Gönderen Konu: Türkiye'nin ilk dizel motor üreticisi TÜMOSAN halkla buluşuyor  (Okunma sayısı 3322 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Truman

  • DefenceTurk
  • *
  • İleti: 244
  • 1
ALTAY tankının motoruna talip

TÜMOSAN'ın Altay Tankı'nın motor ihalesinde kısa listeye kalan üç şirketten biri olduğunu söyleyen Öğün, halka arzdan elde edecekleri gelirle yurtdışı pazarlara açılma fırsatlarını değerlendireceklerini belirterek, ayrıca marka satın almalar konusunda da görüşmelerinin sürdüğünü ifade etti.

Türkiye'nin ilk dizel motor üreticisi TÜMOSAN Traktör hisselerinin yüzde 26'sı halka arz edilecek. 120 milyon liralık satış, 2012 içerisinde Halkbank'tan sonraki en büyük halka arz olacak.

Türkiye'nin ilk dizel motor üreticisi TÜMOSAN Traktör, 120 milyon TL'lik halka arz gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Albayrak Grubu iştiraklerinden traktör ve motor üreticisi TÜMOSAN, 2012 içerisinde Halkbank'ın halka arzından sonraki en büyük halka arzı gerçekleştirmiş olacak.

TÜMOSAN'ın halka arz duyuru toplantısında konuşan Albayrak Grubu CEO'su Ömer Bolat, grubun 6 ayrı sektörde 20'den fazla şirketle faaliyet gösterdiğini belirterek halka açılacak olan TÜMOSAN'ın grubun gözbebeği olduğunu söyledi. Albayrak Grubu'nun katı atık toplama işinde Türkiye'nin en büyüğü olduğunu dile getiren Bolat, önümüzdeki dönemde Grup içinden başka halka arzların da gündeme gelebileceğini kaydetti.

AR-GE'DE KULLANILACAK

Tümosan'ın Genel Müdürü Kurtuluş Öğün, halka arzdan elde edilecek gelirin Ar-Ge ve yatırım faaliyetleri ile borç ödemelerinde kullanılacağını ifade ederek, "Şirkete bir giriş olacak. Ayrıca elde edilecek geliri pazar payımızın artırılması ve peşin alımlarla yüksek iskontolu madde-malzeme tedarikinde de kullanacağız" dedi.

120 MİLYONLUK HALKA ARZ

SPK'dan onay alan toplam 30 milyon nominal değerli TÜMOSAN hisseleri, bir adet hisse 4 lira olmak üzere halka arz edilecek. Arz büyüklüğü toplamda 120 milyon lira olacak. Halka arz için taleplerin 28-29-30 Kasım tarihlerinde toplanması beklenirken, şirketin piyasa değeri ise 460 milyon lira olarak belirlenecek. Paylarının yüzde 26'lık bölümünü halka arz edecek olan TÜMOSAN, 10 milyon lira sermaye artırımı, 20 milyon lira da ortak satışı gerçekleştirecek ve halka arz sonrası sermayesini 115 milyon liraya çıkaracak.

Yatırımcıya üçlü güven

Toplantıda söz alan TÜMOSAN'ın halka arz konsorsiyum lideri Deniz Yatırım'ın Murahhas Üyesi Cafer Bakırhan ise arz sürecinde ve arz sonrasında Türkiye'de ilk kez TÜMOSAN yatırımcıları için uygulanacak teşviklere dikkat çekere bunların Günlük Alım Emri Taahhüdü, Bonus (ilave) Hisse ve 2013 yılı Mali Performans Taahhüdü olduğunu vurguladı. Bakırhan, Günlük Alım Emri Taahhüdü kapsamında ilk işlem günü dahil 10 gün süreyle her gün 8 milyon TL'lik alım emri iletileceğini, Bonus Hisse ile de TÜMOSAN hissesini 90 gün boyunca satmayan yatırımcılara yüzde 4 bonus hisse verileceğini bildirdi.

http://yenisafak.com.tr/ekonomi-haber/tumosan-traktor-halkla-bulusuyor-22.11.2012-425446
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2012, 13:39:30 Gönderen: truman »

Çevrimdışı SKYWOLF

  • SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • *****
  • İleti: 44337
  • 623
Lütfen haberin kaynağını link olarak belirtiniz.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com