Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416439 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4690 : 25 Aralık 2018, 18:57:50 »
Arkadaşlar menbiç operasyonu başladı deniliyor,doğrumu?...ahrar şarkiye komutanı twitter'den duyurmuş?

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #4691 : 25 Aralık 2018, 19:18:27 »
Bazı ÖSO ve Rus hesapları bir şeyler paylaşıyor ama teyit yok. Zaten bölgede TV ve Gazeteci ordusu var.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4692 : 26 Aralık 2018, 08:40:01 »
Fotoğraflar Suriye'den geldi

Uluslararası ajans böyle görüntüledi.

DHA ve İHA'nın haberine göre Kilis’ten Suriye'nin Menbiç bölgesine tank sevkiyatı yapıldı. Akşam saatlerinde Hatay’dan yola çıkan tanklar, geniş güvenlik önlemleri altında önce Kilis’e geldi.

Askeri tırların üzerine yüklenen tankların Elbeyli Çobanbey Sınır Kapısı üzerinden Suriye’nin Tel Rıfat ile Münbiç bölgesine hareket etti.

Kilis'te sınır hattında yoğunluk yaşanırken, sevkıyatların peyderpey devam ettiği bildirildi.

http://www.hurriyet.com.tr/galeri-fotograflar-suriyeden-geldi-41063634
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4693 : 26 Aralık 2018, 08:41:24 »

Sanıyorum arka çamurlukları söküyorlar. Bu tankta sağ çamurluk düşmek üzere. Diğerlerinde sökülmüş.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4694 : 26 Aralık 2018, 14:14:48 »
Sayıları belli oldu! Tek tek tespit edildiler

AA, Fransız ordusunun Suriye'de faaliyet gösterdiği 9 noktayı tespit etti. ABD çekilse dahi YPG/PKK'ya desteğini sürdüreceğini duyuran Fransa'nın sahadaki asker sayısı sadece 200 civarında.

ABD ordusunun Suriye'den çekilme hazırlığı yaptığı sırada terör örgütü YPG/PKK'ya desteğini sürdüreceğini duyuran Fransa, çoğu askeri noktada ABD imkanlarından yararlanıyor. Suriye'deki Fransız askerlerinin sayısı ise sadece 200 civarında. ABD Başkanı Donald Trump'ın askerlerini Suriye'den çekme kararı almasının ardından şaşkına dönen YPG/PKK'lı teröristler için Fransa'nın "desteğimiz sürecek" açıklaması umut olmuştu. Ancak, AA muhabirlerinin Suriye'deki alan çalışmasında yaptığı tespitler Fransa'nın mevcut şartlarda bu desteği verecek imkanlara sahip olmadığını gösteriyor.

Fransa'nın halihazırda terör örgütü YPG/PKK'nın işgalinde bulunan Fırat'ın doğusundaki asker sayısı sadece 200 civarında. Bunlar topçu bataryaları, teknik eleman ve ekipmanları ile özel kuvvetlerden oluşuyor. Fransız unsurları 9 askeri noktada varlık gösteriyor. Fransa, askeri personelinin yanı sıra radikal sol ve anarşist grupların YPG/PKK saflarında yabancı savaşçı olarak bulunmasına göz yumuyor. YPG/PKK bünyesinde 50'ye yakın Fransız vatandaşının bulunduğu tahmin ediliyor. Sahada YPG/PKK'lı teröristlerle askeri faaliyetler yürüten Fransız birlikleri, YPG/PKK'nın son olarak DEAŞ'ın Deyrizor'daki son kalesi olan Heccin ilçe merkezinin ele geçirmesinde topçu atışlarla rol oynamıştı.

ABD'ye muhtaç askeri varlık

DEAŞ karşıtı uluslararası koalisyon gücü adı altında YPG/PKK'ya destek olan Fransa, Suriye'nin kuzeyindeki Aynularab'ın (Kobani) güneyinde bulunan Miştanur Tepesi, Sırrin ilçesi, Ayn İsa beldesi, Harab Işk köyündeki Fransız Lafarge çimento fabrikası, Rakka üssü, Kabiba petrol sahası, Kahar askeri noktası, Tabka havaalanındaki askeri üste ve Münbiç'te Sacu çayı civarında varlık gösteriyor. Deyrizor ilindeki Kabiba petrol sahasının güney kesiminde Fransız top bataryaları bulunuyor. Petrol sahasının işletme binaları Fransızlar tarafından merkez olarak kullanılıyor. Deyrizor'un Mayadin ilçesinin doğusundaki Kahar petrol sahası içinde Fransız topçu bataryaları ve özel kuvvetleri yer alıyor.

