Gönderen Konu: HARPY SİLAH SİSTEMLERİ  (Okunma sayısı 16212 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı terazi68

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
HARPY SİLAH SİSTEMLERİ
« : 19 Aralık 2012, 21:39:40 »
ENVANTERİMİZDE 500 ADET HARPY İNSANSIZ HAVA SİSTEMİ OLDUĞU GÖRÜNÜYOR.NE İŞE YARADIĞI KONUSUNDA BİR BİLGİSİ OLAN VARMI İSRAİLDEN ALINDIĞI YAZIYOR ACABA BİZE İŞE YARAMAZ Bİ SİSTEMMİ SATTILAR NEREDE KULLANILIYOR RADAR SİSTEMLERİNİ YOK ETMEK İÇİN KULLANILDIĞINI YAZIYOR AMA SANKİ İSRAİLİN BİZE ATMIŞ OLDUĞU Bİ KAZIK GİBİ BİR ŞÜPHE VAR İÇİMDE.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
HARPY SİLAH SİSTEMLERİ
« Yanıtla #1 : 19 Aralık 2012, 22:51:57 »
Hangi envanterde 500 adet görünüyor? 107 adet görünüyor bizde. 500km menzili. Etrafımızda hızla artan (özellikle Yunanistan'da) hava savunma sistemlerini etkisiz kılmak için alındılar. İşe yaramaz bir sistem değil. Her hava şartında, gece-gündüz  kullanıbilen at-unut tipindeki bir silahtır. Düşman radarlarını tespit eder ve yok eder.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı terazi68

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
HARPY SİLAH SİSTEMLERİ
« Yanıtla #2 : 19 Aralık 2012, 23:13:35 »
viki den baktım israilden 500 adet alındığı yazıyor .yunanistan bizim için tehdit bir ülkemi zaten ekonomik olarak batmış bir ülke hangi radar sistemlerini vuracak.bence bu sistemlerin hiç bir caydırıcılığı yok.düşman bizi artık uzaydan izliyor bu sistem uzaya çıkıyormu ordaki uydularımı vuracak geçin bunları bizim artık kendi teknolojimiz olan yüksek hava savunma ve en az 1500 km taktik füze sistemlerine ihtiyacımız var.elin almanı hollandalısı bizim ülkemizi korumaya geliyor bu nasıl bir anlayış.hala harplerlemi bu ülkeyi savunacağız allah aşkına....

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
HARPY SİLAH SİSTEMLERİ
« Yanıtla #3 : 19 Aralık 2012, 23:42:53 »
viki den baktım israilden 500 adet alındığı yazıyor .yunanistan bizim için tehdit bir ülkemi zaten ekonomik olarak batmış bir ülke hangi radar sistemlerini vuracak.bence bu sistemlerin hiç bir caydırıcılığı yok.düşman bizi artık uzaydan izliyor bu sistem uzaya çıkıyormu ordaki uydularımı vuracak geçin bunları bizim artık kendi teknolojimiz olan yüksek hava savunma ve en az 1500 km taktik füze sistemlerine ihtiyacımız var.elin almanı hollandalısı bizim ülkemizi korumaya geliyor bu nasıl bir anlayış.hala harplerlemi bu ülkeyi savunacağız allah aşkına....

Biz Harpyleri aldığımızda Yunanistan batmamıştı. askeri dengeler 1/3 iken o dönemde neredeyse eşit olmuştu. Tabi o dönem sen muhtemelen çok daha küçük olduğun için askeri tehditleri belirleyip ona göre harcama yapanların aklına sana danışmak da gelmemiştir. Ege adalarındaki radarları vurması için alınan sistemin neden uzaya çıkması gerekiyor bir de açıklayıp bizleri o engin bilgilerinle aydınlatırsan çok memnun oluruz. Halen Harpylerle uzaya çıkmayı beceremeyen komşularımızın radarlarını vurabiliriz. Harpy kara araçları veya gemilerden hedef bölgeye fırlatılır. Bir İHA gibi o bölgede uçarak radar sinyallerini takip eder. Sinyalleri yayan radarı bulur üzerinde patlar. Ha nedir bu radarlar? Mesela S-300 sisteminin radarları. Radarı olmayınca sistem işe yaramaz. Daha kolay bir hedef haline gelir. Düşmanın radarları olmayınca kör olur ve savunma sistemi çöker. Tabi artık komşular uzay çağına geçtikleri için radarları kullanmıyorlar. Harpyleri çöpe atabiliriz değil mi?  ;D ;D Peeeehhh...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
HARPY SİLAH SİSTEMLERİ
« Yanıtla #4 : 19 Aralık 2012, 23:45:17 »
NOT: Wikipedia güvenilir bir kaynak değildir. Çoğunluğu konunun uzmanı olmayan, kulaktan bilgileri gerçek sayan kişiler tarafından oluşturulmuş amatör bir çalışmadır.

