Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416461 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4790 : 24 Nisan 2019, 08:33:23 »
ABD, YPG'ye destek için 21 ülkeden yardım istedi

ABD yönetiminin Suriye'den askerlerini çekerken, SDG ismini kullanan YPG/PKK'nın Suriye'de kontrol ettiği alanlar için Avrupa ve Arap ülkelerinden aradığı desteği bulamadığı iddia edildi.

Amerikan Wall Street Journal gazetesinin ABD'li ve yabancı yetkililere dayandırdığı haberinde, ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin bugüne kadar 21 ülkeden Suriye'ye asker gönderme talebinde bulunduğu, bunların yarısının olumlu cevap vermediği öne sürüldü.

Haberde, isimleri açıklanmayan yetkililerin, geri kalan ülkelerin de çok küçük ölçekli destek sözü verdiğini kaydettiği belirtildi.

14 AVRUPA ÜLKESİNDEN YARDIM TALEBİ
Trump yönetiminin şu ana kadar Avrupalı müttefiklerle iki tur resmi görüşme yaptığı kaydedilirken, ABD'li yetkililerin ocak ayında İngiltere, Almanya, Fransa, Danimarka, Avustralya, Norveç ve Belçika başkentlerinde ilk tur görüşmelerini gerçekleştirdiği ifade edildi.

ABD'nin 14 Avrupa ülkesi ile daha geçen haftalarda görüştüğü ve bu ülkelerden de lojistik destek, askeri eğitim ve istikrarı sağlama amaçlı finansal yardım talebinde bulunduğu kaydedildi.

AVRUPA ÜLKELERİ: SADECE DEAŞ'LA MÜCADELE EDERİZ
Çoğu Avrupa ülkesinin içerideki siyasi baskıdan dolayı sadece DEAŞ ile mücadelede yer almak istediği, ancak DEAŞ sonrası süreçte Suriye'de bulunmak istemediğine dikkati çekilirken, bazı ülkelerin ABD'nin Suriye'deki stratejisinin detaylarını açıklamasını beklediği, diğer bazı ülkelerin ise askeri operasyonlardan ziyade sadece insani yardım konularında destek verebileceğini ifade ettiği iddia edildi.

ARAP LİDERLER ASKER GÖNDERMEK İSTEMİYOR
Diğer taraftan ABD'nin Arap ülkelerinden de parasal ve askeri olmayan yardımlar yapma talebinde bulunduğu savunuldu.

Trump yönetiminin müttefik ve ortaklarından YPG/PKK'nın kontrol ettiği alanlarla ilgili aradığı desteği bulamamasının, ABD askerlerinin ülkeden çekilmesini de karmaşıklaştırdığına vurgu yapıldı.

AVRUPA DESTEK VERMEYİNCE TÜRKİYE İLE YAKINLAŞMA
ABD'nin Avrupa'dan aradığı desteği bulamaması, dikkatleri Suriye'nin kuzeydoğusunda güvenli bölge kurulması konusunda Türkiye ile yaptığı görüşmelere çevirdi.

Konuyla ilgili AA muhabirine açıklama yapan ABDli bir savunma yetkilisi, "Suriye'de güvenli bölge konusunda Türkiye ile devam eden görüşmelerde, iki ülke arasındaki diğer konulara nispeten ilerleme var." ifadesini kullandı.

SÜRİYE'DE 2 BİN ABD ASKERİ VAR
Trump, aralık ayında Suriye'den tüm Amerikan askerlerini çekeceğini açıklamıştı.

Resmi rakamlara göre, ABD'nin Suriye'de 2 bin askeri bulunuyor.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), daha sonra bu askerlerin küçük bir kısmının ülkede kalacağını ve ağırlıklı olarak NATO ortaklarından oluşan bir gözlem gücünün kurulacağını duyurmuştu.

Trump da sosyal medya hesabından, Türkiye-Suriye sınırında güvenli bir bölgenin kurulacağını açıklamıştı.

https://www.ensonhaber.com/abd-ypgye-destek-icin-21-ulkeden-yardim-istedi.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4791 : 24 Nisan 2019, 09:28:03 »
Türkiye'ye karşı tabur kurdular!

