Gönderen Konu: Türkiye - ABD İlişkileri  (Okunma sayısı 217978 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Türkiye - ABD İlişkileri
« Yanıtla #30 : 27 Temmuz 2018, 17:25:12 »

Sayın yönetici size katılmadığın nokta ise planlama konusu devletin bir değil binlerce planı vardır bunlar işletilir hangisinin mantıklı olduğu değil o zaman hangisinin işe yaradığı önemlidir 100 yıllık projeyi türkiye uygulayabilecek durumda değildir zincirler kırıldı kim kiminle nerede nasıl anlaşır neler yapar hiç belli olmaz bakınız rusya-abd  düne kadar abye rest çeken amerika bugün anlaştık dediği gibi yaptırım uygularım çine dediği gibi senato bugün karar aldığı gibi kaldırır vs vs ayak oyunlarına ayak uydurmak gereklidir bakınız BRİCS RTE kalkınma bankasında olmak istiyoruz söylemi vs vs rabbim ülkemize ve milletimize güzel günler göstersin.

Sevgiyle.

Pek katılmıyorum buna. Yakın tarihimiz bunun pek çok örneği ile dolu. Örneğin Suriye politikası. İşin başında yanlış ata oynadık. Baktık bizim at kaybediyor. Verilen sözler de tutulmuyor. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonlarına mecbur kaldık. Sonuç milyarlarca dolar zarar ve bakmak zorunda olduğumuz milyonlarca Suriyeli!

Benzer bir durum çözüm süreci planında da vardı. Yine yanlış hesap ve yine milyarlarca dolar zarar...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #31 : 27 Temmuz 2018, 17:47:40 »
Yanlış at, kazanan at dedin de aklıma geldi. rte, BRICS ülkelerine katılmak istiyoruz demiş. sakın ha, aman ha diyeyim anlayan anlar!  ;D
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #32 : 27 Temmuz 2018, 18:50:50 »

Sayın yönetici size katılmadığın nokta ise planlama konusu devletin bir değil binlerce planı vardır bunlar işletilir hangisinin mantıklı olduğu değil o zaman hangisinin işe yaradığı önemlidir 100 yıllık projeyi türkiye uygulayabilecek durumda değildir zincirler kırıldı kim kiminle nerede nasıl anlaşır neler yapar hiç belli olmaz bakınız rusya-abd  düne kadar abye rest çeken amerika bugün anlaştık dediği gibi yaptırım uygularım çine dediği gibi senato bugün karar aldığı gibi kaldırır vs vs ayak oyunlarına ayak uydurmak gereklidir bakınız BRİCS RTE kalkınma bankasında olmak istiyoruz söylemi vs vs rabbim ülkemize ve milletimize güzel günler göstersin.

Sevgiyle.

Pek katılmıyorum buna. Yakın tarihimiz bunun pek çok örneği ile dolu. Örneğin Suriye politikası. İşin başında yanlış ata oynadık. Baktık bizim at kaybediyor. Verilen sözler de tutulmuyor. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonlarına mecbur kaldık. Sonuç milyarlarca dolar zarar ve bakmak zorunda olduğumuz milyonlarca Suriyeli!

Benzer bir durum çözüm süreci planında da vardı. Yine yanlış hesap ve yine milyarlarca dolar zarar...

Herşeyi doğru planlamak özellikle bizim bölgemizde malasef pek mümkün olmuyor saatlik değişen olaylar oluyor buna göre rotayı döndürebilmek bile büyük meseledir dünya üzerinde Türkiyenin bir örneği daha yokki bir sürü düşman tarafından çeşitli oyunlarla karşılaşan terör vs vs buna rağmen verilen refleksler yerindedir aksi olsa bu ülke çoktan suriye ırak olmuştu. Tabiki yanlışlar olacaktır önemli olan bunları doğrultmak suriyeli konusuna gelince ben sizinle malasef aynı düşünmüyorum suriyeli bakmak ülkeye külfet getiriyor tabiki ancak bunun hem geçmiş hemde gelecek için katkıları birgün görülecektir bana göre önemli olan kısmı güçü tamamlamaktır tam manasıyla bölgesel güç olmayı başardıkdan sonra bu yardım ettiklerinizi parasız bile yönlendirebilirsiniz

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #33 : 27 Temmuz 2018, 18:53:11 »
Yanlış at, kazanan at dedin de aklıma geldi. rte, BRICS ülkelerine katılmak istiyoruz demiş. sakın ha, aman ha diyeyim anlayan anlar!  ;D

BRİCS'in kurduğu katılım bankası için söyledi ve kredi derecelendirme kuruluşu için ama katılım konusundada senin korktuğun kadar ABD'de bu ülkelerden aşırı korkuyor öyleki 10 yıla kalmaz içlerinden biri varki ÇİN dünya liderliğini eline alacak potonsiyele erişiyor.

