Gönderen Konu: Türkiye - ABD İlişkileri  (Okunma sayısı 220353 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye - ABD İlişkileri
« Yanıtla #10 : 04 Mayıs 2018, 09:01:02 »
Keşke dediklerin doğru olsaydı ama maalesef ABD o iş için Hindistan ı seçti.
Ayrıca Türkiye o kadar ucuz iş gücü olan bir ülke değil artık. 400 dolar civarında Türkiye de asgari ücret bile. Ucuz ücret 200 dolardır dünyada 400 değil.
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2018, 09:03:33 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #11 : 04 Mayıs 2018, 09:25:47 »
ABD'nin bizi küçük Çin yapmaya çalışıyor fikrine ben de katılmıyorum. Bizden daha ucuza çalıştırabilecekleri çok daha fazla insan var. Artan nüfus birilerinin sandığının aksine ülke için iyi değil. Kişi başına düşen milli gelirin daha da azalması demek. Giderlerin daha fazla artması demek. Özellikle de eğitimsiz nüfus tam bir felaket! Maalesef eğitim sistemimiz de eğitim veremiyor! Avrupa'nın nüfusu azalıyor. Ancak mesela bizi kıskandığı iddia edilen Almanya bu sene yaklaşık 136 milyar Euro cari fazla olduğunu açıkladı!

Geleceği görebilmek için geçmişe bakmak yeterli.

Kalabalık ve cahil bir toplumu günümüz iletişim silahlarıyla (medya, internet vs) istediğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #12 : 30 Mayıs 2018, 08:40:30 »
ABD'den peş peşe Türkiye açıklamaları

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Menbiç konusunda ABD ve Türkiye arasındaki görüşmelerin devam ettiğini bildirdi.

ABD Hava Kuvvetleri Genel Sekreteri Heather Wilson, Türkiye'nin S-400 füzesi almasının NATO ittifakı açısından bir sorun teşkil etmediğini ve ülkesinin de Ankara'nın Rus S-400 sistemi almasına ilişkin sorunun bir parçası olduğunu söyledi.

Bakanlık Sözcüsü Nauert de, günlük basın toplantısında bir soru üzerine Menbiç konusunda açıklamalar yaptı. Nauert açıklamasında, "Suriye dahil olmak üzere ortak kaygılarımızın olduğu konularda (Türkiye ile) görüşmeler devam ediyor" dedi.

Nauert, geçen hafta Türkiye-ABD Çalışma Grubu'nun Ankara'da bir araya  geldiğine işaret ederek, görüşmelerin 4 Haziran'da Dışişleri Bakanı Mevlüt  Çavuşoğlu ve Dışişleri Bakanı Mike Pompeo arasında Washington'da gerçekleşeceğini belirtti.

"Henüz Türk Hükümeti ile varılmış bir anlaşma yok." ifadesini kullanan  Nauert, "Suriye dahil olmak üzere ortak kaygılarımızın olduğu konularda  görüşmeler devam ediyor." dedi.

Sözcü Nauert, ayrıca tarafların Menbiç konusunda yol haritasını çıkardığını kaydetti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo  ile 4 Haziran'da Washington'da görüşecek.

S-400 AÇIKLAMASI

ABD Hava Kuvvetleri Genel Sekreteri Wilson, Washington merkezli Atlantik Konseyi'nin düzenlediği "ABD İttifaklarını Güçlendirme" başlıklı panelde konuştu.

Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemlerini almasına ilişkin  bir soruya yanıt veren Wilson, konuyla ilgili operasyonel kaygılarının olduğunu  ve bunun Dışişleri ile Savunma bakanlıkları nezdinde Türkiye ile görüşüldüğünü ifade etti.

Wilson, şu değerlendirmede bulundu:

"Özellikle de  gelişmiş savaş uçaklarının Türkiye'de konuşlu olduğu  yer bakımından operasyonel sorunlar var. Onlar NATO ittifakı içinde ve aynı  zamanda ABD uçakları var, F-35'ler gibi. Türkiye F-35 ortağı ancak onların bu  uçakları S-400’lere yakın bir yerde tutmasını istemeyiz. Türkiye ile görüşmeler  devam ediyor ve Türkiye bu uçakları teslim almadan bu sorunun çözüleceği  konusunda umutluyum."

"ABD DE BURADA SORUNUN PARÇASI"

"Türkiye'nin S-400 alması NATO ittifakı içerisinde bir sorun teşkil  eder mi" sorusuna Wilson, şu yanıtı verdi:

"Hayır, öyle düşünmüyorum. Bu sorunları doğrudan NATO ittifakına  bağlamıyorum. Her zaman müttefiklerimizin NATO ile ortak çalışacak ve tehdit  teşkil etmeyecek ekipman almasını istiyoruz. Bu durum başka yerlerde de var.  Bazen ABD de sorunun bir parçası. Örneğin, insansız, uzaktan kumandalı hava  araçları almak isteyen bazı müttefiklerimiz var. İhracat sınırlamalarından dolayı  biz onlara satamıyoruz. Dolayısıyla onları Çin yapımı insansız hava araçları ve  istihbarat, gözlem ve keşif araçlarını almaya zorlayan bir duruma sokuyoruz. Bu  sorunlara neden oluyor."

Heather Wilson, ABD’nin bu konuda müttefiklerine yardımcı olacak bir  ortak olması ve onları ekipman taleplerini karşılayacak şekilde ihracat  sınırlamalarını ayarlaması gerektiğini kaydetti.

ABD’de İsrail’in bölgedeki askeri üstünlüğüne zarar verecek bir silah  satışı konusunda sınırlama bulunduğundan dolayı bir çok Arap ülkesi insansız hava  araçlarını Çin'den alıyor.

