Gönderen Konu: YENİ NESİL DENİZALTI PROJESİ  (Okunma sayısı 81280 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 64
  • DefenceTurk.com
Ynt: YENİ NESİL DENİZALTI PROJESİ
« Yanıtla #200 : 21 Nisan 2020, 13:45:43 »
Ben açıkçası daha çok Ege gibi kısa mesafeli hedeflerin olduğu bir alan için düşünmüştüm. Egede bir denizaltıyı en verimli kullanacağımız durum derinlemesine gidip gemi vurmasıdır diye düşünüyorum. Gemilerden ve radar ağlarından arındırılan bir Ege artık eldedir yani olur da füze atılırsa hedef ana HSS radar tesisleri vs olmalıdır. Ama gemiden atılan füzeler bile karşıdaki HSS tarafından alt edilme ihtimali yüksek olduğu için sature olarak gönderilirken bir kaç füzeyle başarı sağlanır mı bilemedim.
Bir de Ege denizinde adalarda vs bahsedilen çoğu hedef füze atışıyla kıyıdan bile vurulabilir. Ama dediğiniz gibi gün olur Fransayı vurmanız gerekirse kesinlikle gerekir. Bu fikri yanlış hatırlamıyorsam Almanlar da düşünmüştü 2. Dünya savaşında.

Elbette füze atma kesinlikle olması gereken bir opsiyon ancak 3-4 füze derken şu aklıma takıldı. Denizaltılara yüklenebilecek maksimum mühimmat nedir? Kaç torpido ve füze taşınabilir? Kovan sayısı vs var ama net sayı bulamadım.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 242
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #201 : 22 Nisan 2020, 21:23:20 »
Ben açıkçası daha çok Ege gibi kısa mesafeli hedeflerin olduğu bir alan için düşünmüştüm. Egede bir denizaltıyı en verimli kullanacağımız durum derinlemesine gidip gemi vurmasıdır diye düşünüyorum. Gemilerden ve radar ağlarından arındırılan bir Ege artık eldedir yani olur da füze atılırsa hedef ana HSS radar tesisleri vs olmalıdır. Ama gemiden atılan füzeler bile karşıdaki HSS tarafından alt edilme ihtimali yüksek olduğu için sature olarak gönderilirken bir kaç füzeyle başarı sağlanır mı bilemedim.
Bir de Ege denizinde adalarda vs bahsedilen çoğu hedef füze atışıyla kıyıdan bile vurulabilir. Ama dediğiniz gibi gün olur Fransayı vurmanız gerekirse kesinlikle gerekir. Bu fikri yanlış hatırlamıyorsam Almanlar da düşünmüştü 2. Dünya savaşında.

Elbette füze atma kesinlikle olması gereken bir opsiyon ancak 3-4 füze derken şu aklıma takıldı. Denizaltılara yüklenebilecek maksimum mühimmat nedir? Kaç torpido ve füze taşınabilir? Kovan sayısı vs var ama net sayı bulamadım.

O denizaltıdan, denizaltıya değişir. Ama tahminim 14 adet civarı torpidodur. 8 tüpte 6 yedek.

Diğer yandan evet o dediğin hedefler gemilerden de atılan seyir füzesi ile vurulabilir. Ama Denizaltının gizlilik avantajı bir yana birde bizim şu an yabancı olduğumuz  ama ileride anlayacağımız tüm filonun total seyir füzesi kabiliyeti açısından önemlidir.

Ne kadar fazla platform seyir füzesi taşır ve atar ise (ki bunların bir kısmı başarısız olacaktır) o kadar vuruş yüzdemiz artar ve daha fazla hedef vururuz. Bu da operasyon yapabileceğimiz hedefin kapasitesinin yüksekliğini arttırır. Buda caydırıcılıktır.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı カメせ

• DefenceTurk
  • *
  • 32
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #202 : 23 Mayıs 2020, 13:24:35 »
Alıntı
youtu.be/qzYjSJB7dEw

Yeni Tip Denizalti Projesi (YTDP) icin @HAVELSANResmi'nin gelistirdigi Denizalti Bilgi Dagitim Sistemi'nin altincisi uretimi tamamlanip test hattına girdi.

YTDP kapsaminda 6 adet Reis sinifi denizalti 2022-2027‘de 1’er yil arayla TSK envanterine girecek.
Son Reis Sınıfı Denizaltı'nın kalbi de testlerde | SavunmaSanayiST
savunmasanayist.com