Sözde Ermeni soykırımının yıl dönümü kabul edilen 24 Nisan’da, Suriye’nin Rojava bölgesinde terör örgütü YPG’ye bağlı bir Ermeni taburunun kurulduğu ortaya çıktı.

Terör örgütü YPG çatısı altında bir araya gelen Ermeni terör örgütü militanlarının tamamının 1915’te tehcir edilen ailelerin yakınlarından oluştuğu açıklandı. Kadın teröristlerin de yer aldığı örgüte, DAEŞ’e karşı savaşırken yaşamını yitiren TKP/ML TİKKO militanı Nubar Ozanyan (Orhan Bakırcıyan) ismi verildiği bildirildi.

Örgüt merkezinden servis edilen görüntülerde, duvarlara sözde Ermeni soykırımını temsil eden “beni unutma çiçeği” figürleri çizildiği, terör örgütünün kurucu kadrosunda 50 kişinin olduğu bilgisi paylaşıldı.

Örgütün yayınladığı fotoğraflarda Rojova bölgesindeki karargahta Ermenistan bayraklarının asıldığı dikkatlerden kaçmazken, Şanlıurfa’dan Rojova’ya göç eden “Tamara Kasapyan” adlı kadın terörstin görüntüleri de ilk kez yayınlandı.

Terör örgütünün karargahı olarak kullanılan evin duvarlarına Taşnak, Hınçak örgüt liderleri, öldürülen ASALA militanları ile PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın fotoğrafları asıldı.

http://www.milliyet.com.tr/ypg-ye-bagli-ermeni-taburu-kuruldu-gundem-2863108/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4792 : 24 Nisan 2019, 10:29:40 »
Der Spiegel'in Türkiye hazımsızlığı

Türkiye'nin, Suriye'deki toprakları kendi ülkesine katmak istediğini iddia eden Alman dergi, 1920 haritasını paylaştı.
Haber Merkezi | 24.04.2019 - 08:56..

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye'nin kuzeyinde yer alan terör faaliyetlerini temizlemek amacıyla hem DEAŞ ile hem de YPG/PKK ile savaştı.

Terör örgütlerinin sınır bölgesindeki faaliyetlerine son veren TSK; El Bab, Cerablus, Afrin gibi bölgelerde güvenliği sağladı.

Bölge halkı artık huzur içinde yaşıyor.

Ancak Avrupalı bazı terör seviciler, bölge halkının huzura kavuşmasını değil Türkiye'nin Suriye topraklarında faaliyet göstermesini gündemine aldı.

AFRİN'LE İLGİLİ YALAN HABER SERVİSİ
Alman Der Spiegel dergisi, Afrin'de kültürel ve etnik temizlik yapıldığı yalanını okurlarına servis etti.

HATAY ÖRNEĞİ
Türkiye'nin Hatay'ı topraklarına katma sürecini hatırlatan dergi, "Hatay'da Türkler azınlıktı. Fransa bölgeyi Türkiye'ye bıraktıktan sonra Ankara, bölgenin demografik yapısını değiştirerek Hatay'ı turkuaza çevirdi. Şimdi aynı durum Afrin ve diğer bölgeler için de söz konusu olabilir." ifadelerine yer verdi.

HARİTA ALMAN'IN KAYGILARINI GÖSTERİYOR
Türkiye topraklarının 1920 yılına ait haritasını da okurlarına sunan dergi, yine aynı haritanın gerçekleşmesinden yani Türkiye'nin Musul gibi Suriye'nin kuzeyi gibi bölgelerde etkin olmasından büyük endişe duyuyor.

https://www.ensonhaber.com/der-spiegelin-turkiye-hazimsizligi.html

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4793 : 24 Nisan 2019, 11:12:12 »
Hepsi bizim
beğen

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4794 : 24 Nisan 2019, 14:53:59 »
Trakya hariç diğerleri gerçekçi hedefler bana göre.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #4795 : 24 Nisan 2019, 15:31:16 »
Afrin ile El Babı topraklarımıza kattık. Daha gerisi gelecek. Sykes-Picot duvarı yıkıldıktan sonra Suriye’nin toprak bütünlüğünü ele alırız.

