Gönderen Konu: YENİ NESİL DENİZALTI PROJESİ  (Okunma sayısı 138121 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
Ynt: YENİ NESİL DENİZALTI PROJESİ
« Yanıtla #190 : 20 Nisan 2020, 17:32:31 »
Az önce Rus denizaltısından aynı anda 4 bulava füzesi fırlatışını izledim... Müthişti...

Bir denizaltı mutlaka karaya da saldırı yeteneğine sahip olmalı...
İnşallah Som-da veya daha kendisinden haber alınamayan Gezgin füzesinin denizaltı versiyonu gezgin-da devreye sokulur...

Hocam bana Denizaltıdan karaya saldırı biraz gereksiz geliyor. Denizaltıdan beklentim savaş gemisi indirmesidir. Diğer türlü ne bileyim 3-4 füze için ağırlık yapmak. Audi A6 alıp da dükkana mal taşımak gibi geliyor.

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #191 : 20 Nisan 2020, 19:43:26 »
Az önce Rus denizaltısından aynı anda 4 bulava füzesi fırlatışını izledim... Müthişti...

İnşallah Som-da veya daha kendisinden haber alınamayan Gezgin füzesinin denizaltı versiyonu gezgin-da devreye sokulur...

Hocam bana Denizaltıdan karaya saldırı biraz gereksiz geliyor. Denizaltıdan beklentim savaş gemisi indirmesidir. Diğer türlü ne bileyim 3-4 füze için ağırlık yapmak. Audi A6 alıp da dükkana mal taşımak gibi geliyor.

denizaltından karaya yaptığın taktik nükleer saldırı ile tespit edilmesi çok zor bir silaha kavuşmuş oluyorsun.yük diye bahsettiğin olayda denizaltından atabildiğin tomahawk tipi bir füzede taşınan nbc başlıkları ile savaşın gidişatı değişir.yani boş beleş bir amaç değil bu kabiliyet.1500 km menzilli bir füzeyi saldıracağın ülkenin dibine kadar gidipte atabiliyorsun yada çok uzaktanda atabiliyorsun üstelik radarların tespit edebilmesi bile çok ama çok zor oluyor.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #192 : 20 Nisan 2020, 19:44:42 »

Öyle olur mu hocam hiç. Düşman limanlarına sürpriz bir saldırı yapsan gemileri daha limanda yakalarsın , onu da geçtim elinde nükleer başlık olmasa bile type 214 gibi akdenizi boydan boya batık geçebilen veya Amerika'ya ulaşabilen menzile sahip bir denizaltıdan nükleer, balistik , kimyasal başlık taşıyabilecek bir seyir füzesi takıp kullanabilmek demek, dış politika'da bir sınıf atlamak bağımsızlığını perçinlemek ve dolaylı yoldan second strike kabiliyeti sağlamak demek.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #193 : 20 Nisan 2020, 21:10:56 »
Savaş uçakları düşman savaş uçaklarının reaksiyonunu ölçmek için sınırı belli bir mesafe geçiyorlar ya aynı şeyi denizaltılar da yapıyorlar mıdır?

2.Dünya savaşı belgeselinde Alman denizaltılarının New york limanını videoya çektikleri görüntüleri izlemiştim...

Mesela bizim denizaltılar Atina Limanına sızmışlar mıdır?

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #194 : 20 Nisan 2020, 22:26:08 »
Onun adi cebri kesiftir. İstihbarat asamasinda agresif bir dusmanla karsilasir ve sert cevap alirsan savas da ilan edemezsin.

Mesela bizim rus ucagi dusurmemiz ve onlarin da igla ile helikopterimizi vurmasi.

