Gönderen Konu: M-346  (Okunma sayısı 9118 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: M-346
« Yanıtla #10 : 12 Ekim 2018, 01:31:01 »
Alıntı

Rus haber sitesi: Azerbaycan İtalyadan 10 adet M-349 eğitim yakın hava destek uçağı aldı. İlave olarak 15 adet uçak sipariş vedi. Konu hakkında Rusyanın http://ridus.ru  sitesi bilgi verdi. 2017 mayıs ayı Leonardo şirketi bu uçağı Azerbaycana sunumun yapmışdı. @DogutCem

Sitenin bilgisine göre uçakta 2 turboreaktiv motor var,bunun sayesinde uçak 1050 km hıza ulaşabiliyor. Uçağın silahlı versionu 3 tona kadar silah taşıya biliyor. Azerbaycan uçağın her iki versionundan alabilir.

https://twitter.com/Maron40942335/status/1050405974530514944
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: M-346
« Yanıtla #11 : 12 Ekim 2018, 08:57:37 »
Böylece Azeriler bizim mühimmatları kullanabilen uçaklara sahip oldular. Resmi görüyorsunuz MK serisi bombalar ve sidewinder var. Yani lazer güdümlü bombalar kanatlı güdüm kitleri hassas güdüm kitleri ni paylaşabiliriz bir savaşta. Aselpod da tabiki aynı şekilde resimdede hedefleme podu var

İtalya nın Türklere karşı tarihi bir misyona dönüşen hava aracı tedarik geleneği vardır. Kurtuluş savaşında bile akdenizde müttefik gemilerinden gizlenerek bize gemiler ile uçak gönderdiler. Kıbrıs ambargolarınıda deldikleri söylenir. F104 leri Türkiye ye hibe etmeleride var. Bu tabi kökleri Yunan İtalyan yarışına dayanan bir durum. Ama böyle bir dostluk oluştu İtalya ile pek bilinmesede. Yunanistan ile savaşsak emin olun İtalya yı yanımızda buluruz. Çokta güvenilmez tabiki. Burada da İtalya nın Azerbaycan a uçak satması aslında biraz zor bir şey Ermeni sonunu nedeniyle. Fransa satmaz mesela yada Almanya Amerika ama İtalya satmış. Çok uğraşmışlardır engellemek için birileri eminim.

Sonuç olarak bu uçaklar bizimle ortak cephaneliğe ilk defa geçtikleri için çok stratejik Azeriler için. Ülke derinliğinin ve düşman derinliğinin çok küçük olması nedeni ile bu uçaklar Azerbaycan a fazla fazla yeter. Hatta Azerilerin yerinde olsam silahlı hürkuş larıda düşünürdüm. Karayollarına bile inebilen tüm modern türk havadan karaya modern mühimmatları  kullanan bir uçak çok iyi olur Karabağ savaşında.

Muhtemelen İsrail in de daha önceden satın aldığı bu uçakları İsrail desteği ile silahları belki avionikleri ile kullanma ihtimalide çok yüksek. Azerbaycan ile İsrail in askeri işbirliği göz önüne alınır ise bu uçağın ortak olması çok anlamlı. Yani yine bize sıra gelmez israil den bu uçağın silahları içinde.

Hiç sıra gelmez değil savaş çıkınca İsrail kıllık yapmaya başlarsa sıra gelir o zaman aman qardaş canım qardaş biz iki dövlet bir milletik derler

« Son Düzenleme: 12 Ekim 2018, 09:26:07 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Leonardo gelişmiş M-345’i dünya sahnesine çıkarttı
« Yanıtla #12 : 19 Haziran 2019, 19:29:34 »
Avrupa’nın önde gelen havacılık şirketlerinden Leonardo, Williams FJ44-4M turbojet motoru ile donattığı gelişmiş Aermacchi M-345 Jet Eğitim Uçağını, Paris Air Show esnasında görücüye çıkarttı. FJ-44-4M Turbojet Motor Sistemi ile kalifikasyon testleri devam eden M-345, halihazırda İtalya Hava Kuvvetleri envanterinde bulunan CASA C-101S tipi uçakların yerini alacak. Bu kapsamda İtalyan Hava Kuvvetleri tarafından Leonardo’ya, ilk etapta 18 adet M-345 siparişi verildi.

