Gönderen Konu: Bölük, Vadi izlerken cephaneliği soydu  (Okunma sayısı 2765 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı shielt

 • YASAKLI
 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 260
 • 0
Bölük, Vadi izlerken cephaneliği soydu
« : 06 Mart 2011, 18:20:49 »
Hazro Jandarma Komutanlığı'nda görevli bir astsubay bölüğündeki askerler Kurtlar Vadisi dizisini izlerken 15 bin mermi çaldı. Hırsızlığı bir erin ihbarı ortaya çıkardı. Eksik cephanenin sivillere para karşılığı satıldığı anlaşıldı.


Cevheri Güven'in haberi

Diyarbakır Hazro İlçe Jandarma Komutanlığı cephaneliğinden bir astsubay tarafından son yılların en büyük cephane hırsızlığı yapıldı. Skandalı bir ‘er’in askeri savcılığa yaptığı şikayet ortaya çıkardı. Bir jandarma erinin ihbarı ile ortaya çıkan olayda Hazro İlçe Jandarma Komutanlığı’nın deposundan 15 bin kaleşnikof mühimmatının çalındığı tespit edildi. Yapılan araştırmada olayın failinin aynı birlikte görev yapan Astsubay Kıdemli Üstçavuş Serhat A. olduğu anlaşıldı.

Cephanelikte 15 bin Kaleşnikof mermisinin olmadığı fark edildiğinde savcılığa bildirilmeden önce mühimmatın sarf edildiğine yönelik belge tanzim edilmesi ve başka birliklerden mühimmat bulma yoluna gidilmesi planlandı. Aynı birlikte vatani görevini yapmakta olan bir er, askeri savcılığa suç duyurusunda bulundu. 23 Şubat 2011’de yapılan suç duyurusu üzerine Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı Askeri Savcılığı duruma el koydu.

30 BİN LİRALIK MERMİYE 3 BİN LİRA

Askeri savcılığın yaptığı sayım esnasında depoda yaklaşık 15 bin kaleşnikof mermisinin eksik olduğu tespit edilerek soruşturma başlatıldı. Yapılan araştırmada mühimmatın Hazro İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görevli Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Serhat A. tarafından kışla dışarısına çıkarılarak sivillere para karşılığı sattığı anlaşıldı. Savcılık sorgulamasında bu kişilerin isimlerini vermeyen Astsubay Serhat A., piyasa değeri 30 bin TL olan mühimmat karşılığı ise 3 bin TL aldığını itiraf etti.

ÇALINAN MERMİLER PKK’YA MI GİTTİ

Çalınan mühimmatın miktarının büyüklüğü alıcının PKK olduğu şüphesini doğurdu. Askeri kaynaklar mühimmatın, bölgede faaliyet gösteren terör örgütü mensuplarının 1 yıl Kuzey Irak’tan ikmal yapmadan ihtiyaçlarını ortadan kaldıracak çapta olduğunu belirtiyorlar. Savcılık soruşturmayı bu yönde de ilerletiyor. Bir erin tespit edebildiği çalıntı mühimmatın, Diyarbakır Bölge Komutanı Tuğgeneral Ünal Karaosmanoğlu ve Diyarbakır İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Erdem tarfından tespit edilip önceden bildirilmemesi dikkat çekerken soruşturma idari açıdan bu yöne de uzandı.

Çaldığı mermileri askerlere taşıttı

Savcılık sorgulamasında suçunu itiraf eden Astsubay Kıdemli Üstçavuş Serhat A.’nın mühimmatı depodan kışla dışarısına çıkarmak için izlediği yol ise savcıyı da şaşırttı. Serhat A. ifadesinde anlattığına göre hırsızlık olayı şöyle gerçekleşti: Askeri personelin Kurtlar Vadisi dizisine olan ilgisini bilen Astsubay A., dizinin başlama saati ile birlikte arkadaşlarına fark ettirmeden depoya girdi. Yanında götürdüğü çantalara mühimmatları doldurdu. Ancak ağırlık nedeniyle deponun dışına çıkardığı çantaları kışlanın bahçesinde park halinde bulunan aracına taşımakta zorlandı. Serhat A. 2 asker çağırdı ve onların yardımıyla mühimmatları aracına yükledi. Kapıdaki nöbetçileri gözleyen Serhat A. uygun anda aracıyla kışla dışarısına çıkarak daha önceden anlaştığı kişilere mühimmatları sattı.

