Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416599 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4450 : 13 Eylül 2018, 15:51:59 »
! No longer available

Şu vurulan hedeflerden birinde bu kadar uzun süreli ve yüksek alevlerin sebebi ne olabilir?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #4451 : 13 Eylül 2018, 16:24:16 »
! No longer available

Şu vurulan hedeflerden birinde bu kadar uzun süreli ve yüksek alevlerin sebebi ne olabilir?

Anlaşılan yakıt depoları vuruldu.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4452 : 13 Eylül 2018, 17:13:36 »
Öyle görünüyor. Görünüyor da dağın başındaki mağarada yakıtın ne işi var? Bana garip geldi!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4453 : 13 Eylül 2018, 17:27:22 »
Cephanedir o yakıt değil değildir. Cephane deyince hep patlama bekliyor insan ama barut kısmı var yakıt kısmı var oralar böyle yanıyor

Bu mesela

https://youtu.be/jeQ9cisQ2yk?t=194
beğen

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4454 : 13 Eylül 2018, 23:14:02 »

Bence Tüpgaz.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4455 : 13 Eylül 2018, 23:38:54 »
He yemek şirketi vardır kesin mağrada
Dakkalarca alev alev fışkıran tankı gösterdik işte daha ne kanıt lazım cephane olduğu için
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2018, 23:39:36 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı fatihvskamil

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4456 : 14 Eylül 2018, 10:32:06 »
okuduğum haberlerde yakıt deposu diyordu ama tüp gazı veya cephane de olabilir bu mesafeden anlayamayız. yakıt olma ihtimali düşük değil doğuda ki operasyonlarda mağara içinde benzin depoları sık rastlanan bi durum

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4457 : 14 Eylül 2018, 11:48:45 »
Dağın başındaki mağaraya o kadar şiddetli alev sağlayacak kadar yakıtın depolanması pek mantıklı gelmiyor.
Ancak şu da olabilir. Vurulan hedefler bir tan değil!. Birkaç mağara girişi var ve bunlar içeriden birbirine bağlı olabilir. İçeride büyük bir alan olabilir ve bu alanın aydınlatılması vs için gerekli elektriği sağlayacak jeneratör gibi bir üreteç olabilir. Bunun için de fazla yakıt depolanmış olabilir.

Serkan'ın paylaştığı videoda görülen tanklar için de aynı şekilde cephaneye ek olarak yakıt tankının patlaması da söz konusu olabilir. Abrams'a kule arkasında cephane bölümü var. Aynı zamanda yardımcı güç ünitesi de var. Cephaneyle birlikte onun yakıtı da yanıyor. T-72 zaten bir felaket. Otomatik doldurucunun mermileri kulenin alt kısmına dairesel olarak dizili durumda. Kule içindekiler bunların üzerinde oturuyor. Vurulduklarında hepsi mefta! Şoförün şansı varsa kurtulabilir. Videoda vurulma anından hemen sonra tankın altından biri çıkıp kaçıyor. Bildiğim kadarıyla şoför koltuğunun altında acil çıkış kapağı var. Ama arkada biri beliriyor. Acaba şoför vurulma anında attan çıkıp arkaya doğru mu ilerledi? Bu kadar kısa sürede bunu yapamaz herhalde! Ya da tank vurulduğu anda kuleden biri mi atladı? Belki dumandan fark edilmiyor? Ama zaman o kadar kısa ki bu da zor bir ihtimal.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4458 : 14 Eylül 2018, 12:27:52 »
Dağın başındaki mağaraya o kadar şiddetli alev sağlayacak kadar yakıtın depolanması pek mantıklı gelmiyor.
Ancak şu da olabilir. Vurulan hedefler bir tan değil!. Birkaç mağara girişi var ve bunlar içeriden birbirine bağlı olabilir. İçeride büyük bir alan olabilir ve bu alanın aydınlatılması vs için gerekli elektriği sağlayacak jeneratör gibi bir üreteç olabilir. Bunun için de fazla yakıt depolanmış olabilir.

Serkan'ın paylaştığı videoda görülen tanklar için de aynı şekilde cephaneye ek olarak yakıt tankının patlaması da söz konusu olabilir. Abrams'a kule arkasında cephane bölümü var. Aynı zamanda yardımcı güç ünitesi de var. Cephaneyle birlikte onun yakıtı da yanıyor. T-72 zaten bir felaket. Otomatik doldurucunun mermileri kulenin alt kısmına dairesel olarak dizili durumda. Kule içindekiler bunların üzerinde oturuyor. Vurulduklarında hepsi mefta! Şoförün şansı varsa kurtulabilir. Videoda vurulma anından hemen sonra tankın altından biri çıkıp kaçıyor. Bildiğim kadarıyla şoför koltuğunun altında acil çıkış kapağı var. Ama arkada biri beliriyor. Acaba şoför vurulma anında attan çıkıp arkaya doğru mu ilerledi? Bu kadar kısa sürede bunu yapamaz herhalde! Ya da tank vurulduğu anda kuleden biri mi atladı? Belki dumandan fark edilmiyor? Ama zaman o kadar kısa ki bu da zor bir ihtimal.

Abrams,Leopard ve Altay olmak üzere nerdeyse bütün batı tankları cephaneliği zırhın en zayıf ve en çok isabet aldığı bölümü olan kulenin arkasındadır. Leopard 2A4 tankında durum daha felaket, gövde içinde ve kulenin arkasında bulundurmakta cephaneliğini. Afrin operesyonunda görduk ki ne Rus, ne de diğer batı tanklarından zırhı çok zayıf ve atom bombası gibi cephaneliği patlıyor. Irak`ın ve Suudi`lerin elindeki Abramslar T-72`den hiç de artısı olmadıği ve mısır gibi çatır çatır patlıyor.
Kulenin küçük olması,cephanenin gövde içinde ve alt tarafta olması tankın en artısıdır.

« Son Düzenleme: 14 Eylül 2018, 12:34:34 Gönderen: marmara »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4459 : 15 Eylül 2018, 08:28:20 »
Eylem hazırlığındaki terörist otostop çekerek bindiği araçta yakalandı

Batman'a üst düzey idarecilere yönelik eylem yapmak amacıyla geldiği belirlenen bir terörist, otostop çekerek bindiği araçta yakalandı. Terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Duran Kalkan'a yakın olduğu öğrenilen teröristin, jandarmadaki işlemleri sürüyor.
Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, ülkeye yasa dışı yollarla giren bir teröristin Batman'da üst düzey yöneticilere yönelik eylem yapmaya hazırlandığı bilgisi üzerine il genelinde çalışma başlattı.

Teröristin, Kozluk ilçesi kırsalından kent merkezine doğru otostop çekerek bindiği araçla ilerlediği ihbarını alan ekipler, Tuzlagözü köyü yakınında bir otomobili durdurdu.

Araçta bulunan, yanında kimliği olmayan ve şüpheli davranışlar sergileyen kişinin üst aramasında, bir tabanca ve el bombası ele geçirildi.

Jandarma tarafından gözaltına alınan şüphelinin, "Rojhat" kod adlı Sait İlmin isimli terörist olduğu ve kentte üst düzey idarecilere yönelik eylem yapmak üzere ülkeye yasa dışı yollarla girdiği belirlendi.

Terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Duran Kalkan'a yakın olduğu öğrenilen teröristin, jandarmadaki işlemleri sürüyor.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/eylem-hazirligindaki-terorist-otostop-cekerek-bindigi-aracta-yakalandi-40956803