Gönderen Konu: M-346  (Okunma sayısı 9114 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
M-346
« : 10 Ocak 2013, 20:07:00 »
M-346

Alenia Aermacchi İle Elbit Systems İsrail M-346I Uçakları İçin Anlaştı

Bir Finmeccanica şirketi olan Alenia Aermacchi İsrail Hava Kuvvetleri M-346I filosuna lojistik destek sağlaması amacıyla Elbit Systems ile 140 milyon dolarlık bir  sözleşme imzaladı.  Anlaşmaya göre 30 adet M-346I eğitim uçağının ikmal, bakım ve yedek parça revizyonu dahil lojistik destek himeti Elbit Systems ile birlikte sağlanacak.

Temmuz 2012'de Alenia Aermacchi ile İsrail Savunma Bakanlığı  30 adet Alenia Aermacchi M-346I gelişmiş eğitim uçağı satışı konusunda 850 milyon dolar tutarında bir anlaşma imzalamışlardı. Bu yeni uçaklar, şu an İsrail Hava Kuvvetleri'nde görev yapan A-4 Skyhawk uçaklarının yerini alacaklar. İlk uçağın 2014 yılının ortalarında teslim edilmesi bekleniyor.

M-346, son nesil entegre eğitim sistemi için ideal bir hava platformudur. M-346'nın çok yönlülüğü ekonomik gelişmiş savaş uçağı olarak yapılandırılmasına olanak tanır. 2009 yılı sonunda, İtalyan Hava Kuvvetleri altı adet M-346 ile ilk sözleşmeyi imzaladı. İlk iki M-346 2012 başında teslim edildi. 2010 yılı Eylül ayı sonunda, Singapur Hükümeti 12 adet M-346 için ilk uluslararası sözleşme imzalandı. Alenia Aermacchi, RSAF M-346  filosuna lojistik destek sağlamak için ST Aerospace ile Haziran 2011'de sözleşme imzalamıştır.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2013, 23:21:32 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: M-346
« Yanıtla #1 : 14 Mayıs 2013, 23:32:27 »
M-346 Düştü

X617 olarak kayıtlı olan bir M-346 uçağı (yukarıda fotoğrafı görülen) Torino-Caselle hava alanından başarıyla havalandıktan 20 dakika kadar sonra teknik bir sorunla karşılaştı. Mecbur kalan pilot uçaktan fırlatma koltuğu ile atladı. Pilotun durmunun iyi olduğu belirtildi. Uçak Cuneo ve Savona arasındaki Val Bormida'ya düştü. Olayda can veya mal kaybı oluşmadı. Alenia Aermacchi kazayı araştırmak için teknik bir ekip oluşturdu.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 09 Haziran 2013, 15:44:02 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Raytheon USAF Eğitim Uçağı İhalesine T-100 ile Katılıyor
« Yanıtla #2 : 23 Şubat 2016, 15:26:27 »
Raytheon USAF Eğitim Uçağı İhalesine T-100 ile Katılıyor

Raytheon, ABD Hava Kuvvetleri'nin yeni nesil jet eğitim uçağı ihalesine T-100 ile katılıyor.

İtalyan Finmeccanica'nın bir yan kuruluşu olan Aermacchi'nin eğitim uçağı M-346'nın gelişmiş bir versiyonu olan T-100; İki Honeywell Aerospace F124 turbofan motoru tarafından güçlendiriliyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Polonya'nın İlk M-346'ları Son Montaj Aşamasında
« Yanıtla #3 : 28 Şubat 2016, 21:13:09 »
Polonya'nın İlk M-346'ları Son Montaj Aşamasında

Finmeccanica; Polonya Hava Kuvvetleri için üretilen ilk iki Aermacchi M-346 uçağının son montaj aşamasına başlandığını törenle duyurdu. FINMECCANICA Uçak Bölümü Genel Müdürü Filippo Bagnato'nun ev sahipliğini yönettiği törene Polonya Silahlı Kuvvetleri Genel Komutanı Korgeneral Miroslaw Rozanski, Hava Kuvvetleri Müfettişi Tuğgeneral Tomasz Drewniak, 41. Eğitim Hava Üssü Komutanı Albay Pawel Smereka katıldı.

Venegono Superiore'de FINMECCANICA Uçak Bölümü tesisinde inşa edilen ilk iki M-346', programın zaman dilimi doğrultusunda Kasım 2016 sonu teslim edilmesi planlanıyor.

Şubat 2014 tarihinde Polononya Hava Kuvvetleri ile, şu an kullanımda olan TS-11 Iskra eğitim uçaklarının yerini almak üzere 8 M-346 uçağı için anlaşma imzalandı. Bu sözleşmeye uçuş simülatörleri ile pilotların  eğitimi de dahil.

Bugüne kadar 59 M-346 uçağı İtalya, İsrail ve Singapur tarafından sipariş edildi.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İtalya'dan Yeni M-346 Siparişi
« Yanıtla #4 : 26 Mart 2016, 11:21:27 »
İtalya'dan Yeni M-346 Siparişi

Finmeccanica, İtalyan Savunma Bakanlığı'na 9 M-346 gelişmiş eğitim uçağı teslimatının bu yıl başlanacağını duyurdu. 9 M-346 için imzalanan sözleşmenin değeri 337.000.000 $. Bu sözleşmenin hayata geçirilmesi ile İtalyan Hava Kuvvetleri tarafından kullanılan M-346 sayısı 18'e yükselecek.