9 askeri noktanın 4'ünde ABD askerlerince himaye edilen Fransızlar, diğer bölgelerdeki hareket kabiliyetlerini de yine ABD ordusu ile YPG/PKK korumasında sağlayabiliyor. Mevcut şartlarda Fransa'nın, ABD'nin Suriye'den çekilmesiyle doğacak boşluğu doldurarak YPG/PKK'ya benzer düzeyde bir desteği sağlaması mümkün görünmüyor. Fransa'nın Avrupa Birliği (AB) İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Nathalie Loiseau, 20 Aralık'ta ülkesinin şimdilik askeri olarak Suriye'de kalmaya devam edeceğini söylemişti. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron da geçen pazar yaptığı açıklamada "YPG/PKK'ya borçlu olduğumuzu unutmamalıyız." diye konuşmuştu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dünkü yıllık değerlendirme toplantısında Fransa'nın Suriye'deki varlığına ilişkin, "Suriye'nin geleceğine yönelik katkı sağlayacaklarsa eyvallah ama YPG’yi korumak amacıyla kalacaklarsa, bunun kendilerine de YPG'ye de bir faydası olmaz." ifadelerini kullanmıştı. Fransa'nın YPG/PKK'ya destek vermeyi sürdürme çabaları Suriye'deki Özgür Suriye Ordusu komutanlarından da tepki görmüştü. DEAŞ karşıtı uluslararası koalisyon adı altında Suriye'de varlık gösterdiğini bildiren Fransa, Suriye'nin kuzeyinde asker bulundurduğunu resmen kabul etmiyor.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/sayilari-belli-oldu-tek-tek-tespit-edildiler-41064228

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4695 : 26 Aralık 2018, 15:11:56 »

Rus Dışişleri Sözcüsü Mariya Zaharova, Türkiye'nin Menbiç'te Kürt güçlere karşı bir harekata girişmesi ihtimaline ilişkin olarak, Moskova ve Ankara'nın, Suriye'de askeri operasyonlar düzenlenmesi konusunda eylemlerini koordine ettiğini söyledi.

ÖSO güçleri-Afrin
© REUTERS / KHALİL ASHAWİ
'15 bin ÖSO'lu Menbiç sınırında operasyon için emir bekliyor'
Rusya Dışişleri Sözcüsü Zaharova'ya, Türkiye'nin, Suriye'nin Menbiç bölgesindeki Kürt güçlere harekat düzenlemesi beklentisine ilişkin bir soru yöneltildi.
'TÜRKİYE İLE ARAMIZDAKİ KOORDİNASYON, SAHADA TERÖR KARŞITI OPERASYONLAR DÜZENLENMESİNİ DE KAPSIYOR'

Rus Sözcü soru karşısında, "Görüşlerimizi ve Suriye konusunda herhangi somut bir politikanın gerçekleştirilmesini, Türk meslektaşlarımızla sıkı bir biçimde koordine ediyoruz. Bu koordinasyon dış politika alanında olduğu gibi sahada terör karşıtı askeri operasyonlar düzenlenmesi alanında da geçerli" dedi.

Zaharova'nın bu açıklaması, AA'nın, Suriye ordusunun Kürt güçlerle koordineli bir biçimde Menbiç kırsalına girdiği yönündeki haberini izliyor.

Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna yönelik operasyon kararını bekletirken ve ABD'nin de Suriye'deki askerlerini geri çekmeye hazırlanırken, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya lideri Vladimir Putin'in Suriye'yle ilgili bu son gelişmeleri ele alacakları bir görüşme yapması bekleniyor.

