Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416477 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4730 : 06 Şubat 2019, 09:43:21 »
Milli Savunma Bakanlığı'ndan flaş açıklama

Milli Savunma Bakanlığı: "Irak'ın kuzeyi, Hakurk, Zap, Avaşin-Basyan ve Gara bölgelerine düzenlenen hava harekâtları neticesinde, bölücü terör örgütü tarafından silah mevzii, barınak, sığınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan hedefler imha edildi."

Irak'ın kuzeyine düzenlenen hava harekatlarında, bölücü terör örgütüne ait sığınak ve mühimmat depoları vuruldu.

Milli Savunma Bakanlığının Twitter hesabından yapılan bilgilendirmede, Irak'ın kuzeyindeki Hakurk, Zap, Avaşin-Basyan ve Gara bölgelerine hava harekatları düzenlendiği belirtildi.

Harekatlarda bölücü terör örgütü tarafından silah mevzisi, barınak, sığınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan hedeflerin imha edildiği bildirildi.

https://www.sabah.com.tr/gundem/2019/02/05/milli-savunma-bakanligindan-flas-aciklama
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4731 : 08 Şubat 2019, 09:10:05 »
ABD medyasından bomba iddia... Terör örgütü YPG'ye kötü haber

ABD'nin Suriye'deki güçlerinin tamamının nisan sonuna kadar ülkeden çekmeyi planladığı iddia edildi.
Amerikan Wall Street Journal gazetesinin görevdeki ve eski Amerikalı yetkililere dayandırdığı haberinde, ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin YPG/PKK'nın korunması için herhangi bir plan yapılmasını beklemeden nisan ayı sonuna kadar Suriye'den çekilmeyi tamamlaması beklendiği iddia edildi.

Yetkililerin birkaç gün içinde DEAŞ'ın elindeki son beldenin de alınması ile ABD'nin Suriye'deki güçlerinin artık tamamen çekilmeye odaklanacağını ifade ettiği belirtildi.

NİSAN'DA TAMAM

Planlarlarda herhangi bir değişiklik olmazsa ABD güçlerinin önemli bir kısmı mart ayında çekilmiş olacağı, geri kalanının ise nisanın sonuna kadar Suriye'den ayrılacağı sürüldü.

ABD'nin YPG/PKK'nın korunması konusunda Türkiye ile görüşmeler yaptığının ancak bu konuda yol alınmadığı belirtilen haberde yetkililer, ABD güçlerinin, terör örgütü YPG/PKK için herhangi bir koruma planı olmaksızın ülkeden çekileceğine dikkat çekti.

Pentagon Wall Street Journal'da yer alan iddialara yönelik açıklama yapmaktan kaçınıyor ancak ABD Başkanı Trump, dün DEAŞ Karşıtı Koalisyon Dışişleri Bakanları Toplantısı'nda yaptığı açıklamada önümüzdeki hafta içerisinde DEAŞ'ın elindeki topraklarının tamamının alındığını duyurabileceğini ifade etmişti.

ABD'nin çekilme sürecini yakından takip etmek ve süreci koordine etmek üzere Türkiye ile ABD arasında ortak görev gücü kurulmuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/abd-medyasindan-bomba-iddia-teror-orgutu-ypgye-kotu-haber-41109622
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4732 : 08 Şubat 2019, 11:53:19 »
Geçenlerde bahsi geçen,yalancı çoban kurt hikayesini anımsattı. :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4733 : 08 Şubat 2019, 12:30:44 »
ABD Suriye'den askerini çekerse, Suriye'de her gün bombaların patlaması olası.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #4734 : 08 Şubat 2019, 15:55:15 »
ABD Suriye'den askerini çekerse, Suriye'de her gün bombaların patlaması olası.

Bundan adın gibi eminim. Fistanlıların parça parça uçurmalarını sabırsızlıkla bekliyorum  💀

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4735 : 08 Şubat 2019, 16:19:57 »
Fistanlılardan çok birileri her gün, özellikle de sivillerin olduğu bölgelerde bombalar patlatabilir. Sonra o birileri " bakın biz askerimizi çektikten sonra istikrarsızlık ve terör arttı" diyebilir. Sonrasında birbirine düşürdükleri insanları kurtarma vaadiyle, demokrasi getirme numaralarıyla eskisinden daha kalabalık olarak yerleşebilir.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4736 : 08 Şubat 2019, 17:51:27 »
Ben size pkk terörünün azalmasındaki asıl sebep iyi mücadele değil ABD dir deyince kızıyor dunuz şimdi ABD gidince terör artar diyonuz
beğen

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #4737 : 08 Şubat 2019, 19:09:12 »
Asil mesele abd'nin cekilmesi degil. Elindeki onca silahi ve teknolojiyi kime birakacagi. Sana birakmazsa bil ki hedef sensin.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #4738 : 08 Şubat 2019, 19:18:39 »
Fistanlılardan çok birileri her gün, özellikle de sivillerin olduğu bölgelerde bombalar patlatabilir. Sonra o birileri " bakın biz askerimizi çektikten sonra istikrarsızlık ve terör arttı" diyebilir. Sonrasında birbirine düşürdükleri insanları kurtarma vaadiyle, demokrasi getirme numaralarıyla eskisinden daha kalabalık olarak yerleşebilir.

Onlar bir an önce bir defolup gitsinler ve gerisini bize bıraksınlar. Afrin gibi zeytin cennetine döner terk edilen bölgeler.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4739 : 08 Şubat 2019, 20:44:55 »
Suriye den değil Türkiye den bahsediyorum ama ben. ABD Türkiye deki terörü dizginliyordu. Sen Türkiye de azarsan ben burada senle huzurlu çalışamam bana mesele çıkartma şimdi diyordu ABD.

Onlar bir an önce bir defolup gitsinler ve gerisini bize bıraksınlar. Afrin gibi zeytin cennetine döner terk edilen bölgeler.
beğen