Gönderen Konu: F-16 Fighting Falcon  (Okunma sayısı 166549 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: F-16 Fighting Falcon
« Yanıtla #70 : 10 Nisan 2013, 01:55:16 »
Afganistan'da F-16 Düştü

Afganistan'daki NATO komuta merkezinin açıklmasına göre ABD Hava Kuvvetleri'ne ait bir F-16 savaş uçağı, günlük faaliyetlerine devam ederken Bagram Hava Üssü yakınlarında düştü. Rutin bir hava destek görevi sonrasında Bagram Hava Alanına dönüş sırasında, saat 11 civarında hava alanının 10 km güneyinde uçak ile irtibat kesildi. Yapılan araştırma sonucunda uçağın enkazı ve pilotun cesedi bulundu. Uçağın düşüş nedeni araştırılıyor.

Hava Kuvvetleri yetkilileri pilotun 77. "Gamblers" askeri birliğine ait olduğunu  doğruladı. Shaw Hava Kuvvetleri üssündeki bu filo, Bagram Hava Üssü'ne 6 aylık bir hizmet için görevlendirilmiştir.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #71 : 12 Nisan 2013, 21:44:58 »
Singapur F-16'larına F100-PW-229 EEP Motoru

Bir United Technologies Corp iştirakı olan Pratt & Whitney,  Singapur Hava Kuvvetleri'inde kullanılan Lockheed Martin F-16 savaş uçaklarında kullanılmak üzere yedi adet gelişmiş F100-PW-229 EEP motoru için bir sözleşme imzaladı. Motorlar RSAF'a 2013 ve 2014 yıllarından teslim edilecek.

F100-PW-229 savaş uçağı motorları F100 ailesinin Motor Geliştirme Paketi (EEP) motoru için son evrimi. Olağanüstü tahrik sistemine sahip EEP, periyodik motor muayene ihtiyacı uzatmak için tasarlanmıştır.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı marial

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Her Türk asker doğar
« Yanıtla #72 : 16 Mayıs 2013, 12:33:36 »
Tayvan Hava Kuvvetleri’ne ait F-16 savaş uçağının denize düştüğü bildirildi.
Tayvan Savunma Bakanlığı, F-16 savaş uçağının rutin eğitim uçuşu sırasında denize düştüğünü açıkladı. Bakanlık, çakılma öncesi kendisini fırlatan pilotun kurtulduğunu ve arama ekipleri tarafından hafif yaralı olarak bulunduğunu belirtti.

Xinhua haber ajansına göre, Chiayi ilçesi yakınlarında akşama doğru denize çakılan uçağın teknik arıza sonucu düştüğü tahmin ediliyor.

Tayvan Hava Kuvvetleri, 1992 yılında ABD’den 150 adet F-16 satın almıştı. Ordu envanterinde bulunan F-16’lardan 4’ü çeşitli sebeplerle daha önce düşmüştü.

http://www.dha.com.tr/tayvan-hava-kuvvetlerine-ait-f16-savas-ucaginin-denize-dustugu-bildirildi-_471469.html

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #73 : 27 Haziran 2013, 21:38:43 »
ABD'de F-16 Savaş Uçağı Düştü

Luke Hava Üssü'ndeki 309. Avcı filosuna ait bir F-16 uçağı saat 19:00 civarında kalkışından kısa bir süre sonra üssün batı kısmında düştü. Uçaktaki pilotlar fırlatma koltuğu ile uçaktan ayrıldılar. Pilotların durumunun iyi olduğu açıklandı.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #74 : 08 Temmuz 2013, 15:20:35 »
İsrail F-16 Uçağı Düştü

