Gönderen Konu: YENİ NESİL DENİZALTI PROJESİ  (Okunma sayısı 136683 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: YENİ NESİL DENİZALTI PROJESİ
« Yanıtla #30 : 20 Ocak 2011, 01:03:35 »
Yeter deyince bitse keşke...

Neyse bu muhabbet daha da uzar şöyleki düşünün bakalım itü,odtü ve bilkent dışındaki üniversiteler ne işe yarar?Ya da kaçı tabela üniversitesinden ileri gidebilmiş.Ülkede yapılan argenin alınan patentin büyük çoğunluğu 3 üniversite kaynaklı ve bu üç üniversitenin insan kaynağıyla beslediği tubitak...

Gerisi fıs..

Misal marmara ve boğaziçi çok yüksek puanla öğrenci alır ama bu zeki beyinleri körelmekten başkada birşey yapmaz...Nerede arge nerede patenet?

Yok fıs...

Hükümetin ya da yökün değişmesi yetmez ünilere egemen olan salla başını al maaşını diyen memur zihniyetli hocalardan da kurtulmamız lazım.

Yoksa değiştir yökü ösymyi bir gece milli gelir 50bin dolar olsun.Yok öyle yağma en tepeden en alt seviyeye kadar zihniyet değişecek başka yolu yok...

Ha akp bunu yapabilir mi diyorsan cevap hayır.Sadece kendi işine gelen işlere el atarlar...

Çevrimdışı SÜVARİ

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #31 : 20 Ocak 2011, 09:38:46 »
Yök ile Denizaltı projesi arasında nasıl bağ kurdunuz acaba?

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
« Yanıtla #32 : 20 Ocak 2011, 09:53:19 »

Neyse bu muhabbet daha da uzar şöyleki düşünün bakalım itü,odtü ve bilkent dışındaki üniversiteler ne işe yarar?Ya da kaçı tabela üniversitesinden ileri gidebilmiş.Ülkede yapılan argenin alınan patentin büyük çoğunluğu 3 üniversite kaynaklı ve bu üç üniversitenin insan kaynağıyla beslediği tubitak...

Gerisi fıs..

Misal marmara ve boğaziçi çok yüksek puanla öğrenci alır ama bu zeki beyinleri körelmekten başkada birşey yapmaz...Nerede arge nerede patenet?

Yok fıs...

Hükümetin ya da yökün değişmesi yetmez ünilere egemen olan salla başını al maaşını diyen memur zihniyetli hocalardan da kurtulmamız lazım.

Yoksa değiştir yökü ösymyi bir gece milli gelir 50bin dolar olsun.Yok öyle yağma en tepeden en alt seviyeye kadar zihniyet değişecek başka yolu yok...

Ha akp bunu yapabilir mi diyorsan cevap hayır.Sadece kendi işine gelen işlere el atarlar...
akp yapsin veya baskasi yapsin yeterki yapsinlar kim yapasa yapsin ellerini opelim bilimde abd veya avrupa duzeyine ulasalim artik tek amacimiz bu olmali .... saygilar
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
« Yanıtla #33 : 20 Ocak 2011, 09:55:49 »
Yök ile Denizaltı projesi arasında nasıl bağ kurdunuz acaba?
geriye doguru konuyu okursaniz nasil baga kuruldugunu anlarsiniz ...sagilar
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2011, 09:59:50 Gönderen: lleo »
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #34 : 20 Ocak 2011, 13:26:42 »
Konular birbiriyle bağlantılı olmakla beraber konunun özünden baya uzaklaşmışız.  ;D

Çevrimdışı TCG Dumlupınar

• DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #35 : 21 Ocak 2011, 01:50:32 »

Gerisi fıs..

Yok fıs...

hocam siz en son kaç sene önce herhangi bir üniversiteye gittiniz?

anadolu üniversitesinden örnek vereyim, örneğin ssm ile nano teknoloji alanında yaptığı bir anlaşma var ve bu kapsamda oluşturduğu labaratuarları, öğretim görevlilerini ve öğrencileri bir gezip görmenizi tavsiye ederim. artık işler sizin düşündüğünüz kadar basit değil hemen kestirip atmayın gördüklerinizden çok görmediklerinizde var at gözlüklerinizi çıkarın artık. bu gibi işlere kendini adayan görevlilere ve öğrencilerine haksızlık ediyorsunuz. türkiye eski türkiye değil anlayın bunu. bunun gibi bir çok örnek verebilirim hepsini yerinde gezdim kendi gözlerimle gördüm. inanmayan gelsin misafirim olsun bir çayımı içsin.

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #36 : 21 Ocak 2011, 13:14:57 »
hocam siz en son kaç sene önce herhangi bir üniversiteye gittiniz?

anadolu üniversitesinden örnek vereyim, örneğin ssm ile nano teknoloji alanında yaptığı bir anlaşma var ve bu kapsamda oluşturduğu labaratuarları, öğretim görevlilerini ve öğrencileri bir gezip görmenizi tavsiye ederim. artık işler sizin düşündüğünüz kadar basit değil hemen kestirip atmayın gördüklerinizden çok görmediklerinizde var at gözlüklerinizi çıkarın artık. bu gibi işlere kendini adayan görevlilere ve öğrencilerine haksızlık ediyorsunuz. türkiye eski türkiye değil anlayın bunu. bunun gibi bir çok örnek verebilirim hepsini yerinde gezdim kendi gözlerimle gördüm. inanmayan gelsin misafirim olsun bir çayımı içsin.

Savunma sanayiinde 20 milyar dolarlık projeler yürüyor ve ben adı geçen üniversitenin 1 cent lik katkı yaptığını duymadım...

« Son Düzenleme: 21 Ocak 2011, 14:46:02 Gönderen: _darkraven_ »

• DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #37 : 22 Ocak 2011, 00:26:54 »
pamukları çıkarın ozaman. 8) ayrıca önemli olan sizin duyup duymadığınız değil, siz duysanızda duymasanızda birşeyler oluyor, ben buradan baktığımda amerika kıtasını göremiyorum ama koskoca kıta orada duruyor, yerli yerinde.

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #38 : 22 Ocak 2011, 02:17:29 »
Anadolu üniversitesinin karşısında da havacılık müzesi var yıllardır orada.Hocalar hergün görüyorlar.Ama daha uçakla ilgili bir üretim yapamadılar...

Görmek de bazem yeterli olmuyor...

------
Neyse malzeme mühendisliği bölümü var mı bilmem ama hy80 ve 100 çeliği üretim işine bir girsinler bakalım...Görelim Anadoluyu...

• DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #39 : 22 Ocak 2011, 10:40:21 »
ferman verildi... derhal göreve nailoluna.. =) yav birşey diyeceğimde neyse, anlamak istemiyorsun çünkü.. konu yeni nesil deniz altı ordan devam edelim, uzamasın bu saçmlık. verdiğin örneklede benim söylediklerimin ne alakası varsa??