ÖSO
© AA / HİŞAM EL HOMSİ
AA: ÖSO, Menbiç'teki cephe hatlarına gidiyor
Bu arada Türk Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Fırat'ın doğusundan ABD güçlerinin çekilmesinden sonra Rusya'yla da işbirliği yürütüleceğinin mesajını vermişti:

"Rusya ile de yakın bir çalışma takvimi içerisine gireceğiz. Ortaya çıkan yeni dinamikler ışığında Rusya ile koordinasyon çalışması başlatılacak, devam edenlere ilave olarak söylüyorum, Fırat'ın doğusu için."

https://tr.sputniknews.com/rusya/201812261036815248-rusya-zaharova-suriye-menbic/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4696 : 27 Aralık 2018, 12:34:36 »
15 asker şehit olmuştu! O hain Almanya'da yakalandı

Kayseri’de 15 askerin şehit, 54 askerin gazi olduğu 17 Aralık 2016’da düzenlenen canlı bomba saldırısı ile ilgili görülen davada firari sanığın Almanya’da yakalandığı öğrenildi. Saldırının 2 numaralı tutuklu sanığı da duruşmaya Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi ile katılmayacağına dair dilekçe vererek duruşmaya katılmadı.

17 Aralık 2016’da terörist Kasım Yıldırımçakar bomba yüklü, sahte olarak düzenlenmiş 71 EU 595 plaka araç ile Adana’dan Kayseri’ye gitti. 17 Aralık’ta 08.48 sıralarında Zincidere Komando Tugayı nizamiyesinden çarşı iznine çıkan askerlerin bulunduğu halk otobüsünü takip eden terörist Yıldırımçakar, Talas Bulvarı Erciyes Üniversitesi önünde bulunan otobüs durağına yanaştığı sırada otobüsün sol orta yan kısmına yaklaşarak bomba yüklü aracı patlattı. 38 AB 180 plakalı özel halk otobüsü içerisinde bulunan 15 asker şehit olurken, 54 asker yaralandı. 3’ü firari 21 sanık hakkında ’devletin bütünlüğünü bozmak ve tehlikeye atmak’, ’silahlı terör örgütü üyesi olmak’, ’15 kez kasten adam öldürme’, ’54 kez kasten adam öldürmeye teşebbüs’ gibi suçlardan dava açıldı. Davanın 2017 Ekim ayında görülen ilk celsesinde 10 tutuklu sanık tahliye olmuştu.

Gaziler ve şehit yakınları da duruşmaya katıldı

Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde sanıkların yoğunluğu ve güvenlik gerekçesiyle 250 kişilik Şehit C.Savcısı Murat Uzun Konferans Salonu’nda görülen davada tutuklu sanıklar Ekrem U. ve Mehmet O. duruşma salonunda jandarma eşliğinde, başka suçtan hükümlü sanık Abdullah A. ise Silivri Kapalı Cezaevi’ndeki SEGBİS ile hazır edildi. Tutuksuz sanıklardan bedensel engelli Ümit K. duruşmaya gelirken, müşteki olarak Kayseri Barosu’ndan bir kısım avukatlar da duruşma salonunda hazır bulundu. Ayrıca patlamada yaralanan ve mağdur sıfatı ile gazi askerlerden bazıları, şikayetçi şehit yakınları ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesi Başkanı Yılmaz Üçkan ile birlikte yaklaşık 50 kişi de izleyici olarak duruşmaya katıldı.

Saldırının iki numaralı ismi olan tutuklu sanık Kenan Ç., Kırıkkale F Tipi Kapalı Cezaevi’nden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katılmak istemediğini belirten dilekçe yazdığı öğrenilirken, sanık duruşmaya katılmadı.

Önceki celse tahliye olan canlı bomba Kasım Yıldırımçakar’ın evinde kaldığı tespit edilen ve koltuk değnekleri ile duruşmaya gelen tutuksuz sanık Ümit K.’nin tahliye kararına savcılık, bir üst mahkeme olan 5. Ağır Ceza Mahkemesi’ne itiraz etti. İtirazı kabul eden üst mahkeme sanık Ümit K. hakkında yakalama karar çıkardı. Sanık Ümit K. yakalama kararı ile ilgili mahkemede, “İki aydır Adana ikametindeydim. Akrabalarımı ziyarete de gittim. Bana yakalama kararı yaklaşık 1 hafta önce verildi. Kaça şüphem yok ve iki koltuk değneği ile yaşamımı sürdürmeye çalışıyorum” dedi. Oy birliği ile üst mahkemenin kararını onaylayan mahkeme, duruşma sonunda sanığın tutuksuz yargılanmasının devamına karar verdi. Savcılık, ara mütalaasında kuvvetli suç şüphesi, delillerin henüz toplanmamış olması ve kaçma şüpheleri gerekçeleriyle tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamını talep etti.