Bu arada şu yukardaki Yabgu denilen arkadaşa ithafen yeni düşen bir haberi ileteyim ;

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, Trump'ın Türkiye'ye yaptırım tehdidinin askeri ilişkileri etkilemediğini, iyi ilişkiler içinde olduklarını söyledi.
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2018, 18:54:58 Gönderen: firtinabaskan »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #34 : 27 Temmuz 2018, 19:47:16 »

... suriyeli konusuna gelince ben sizinle malasef aynı düşünmüyorum suriyeli bakmak ülkeye külfet getiriyor tabiki ancak bunun hem geçmiş hemde gelecek için katkıları birgün görülecektir bana göre önemli olan kısmı güçü tamamlamaktır tam manasıyla bölgesel güç olmayı başardıkdan sonra bu yardım ettiklerinizi parasız bile yönlendirebilirsiniz

2000-2011 tarihleri arasında Türkiye-Suriye komşuluk ilişkileri, tarihin en yüksek seviyelerine ulaşmıştı. Yakınlaşma biraz daha ilerletilebilseydi; bir sonra ki aşamada ''Türkiye-Suriye Konfederasyonu'' bile kurulabilirdi -ki niyetler o yöndeydi. Yani, ortak hareket eden bağımsız devletler... Yanlış hesap veya yönlendirmeler sonucu, ortak hareket edebileceğimiz bir ülke yerine; ser-sefil, perişan edilmiş bir halk bulduk. Buradan bir başarı hikayesi çıkartılamaz. 

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #35 : 27 Temmuz 2018, 19:58:09 »

... suriyeli konusuna gelince ben sizinle malasef aynı düşünmüyorum suriyeli bakmak ülkeye külfet getiriyor tabiki ancak bunun hem geçmiş hemde gelecek için katkıları birgün görülecektir bana göre önemli olan kısmı güçü tamamlamaktır tam manasıyla bölgesel güç olmayı başardıkdan sonra bu yardım ettiklerinizi parasız bile yönlendirebilirsiniz

2000-2011 tarihleri arasında Türkiye-Suriye komşuluk ilişkileri, tarihin en yüksek seviyelerine ulaşmıştı. Yakınlaşma biraz daha ilerletilebilseydi; bir sonra ki aşamada ''Türkiye-Suriye Konfederasyonu'' bile kurulabilirdi -ki niyetler o yöndeydi. Yani, ortak hareket eden bağımsız devletler... Yanlış hesap veya yönlendirmeler sonucu, ortak hareket edebileceğimiz bir ülke yerine; ser-sefil, perişan edilmiş bir halk bulduk. Buradan bir başarı hikayesi çıkartılamaz.

Şuan için evet haklı olabilirsiniz ileride ne olur o bakılan suriliyelilerden çocuklarından yiğenlerinden neler olur bilinmez

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #36 : 27 Temmuz 2018, 22:08:16 »
amerika ile askeri ilişkiler iyimiş ve gelmiş burda ağzını gere gere bunu söylüyor. Kafasına çuval geçirdiler senin askerinin ağzını açamadın şimdi mi askeri ilişkileri keseceksin , biz başından beri amerika kılıcdarogluna benzemez. Öyle boş boş atıp tutamazsın diyoruz zaten. Ne bekliyordun incirliğin boşaltılabileceğini mi ? Heralde askeri bir halt yiyemeyeceksin. O paça olsa zamanında yapardın bunu..

Suriyeliler konusunda uzun vadede yararlı olacagına inanıyormuş vatandaş. Ne gibi mesela ? Bu gelenlerin kaçta kaçı okumuş ? Okuyanın seviyesi nedir ? Sen eğer mülteciler konusunda İngiltere ve Amerika gibi olacagız kafası yaşıyorsan gerçi şaşırmam sana. Suriyenin Afganistanın en serseri kopuk takımını ülkeye almışız ve uzun vadede iyi şeyler bekliyoruz. Belki çenenizi az bir kessenizde ülkedeki okuyanlar kaçmasalar bir taraflara. Sırf işe alan adam fetöcü çıktı diye iki bilgisayar mühendisi karı koca işinden edildi. Haksızlıga uğradı İspanyaya gittiler. Nefret ettirdiniz vatanlarındna insanları. Düne kadar feötü fetö diye ağladınız fetöyle alakası olmayanları vatanlarından ettiniz. Az bir susun artık ya.kendi ülkelerine küfür edenlerin Türkiyeye yararlı olacagına inanıyormuş. Yaa arkadaş. Bunlar insanın aklıyla alay ediyor ya. Gelmiş saçma sapan konuşuyor akp propagandası yapmaktan başka bir halt bildiği yok. adımıda bir daha skaın ağzına alma birader. Bu sana son uyarım. Ben bundansonra sana cevap vermicem. Sende sakın benim yorumlarıma zıplama. Sizin gibi çapsızlar yüzünden ban yemek istemiyorum.
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2018, 22:10:03 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #37 : 27 Temmuz 2018, 22:42:10 »
Forum burasi arkadaşlar. Cevaplar havada uçuşacak tabi.