Aermacchi M-346 572 knot maksimum hıza, 1070 mil menzile ve 45.000 feet hizmet tavanına sahip, çift motorlu transonik bir eğitim uçağıdır. Uçağın diğer kullanıcıları arasında İsrail, Polonya ve Singapur bulunuyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5 : 26 Mart 2016, 13:24:48 »
Pirpirli yakin destek ucagi dusunuldugu bu gunlerde su ucak bize ilac gibi gelmezmi. 1/2 filo kadar alinsa.

Çevrimdışı kugos

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #6 : 26 Mart 2016, 17:10:38 »
 Uçağı yakından görme fırsatım oldu, mini mini bir jet.Çok fazla taşıma kapasitesi yok. Bizim pırpırlı yakın destek uçakları muhtemelen daha basit, daha fazla havada kalış ve daha fazla yük taşıma kapasitesine sahip olacak. Muhtemelen daha ucuz olup yerli üretilecek.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Polonya'nın İlk M-346 Uçağı Tanıtıldı
« Yanıtla #7 : 07 Haziran 2016, 17:06:42 »
Polonya'nın İlk M-346 Uçağı Tanıtıldı

Polonya Hava Kuvvetleri için üretilen İlk M-346 uçağı, bugün Leonardo-Finmeccanica'nın Venegono Superiore'deki tesislerinde törenle tanıtıldı. Törene Polonya Savunma Bakan Yardımcısı Bakan Bartosz Kownacki, Savunma Bakanlığı Devlet Müsteşarı Gioacchino Alfano ve Leonardo Finmeccanica Aircraft'ın Genel Müdürü Filippo Bagnato katıldı.

Polonya 2014 yılında 8 M-346 için sözleşme imzalamıştı. Bugün tanıtılan ilk uçak şimdi çeşitli testlerden geçecek ve yıl sonuna kadar ikinci bir uçak daha ona eklenerek kullanıcıya teslim edilecek. alan 6 uçak ise Kasım 2017 tarihine kadar teslim edilecekler. 8 M-346  Polonya'nın Deblin üssünde 4. Eğitim Filosunda hizmete girecek.

M-346 bugüne kadar, İtalya (18), Singapur (12), İsrail (30) ve Polonya Hava Kuvvetleri tarafından sipariş edilmiştir.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İsrail Son M-346 Uçağını Teslim Aldı
« Yanıtla #8 : 11 Haziran 2016, 11:25:23 »
İsrail Son M-346 Uçağını Teslim Aldı

Leonardo-Finmeccanica CEO ve Genel Müdürü Mauro Moretti geçenlerde, Leonardo - Finmeccanica'nın Varese'deki  Venegono Superiore tesislerinde İsrail Savunma Bakanı Orgeneral Shmuel Tzuker'i misafir etti. Ziyaretin sebebi; İsrail'İn 2012 yılında sipariş ettiği 30 Aermacchi M-346 uçağının sonuncusunun teslim töreniydi. Törene ayrıca İsral'in İtalya Büyükelçisi Naor Gilon ve  Leonardo-Finmeccanica Uçak Bölümü Başkanı Filippo Bagnato da katıldı.

İsrail ilk uçağın teslimi 2014 yılında gerçekleştirilmiş ve iki yıl içerisinde tüm teslimatlar tamamlanmıştır. Uçaklar, İsrail Hava Kuvvetlerindeki eskimiş A-4 Skyhawk uçaklarının yerini alıyor.

İtalya dışında İsrail ve Singapur, pilotlarının eğitimi için zorlu rakipler arasında Aermacchi M-346 uçağını seçmişler ve kullanmaktalar. Aermacchi M-346, toplamda 7500 saatlik uçuş süresince 10.000'den fazla uçuş gerçekleştirmiştir. İsrail ve Singapur gibi Polonya da M-346'yı tercih etmiştir. Böylelikle uçağın toplam siparişi 68 adede yükselmiştir.  Polonya'nın ilk uçağı geçtiğimiz günlerde basına tanıtılmıştı. Aermacchi M-346 ayrıca ABD Hava Kuvvetlerinin 350 uçaklık eğitim uçağı ihalesindeki ciddi yarışmacılardan biri.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Polonya'nın İlk M-346 Uçağı İlk Uçuşunda
« Yanıtla #9 : 09 Temmuz 2016, 15:37:59 »
Polonya'nın İlk M-346 Uçağı İlk Uçuşunda

Polonya Hava Kuvvetleri için üretilen 8 Aermacchi M-346 gelişmiş eğitim uçaklarının ilki, Venegono Superiore'de (Lombardiya) bulunan Leonardo-FINMECCANICA tesisinde ilk uçuşunu gerçekleştirdi.

M-346 uçakları Polonya'nın Deblin üssünde 4. Eğitim Filosu'nda hizmete girecekler. Polonya Hava Kuvvetleri, M-346 ile askeri pilotların temel eğitimi için uluslararası bir merkez olmayı hedeflemektedir.

DefenceTurk.com