Gönderen Konu: Türkiye - ABD İlişkileri  (Okunma sayısı 217841 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: Türkiye - ABD İlişkileri
« Yanıtla #50 : 29 Temmuz 2018, 20:25:10 »
Ne kıymetli din adamları varmış, bu ne lan adamlar neredeyse savaş çıkaracaklar

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #51 : 29 Temmuz 2018, 20:47:33 »
Geçti borun pazari.

abd, bir din adami vatandaşini bile alamayacak görüntü vererek hrıstiyan dünyadaki liderliğini kaybetti.

Artik iflah olmazlar. Bundan sonrasi rampa aşağı!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #52 : 29 Temmuz 2018, 20:58:12 »
ABD bir din görevlisi için temsilciler meclisinde karar çıkarttırıyor, bizim Halkbank genel müdür yardımcımız ABD'de tutuklu, Türkiye'den ses soluk yok. Kapalı kapılar ardında ne türlü pazarlıklar yapılıyorsa artık bu benim hiç hoşuma gitmiyor. ABD'de başkan ayrı telden çalıyor, savunma bakanı ayrı telden çalıyor ya da bunlar bizimle resmen dalga geçiyor. Umarım sonunda bu baskıya boyun eğmek zorunda kalmayız.
Neden ses çıksınki. Bu hükümet devletin bankasını işin içine katıp fırıldak çevirmeye kalktı onuda eline yüzüne bulaştırdı. Bir tarafta dünyanın karşısında durdugu bir ülkeye (iran) para aklamaya çalışan bankanın genel müdür yardımcısı , diğer tarafta ne halt yemiş olursa olsun hristiyan dünya için önemli biri olan peder. Koy bakalım hangisi daha agır basıyor. Birde o kadar vukuatlıyızki , Amerika "pederi fethullaha gülene takas için sebepsiz yere ellerinde tutuyolar" dediğinde bunu çürütecek bir delil ortaya koyamıyoruz. Adaların birinde ajanlıkla suçlanan 4-5 kişi yakalanmıştı. Bir villada harita açmışlar ülkeyi bölme hesapları yapıyolar diye yansımıştı haberlere. Ne oldu o "ajanlar" ? Serbest. Kendi halkımız içinde dahi genel görüş "mevcut sistemin istediği kişiyi fetöcü ithamıyla yerinden etme" algısı var. Halkın bunu düşünüyorken elin teksas kafalısı Amerikalısına ne anlatacaksın. Burda kaç defa yazdım. Bizim devlet aklımız yok. İsteyenin zoruna gitsin. devletler bir fikirle akılla ayakta durur. Tek kişinin düşünceleriyle değil. Tek kişinin o günki moduyla alakalıda değil. Bir aklın olmayınca , bir sistemin olmayınca yaptıgın işleri böyle eline yüzüne bulaştırırsın. Düne kadar kendi tvlerinde ekrana çıkartıp "hayırsever işadamı" algısı yarattıkları Reza Zarrab neden Amerikaya gidip teslim oldu. Ne çevirdikleri belli değil. Sonra burdan birileriniz çıkıyor ve diyorki bu devlet meselesi hükümet değil. Bu devlet meselesi şahıs değil. Amerikanın başımıza ördüğü binlerce olay var sonuna kadar katılıyorum. en başta pkk belasını beslediler besliyolar. Lakin bugünki durumda kimse mevcut hükümetin hiç suçu yok onlar süt dökmüş kedi muamelesi yapıpta insanın aklıyla oynamasın. Olmayan beyinlerinde fırtına estiriyolar.

Sen önce abd seviciliğini bırak milli ol sonra konuş her lafın her sözünde aşağalık kompleksine bürünmüşsün bunuda ileri görüşlü ve adeletli söylüyormuşsun gibi gösterip durmayı bırak sen kimsin devletin aklını sorgulamak kim nesin bu ülke için ne yaptın bu vatan için isimsiz kaç kişi şehit oluyor haberin varmı ahlaksız herif tek kişi dediğin ismini versene bu ithamlarda bulunuyorsun asıl sen aklını başına al fırtınalar esmesin o beyin olması gereken yerde !!! İranla iş çevirmiş niye senin gibi abd uşağımı olması gerekiyordu devletin ??? bizim çıkarlarımız önemli senin veya senin vatanın abdnin değil hükümete laf çakacam diye devlete laf çakmaya devam edersen beynine mıh gibi çakarlar bilgin olsun

