Gönderen Konu: MİLGEM PROJESİ  (Okunma sayısı 355957 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: MİLGEM PROJESİ
« Yanıtla #520 : 15 Eylül 2018, 15:54:09 »
Sizde basiretli tüccarlık melekeleri maaşlı yaşam nedeniyle gelişmemiş bir türlü ne anlatılırsa anlatılsın üretimin makul ritmi anlaşılamıyor. Fırın mesela günde ürettiği ekmek sayısının sebebi makinelerinin kapasitesimidir. İki kat alıcam desen adam üretmezmi bir yolunu bulup. Yan dükkanı alır parası yoksa borca girer makine lazımsa alır yine üretir. Bir market zinciri bisküvi fabrikasından ayda 100 tır dolusu bisküvi alıyor bir gün bana 500 tır gönder dese adam üretmezmi bir yolunu bulup. Tank mesela o kadar masum ki forum katılımcıları Otokar la birlikte bir firma daha olsun üretim iki katına çıksın daha çabuk üretilsin diyebiliyor. Fabrika ya sordunmu ki ben senden ayda 2 değil 4 tank istiyorum dedinde olmaz yetişemem dedide ondanmı 2 fabrika istiyorsun aklından geçen ne. Her tank firması dünyada 1 istersen 1 yapar 10 istersen 10 yapar bunu bilmesi lazım biraz basiretli tüccarlığı olan her kez.  Gemide böyle bir iş 2 senede yapmanın sebebi yetişememek değildir. Devlet lazım olsa 3 ayda da o gemileri denize indirtir bir yolunu bulup. Ama 3 ay 6 ay dedimmi işçileri kapının önüne koyman gerek yada savunma bütcesi 10 milyar ise bir yıl 25 öbür yıl 5 e inip çıkacak demektir. Her şeyin bir hesabı kitabı maliyeti işletilebilirliliği var sadece kapasite sürat mevzusu değilki.
beğen

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #521 : 15 Eylül 2018, 18:46:06 »
Uretimin makul ritmi 5 senedir bir tane tank uretemeyip sebil gibi konut mu yapmak?

Bu basiretli tuccarlik degil olsa olsa isbilmezliktir!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #522 : 15 Eylül 2018, 22:54:10 »
Bizim promlemimiz üretim veya insan kaynagi  degil . Yurt disindan alinan parcalar. Ben Almanyadayim ve gecen  alman kanalinda  Gemi motoru üretim MTU  friedrichshafen röpertaj izledim. Ve su anda isleri tavanda. Yani ister istemez bir Motorun ismarlanip gelmesi bile uzun sürec. Cinin avantaji bu motorlarin kendi ülkesinde üretilmesi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #523 : 11 Ekim 2018, 13:06:08 »
Alıntı

MİLGEM projesinde, iz yönetimi ve izlerin azaltımı faaliyetleri kapsamında; hidrodinamik, akustik, manyetik ve kızılötesi radar izlerinin azaltımı, tasarım çalışmalarında ana girdiler olarak ele alınmış ve stealth seviyesine ulaşabilmek için detaylı çalışmalar icra edilmiştir.

https://twitter.com/SavunmaSanayiST/status/1047169000537575424
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Scorpioraptor

• DefenceTurk
  • *
  • 3
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #524 : 15 Ekim 2018, 13:59:46 »
Alıntı

MİLGEM projesinde, iz yönetimi ve izlerin azaltımı faaliyetleri kapsamında; hidrodinamik, akustik, manyetik ve kızılötesi radar izlerinin azaltımı, tasarım çalışmalarında ana girdiler olarak ele alınmış ve stealth seviyesine ulaşabilmek için detaylı çalışmalar icra edilmiştir.

https://twitter.com/SavunmaSanayiST/status/1047169000537575424

Ben MİLGEM'i Stealth seviyesinde sanmaktaydım? Ben mi yanlış anladım gelişiminden mi bahsediyor yoksa hala yeni bir çalışmadan mı?

Edit: Pardon linki görmemişim!
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2018, 14:01:22 Gönderen: Scorpioraptor »

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #525 : 16 Ekim 2018, 17:12:02 »
Biraz daha kurallı okursak anlarız demek istediğini. Tam anlamıyla düşük tespit edilebilirliğe ulaşmak için ele alınan etkenlerden bahsediyor Milgem gelişiminde.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #526 : 23 Ekim 2018, 22:14:25 »
Alıntı
MİLGEM'leri, Karadeniz'deki potansiyel korvet alıcısı Romanya'ya da pazarlayamamışız. Avrupa'nın üç atlısı Fransız Naval Group, Hollandalı Damen Schelde Naval Shipbuilding ve İtalyan Fincantieri ihalede son üçe kalmış. Ama harbiden zor rakiplermiş.

https://twitter.com/naval_news/status/1054700783197929484

http://c4defence.com/Arsiv/korvette-karar-yakin/7269/1
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #527 : 24 Ekim 2018, 00:02:15 »
Romanya olayında çok farklı şeyler olduğunu okumuştum. Bizimkilerin inanılmaz acemilikleri felan yine bela oldu.

Çevrimdışı Cetin

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #528 : 31 Ekim 2018, 17:45:03 »
F-513 Burgazada en son eylül ayında kuvvete teslim edilecekti. Ama bir haber çıkmadı. Teslim edilmedi mi daha? Son iki gemide kullanılacak yerli donanımlarda sorun mu var acaba?

Çevrimdışı Cetin

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #529 : 03 Kasım 2018, 20:07:13 »
Gemiye bu kadar ihtiyaç olan bir dönemde bu projeler neden bukadar yavaş ilerler anlamak mümkün değil.