Gönderen Konu: Ulu Türk kağanlığını kuramasak bile kuvvetli bir Türk birliği yapmalıyız  (Okunma sayısı 38229 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mizan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Oralar işgal edilirken bizi sırtımızdan vurmadılar. Bizi sırtımızdan vuranlar azınlıktaydı... Bütün Araplara mâl etmeyin. Zaten Araplarla Türkler arasında bir zamanlar husumet olması bugün birlik olamayacağımızı göstermez. Geçmişimiz kötü diye geleceğimiz kötü olacak diye birşey yok. Ayrıca zaten Türkler kendi içinde araplarla savaştıklarından fazla savaşmışlardır. Osmanlı zamanında Safevilerle, Timurlarla, Memluklerle, Akkoyunlularla savaşmadık mı? Orta Asyada boylar savaşmadı mı? Sizin mantığınıza göre bu kadar savaştıysak biz Türkler birleşemeyiz.

"Biz olmasak islam diye birşey olacak mıydı" demişsiniz. İslam dini bir ırka muhtaç kalmamıştır kalmayacaktır. Biz olmasakta elbet islamın hamiliğini yapacak kahraman bir millet çıkardı. Bizim yaşadığımız islamla onların islamı ap ayrı falan değil. Onların bazı beğenmediğimiz huyları olabilir. Mesela Kur'an'ı yastık yapmaları gibi. Ama elbette onlarında bizde beğenmedikleri huylarımız vardır. Mesela nerdeyse hiç Kur'an okumamamız gibi. İki tarafında yanlışları var diye bütün bütün bırakacak değiliz. Onların yanlışlarını biz düzelteceğiz. Bizim yanlışlarımızı onlar düzeltecek. İslam birliği "yaşadığımız güzel islamı kaybedip mollaların hakimiyetine girmek" olsa idi Peygamber Efendimiz ve Allah bize İslam Birliğini nasihat etmezdi....

Hadi sırtımızdan vurmalarını geçtim ama lafımın hala arkasındayım biz olmasaydık islam dini olmazdı sadece 3. haçlı seferinde 500000 kişilik ordu anadoludan çıktığında 90000 kişiydi  peki bunu kimler yaptı araplarmı. gelelim arkacılıklarına ve satıcılıklarına biz kendi aramızda savaştık ama %90 ı taht mücadelesi ve ilk zamanlardaki imparatorlukların 2 kardeş arasında doğu ve batı olarak paylaştırılması geleneğinden ama bunlar gelip geçti Sonuçta aynı halkın çocuklarıyız kardeşler arasındada kavgalar olur.hadi şimdi bir islam birliği kurmaya kalkın bakalım.Kimle kuracaksınız savaş komplolarının hava da uçuştuğu suriyeylemi malatyamızı vurmakla tehdit eden acemlerlemi karışıklık içinde olan ve batı güdümüne girmesine ramak kalmış kuzey afrika ülkeleriylemi yoksa amerikan mandasındaki suudilerlemi?

Biz olmasaydık İslam olmazdı ne demek ya? Biz olmasaydık Allah islamı bırakacak mıydı yani? Hadi geçtim Haçlı seferlerine sadece Türkler mi karşılık verdi? Bütün müslümanlar karşılık verdi. Selahaddin Eyyubi bir Kürttü. Askerleri Kürt-Türk-Arap-Fars karışıktı.

Kardeşler arası kavga olur demişsin. Haklısın. Peygamber Efendimiz'de diyor ki :"Müslüman, müslümanın kardeşidir" Bizimde arap kardeşlerimizle bazı çatışmalarımız olmuş olabilir ama bunlar olağan şeyler.

Ben İslam birliğini şimdi kuralım demiyorum. Ama vakti gelince olacak olan bu. Hadisler bunu müjdeliyor. İstersniz bir sürü hadis gösteririm. Kimle kuracağımıza geline Arap baharından sonra bölgede ki liderlerin hepsi değişecek. Şimdi'ye kadar değişen ülkelerin yeni yönetimlerinin Türkiyeyle ne kadar dost olduklarını düşünün. Erdoğanı Libyada, Tunusta, Mısırda onbinler Türk bayraklarıyla karşıladı. Libyanın askerlerini TSK eğitecek. Yakında Esad devrilecek yerine kurulacak yönetim Türkiyenin en iyi dostlarından olacak. İran Malatyayı vurmakla tehdit etmiyor. Füze kalkanını vurmakla tehdit ediyor. Etse bile fark etmez. Bundan 60 yıl önce Almanya Fransayı işgel etmişti. Şimdi bu iki ülke birbirlerinin çok iyi müttefikleri...