Yakalanan uyuşturucuyu çalıp satmış

Hırsızlık olayının ortaya çıkmasının ardından başlatılan Askeri savcılık soruşturma esnasında Astsubay Kıdemli Üstçavuş Serhat A.’nın aynı zamanda adli emanet deposunda bulunan 10 kilo toz esrarı Silvan İlçesi’nde ikamet eden ve borcunun olduğu bir şahsa, borcuna karşılığı olarak verdiği tespit edildi. Ancak depoda yapılan sayım esnasında esrarın eksik çıkması üzerine Serhat A'nın sattığı esrarı alarak tekrar depoya koymaya çalıştığını tespit etti. Bu durum üzerine savcılık geçtiğimiz aylarda Diyarbakır’daki bütün birliklerin katılımıyla yapılan uyuşturucu operasyonunu mercek altına aldı.

ÖZEL HAYATI BATAĞA ÇEKTİ

Bu operasyonda özellikle Lice ve Hazro ilçelerine odaklanılmış ve Lice’de yüklü miktar uyuşturucu madde ele geçirilmesine rağmen Hazro’dan herhangi bir sonuç elde edilememişti. Astsubay Kıdemli Üstçavuş Serhat A.'nın lükse düşkünlüğü nedeniyle maddi olarak zor durumda olduğu, bankaların yanında bir çok mesai arkadaşına da borçlu olduğu belirlendi. Astsubay Kıdemli Üstçavuş Serhat A. her iki suçtan dolayı da tutuklanarak cezaevine konuldu.

STAR GAZETESİ

http://www.haber7.com/haber/20110306/Boluk-Vadi-izlerken-cephaneligi-soydu.php


Vay Şerefsiz.. >:(

Çevrimdışı EfsaneAsker

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 992
 • 1
Bölük, Vadi izlerken cephaneliği soydu
« Yanıtla #1 : 06 Mart 2011, 18:55:04 »
Bu işler pek sıkı tutulmuyor. Benim kuzen 1-2 sene önce askerliği sakaryada karacılasrın ikmal birliğinde yaptı. Birlğin tek yaptığı eski cephanelerin imhasını gerçekleştirmek. Bunlara seri numarası silinmiş el bombaları, kutu kutu mermiler, lavlar geliyormuş. Bazılarını geri MKE'ye seri numarası basmaya falan gönderiliyormuş geri kala cephaneyi harcıyorlarmış. Tabii askerin palavrası çok olur biraz abartı kısımları da olabilir :). Askerlerden kutu ile hatıra olsun diye mermi çalan oluyormuş arada, kendi de bir mermi kutusu getirdi tahta(boş tabii).

Çevrimdışı rstr617

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 370
 • 0
Bölük, Vadi izlerken cephaneliği soydu
« Yanıtla #2 : 06 Mart 2011, 20:36:15 »
Bu tür adamlar sanıldığından daha çok. Ama 15 bin mermi çalanını da ilk defa duyuyorum...

Kurşuna dizilmeli. Barışta da seferde de. Zerre kadar acımam buna.

ruhumuz var teslim etmeden önce

Çevrimdışı M.B.T

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 285
 • 3
Bölük, Vadi izlerken cephaneliği soydu
« Yanıtla #3 : 06 Mart 2011, 21:28:51 »
tsk nın içinde böyle insanlar var ve çok çabuk tsk bu şerefsizlerden kurtulmalı.yazıklar olsun böyle insanlara.bir çoğumuz askerlik yaparken bu rezilliklere şahit olmuşuzdur veya duymuşuzdur. >:(

Çevrimdışı cüzzamlı melek

 • cüzzamlı melek
 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 164
 • 0
Bölük, Vadi izlerken cephaneliği soydu
« Yanıtla #4 : 23 Mart 2011, 07:39:39 »
Bu tür adamlar sanıldığından daha çok. Ama 15 bin mermi çalanını da ilk defa duyuyorum...

Kurşuna dizilmeli. Barışta da seferde de. Zerre kadar acımam buna.

sen bunu dedin ya, kendini hümanist sanan birkaç gerizekalı hemen itiraz edecektir. bence de kurşuna dizilmeli... işbirlikçileri de asılsın kardeşim. temaya, bilmem neye o kadar yardım yaptık, ağaç diktik. bir sürü boş dal var. nüfus da fazla malum. hainler temizlensin...
bağımsızlık, benim karakterimdir!