Not: Sayın yönetim bu adam bu yorumlarıyla aleni olarak suç işliyor lütfen buna müsahama göstermeyin. Abd ağzıyla konuşup yargılaması bitmemiş kanıtları olmayan bir olay hakkında devlet eline yüzüne bulaştırdı demek suçtur.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #53 : 29 Temmuz 2018, 22:29:45 »
ABD bir din görevlisi için temsilciler meclisinde karar çıkarttırıyor, bizim Halkbank genel müdür yardımcımız ABD'de tutuklu, Türkiye'den ses soluk yok. Kapalı kapılar ardında ne türlü pazarlıklar yapılıyorsa artık bu benim hiç hoşuma gitmiyor. ABD'de başkan ayrı telden çalıyor, savunma bakanı ayrı telden çalıyor ya da bunlar bizimle resmen dalga geçiyor. Umarım sonunda bu baskıya boyun eğmek zorunda kalmayız.
Neden ses çıksınki. Bu hükümet devletin bankasını işin içine katıp fırıldak çevirmeye kalktı onuda eline yüzüne bulaştırdı. Bir tarafta dünyanın karşısında durdugu bir ülkeye (iran) para aklamaya çalışan bankanın genel müdür yardımcısı , diğer tarafta ne halt yemiş olursa olsun hristiyan dünya için önemli biri olan peder. Koy bakalım hangisi daha agır basıyor. Birde o kadar vukuatlıyızki , Amerika "pederi fethullaha gülene takas için sebepsiz yere ellerinde tutuyolar" dediğinde bunu çürütecek bir delil ortaya koyamıyoruz. Adaların birinde ajanlıkla suçlanan 4-5 kişi yakalanmıştı. Bir villada harita açmışlar ülkeyi bölme hesapları yapıyolar diye yansımıştı haberlere. Ne oldu o "ajanlar" ? Serbest. Kendi halkımız içinde dahi genel görüş "mevcut sistemin istediği kişiyi fetöcü ithamıyla yerinden etme" algısı var. Halkın bunu düşünüyorken elin teksas kafalısı Amerikalısına ne anlatacaksın. Burda kaç defa yazdım. Bizim devlet aklımız yok. İsteyenin zoruna gitsin. devletler bir fikirle akılla ayakta durur. Tek kişinin düşünceleriyle değil. Tek kişinin o günki moduyla alakalıda değil. Bir aklın olmayınca , bir sistemin olmayınca yaptıgın işleri böyle eline yüzüne bulaştırırsın. Düne kadar kendi tvlerinde ekrana çıkartıp "hayırsever işadamı" algısı yarattıkları Reza Zarrab neden Amerikaya gidip teslim oldu. Ne çevirdikleri belli değil. Sonra burdan birileriniz çıkıyor ve diyorki bu devlet meselesi hükümet değil. Bu devlet meselesi şahıs değil. Amerikanın başımıza ördüğü binlerce olay var sonuna kadar katılıyorum. en başta pkk belasını beslediler besliyolar. Lakin bugünki durumda kimse mevcut hükümetin hiç suçu yok onlar süt dökmüş kedi muamelesi yapıpta insanın aklıyla oynamasın. Olmayan beyinlerinde fırtına estiriyolar.

Sen önce abd seviciliğini bırak milli ol sonra konuş her lafın her sözünde aşağalık kompleksine bürünmüşsün bunuda ileri görüşlü ve adeletli söylüyormuşsun gibi gösterip durmayı bırak sen kimsin devletin aklını sorgulamak kim nesin bu ülke için ne yaptın bu vatan için isimsiz kaç kişi şehit oluyor haberin varmı ahlaksız herif tek kişi dediğin ismini versene bu ithamlarda bulunuyorsun asıl sen aklını başına al fırtınalar esmesin o beyin olması gereken yerde !!! İranla iş çevirmiş niye senin gibi abd uşağımı olması gerekiyordu devletin ??? bizim çıkarlarımız önemli senin veya senin vatanın abdnin değil hükümete laf çakacam diye devlete laf çakmaya devam edersen beynine mıh gibi çakarlar bilgin olsun