Sorunun cevabi, hayir. Bizim unsurlarimiz kesinlikle hicbir yere sizmamistir. Tsk'nin boyle bir aliskanligi yoktur.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #195 : 20 Nisan 2020, 23:08:14 »
Kuzey hava sahasında F-4 fantomlar,  Rus hava kuvvetlerinin reaksiyon zamanını anlamak için sınırı geçtiklerini rus uçakları önleme amacıyla geldiklerinde son gaz geriye kaçtıklarını okumuştum. Hava kuvvetlerinde cebri keşif uygulanıyor galiba...
Donanma unsurları da bu tarz harekatta bulunmazlar mı?
Su üstü veya su altı

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #196 : 21 Nisan 2020, 09:17:44 »

Denizaltı, tespiti zor olduğu için stratejik bir silah. Stealth uçak gibi düşünün. Fark edilmeden hedefe yaklaşıp imha edebilme yeteneği. Hedef ister bir gemi olsun, ister bir helikopter, ister karada bir tesis...
Amaç yükü taşımak değil! O yük ile önem olarak fazla bir hedefi etkisiz hale getirmek.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #197 : 21 Nisan 2020, 10:24:42 »

Adamın esaslı hss sistemi var. Uçakla yaklaşamıyorsunuz. Ya da uçaklarınızı tehlikeye atmak istemiyorsunuz. Ama askeri hava alanını bombalamanız lazım.  Denizaltınızdan sallarsınız gezgin/atmaca gibi füzeleri görevi yerine getirirsiniz. Hele bir de nükleer kabiliyet varsa en caydırıcı platform olur o denizaltı.
Düşünün Libya’da Hafter’in uçaklarını ve hss lerini tuttuğu yerleri “stealth” bir şekilde gezgin yada atmaca gibi füzelerle denizaltıdan vurduğunuzu. Oyunu 180 derece değiştirir. Ben Audi A8 le dahi mal taşımaya razıyım bu durumda.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #198 : 21 Nisan 2020, 11:24:32 »
Karşı tarafta denizaltı varsa ciddi kuvvet kaldırmamız gereklidir uçak gemilerini daha batırma tehlikesi var. İsrail Su üstü gemilerine önem vermezken korvet yüzdürüp, amacı kıyı savunması iken, Doğu Akdenizin en kabiliyetli denizaltı filosunu kurmuştur. Denizaltıların parolası; Sessiz ve derinden.. Çok ciddi çarpan

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #199 : 21 Nisan 2020, 11:40:03 »
Karşı tarafta denizaltı varsa ciddi kuvvet kaldırmamız gereklidir uçak gemilerini daha batırma tehlikesi var. İsrail Su üstü gemilerine önem vermezken korvet yüzdürüp, amacı kıyı savunması iken, Doğu Akdenizin en kabiliyetli denizaltı filosunu kurmuştur. Denizaltıların parolası; Sessiz ve derinden.. Çok ciddi çarpan

İsrail şu an bize düşman ama ciddden akıllı düşman. Savunma projelerinin her birine baktığınızda arkasında bir akıl var. F-16 modernizelerinin konfigürasyonundan tut, nükleer seyir füzesi atma kabiliyetli dünyanın en sessiz aip'lerine, kendilerine özel konfigüre gemilerine sahipler, hava savunma sistemlerinin bir kısmı hava-hava füzeleri üzerinden üretilmiş mantıkla ortaya çıkmış projeler, keza tankları'da kendileri ve coğrafyalarına göre dizayn edilmiş aletler. Piyade kamuflajı ve teçhizatında bile kendilerine özel mantıkları var.

Bu akılcı yaklaşımla ellerindeki silahlı kuvvetler ve savunma sanayii altyapısı ve kabiliyetini x1.3-x1.5 arası bir verimlilikte arttırıyorlar. Umarım bizde böyle bir pragmatist bakışa sahip oluruz. Bizlerin bu forumlarda verdiği muhtemel stop-gap önerilerinin mantıklıları eğer böyle bir bakış açısında olsaydık çoktan hayata geçmişti.
Savaş Var Denildiğinde Biz;