Gönderen Konu: Işık Koşaner İstifa Etti  (Okunma sayısı 25676 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şahin Ağa

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Işık Koşaner İstifa Etti
« Yanıtla #50 : 04 Ağustos 2011, 22:47:50 »
Terörü akp besliyor diyemem. Ancak bir vatandaş olarak terör konusunda yapması gerekenleri yerine getirmediğini düşünüyorum.

+1
Verdiğimiz şehit sayıları polis asker korucu.
1984   26   
1985   58   
1986   51
1987   71
1988   54
1989   153   
1990   161     
1991   244
1992   629
1993   715
1994   1145   
1995   772     
1996   608     
1997   518     
1998   383   
1999   236   
2000   29       
2001   20
2002   7       
2003   31
2004   75
2005   105
2006   111
2007   146
2008   171
2009   62    ( raporun hazırlandıgı döneme kadar olan sayı)
Kaynak :Jandarma Genel Komutanlığı Faaliyet Raporu
Düşmanını ve kendini çok iyi tanırsan, her zaman kazanırsın. Eğer kendini çok iyi tanır düşmanını tanımazsan, bazen kazanır bazen kaybedersin. Ancak hem  düşmanını hem de kendini tanımazsan, sonuç daima yenilgi olacaktır...

Çevrimdışı kosavalı1989

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
Işık Koşaner İstifa Etti
« Yanıtla #51 : 05 Ağustos 2011, 00:06:44 »
satın kingwarior araştırması gereken bence sizsiniz bu bir. ikincisi siz benden daha çok tahminle konuşuyorsunuz üçüncüsü bülent ecevit bile bir konuşmasında amerika bize apoyu neden verdi bilmiyorum dedi , ayrıca ben aponun bize tesliminden sonra örgütün kabuğuna çekildiğine kabul ediyorum ama siz kabuğa çekenlerin tekrar dışarı salmasını hükümete olan karşıtlığınızdan dolayı hükümete yıkıyorsunuz olayda bu! ayrıca apoyu bizim yakaladığımızı düşünüyorsan ben zaten susarım. bu tartışmada bir yere varıcağa benzemiyor o yüzden bu son yorumum olacak Son söz: şunuda bilin birşeyi kabullendirmeyi beceremeyince bilgisizsin demek asıl bilgisizliktir .(nihat doğanizm ;D)

Çevrimdışı KingWarrior

• KingWarrior
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
Işık Koşaner İstifa Etti
« Yanıtla #52 : 05 Ağustos 2011, 00:33:43 »
Ne alaka kardeşim? Kimse seninle, özellikle ortaya somut bir kanıt koyamadığın konularda aynı şeyi düşünmek zorunda değil.  Bu hükümetin yaptığı pek çok şeyi onaylıyorum. Senin gibi birilerinin kör fanatiği değilim çünkü. Ancak terör konusunda yaptıklarını ve yapmadıklarını kabul etmem kesinlikle mümkün değil. Nedense fanatikler şunu anlayamıyorlar; bir ülkede birşeyler kötü gidiyorsa bunun sorumlusu  mevcut hükümettir. Çünkü hükümetin görevi sorunları çözmektir. Bunu vaad ederek seçilmiştir. Yanlışları olursa en başta eleştirilecek olan da o dur. Ama biz de futbol takımı tutar gibi siyasi görüş desteklendiği için kötü giden herşey de güllük gülistanlık gösterilir ille. Gerçekleri söylerseniz hemen hükümet karşıtlığı gibi safsatalarla etiketlenirsiniz. Sözde demokrasi...
Nihat doğanizmden falan da anlamam ben. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz.

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
Işık Koşaner İstifa Etti
« Yanıtla #53 : 05 Ağustos 2011, 11:11:14 »
Neticede terörle mücadele konusunda, AKP kaynaklı ciddi bir zaafiyet söz konusu.

Asker'de bu zaafiyetin önemli bir yerinde, ancak netice itibari ile asker, hükümete bağlı bir kurum olduğundan, söz konusu hükümetin 'Kuzey Irak'a gir' sözüne karşı çıkamaz.

Sonuç itibari ile asker denileni yapar ama AKP terörle mücadele ile ilgili ciddi bir adım atmadığından, askerin işini ciddi bir şekilde yapmadığını düşünüyor ve onlara da kızıyoruz.
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı oflureis

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Işık Koşaner İstifa Etti
« Yanıtla #54 : 10 Ağustos 2011, 23:12:59 »
Neticede terörle mücadele konusunda, AKP kaynaklı ciddi bir zaafiyet söz konusu.

Asker'de bu zaafiyetin önemli bir yerinde, ancak netice itibari ile asker, hükümete bağlı bir kurum olduğundan, söz konusu hükümetin 'Kuzey Irak'a gir' sözüne karşı çıkamaz.