Not: Sayın yönetim bu adam bu yorumlarıyla aleni olarak suç işliyor lütfen buna müsahama göstermeyin. Abd ağzıyla konuşup yargılaması bitmemiş kanıtları olmayan bir olay hakkında devlet eline yüzüne bulaştırdı demek suçtur.
Milli olmayıda mı sizden öğrencez ? Bu ülkenin 80 milyon vatandaşındna biri isem 80 milyonda 1 olan konuşma , ifade etme hakkımı kullanırım bunu engellemeyede senin çapın yetmez. Ne yaptın vatan için diyor ? 7 ekim 2007de 13 arkadaşımı 100 metre ilerimde şehit verdim ben , arkadaşımın o halini görünce 4-5 yıl et yiyemedim . ne içindi ? sizin mantaliteniz birkaç yıl sonra açılım kafası yaşasın diye miydi ? haburdan içeri 30 teröristi davulla karşılasın diye miydi ? Sen kimsin bana vatanseverliği milliliği öğretiyorsun be adam.. Suç işliyormuşumda bak bak. Yukarda da dedim bu beyin yapısı karşı tarafa zeka olarak üstün gelemeyince direk birşeylerle suçlar. ya fetöcülük yada amerikancılık. Ben tabiki eleştircem . Bu ülkede yaşıyorsam tabiki eleştircem. Herşeye okey diyip ferman padişahındır kafası yaşamıycam. Benim çocugum bu ülkede yaşayacaksa aydınlık bir Türkiye peşinde tabiki koşcam. Bizim çıkarlarımız önemli diyor senin çıkarın falan önemli değil. Sizin çıkarlarınız hükümetin başta durması üzerine kurulu. Sizin çıkarlarınız bu ülkedeki Atatürk algısını yıkıp Tayyipci bir zihniyete bürümek.Ben hükümet nedir devlet nedir çok iyi biliyorum. Yazdıgım yazıda bana devlete karşı tek söylenmiş laf söyle ama yok algıda seçicisin nede olsa , Kaç kez burda devletçi adamım demişim. Senin gibi parti ayincisi değil. Benim ideolojim senin partici düşünce tarzının çok ötesindedir. Ayrıca duruşması bitmemiş falan filan diye saçmalamışsın. Böyle ağzı açlıktan kokan insanların yarım akıllarıyla birşeyleri savunuyor olması sizler için ne kadar üzücü bir durum. Ben tiksiniyorum sizin şu parasız avukatlıgınızdan artık.birde tehdit ederek sindirmeye çalışma. Bak ikide bir bunu yapıyorsun yapma. komik oluyor. Kaç yaşındasın sen ? suçmuşta , milli değilmişizde , amerikancıymışızda , melemenciyim onuda söyleseydin keşke çok güzel kaşarlı melemen yaparım. Bak buda bir destek sağlar sana bunuda not al.
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2018, 22:34:22 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #54 : 29 Temmuz 2018, 23:17:53 »
Arkadaşlar sakin olalım lütfen bu hükümet ya da parti meselesi değil milli bir mesele haline geldi. Ülkemiz üzerinde oluşturulmaya çalışılan baskı ve tehditi kavga ederek değil milletçe birlikte ve beraber olarak bertaraf edebiliriz. ABD, Türkiye'ye eskisi gibi her şeyi yaptıramayacağını, Türkiye'nin Araplarınki gibi kabile devleti değil, demokratik bir hukuk devleti olduğunu artık anlamak zorundadır. Sevsekte, sevmesekte şu anda halkın iradesiyle seçilmiş bir Cumhurbaşkanının kurduğu hükümetle yönetilmekteyiz. Çevremiz bu kadar yangın yeriyken, içte ve dışta terörle mücadele ederken birbirimizle kavga etmek bize birşey kazandırmayacağı gibi  ileride çok zarar görebiliriz. Birbirimizle kavga etmek yerine çeşitli çözüm yolları üretmek ve görüş alışverişinde bulunmak daha yerinde olacaktır. Bu benim naçizane fikrim ve saygıdeğer forumdaşlarımdan ricamdır.
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2018, 23:21:32 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #55 : 30 Temmuz 2018, 00:22:30 »
Olay bir papazın ya da misyonerin alıkonulması değil. Bu adamın ajan olduğu ortaya çıktı. Twitter'da son birkaç gündür dolaşan fotoğraflar var ve bu ajan Kürtleri Hristiyanlaştırma projesinin önemli ayaklarından birisi. Bunun yanında FETÖ, DHKP-C ve PKK gibi terörist örgütlerle çok yakın ilişkileri içinde olduğu biliniyor. 15 Temmuz hain darbe kalkışmasında da önemli görevleri olduğu söyleniyor. Bu adam sıradan bir papaz olsa ABD bu kadar gürültü koparmaz. Bu adamın ötmesinden korkuyorlar belli ki.