Şimdi biz pyd'ye pkk'ya karşiyiz ya. Neden? Niye kontrol edemiyoruz bu adamlari? Neden öso denen beceriksizlere mecbur kaldik? Bak israil, Hamas'i kurdu filistin direnişini bölüp-kirip-yozlaştirmak için. Sen de yap.

Bağdadi, herkesi kirdi geçirdi, bir tek yahudilere dokunmuyor ne hikmetse?!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #38 : 28 Temmuz 2018, 01:04:08 »

Sevgiyle.

Herşeyi doğru planlamak özellikle bizim bölgemizde malasef pek mümkün olmuyor saatlik değişen olaylar oluyor buna göre rotayı döndürebilmek bile büyük meseledir dünya üzerinde Türkiyenin bir örneği daha yokki bir sürü düşman tarafından çeşitli oyunlarla karşılaşan terör vs vs buna rağmen verilen refleksler yerindedir aksi olsa bu ülke çoktan suriye ırak olmuştu. Tabiki yanlışlar olacaktır önemli olan bunları doğrultmak suriyeli konusuna gelince ben sizinle malasef aynı düşünmüyorum suriyeli bakmak ülkeye külfet getiriyor tabiki ancak bunun hem geçmiş hemde gelecek için katkıları birgün görülecektir bana göre önemli olan kısmı güçü tamamlamaktır tam manasıyla bölgesel güç olmayı başardıkdan sonra bu yardım ettiklerinizi parasız bile yönlendirebilirsiniz

Ne yazık ki bu söylediğine de katılamıyorum. Şu vermiş olduğum iki örnek için bile, biz bu forumda en başında olacakları söylemiştik. Söylediklerimiz nedense harfi harfine gerçekleşiyor genelde. Biz bütün bu olumsuzları en başından fark edebilirken, devletin istihbarat dahil bütün olanaklarına sahip olanlar her zaman bildiklerini okuyor ve sonuç hep zarar.

Eğer bu verdiğim örnekler ve daha nice hatalar yapılmamış olsaydı, şimdi zararda değil, kasamızda kalacak olan milyarlarca dolarla, sağlam ekonomimizle , çok farklı bir konumda olacaktık!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #39 : 28 Temmuz 2018, 09:39:28 »
Dünyada artık ilişkiler menfatlar üzerine gerçekleşiyor . Yani eski kalıcı dostluklar , stratejik ortaklıkların devri kapandı.

Bizler de Türkiye  olarak madem bunu idrak ettiğimizi söylüyoruz o zaman yeni oluşuma göre stratejiler ve politikalar geliştirmeliyiz .  Tabi  politika ve stratejileri geliştirirken öncelikle devletin iç organlarımızın sağlıklı adil olması  ,ekonomizin ve mali durumumumuz oluşabilecek karşı politikalardan mininimum etkilenebilecek şekilde geliştirip düzenlemeliyiz . Tabii  bunu sırf dış etkenlerden korunmak amacıyle  değil öncelikle kendi halkımız için yapmalıyız. Ne zaman devlet anlayışı ve işleyişi  gelişirse o zaman rakiplerimize  veya bizlere yıllardan beri şantaj ve tehtitte bulunmakta olan ülkelerin ellerindeki bir takım kozları da kullanılmaz hale getirmiş oluruz.
Belirtmiş olduğum konuları ise ancak gerçekci bir demokrasi anlayışı ile çozülebileceği kanısındayım.
Uzun lafın kısası milletce uyanmalıyız. Hesap sorabilir olmalayız , aksi taktirde önceki iktidarlar veya şimdikiler gibi yönetildiğimiz sürece  onlar günü kurtarma yolunu , bizler de burada ABD denin , AB nin veya yarın bir başkasının şantajını tartışmaya devam ederiz.