Tutuklu sanık Mehmet O., “Bu olayla ilgim alakam yok. 2 yıldır cezaevinde bulunuyorum. Psikolojik ve fiziksel olarak resmen çöküşteyim” derken, tutuklu sanık Ekrem U. ise, “Burada acılı aileler var, onların acısının yanında benim acımdan bahsetmeye zorlanıyorum. Eğer onların acıları dinecekse cezaevinde kalmaya razıyım ama hiçbir şey yapmadım, iyiliğimin kurbanı oldum, 3 saat evimde kalmasının dışında hiçbir şey yok” diye konuştu.

Davada İshak Ö, Ferhat T. ve Sait K. isimli sanıklar firari durumdaydı. Firari sanıklardan Sait K.’nın sığınma talebi bulunmak için gittiği Almanya’da yakalandığı öğrenildi. Mahkeme heyeti verdiği ara kararda, tutuklu sanık Kenan Ç.’nin oy birliği ile tutuksuz sanıklar Ekrem U. ve Mehmet O.’nun oy çokluğu ile tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, duruşmayı eksikliklerin giderilmesi için 21 Mart 2018’e erteledi.

Firari sanığın Almanya’dan iadesi istenecek

Mahkeme heyeti ayrıca Almanya’da yakalanan firari sanık Sait K.’nın Almanya’dan iadesi için gerekli işlemlerin ve yazışmaların yapılmasına, yakalaması olan firari sanıklar İshak Ö. ve Ferhat T.’nin yakalama emirlerinin devamına karar verdi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/15-asker-sehit-olmustu-o-hain-yakalandi-41065233

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4697 : 27 Aralık 2018, 12:35:30 »
PKK'dan kadın teröristlere korkunç ceza!

Güvenlik güçlerine teslim olan bir kadın terörist ifadesinde kaçmaya çalıştığı için ceza olarak tecavüze uğradığını söylerken, bir başka terörist ise tecavüz sonucu hamile kalan bir kadın teröristin nehre atılarak öldürüldüğünü belirtti.

Güvenlik güçlerine teslim olan Havin Roj kod adlı kadın terörist, ifadesinde Suriye’nin Derik şehrinde 1 ay boyunca yeni katılım eğitimi aldığını, eğitimler esnasında örgütün iç yüzünü anlayarak kaçmaya karar verdiğini ancak kaçarken yakalanarak zindana atıldığını ve zindanda kaldığı süre zarfında Kemal kod adlı teröristin kendisine defalarca tecavüz ettiğini belirtti. Zindanda yaşadıklarının örgüt için sarfettiği olumsuz söylemlerine karşılık verilen bir ceza olduğunu söyleyen kadın terörist, “Yaşadıklarımı herkesle paylaşmak istiyorum. Benim başıma gelenler gençlere ibret olsun, terör örgütünün gerçek yüzünü herkes görsün” dedi.

Güvenlik güçlerine teslim olan Gülistan kod adlı terörist ise ifadesinde, sözde örgüt üst düzey yöneticisi olan Ebubekir kod adlı teröristin Rojin kod adlı kadın teröriste tecavüz ettiğini ve hamile bıraktığını, bu durumun ortaya çıkması üzerine kadın teröristin 6 aylık hamile iken Dicle Nehri'ne atılarak öldürüldüğüne şahit olduğunu söyledi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/pkkdan-kadin-teroristlere-korkunc-ceza-41065182

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4698 : 28 Aralık 2018, 12:19:00 »
Terör örgütü YPG, Münbiç'ten çekilerek bölgeyi Suriye Rejim güçlerine bıraktılarını açıkladı.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4699 : 28 Aralık 2018, 12:44:19 »
Terör örgütü YPG, Münbiç'ten çekilerek bölgeyi Suriye Rejim güçlerine bıraktılarını açıkladı.

Şu durumda operasyon YPG'nin sınırımızda işgalinde bulundurmakta olduğu diğer bölgeleri için geçerli olur kanısındayım.
Tabii o bölgelerin bir kısmını da bizlerin bekleme süresi dolana kadar rejim güçlerine devredilmez'se.  Yeni yılın ilk haftasında Rusya ve ABD yapılacak toplantıların sonucuna bağlı olarak da nereler ve ne derinliğe kadar ininileceği  kesinleşecek sanırım.