Sonuç itibari ile asker denileni yapar ama AKP terörle mücadele ile ilgili ciddi bir adım atmadığından, askerin işini ciddi bir şekilde yapmadığını düşünüyor ve onlara da kızıyoruz.

hukumetle ilgili nasil bi sıkıntı olabilir o bölgelere gittinizmi neyin ne oldugunu biliormusunuz herkes boş keseden sallıyor hukumet her sene tezkere kararı alip g.kurmay başkanligina verior yani yetki direkt orduda tezkere gectikten sonra harekat yetkisi insiyatif ordudadir hukumette deil  ayrıca bence zafiyet deil gerekeni yapmiştir terör örgütünün en buyuk probagandasi dilimizi konuşturmuyorlar türkülerimizi söylettirmiorlar bizi red ediorlar politikasiyla binlerce kişiyi kandırırak dağa cikardıgını biliormusunuz ve en az dağa cikma oranınında son 3  4 sene olduğunu biliormusunuz hukumet onlara bir tv ve secmeli egitim hakkı verdi dilini konuş dedi kültürünü yaşat kardeş olalim dedi   türkce bilmeyen vatandaşlarimiz icin roj tvden başka bi alternatif doğdu rahmetli özal türkçe bilmeyen vatandaşlar icin bu teklifi verdiginde yer yerinden oynamişti  ama sonradan o vatandaşlari roj tvnin med tvinin propagandasina biraktik tvler acarak ilk önce bunu temizledi terör örgütünün hükümete bu denli saldirmasının sebebi budur  yatırımları kesmek bölgedeki fakirlikten ve gayri meşrudan faydalanmak kimse kusura bakmasin teröristlerle bir olup insan kacakciligi mazot uyuşturucu kacakciligi yapan askerlerin olmadigini söylemesin kimse cok pis gülerim bu zamana kadar bu illet bitmiorsa bu ranttan dolayi bitmior ayrıca osman pamukoğlu insiyatifi eline aldiginda general bile deildi kurmay albayken neler yaptiğinida bilioruz ve helal olsun dioruz bu yaşta  doğuya yıldızlı yıldızlı generallerin kaydirildigini belirtmektede fayda var operasyonel yetki bundan sonra generalde deil bizzat bölge valiliklerinin emriyle olacak  işte bundan sonra sorumlu olarak hükümeti görebiliriz cunki vali kim nederse desin hukumetin yetkilendirdigi bi vali özel haraket polisleri ve profesynel ordu bu yönde aatilmiş en güzel adimlardir  saygılar...

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Işık Koşaner İstifa Etti
« Yanıtla #55 : 11 Ağustos 2011, 10:24:43 »

hukumetle ilgili nasil bi sıkıntı olabilir o bölgelere gittinizmi neyin ne oldugunu biliormusunuz herkes boş keseden sallıyor hukumet her sene tezkere kararı alip g.kurmay başkanligina verior yani yetki direkt orduda tezkere gectikten sonra harekat yetkisi insiyatif ordudadir hukumette deil  ayrıca bence zafiyet deil gerekeni yapmiştir terör örgütünün en buyuk probagandasi dilimizi konuşturmuyorlar türkülerimizi söylettirmiorlar bizi red ediorlar politikasiyla binlerce kişiyi kandırırak dağa cikardıgını biliormusunuz ve en az dağa cikma oranınında son 3  4 sene olduğunu biliormusunuz hukumet onlara bir tv ve secmeli egitim hakkı verdi dilini konuş dedi kültürünü yaşat kardeş olalim dedi   türkce bilmeyen vatandaşlarimiz icin roj tvden başka bi alternatif doğdu rahmetli özal türkçe bilmeyen vatandaşlar icin bu teklifi verdiginde yer yerinden oynamişti  ama sonradan o vatandaşlari roj tvnin med tvinin propagandasina biraktik tvler acarak ilk önce bunu temizledi terör örgütünün hükümete bu denli saldirmasının sebebi budur  yatırımları kesmek bölgedeki fakirlikten ve gayri meşrudan faydalanmak kimse kusura bakmasin teröristlerle bir olup insan kacakciligi mazot uyuşturucu kacakciligi yapan askerlerin olmadigini söylemesin kimse cok pis gülerim bu zamana kadar bu illet bitmiorsa bu ranttan dolayi bitmior ayrıca osman pamukoğlu insiyatifi eline aldiginda general bile deildi kurmay albayken neler yaptiğinida bilioruz ve helal olsun dioruz bu yaşta  doğuya yıldızlı yıldızlı generallerin kaydirildigini belirtmektede fayda var operasyonel yetki bundan sonra generalde deil bizzat bölge valiliklerinin emriyle olacak  işte bundan sonra sorumlu olarak hükümeti görebiliriz cunki vali kim nederse desin hukumetin yetkilendirdigi bi vali özel haraket polisleri ve profesynel ordu bu yönde aatilmiş en güzel adimlardir  saygılar...
kardeş söylediklerine  anladığım kadarıyla  katılıyorum  lakin  yazım kurallarına  dikkat  etmenide rica  ediyorum , bu nasıl bir  yazıdır  kardeşim , kelimeleri yutmuşsun noktası yok virgülü yok.

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
Işık Koşaner İstifa Etti
« Yanıtla #56 : 11 Ağustos 2011, 19:28:16 »
Oflu ne anlatıyosun arkadaşım sen? Kuzey Irak'a girmiyorsa asker, alırsın görevden G.Kurmay Başkanını, başkasını getirirsin göreve. Hazır maneviyatımızın yükse olduğu aylarda, sana bi atasösümüzü hatırlatayım.
Namazda gözü olmayanın, ezanda kulağı olmazmış.
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı KingWarrior

• KingWarrior
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
Işık Koşaner İstifa Etti
« Yanıtla #57 : 11 Ağustos 2011, 20:10:47 »
Oflu ne anlatıyosun arkadaşım sen? Kuzey Irak'a girmiyorsa asker, alırsın görevden G.Kurmay Başkanını, başkasını getirirsin göreve. Hazır maneviyatımızın yükse olduğu aylarda, sana bi atasösümüzü hatırlatayım.
Namazda gözü olmayanın, ezanda kulağı olmazmış.

+1
Böyle bir şeyin bahanesi mi olur ya?
Herkez üzerindeki sorumluluğu bir başkasının üzerine atma yoluyla sıvışacağını sanıyor herhalde.