkisiz sadece kazandığı hızla yol alır. bunun mesafeyle ilgisi yok. Zaten Yukarıda Sn. Orko_8 yazısında da belirtmiş.. Yoksa 1.5 km lik füzeyi kim ne yapsın..
sanmıyorum roket 1.5 km de kazandığı hızla 6-7 km mesafe kat edemez.Hani uçaktanda atılmıyor ya alçak irtifadan atılıyor.Arkadaşlar kanatçıkların 1.5 km sonra açıldığını belirtmilerde bende ona itafen yazmıştım yukarıda

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #23 : 19 Temmuz 2010, 18:10:04 »
Cirit füzesi bu yılın son çeyreğinde nihayet seri üretime geçiyor.Seri üretim hattının kalifikasyon ve testleri bitmek üzreymiş.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #24 : 19 Temmuz 2010, 18:13:55 »
Çok güzel bir haber.
Teknolojiyi takip eden değil, teknolojiye yön veren sözümden alıntı yapmışlar. :D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #25 : 21 Temmuz 2010, 10:08:20 »

sanmıyorum roket 1.5 km de kazandığı hızla 6-7 km mesafe kat edemez.Hani uçaktanda atılmıyor ya alçak irtifadan atılıyor.Arkadaşlar kanatçıkların 1.5 km sonra açıldığını belirtmilerde bende ona itafen yazmıştım yukarıda

Katılıyorum sayın nightshade,bu kanatçıkların boyutlarına bakacak olursak,kanatçıklar füzenin süzülmesinden çok ,yön değiştirmesine etkili olabilir..

Çevrimdışı shadowww

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #26 : 21 Temmuz 2010, 11:03:14 »
Arkadaşlar burun kanatlarının olduğu kısım dönmüyor füzenin arka ucundaki sabit kanatlar hatta o kanatların bağlı olduğu dairesel parça dönüyor sadece yani füzenin gövdesinin komple dönmesi diye bişey sözkonusu değil. Burun kanatları füzenin yön değiştirmesini sağlıyor eğer füze komple dönüyor olsa bu mümkün olmaz.

Çevrimdışı HDS

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #27 : 21 Temmuz 2010, 11:25:15 »
Füzenin güdüm modülü hariç, yani öndeki kanatçıkların az arkasından itibaren, arkada kalan gövdenin tümü dönüyor Cirit'de..

Çevrimdışı shadowww

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #28 : 21 Temmuz 2010, 19:01:17 »
Youtube da dagr ın 30 sn lik bi videosu var çok net bir şekilde sadece roketin arka ucundaki stabilizasyon kanatlarının döndüğü görülüyor.
Benzer bir video da metacafe de var cirit in. Ağır çekim olmasa bile ciritte de yine aynı arka stabilizasyon kanatlarının döndüğü görülüyo.Gövdenin büyük bölümü dönse boya yine 2 renk olarak görülmez.
Zaten üstteki fotoda var, güdüm kısmının arkasındaki warhead kısmı da diğer parçalar gibi bütüne vidalı birleştirmeyle bağlı nasıl dönecek?

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #29 : 21 Temmuz 2010, 23:34:00 »
Youtube da dagr ın 30 sn lik bi videosu var çok net bir şekilde sadece roketin arka ucundaki stabilizasyon kanatlarının döndüğü görülüyor.
Benzer bir video da metacafe de var cirit in. Ağır çekim olmasa bile ciritte de yine aynı arka stabilizasyon kanatlarının döndüğü görülüyo.Gövdenin büyük bölümü dönse boya yine 2 renk olarak görülmez.
Zaten üstteki fotoda var, güdüm kısmının arkasındaki warhead kısmı da diğer parçalar gibi bütüne vidalı birleştirmeyle bağlı nasıl dönecek?

Ciritin videosunun linkini verebilirmisiniz.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)