Çevrimdışı terazi68

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
HARPY SİLAH SİSTEMLERİ
« Yanıtla #5 : 20 Aralık 2012, 13:20:10 »
BAK BİRADER YAZILARIMIZI YAZARKEN KIRICI OLMAYALIM.NEYSE 107-500 HER NE KADARSA BU KADAR ETKİLİYSE NİYE KUZEY IRAKTA KULLANMIYORUZ BULSUN TERERİSTLERİ TEPELERİNDE PATLASIN O ZAMAN UÇAKLARIMIZI KALDIRIP DOLAŞTIRACAĞIMIZA BUNLARI KULLANALIM HA Bİ DE SURİYE VAR .BEN 90 LI YILLARDA HAKKARİNİN DAĞLARINDA GEZERKEN SEN KISA PANTOLONLA MAHALLENDE ÇELİK ÇOMAK OYNUYORDUN HERHALDE.BEN TAM Bİ VATANSEVERİM BU ÜLKENİN KAYNAKLARINI İSRAİL GİBİ AMERİKAN RUS FRANSIZ SİLAH BARONLARINA GİTMESİN İSTİYORUM.NE VARSA BİZDE VAR ASELSAN TÜBİTAK BU ÜLKENİN BUNLARDAN DAHA İYİSİNİ YAPACAK BİLİM ADAMLARIMIZ VARDIR ONU DEMEK İSTİYORUM.DAHA BİLGİLENDİRİCİ OLMAYA GAYRET EDELİM

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
HARPY SİLAH SİSTEMLERİ
« Yanıtla #6 : 20 Aralık 2012, 13:51:28 »
BAK BİRADER YAZILARIMIZI YAZARKEN KIRICI OLMAYALIM.NEYSE 107-500 HER NE KADARSA BU KADAR ETKİLİYSE NİYE KUZEY IRAKTA KULLANMIYORUZ BULSUN TERERİSTLERİ TEPELERİNDE PATLASIN O ZAMAN UÇAKLARIMIZI KALDIRIP DOLAŞTIRACAĞIMIZA BUNLARI KULLANALIM HA Bİ DE SURİYE VAR .BEN 90 LI YILLARDA HAKKARİNİN DAĞLARINDA GEZERKEN SEN KISA PANTOLONLA MAHALLENDE ÇELİK ÇOMAK OYNUYORDUN HERHALDE.BEN TAM Bİ VATANSEVERİM BU ÜLKENİN KAYNAKLARINI İSRAİL GİBİ AMERİKAN Rus FRANSIZ SİLAH BARONLARINA GİTMESİN İSTİYORUM.NE VARSA BİZDE VAR ASELSAN TÜBİTAK BU ÜLKENİN BUNLARDAN DAHA İYİSİNİ YAPACAK BİLİM ADAMLARIMIZ VARDIR ONU DEMEK İSTİYORUM.DAHA BİLGİLENDİRİCİ OLMAYA GAYRET EDELİM

Yok birader merak etme kısa pantolonla çelik çomak oynamıyordum o tarihlerde. Yeterince bilgilendirici yazdığıma inanıyorum. Okuman varsa o silahın radarları yok etmek amacıyla kullanıldığını yazdım. Pkk radar mı kullanılıyor? İstersen savaş gemileriyle terörist kovalayalım Hakkari'nin dağlarında! O kadar alakasız yani. Biz o silahları aldığımızda onları yapacak kadar teknolojimiz yoktu. Bu günlere gelmek öyle bazılarının iddia ettiği gibi iktidar değişikliğiyle bir günde olmadı. Kimsenin de bize birşey verdiği yoktu. Silah bile vermeyenler teknoloji mi verecekler? O dönem en uygun olan İsrail'den bu sistemin alınmasıydı. Caydırıcılığı oldukça işe yaradı. Bugün epey yetişmiş insan var ülkemizde. Ama bunlar rüyalarında görerek öğrenmediler hiçbirşeyi. Dünya genelinde en yüksek teknoloji, askeri teknoloji oluyor genelde. Bir o kadar da gizli. O nedenle bilgi sahibi olmak kolay değil ve zaman gerektiriyor.

Çevrimdışı Truman

• DefenceTurk
  • *
  • 1
HARPY SİLAH SİSTEMLERİ
« Yanıtla #7 : 20 Aralık 2012, 14:17:32 »
Kaç yılında alınmış ? Yunanistan 2008 Bankacılık krizine kadar bizim için büyük tehlikeydi ama savaşa gerek kalmadan ekonomik olarak yenildiler.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
HARPY SİLAH SİSTEMLERİ
« Yanıtla #8 : 20 Aralık 2012, 14:25:11 »

Kaç yılında alınmış ? Yunanistan 2008 Bankacılık krizine kadar bizim için büyük tehlikeydi ama savaşa gerek kalmadan ekonomik olarak yenildiler.

1999

Çevrimdışı terazi68

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
HARPY SİLAH SİSTEMLERİ
« Yanıtla #9 : 22 Aralık 2012, 10:54:41 »
SKYWOLF seninle tartışmak istemiyorum.acaba bu silah sistemi hala etkin bi şekilde kullanıma hazırmı yoksa depo seviyesindemi.