Yüksek verimlilik ve düşük işletme maliyetleri sunan Leonardo’nun Aermacchi M-345 Yeni Nesil Eğitim Uçağı, aynı zamanda 1000kg’den fazla faydalı yük kapasitesine sahip 4 adet silah istasyonu sayesinde hafif taarruz görevlerinde de kullanılabiliyor. Gelişmiş aviyonik ve hedefleme sistemlerine sahip olan uçak, azami 40.000ft irtifada görev yapabiliyor.

https://savunmasanayist.com/2019/06/19/leonardo-gelismis-m-345i-dunya-sahnesine-cikartti/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Azerbaycan M-346 alıyor
« Yanıtla #13 : 20 Şubat 2020, 20:54:20 »
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in İtalya ziyareti esnasında, M-346 uçaklarının satın alımıyla ilgili bir sözleşme imzalandı.

AzeriDefence tarafından paylaşılan habere göre; Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in İtalya ziyareti esnasında, M-346 Jet Tekamül Uçaklarının tedarikiyle ilgili olarak Azerbaycan Cumhuriyeti Savunma Bakanı Zakir Hasanov ile Leonardo SpA Genel Müdürü Alessandro Profumo arasında bir anlaşma imzalandı. M-346 uçakları, Azerbaycan Hava Kuvvetleri envanterinde bulunan Aero L-39 Albatros Jet Tekamül Uçaklarının yerini alacak.

https://www.savunmasanayist.com/azerbaycan-m-346-aliyor/

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Türkmenistan M-346 eğitim savaş uçağı ve AW-139 alıyor.
« Yanıtla #14 : 22 Mayıs 2020, 11:32:36 »
Alıntı
Türkmenistan, İtalyan Leonardo şirketinden M-346 eğitim savaş uçağı ve AW-139 çok rollü helikopter siparişi verdi.

İki ülke arasında yapılan değeri 446,1 milyon avro anlaşma kapmasında Leonardo, Türkmenistan Hava Kuvvetleri'ne 6 adet M-346 Master eğitim savaş uçağı ve 8 adet AW139 çok rollü helikopter tedarik edecek. M-346, test ve değerlendirme için 2018 yılında Türkmenistan'a teslim edilmişti.

Türkmenistan cumhurbaşkanı test için gönderilen M-346 uçağını incelerken.

Türkmenistan tarafından kullanılan 2 adet AW-139 helikopterleri.
Kaynak : @AzeridefenceJ
https://mobile.twitter.com/Maron40942335/status/1263547371725754368

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
M-346 Uçağının Hafif avcı uçağı modeli İlk Uçuşunu yaptı.
« Yanıtla #15 : 20 Temmuz 2020, 14:24:01 »
Alıntı
M-346 Uçağı Ailesinin Hafif avcı uçağı modeli olan (LFFA) Komple Konfigürasyonda İlk Uçuşunu Yaptı.

https://mobile.twitter.com/KRCBEY28
theaviationist.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
M-346 Taarruz Uçağı Grifo radarı ile ilk uçuşunu yaptı
« Yanıtla #16 : 25 Temmuz 2020, 12:37:51 »
İtalyan Leonardo şirketi tarafından geliştirilen M-346 Taarruz Uçağı, 13 Temmuz’da Grifo radarı ile donatılmış şekilde ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi.

13 Temmuz’da, Leonardo’nun Grifo radarı ile donatılan M-346 Taarruz Uçağı’nın operasyonel versiyonu ilk uçuşunu başarıyla tamamladı. M-346FA, şirketin M-346 Hafif Avcı Uçağı Ailesinin (LFFA) yeni hafif saldırı varyantı olma özelliğine sahip.