Vel hasıl kelam: Allah sadık'al Va'adi'dir. Yani Vaadlerine sadıktır. Allah bir ayette "eğer benim dediklerimi yaparsanız dünyanın sultanlığını veririm" demiş. Allah'ın söylediklerinden biri de "aranızda bozgunculuk çıkaranlara kanmayın birlik olun"dur. Kur'an'da böyle bir ayet var mı bilmiyorum ama bu tarzda bir hadis var... Biz eğer Allah'ın dediklerini yaparsak, birlik olursak zaten dünyanın hakimi biz oluruz. Birçok hadiste peygamber efendimiz bunu müjdelemiş...

Çevrimdışı Mizan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Elbet bir gün '' Düşman illeri viran olacak Türk illeri Birleşip Turan olacak Başkentimiz yeniden 'ÖTÜKEN' olacak..''

Ben Türk birliği yerine İslam birliğini istiyorum. İslam birliği olunca içerisine Türk devletleri'de giriyor zaten.

Her Türk topluluğu Müslüman mı sizin mantısızlığınıza göre Gagavuzlar birlik dışında kalıyor.

Bizim dinimizde ırkçılık yoktur. Satılık araplar demek ırkçılıktır. Arap kırması iranlılar demek irkçılıktır. Sanki biz yüzde yüz Türkmüşüz gibi... Arap halkları satılık değil. Face'de onlarca arap arkadaşım var. Türk dizileriyle yatıp kalkıyorlar. Türkiye'yi bir çok Türkten iyi biliyorlar. Çoğu erdoğan hayranı. Profil resimlerinde erdoğan, tuba büyüküstün, padişah, Türkiye'den cami resimleri var. Çoğu islam birliği fikrini benimsiyor. Sizin satılık dediğiniz kişiler yani arap ülkelerinin yöneticileri arap baharıyla temizleniyor. İslam birliği fikrinden rahatsız olanlar yavaş yavaş gidiyor. İngiltere, Fransa, İtalya buraları işgal ettikten sonra niye bıraktı? Bırakırken hiç bir hamle yapmadılar mı? Elbette yaptılar. Gitmiş gibi göründüler yerlerine batı yanlısı adamlar bıraktılar. Şimdi onlar gidiyor.

Mevcut durum islam birliğine uygun değil. Ama bu 20 yıl sonrada uygun olmayacağı anlamına gelmez. Yıllarca birbirini döven, savaşan katolikler, protestanlar, fransızlar, ingilizler bir araya gelip birlik kurabildilerse bizde kurabiliriz... Zemin hazırlamak gerek sadece.

Yüzde yüz Türk yoktur... He tabi genelleme yapmasan bide.
Kardeş herkes kendini ne görürse oymuş derler sen kendini kırma olarak görüyorsan ayrı..

Ötüken başkent mi olacak? Orasının neresi olduğu doğru düzgün belli değil. Hayal kurarken biraz gerçekçi olalım.
Ben islam birliği olursa her Türk devleti girer dedim. Gagavuzların devleti yok.
Yüzde yüz Türk yoktur. Olması da gerekmez. Türk olmak güzeldir. Çünkü müslümanız ve tarihte islama en çok hizmet eden millet olmuşuz. Ama Türk olmak güzel diye bunu abartmamak lazım. Türk olunca direk cennete alınmıyorsun yani... Ben kendimi Türk hissediyorum. Başkasının ne hissettiği ile ilgilenmiyorum...
Yüzde yüz Türk yok neye göre yok kime göre yok birde bunu açıklarsanız bizde öğrenelim...

Gagavuzların şuan devletleri olmayacağı ileridede olmayacağı anlamına gelmez ki.

Eğer Turan veya bir Türk birliği olursa elbet Gagavuzlarda bunun içinde olacaktır.

Asıl soru şu Bugüne kadar diğer Müslümanlardan ne gördük ki.

