Gönderen Konu: Türkiye - ABD İlişkileri  (Okunma sayısı 221730 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: Türkiye - ABD İlişkileri
« Yanıtla #1600 : 09 Ekim 2023, 23:29:26 »
Hakikaten ne yapacağız, adamlar sadece motor satmirem dese olduğumuz yere dururuz

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1601 : 10 Ekim 2023, 00:37:25 »
Kaynak güvenilir mi ki? İran kaynağı diye biliyorum o ajansı.

Ha, açıklama yapıldıysa ve bu şekildeyse, çok çok aşırı hatalı bir açıklama olmuş. Zayıflık belirtisi olarak algılanır.

Çevrimdışı Karga

• DefenceTurk
  • *
  • 7
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1602 : 10 Ekim 2023, 00:59:35 »

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1603 : 10 Ekim 2023, 02:29:07 »
Çok yazık! Bazen susmak, susmayı becerebilmek daha tehditkar bir duruştur...
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2023, 02:29:44 Gönderen: Merzifonlu »

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1604 : 10 Ekim 2023, 09:50:00 »
Durma kurt geldi kurt geldi diyen çoban vardı ya, biraz onun durumuna düşme ihtimalimiz var...

Cevap vermenin yolu belli...ihasini düşür, tüm ABD üslerini kapat, suriyeye kolordu sok,  NATO nun bütün görevlerinden askerlerini çek...en az 10 tane yolu var..

Cevap vermemenin yolu belli ama...konuşmak..
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2023, 10:35:37 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1605 : 10 Ekim 2023, 10:01:10 »
ABD üstlerini değil, ABD üslerini...

Hani her terör saldırısına "misliyle karşılık" veriyoruz ya! Buna da öyle karşılık vermeliyiz. Operasyon sırasında ve operasyon bölgesinde askeri birliklerimize yaklaşan bir ABD ihasını, ABD'nin açıklamasına benzer bir açıklama ile vurmalıyız.
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2023, 10:02:30 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1606 : 10 Ekim 2023, 13:24:29 »
Dış siyasette olmazsa olmaz olan rasyonel öngörüye sahip değiliz ... Her kararımızı siyasal sünni İslamcı ideolojik bir anlayışla alıyoruz ... Nokta
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2023, 13:25:41 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
Başkan Erdoğan'dan çok sert tepki: ABD uçak gemisinin ne işi var?
« Yanıtla #1607 : 10 Ekim 2023, 19:30:06 »
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Avusturya Başbakanı Nehammer ortak basın toplantısı düzenledi. Başkan Erdoğan, Türk SİHA'sını vuran ve İsrail'e uçak gemisi gönderen ABD'ye çok sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avusturya Başbakanı Karl Nehammer ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu. Başkan Erdoğan, AB süreci İsrail-Filistin çatışması ve ABD hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı.

AMERİKA'NIN UÇAK GEMİSİNİN NE İŞİ VAR!

Başkan Erdoğan, ABD'nin İsrail'e uçak gemisi göndermesi ve ABD F-16'larının Türk SİHA'nı vurmasına tepki gösterdi.

Erdoğan açıklamasında, ''Ben ikili görüşmemizde şunu da söyledim. Amerika'nın uçak gemisinin İsrail'de ne işi var. Ne yapmaya geliyor? Buraya gelen uçak gemisinin etrafında uçaklarıyla Gazze'nin etrafını vurarak çok ciddi katliamlara adım atacak.  Bakın bir Suriye'de 20'nin üstünde Amerika'nin üssü var. Suriye'de Amerika'nın üslerinin ne işi var? Bu üslerle ne yapılıyor. 23 üs. Bütün bunları da değerlendirmek gerekmiyor mu. Ama Türkiyenin bir insansız hava aracını ABD düşürüyor. İnsansız hava aracını ABD düşürürken bu Türkiye şu anda NATO'da Amerika'nın ortağı değil mi bunu neyle izah edeceğiz. İşimize geldiği zaman ortak, işimize gelmediği zaman bütün terör örgütlerini şu anda ABD eğitiyor. Sonra da maalesef yine Suriye'de Ortadoğu'da buraları kan gölüne çeviriyor. Bunları da görelim. SİHA'mız düşürüldü, hani müttefiktik? Bu durum ortaklığa sığmaz. '' diye tepkisini dile getirdi.

https://www.haber7.com/guncel/haber/3358518-baskan-erdogandan-cok-sert-tepki-abd-ucak-gemisinin-ne-isi-var
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2023, 19:31:51 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1608 : 10 Ekim 2023, 19:47:12 »
O soruyu " Şii Esad halkına eziyet ediyor hadi şunu devirip sünni bir idare kuralı" diyen ABD'nin aklına uymadan önce soracaktık...

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1609 : 10 Ekim 2023, 21:51:31 »
Madem öyle hesabını sorcan

Tolga özbekte
Fatih Altaylı da

Sihayı düşüren uçağın İncirlik'den kalktığından bahsetmiş..

Madem öyle gider o pilot ve Amerikan yetkililerden sen nasıl kafana göre uçağı kaldırıp kimseye sormadan açıklama yapmadan bir siha düşürebilirsin diye soruşturma açarsın ...ikili anlaşmalar gereği belki sonuç elde edemiyebilirsin,ama resmi olarak bir suç duyurusu ve tepkide bulunmuş olursun..

Ve bundan sonra incirlikten kalkan her uçak için uçuş rotası,silahlanma durumu,kalkış sebebi gibi kısıtlamalar koyarsın birdaha başına denk gelmez...

Ve yani bir ülkenin yaptığı ihlal yada müttefiklik dışı hareket örtpas edilmeye çalışılmaz..

Ey forum ahalisi hani İncirlik kullanılmamıştı.

Hani Ürdün veya ıraktı..

"F16 lafını duyunca ilk ben İncirlik mı diye sordum çünkü gerek hükümet gerek Türkiye Cumhuriyeti'nin yönetim anlayışı Türkiye halkına böyle bir skandalı yaşatmaya müsait yapıda olduğunu biliyorum...

Çünkü 2003 de bizim İncirlik'den kalkan ABD uçakları teskeriyi geçirmenize rağmen ırak'ı bombalamıştı... O zamanda örtpas ediliyordu.

Adamlardaki(ABD) rahatlığa bak bizden kalkıp bize ait sihayı vurabiliyorlar.