Leonardo Aircraft Genel Müdürü Lucio Valerio Cioffi şunları söyledi: “Bu önemli dönüm noktasına ulaşmak için yaptığımız çalışmalardan ve ulaştığımız hızdan çok memnunum. Bu son başarı ile piyasadaki en gelişmiş eğitim uçağına yakında çok yönlü M-346 Taarruz Uçağı da katılacak. M-346FA, M-346’nın tüm gelişmiş eğitim yeteneklerine sahipken, aynı zamanda en yeni nesil sensörleri ve ekipmanları ile etkili bir hafif saldırı uçağıdır.”

Uçağın birincil sensörü, çok modlu Grifo-M-346 radarının, Leonardo tarafından M-346FA için geliştirilen ve özel olarak optimize edilmiş bir varyantıdır. Ayrıca M-346FA, geniş bir havadan havaya ve havadan yere mühimmat yelpazesine (IR / RF / Lazer / GPS Güdümlü) sahiptir. M-346’nın eğitim versiyonu ise şu anda İtalya, Singapur, İsrail ve Polonya Hava Kuvvetleri’ne hizmet vermekte.

https://www.savunmasanayist.com/m-346-taarruz-ucagi-grifo-radari-ile-ilk-ucusunu-yapti/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Leonardo İtalyan Ordusu’na M-345 teslimatlarına başladı
« Yanıtla #17 : 25 Aralık 2020, 16:54:39 »
İtalyan Leonardo şirketi, bu hafta içerisinde İtalyan Hava Kuvvetleri’ne ilk iki M-345 Jet Tekamül Uçağı’nı teslim etti.

Avrupa’nın önde gelen havacılık şirketlerinden Leonardo, Williams FJ44-4M turbojet motoru ile donattığı gelişmiş Aermacchi M-345 Jet Eğitim Uçağını, Paris Air Show 2019 esnasında görücüye çıkartmıştı. İtalyan Hava Kuvvetleri tarafından Leonardo’ya, ilk etapta 18 adet M-345 siparişi verildi.

İtalyan Hava Kuvvetleri tarafından ‘T-345A’ olarak adlandırılan bu uçaklar, 1982’den beri hizmette olan 137 adet MB-339 uçağının yerini alacak.

Temel ve ileri seviye eğitim gereksinimlerini karşılamak için tasarlanan yeni M-345, üst düzey pilotaj eğitimi için kullanılan M-346’nın kullanımı açısından tamamlayıcı bir nitelik taşıyacak.  Ayrıca M-345, İtalyan Hava Kuvvetleri’nin akrobasi ekibi “Frecce Tricolori” nin yeni uçağı seçildi.

Yüksek verimlilik ve düşük işletme maliyetleri sunan Leonardo’nun Aermacchi M-345 Yeni Nesil Eğitim Uçağı, aynı zamanda 1000kg’den fazla faydalı yük kapasitesine sahip 4 adet silah istasyonu sayesinde hafif taarruz görevlerinde de kullanılabiliyor. Gelişmiş aviyonik ve hedefleme sistemlerine sahip olan uçak, azami 40.000ft irtifada görev yapabiliyor.

https://www.savunmasanayist.com/leonardo-italyan-ordusuna-m-345-teslimatlarina-basladi/

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Trabzon Havalimanı’na inen 3 savaş uçağı.
« Yanıtla #18 : 16 Eylül 2022, 11:58:22 »
Alıntı
Trabzon Havalimanı’na inen 3 savaş uçağını görenler büyük şaşkınlık yaşadı.

3 uçağın Türkmenistan Hava Kuvvetleri tarafından İtalya‘dan satın alınan Leonardo M-346FA tipi hafif saldırı uçakları olduğu ve İtalya’dan Türkmenistan’a giderken yakıt ikmali için indiği öğrenildi.

https://mobile.twitter.com/HavaSosyalMedya/status/1570673518525968386