Diğer müslümanlardan islamı öğrendik. Bu yetmez mi?

Çevrimdışı Mizan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbanguli Berdimuhammedov Türklere "yüzünüze gülerler arkanızdan vururlar" diyor:

http://videonuz.ensonhaber.com/izle/turkmenistan-cumhurbaskani-turklere-hakaret-etti

Turan hayali kurdunuz ülkelerden birinin lideri. Aynı şekilde bu durumlar arap ülkelerinde de yaşanıyor. Zamanla bu yöneticiler temizlenecek inşallah...

Çevrimdışı kub1lay

• DefenceTurk
  • *
  • -1
Oralar işgal edilirken bizi sırtımızdan vurmadılar. Bizi sırtımızdan vuranlar azınlıktaydı... Bütün Araplara mâl etmeyin. Zaten Araplarla Türkler arasında bir zamanlar husumet olması bugün birlik olamayacağımızı göstermez. Geçmişimiz kötü diye geleceğimiz kötü olacak diye birşey yok. Ayrıca zaten Türkler kendi içinde araplarla savaştıklarından fazla savaşmışlardır. Osmanlı zamanında Safevilerle, Timurlarla, Memluklerle, Akkoyunlularla savaşmadık mı? Orta Asyada boylar savaşmadı mı? Sizin mantığınıza göre bu kadar savaştıysak biz Türkler birleşemeyiz.

"Biz olmasak islam diye birşey olacak mıydı" demişsiniz. İslam dini bir ırka muhtaç kalmamıştır kalmayacaktır. Biz olmasakta elbet islamın hamiliğini yapacak kahraman bir millet çıkardı. Bizim yaşadığımız islamla onların islamı ap ayrı falan değil. Onların bazı beğenmediğimiz huyları olabilir. Mesela Kur'an'ı yastık yapmaları gibi. Ama elbette onlarında bizde beğenmedikleri huylarımız vardır. Mesela nerdeyse hiç Kur'an okumamamız gibi. İki tarafında yanlışları var diye bütün bütün bırakacak değiliz. Onların yanlışlarını biz düzelteceğiz. Bizim yanlışlarımızı onlar düzeltecek. İslam birliği "yaşadığımız güzel islamı kaybedip mollaların hakimiyetine girmek" olsa idi Peygamber Efendimiz ve Allah bize İslam Birliğini nasihat etmezdi....

Hadi sırtımızdan vurmalarını geçtim ama lafımın hala arkasındayım biz olmasaydık islam dini olmazdı sadece 3. haçlı seferinde 500000 kişilik ordu anadoludan çıktığında 90000 kişiydi  peki bunu kimler yaptı araplarmı. gelelim arkacılıklarına ve satıcılıklarına biz kendi aramızda savaştık ama %90 ı taht mücadelesi ve ilk zamanlardaki imparatorlukların 2 kardeş arasında doğu ve batı olarak paylaştırılması geleneğinden ama bunlar gelip geçti Sonuçta aynı halkın çocuklarıyız kardeşler arasındada kavgalar olur.hadi şimdi bir islam birliği kurmaya kalkın bakalım.Kimle kuracaksınız savaş komplolarının hava da uçuştuğu suriyeylemi malatyamızı vurmakla tehdit eden acemlerlemi karışıklık içinde olan ve batı güdümüne girmesine ramak kalmış kuzey afrika ülkeleriylemi yoksa amerikan mandasındaki suudilerlemi?

Biz olmasaydık İslam olmazdı ne demek ya? Biz olmasaydık Allah islamı bırakacak mıydı yani? Hadi geçtim Haçlı seferlerine sadece Türkler mi karşılık verdi? Bütün müslümanlar karşılık verdi. Selahaddin Eyyubi bir Kürttü. Askerleri Kürt-Türk-Arap-Fars karışıktı.

Kardeşler arası kavga olur demişsin. Haklısın. Peygamber Efendimiz'de diyor ki :"Müslüman, müslümanın kardeşidir" Bizimde arap kardeşlerimizle bazı çatışmalarımız olmuş olabilir ama bunlar olağan şeyler.