Bir de ABD'deki ara seçim muhabbeti var. Trump'ın tabanı Orta Amerika'da yaşayan Redneck denilen ABD'nin en çomar, en cahil, en bağnaz kesimi. Aşırı sağcı ve aşırı milliyetçiler ve ülkeyi yönetenlerin gücünü göstermesini, sesini çıkarmasını, tehdit etmesini çok seviyorlar. Şimdi bir de seçim olunca Trump bunların gönlünü hoş etmek için böyle artistikler yapabiliyor.

Bunun yanında ABD'nin İran'ı işgal etme ve tam ambargo istemi var. Türkiye'den dahi petrol alışverişini kesmesini istemiş Trump. Erdoğan geçen hafta bunu reddettiğini ve en büyük petrol alınımı İran'dan yaptıklarını, alternatifin olmadığını söyledi. Üstüne üstelik İran, Çin ve Rusya ile yerli para birimleriyle ticarette önemli bir konu. Şimdi şöyle söyleyeyim; ABD bastığı her dolardan para kazanıyor. Buna senyoraj geliri denir. Dünya ticaretinin %90'ı ABD Dolarından yapılıyor ve bunun payının düşmesi demek, ABD'nin para kaybetmesi demek.

Olaya dar bir pencereden bakmayın anlayacağınız. Çok katmanlı bir mesele var şu an ABD ve Türkiye arasında. ABD tehditlerle bunun önüne geçme peşinde.
« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2018, 00:24:52 Gönderen: Archangel99 »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #56 : 30 Temmuz 2018, 08:45:33 »
Kürdleri hrıstiyanlaştirma derken bugüne kadar kaç kürdü hrıstiyanlaştirabilmiş acaba? Bir de kürdler bizim gözümüzde zaten "Zerdüşt" değil miydi?

15 temmuz da bana göre darbe değil tiyatroydu. Birileri kupon arsalara kondu firsattan istifade!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #57 : 30 Temmuz 2018, 09:25:59 »
Yabgu için ırkçı deseniz tamam derim de, amerikancı demek hiç tanımadığınız anlamına gelir. Ha bir de hiç tanımadığınız birine bu vatan için ne yaptın ki diyerek aşağılamaya çalışmak ayrı bir fiyasko. Bu ülkede herkes aynı düşüncede olmak zorunda değil! Dolayısıyla sizinle aynı düşüncede olmayan herkes vatan haini değil! Hatta sizden bile fazla vatansever olabilir, bilemezsiniz!
Bunu bilemeyenler, yakın geçmişte Fethullah CIA ajanırdır dediğimizde, bize muhterem hoca efendimize iftira atmayın diyen beyinsizlerin ta kendileridir. Düne kadar tapındıkları hocaefendilerini ölümüne savunanlar, bugün farklı düşünenleri vatan haini ilan edecek kadar beyinsizliklerine devam ediyorlar.

Bu nedenle, bu beyinsizlerle aynı duruma düşmeyin!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #58 : 30 Temmuz 2018, 09:55:43 »
Yabgu için ırkçı deseniz tamam derim de, amerikancı demek hiç tanımadığınız anlamına gelir. Ha bir de hiç tanımadığınız birine bu vatan için ne yaptın ki diyerek aşağılamaya çalışmak ayrı bir fiyasko. Bu ülkede herkes aynı düşüncede olmak zorunda değil! Dolayısıyla sizinle aynı düşüncede olmayan herkes vatan haini değil! Hatta sizden bile fazla vatansever olabilir, bilemezsiniz!
Bunu bilemeyenler, yakın geçmişte Fethullah CIA ajanırdır dediğimizde, bize muhterem hoca efendimize iftira atmayın diyen beyinsizlerin ta kendileridir. Düne kadar tapındıkları hocaefendilerini ölümüne savunanlar, bugün farklı düşünenleri vatan haini ilan edecek kadar beyinsizliklerine devam ediyorlar.

Bu nedenle, bu beyinsizlerle aynı duruma düşmeyin!

+1
Hocam aynen katılıyorum

Zaten ırkçı bir insana vatan haini demek başlı başına bir cahillik...
« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2018, 10:00:06 Gönderen: Atsızbey »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #59 : 30 Temmuz 2018, 12:10:30 »
Ne irkçisi ama? Türk irkçisi mi, kürd irkçisi mi, slav irkçisi mi?

Elin rizeli slav mafya bozuntusu ülkücü diye çikti ortaya!