Çevrimdışı yahyaay

• DefenceTurk
  • *
  • 8
« Yanıtla #4796 : 24 Nisan 2019, 15:38:54 »
Misak-ı Milliye adım adım.....

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4797 : 24 Nisan 2019, 17:20:13 »
Afrin ile El Babı topraklarımıza kattık. Daha gerisi gelecek. Sykes-Picot duvarı yıkıldıktan sonra Suriye’nin toprak bütünlüğünü ele alırız.
Kısa vadeli Suriye dediğin gibi olacaktır. Yeterki biz askeri imkânlarımızı geliştirelim. F-35 isterken aslında ben bu konular içinde istiyorum. Benim düşmanlığın Yunanistan ve Israil' den çok Suriye, Irak, Iran, Ermenistan devletlerinedir. Buralarda petrol var buralarda Soydaşlarımız var. 40 milyar dolar enerji açtığımızı sıfıra düşürebiliriz. Nahçıvan üzerinden Azerbaycan ile kara sınırı kurabiliriz. Buradan aldığımız güç ile ve yerli savunma sanayi ile daha güçlü bir şekilde Doğu Akdenize çıkarız. Israil'e, Yunanistana haddini bildiririz. Bunlar ancak güçlü ekonomi ve bağımsız savunma sanayi ile olur. Güçlü ekonomi ve bağımsız savunma sanayi için paraya ve zamana ihtiyacımız var. F-35 bizi kısa vadeli hedeflerimize ulaşırtirsa kâfidır  TF-X ve TF-2000, LHD, Siper ile uzun vadeli hedeflerimize yürürüz.
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2019, 17:20:52 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4798 : 24 Nisan 2019, 17:57:17 »
Kısa vadeli Suriye dediğin gibi olacaktır. Yeterki biz askeri imkânlarımızı geliştirelim. F-35 isterken aslında ben bu konular içinde istiyorum. Benim düşmanlığın Yunanistan ve Israil' den çok Suriye, Irak, Iran, Ermenistan devletlerinedir. Buralarda petrol var buralarda Soydaşlarımız var. 40 milyar dolar enerji açtığımızı sıfıra düşürebiliriz. Nahçıvan üzerinden Azerbaycan ile kara sınırı kurabiliriz. Buradan aldığımız güç ile ve yerli savunma sanayi ile daha güçlü bir şekilde Doğu Akdenize çıkarız. Israil'e, Yunanistana haddini bildiririz. Bunlar ancak güçlü ekonomi ve bağımsız savunma sanayi ile olur. Güçlü ekonomi ve bağımsız savunma sanayi için paraya ve zamana ihtiyacımız var. F-35 bizi kısa vadeli hedeflerimize ulaşırtirsa kâfidır  TF-X ve TF-2000, LHD, Siper ile uzun vadeli hedeflerimize yürürüz.

Çok tutarsız!
Bunun için F-35 sahibi olmamıza gerek yok ki! Olsa bile bize F-35'i verecek olanlar buna izin vermezler. Sürekli teröristleri silahlandırıyorlar.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #4799 : 24 Nisan 2019, 18:26:54 »

Yorumun noktasına kadar hemfikiriz. Ancak bu Vizyonu gerçekleştirmek için rasyonel siyasi tutum şart.

Almanların bir atasözü var: iki düğünde dans edemesin. Bu vizyonu gerçeğe dönüştürmek için iki değil oniki düğünde oynamamız lazım. Ümmet  veya siyasi bir sempatik grup uğruna kendimizi bağlarsak - haklı olsakta- elimize gecen sıfır. İleriye dönük dışpolitikamızı iyice gözden geçirilmesi gerekiyor. Güçlü konuma eriştiğinizde o zaman ben dünyaya at koşturabiliriz.

Lafın kısası F35 gelmesi şart. En azından teknik mercek altına almak için.