Ben İslam birliğini şimdi kuralım demiyorum. Ama vakti gelince olacak olan bu. Hadisler bunu müjdeliyor. İstersniz bir sürü hadis gösteririm. Kimle kuracağımıza geline Arap baharından sonra bölgede ki liderlerin hepsi değişecek. Şimdi'ye kadar değişen ülkelerin yeni yönetimlerinin Türkiyeyle ne kadar dost olduklarını düşünün. Erdoğanı Libyada, Tunusta, Mısırda onbinler Türk bayraklarıyla karşıladı. Libyanın askerlerini TSK eğitecek. Yakında Esad devrilecek yerine kurulacak yönetim Türkiyenin en iyi dostlarından olacak. İran Malatyayı vurmakla tehdit etmiyor. Füze kalkanını vurmakla tehdit ediyor. Etse bile fark etmez. Bundan 60 yıl önce Almanya Fransayı işgel etmişti. Şimdi bu iki ülke birbirlerinin çok iyi müttefikleri...

Vel hasıl kelam: Allah sadık'al Va'adi'dir. Yani Vaadlerine sadıktır. Allah bir ayette "eğer benim dediklerimi yaparsanız dünyanın sultanlığını veririm" demiş. Allah'ın söylediklerinden biri de "aranızda bozgunculuk çıkaranlara kanmayın birlik olun"dur. Kur'an'da böyle bir ayet var mı bilmiyorum ama bu tarzda bir hadis var... Biz eğer Allah'ın dediklerini yaparsak, birlik olursak zaten dünyanın hakimi biz oluruz. Birçok hadiste peygamber efendimiz bunu müjdelemiş...

Hadislerle konuşacaksak madem Hz.Peygamberde ''Allahın doğuda bir ordusu var adıda Türktür'' demiş Burdan bile birşeyler çıkarabiliriz.Bir hadistede ''Türkler dünyaya 2 kere haklim olacaktır'' deniyor bakalım ama şu anda zaman hadislere güvenerek  hareket etme değil duruma göre hareket etme zamanıdır ve şu andada Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur

Çevrimdışı Mizan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2

Hadislerle konuşacaksak madem Hz.Peygamberde ''Allahın doğuda bir ordusu var adıda Türktür'' demiş Burdan bile birşeyler çıkarabiliriz.Bir hadistede ''Türkler dünyaya 2 kere haklim olacaktır'' deniyor bakalım ama şu anda zaman hadislere güvenerek  hareket etme değil duruma göre hareket etme zamanıdır ve şu andada Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur

Peygamber Efendimiz Türkleri övmüş. Hatta Kur'an'da bazı yerlerde isim vermeden Türklerden bahsediyor. Birçok alim birçok dini kaynaktan bahsedilen "Necip millet"in Türkler olduğunu söylemiş. Duruma göre hareket ediyoruz zaten. Hadisler'de şu anki zamandan bahsediyordu. Ahir zaman ile ilgili birçok hadis şu anki durumdan bahsediyordu. Allah'ın izniyle Türklerin lideri olacağı bir islam birliği kurulacak. Bu birlik dünyanın en güçlü birliği olacak. Bunun için çalışmamız lazım. Allah'ın izniyle 40 sene sonra şu an ki Abd yerine İslam ülkeleri birliği olacak. Bir çok hristiyan kitleler halinde islama dahil olacak. Bunlar Allah'ın vaadleri...
Siz Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur gibi bir mantıkla olaylara bakarsanız paranoyak olursunuz. Türk'ün Türkten başka dostu olmasaydı Araplar evlerine, işyerlerine Türk bayrağı asmazlardı. Daha geçen ay bir haber vardı. İsrailli bir grup Gazzede bir dükkanı basmış. Dükkanda ki Türk bayrağını çıkarıp yakmışlar. Türkiye dostu olmayan adam niçin dükkanına Türkiye bayrağı assın? Benim konuştuğum arapların hepsi Türkiyeyi överken, bana kardeşim derken yalan mı söylüyor? Peygamber Efendimiz bir Arap olarak Türkleri överken -haşa- yalan mı söylüyordu? Bu mantığı bırakın artık. Türk'ün Türk'ten başka dostu vardır. Hemde milyonlarca vardır.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Neden ille dine veya ırka dayalı bir birlik düşünülüyor? İnsanların din, dil, ırk vs ayırt etmeksizin ortak amaçlarına hizmet eden bir bilik neden olmasın? Kimse kusura bakmasın, yıllardır vardır bu Turan hayalcileri ile İslam birliği hayalcileri. Oysa bir türlü kavrayamadılar, sadece bize göre doğru olan şeyleri diğerlerine dikte etmeye çalıştığımız sürece bırakın birlik olmayı yanyana durmamız bile mümkün değil. Bana kalırsa Cebelitarık'tan Bering Boğazı'na kadar uzanan, üç kıtaya yayılmış bir birlik ile dünyaya özlediği gerçek adaleti getirecen bir süper güç olunabilir. Ama değindiğim gibi bu kadar geniş bir coğrafyadaki insanları, ortak bir amaç etrafında birleştirmek gerekir. Yoksa Araplar bizi sırtımızdan vurdu masallarıyla, Türkün Türkten başka dostu yoktur acitasyonuyla hiçbiryere varılamaz.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 27
Neden ille dine veya ırka dayalı bir birlik düşünülüyor? İnsanların din, dil, ırk vs ayırt etmeksizin ortak amaçlarına hizmet eden bir bilik neden olmasın? Kimse kusura bakmasın, yıllardır vardır bu Turan hayalcileri ile İslam birliği hayalcileri. Oysa bir türlü kavrayamadılar, sadece bize göre doğru olan şeyleri diğerlerine dikte etmeye çalıştığımız sürece bırakın birlik olmayı yanyana durmamız bile mümkün değil. Bana kalırsa Cebelitarık'tan Bering Boğazı'na kadar uzanan, üç kıtaya yayılmış bir birlik ile dünyaya özlediği gerçek adaleti getirecen bir süper güç olunabilir. Ama değindiğim gibi bu kadar geniş bir coğrafyadaki insanları, ortak bir amaç etrafında birleştirmek gerekir. Yoksa Araplar bizi sırtımızdan vurdu masallarıyla, Türkün Türkten başka dostu yoktur acitasyonuyla hiçbiryere varılamaz.
Hay ağzına sağlık SKY,kardeşim.
Her Türk güvenilir ve iyimi?Her arap kötü ve güvensiz mi?
Bir arkadaş şimdi hadislere değil de kendi işimize bakalım demiş.Merak etmeyin bir gün basını Türklerin çektiği müslüman orduları dünyanın tek hakimi olacak.YANİ HEM TÜRK, HEM MÜSLÜMAN. Kavga etmenize gerek yok.

Çevrimdışı Mizan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2

Çoğunluğuna katılıyorum. Yalnız dediğin gibi "ortak amaç etrafında birleştirmek gerekir." bu amaç için kurulan birliğin ortak dayanak noktası islam olmalı görüşündeyim ben.

Çevrimdışı çiğil42

• DefenceTurk
  • *
  • 1
benim tahminim ileride türk devletlerinide içerisine alan rusya,türkiye,orta asya cumhuryetleri,mısır belkide iran ile bir birlik kurulması kuvvetle muhtemel.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614

Çoğunluğuna katılıyorum. Yalnız dediğin gibi "ortak amaç etrafında birleştirmek gerekir." bu amaç için kurulan birliğin ortak dayanak noktası islam olmalı görüşündeyim ben.

İşte bu nedenle hayalden öteye geçemiyor düşünceniz. Yapabileceğiniz sadece Araplarla bir birlik kurmak. Hatta sadece sünni olanlarla. Gerisi sadece hayal...

Oysa bakınız dünyanın süper gücü ABD'ye. Bir çok eyaletin birleşiminden oluşuyor. Herbiri ayrı devletçikler olan bu eyaletler ortak değerlere hizmet ediyorlar. Her birinde her görüşün söz hakkı var. Çoğulcu demokrasi gereği her dini görüşe sahip olan da görüşlerini dile getirebiliyor. Nüfusunun çoğunluğu hristiyan olmasına rağmen yönetimdeki yahudi lobisi de oldukça etkili. ABD'li siyasetçilerinin konuşmalarına dikkat edin. Din için, ırk için vs demezler, ABD'nin çıkarları için derler. Çünkü hepsi aynı gemideler. Birlik içerisindeler. O nedenle süper güçler. Laiklik o nedenle çok önemli.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com