Türkiye de S-400 alımına, ABD'nin Patriot füzelerini vermemesini gerekçe gösteriyor.

http://www.milliyet.com.tr/abd-den-turkiye-ve-s-400-dunya-2678788/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #13 : 26 Temmuz 2018, 19:08:14 »
Bu arada papaz serbest bırakılmaz ise ağır yatırımlar gelecekmiş trump öyle diyor

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #14 : 26 Temmuz 2018, 21:34:25 »
Suriyeli adama soruyorlar Türkler işsiz diye, adam banane Türkler işsizse diyor. Bu adam vatandaş yapılmış ve oy kullanmış.

Lays'in eyalet sistemi reklamları. Kafaya konulmuşuz belli ki.

Rahip konusunda taviz verilmeyip, hapiste tutulmalıydı. Kredi ambargosuda geliyor galiba. Bu arada Çin den büyük ihtimalle çok yüksek faizli kredi aldık, 3.6 milyar dolar.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #15 : 26 Temmuz 2018, 21:39:20 »
Eğer bu tehditler cevapsız kalırsa yuh olsun derim başkada birşey demem. Hadi iptal etsin Boing'e olan uçak siparişlerini helal olsun dicem fakat fadikal bir tepki beklemiyorum. Sonucta bu hükümetin huyunu çok iyi biliyorum. Burdaki akpli arkadaşlar "incirlik ve kürecik kapatılsın , natodan çıkılsın , akşam namazını new yorkta kılalım" kafası yaşayacaklardır kesin ama onlarda içten içe ne olup ne olmayacagını iyi biliyolar. Sonucta Amerika kılıcdaroglu değilki mikrofonu alan çayda çıra oynar gibi sallasın. twitterdan iki cümle gerisi yok. hadi bekliyoruz pehlivanlar.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Coder

• DefenceTurk
  • *
  • 3
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #16 : 27 Temmuz 2018, 01:09:04 »
Yahu amerika istediği kadar ambargo koysun. Bizim için en iyisi olur. Yarın ciddi bir problemde nelere ihtiyacımız olacakmış onları öğreniriz. Kıbrısta da aynı şey başımıza gelmişti. Aselsan kuruldu. Çıkartma gemileri vs. yaptık.

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #17 : 27 Temmuz 2018, 03:31:01 »
Eğer bu tehditler cevapsız kalırsa yuh olsun derim başkada birşey demem. Hadi iptal etsin Boing'e olan uçak siparişlerini helal olsun dicem fakat fadikal bir tepki beklemiyorum. Sonucta bu hükümetin huyunu çok iyi biliyorum. Burdaki akpli arkadaşlar "incirlik ve kürecik kapatılsın , natodan çıkılsın , akşam namazını new yorkta kılalım" kafası yaşayacaklardır kesin ama onlarda içten içe ne olup ne olmayacagını iyi biliyolar. Sonucta Amerika kılıcdaroglu değilki mikrofonu alan çayda çıra oynar gibi sallasın. twitterdan iki cümle gerisi yok. hadi bekliyoruz pehlivanlar.

Senin siyasetten zerre anlamadığın ortada biz niye boing ile olan anlaşmayı fesh ediyoruz ? Alınan bir karar varmı ABD başkanı bunları onayladımı daha 3 mekanizmadan geçmesi gereken atış serbest alandan sıkıyorlar biz niye kendimizi ortaya atalım kardeşim birde sendeki sıkıntı sen ülke menfaati ile Parti ayrımlarını karıştırıyorsun buda senin sonun işte yazık yapacak birşey yok bu ülke 3 kuruşa kazanılmadı parayada satılmadı çok çileler çekildi varsın olsun biz yine çekeriz tıpkı atalarımız gibi sen var git yoluna

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #18 : 27 Temmuz 2018, 10:02:24 »
Ne diyor bu ya. Ben piyangodan çıktı sanıyordum dengesize bak.Abd başkanının senatodan geçen bir tasarıda sadece bir oy hakkının olduğunu , baskanin bu tür kararları çiğneyerek farklı bir karar alamayacagindan haberin yok gelmiş burda parasız avukatlık yapıyorsun. Adam Twitter'dan kendisi yazdı büyük yaptırımlar uygulanacak Türkiye'ye diye gelmiş  başkan onaylamadı  diyor şaka gibi ya..Zaten kim AKP'ye laf söylese siyasetten anlamıyor , kim aksi bişey yapsa fetocu vatan haini. Boş muhabbet yapma. Varsa iddialarimi çürütecek tezin konuş. Gelmiş burda vatan millet Sakarya edebiyatı yapıyorsun.
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2018, 10:03:24 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #19 : 27 Temmuz 2018, 10:29:03 »

Senin siyasetten zerre anlamadığın ortada biz niye boing ile olan anlaşmayı fesh ediyoruz ? Alınan bir karar varmı ABD başkanı bunları onayladımı daha 3 mekanizmadan geçmesi gereken atış serbest alandan sıkıyorlar biz niye kendimizi ortaya atalım kardeşim birde sendeki sıkıntı sen ülke menfaati ile Parti ayrımlarını karıştırıyorsun buda senin sonun işte yazık yapacak birşey yok bu ülke 3 kuruşa kazanılmadı parayada satılmadı çok çileler çekildi varsın olsun biz yine çekeriz tıpkı atalarımız gibi sen var git yoluna

Biz boeing siparişini iptal etmemize gerek kalmayacak çünkü adamlar zaten yaptırım yapacaklar...aslinda bu cowboyların bu çıkışı papazla ilgili değil gerçekte biz bunlarla s400 ve patriot konusunda anlaşamdikki konu buraya kadar geldi