İsrail Hava Kuvvetleri'ne ait bir  F-16I 'Sufa' Akdeniz (Mediterranean Sea) üzerinde,  Gazze Şeridi kıyılarına yaklaşık 50 km mesafede düştü. Be'er-Sheva yakınlarındaki Hazerim hava üssünün 107. filosuna bağlı olan çift kişilik uçak eğitim uçuşundaydı. Uçuş sırasında motor arızasıyla karşılaşıldı. Uçağı kullanan pilot bir kaç defa motoru açıp kapatmayı denedi ancak arıza devam edince iki pilot uçağı terk etmek zorunda kaldılar. Denize inen uçuş ekibi 669 Hava Kurtarma ve Tahliye Biriminden bir helikopter tarafından kurtarıldı. Havacıları hastaneye aktarmadan önce, kurtarma sağlık görevlileri tarafından ilk tıbbi müdahale yapıldı. Pilotların ikisinin de iyi durumda oldukları açıklandı. İlk soruşturma tamamlanana kadar tüm F-16 ve F-15 uçaklarının uçuşları geçici olarak durduldu.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #75 : 11 Temmuz 2013, 15:03:00 »

ABD Mısır’a F-16 savaş uçakları sevkiyatı yapacak

ABD Savunma Bakanlığı sözcüsünün gazetecilere yaptığı açıklamaya göre, ABD Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin ordu tarafından görevden uzaklaştırılmasına rağmen Mısır’a F-16 savaş uçakları sevkiyatı planını uygulamaya karar verdi.

ABD hükümeti Mısır’da meydana gelen olayları resmi olarak darbe şeklinde nitelemezken, Amerika’nın savaş uçağı sevkiyatı Mısır’a yapılacak olan 1.3 milyar dolarlık askeri yardımın bir kısmını oluşturacak. Bu yardım daha önce 2010 yılında onaylanırken, Kahire’ye 20 adet F-16 savaş uçağı verilmesini öngörüyordu. Mısır 8 adet uçağı bu yılın ocak ayında teslim alırken, Washington tarafından alınan karar gereği diğer 4 savaş uçağı ağustos ayında, kalan 8 adet ise aralık ayında teslim edilecek.

Daha önce bir açıklama yapan Beyaz Saray yetkilileri Mısır’ın askeri dahil dondurulmuş durumunu teşvik etmenin Amerika’nın ulusal çıkarlarına uygun olmadığını belirtmişti.

http://turkish.ruvr.ru/2013_07_11/ABD-Misira-F-16-savash-uchaklari-sevkiyati-yapacak/

Çevrimdışı Dunedain

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #76 : 12 Temmuz 2013, 14:15:21 »
Sıfır mı ikinci el mi? Bunların bizimkine yakın sayıda F16ları vardı şimdi 20 uçakla bizi geçmiş olacaklar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #77 : 12 Temmuz 2013, 15:35:04 »
Sıfır mı ikinci el mi? Bunların bizimkine yakın sayıda F16ları vardı şimdi 20 uçakla bizi geçmiş olacaklar.

Sıfır. 2009'da imzalanan, 2010'da onaylanan Peace Vector VII anlaşması kapsamındaki 20 uçak bunlar. Henüz teslim edilmediler. Bu teslimat sonrası Mısır'a teslim edilen F-16 sayısı 240 olacak.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #78 : 13 Temmuz 2013, 18:05:59 »
İran'da F-16

Sosyal medyada bu fotoğraf dolaşıyor. Yorumlara baktığımızda kimi gecen sene İran Venezuela dan bir kaç F-16 satın aldığını söylüyor, kimi de maket olduğunu. Konu hakkında net bilgisi olan var mı?

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #79 : 13 Temmuz 2013, 18:15:39 »
İran'lı bir arkadaş yapmış bunu detaylara, hatlara baktığımızda belli oluyor mesela radar kısmının orasının boyasına vs.. Scale 1/1 boyutunda bir F-16 maketi bu. Venezuela dedikleri başka olay İran'lı pilotlar ve siyasi diplomatlar venezuela'ya gidiyorlardı ve pilotlar bir takım incelemelerde bulunuyordu. Bir takım haberlerde çıktı Venezuela'nın F-16'larını İran'a vericeği üzerine ama öyle bir şey olmadı henüz.