Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416871 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
PKK’dan kaçanlar CNN Türk’e konuştu
« Yanıtla #5210 : 05 Ekim 2020, 14:02:23 »
PKK’dan kaçanlar CNN Türk’e konuştu

CCN TÜRK muhabiri Fulya Öztürk, kameramanlar Hilmi Yaşa ve Halil Kahraman Şırnak’a gitti. Orada PKK’dan kaçan gençlerle konuştu.

O gençlerden biri 21 yaşındaki Destan… Terör örgütü PKK, henüz 15 yaşındayken Destan’ı kandırıp dağa kaçırdı. Destan, 4,5 yıl boyunca dağda yaşadı ve sonunda terör örgütünden kaçmayı başardı.  Terör örgütü PKK, Destan’ın ömründen 4,5 yılı çaldı. Önce Cudi Dağı’na daha sonra da Suriye’ye götürüldü. Kaçırıldığında 15 yaşında olan Destan, hayatının baharındayken her şeyi yarım kaldı.

Terör örgütünden kaçtıktan sonra suça karışmadığı için 5 ay hapiste kalan Destan, örgütle ilgili çok çarpıcı detayları anlattı:

Terör örgütü üyeleri okulun etrafındalardı. 1-2 günlüğüne gidelim sonra geliriz dediler. Ben ilk gün çok ağladım. Bize her şeyi unutturdular. Savaşa odaklanmamızı istediler. Türk askerine karşı savaşmamızı istediler. ‘Önderimiz ceza evinde onun için savaşıyoruz” dediler.

TECAVÜZ, İNTİHAR…

Destan, günler geçtikçe daha acı şeylerle karşılaşmaya başladı. Defalarca tecavüze maruz kaldığını belirten Destan, intihar edenleri de gördüklerini, niye öldüklerini sorduklarında da ‘Öcalan için’ cevabını aldıklarını söylüyor.

“3 AY BOYUNCA HAMURLA SUYU KARIŞTIRIP YEDİK, KAR SUYUNU ERİTİP BANYO YAPTIK”

4,5 yıl boyunca yaşadığı zorlu süreçlerden de bahseden Destan, yiyecek olarak 3 ay boyunca hamurla suyu karıştırıp yediklerini, kışın ise kar sularını eritip banyo yapabildiklerini söyledi.

ÖRGÜTÜN ARABASINI ALARAK KAÇTILAR

Destan, 4,5 yılın sonunda iki arkadaşıyla birlikte örgütten kaçmayı kafasına koydu. Kaçarken de örgütün arabasını ve telefonunu alıp kaçmayı başardılar. Destan kaçış planıyla ilgili, “Ben ilk günden beri kaçmak istiyordum. Yanıma bomba da almıştım. Bizi görürlerse kendimi patlatacaktım. Kaçmayı kafama koymuştum” diyor. Destan o telefonla ailesine ulaştı. Yıllardır evlatlarından haber almayan ailesi sevinçle jandarmaya haber verdi ve koordinatlar belirlendi ve Destan bu şekilde yeniden ailesine kavuşmuş oldu.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-haberler-pkkdan-kacanlar-cnn-turke-konustu-41628310
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Tutuklanan PKK'lı teröristler her şeyi itiraf etti! Örgüte katılım durma noktasına geldi

Erzincan'dan tutuklanan biri turuncu kategoride aranan iki terörist, ifadelerinde güvenlik güçlerinin operasyonları yüzünden örgütün köşeye sıkıştığını, kaçmak için fırsat kolladıklarını ve örgüte katılımın durma noktasına geldiğini itiraf etti.
Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Terörden Arananlar Listesi'nde "turuncu" kategoride bulunan ve Erzincan kırsalından ayrılıp İstanbul'a gitmek isterken Amasya'da yakalanan "Baver-Çektar" kod adlı PKK'lı terörist A.H'nin 6 Eylül 2020 tarihinde Amasya'da yakalanmasının ardından aynı kategorideki "Rezzan Erzingan" kod adlı terörist G.D'nin de bu kişi ile hareket ettiği saptandı.

Örgütün sabotajcısı olan terörist A.H'nin getirildiği Erzincan'da tutuklanması ile genişletilen çalışmalar sonucu, ağustos ayına kadar bölücü terör örgütünün Erzincan ve Tunceli yapılanmasında faaliyet yürüttüğü anlaşılan terörist G.D de 23 Eylül'de Yunanistan'a kaçmak isterken Edirne'de yakalandı.

Erzincan'a getirilen terörist G.D. İl Jandarma Komutanlığı Terörle Mücadele Şubesinde sorguya alındı.

Terörist G.D. ve daha önce tutuklanan A.H'nin verdiği bilgiler doğrultusunda kent kırsalında yapılan arama tarama faaliyetlerinde, 2 kalaşnikof marka uzun namlulu tüfek, 2 roketatar mühimmatı, bir büyük telsiz, çok sayıda makineli tüfek ve kalaşnikof mühimmatı ile el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan bol miktarda malzeme ve yaşam gereçleri ele geçirildi.

SİLAHLARINI TOPRAĞA GÖMÜP ÖRGÜTTEN KAÇTILAR

Her ikisi de silahlarını Erzincan kırsalında toprağa gömerek örgütten kaçmaya çalıştığı anlaşılan teröristler A.H. ile G.D'nin 13 Mayıs 2020 tarihinde kentin Çağlayan beldesi Karatuş köyü mevkisinde devriye görevi yapan jandarma aracı ile 25 Mayıs 2017 tarihinde de Yaylabaşı Jandarma Karakol Komutanlığı devriye aracına yönelik el yapımı patlayıcı ile saldırı olaylarının da aralarında bulunduğu çok sayıda terör eyleminin planlayıcısı ve faillerinden oldukları anlaşıldı.

Jandarmadaki işlemleri tamamlanan terörist G.D. de sevk edildiği sulh ceza hakimliğince tutuklandı.  5 yıldır örgüt adına Erzincan ve Tunceli kırsalında faaliyet yürüten G.D'nin, bir süre önce güvenlik güçlerinin yoğun operasyonları nedeniyle silahını kırsala gömüp örgütten kaçmak için bölgeden ayrıldığı ve Yunanistan'a gitmeye çalıştığı belirlendi. Terörist G.D, örgüt adına kırsalda faaliyette bulunduğunu ancak güvenlik güçlerinin operasyonları sebebiyle örgütten kaçmaya çalıştığını itiraf etti. G.D, polis ve jandarma başta olmak üzere güvenlik güçlerinin yaptığı başarılı operasyonlar nedeniyle harekat alanlarının daraldığını, yaşam koşullarının zorlaştığını ve bu yüzden yaşanan örgütten kopmaların arttığını da ifade etti.

İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI SOLUK ALDIRMIYOR

Tutuklanan teröristler A.H. ile G.D'nin verdikleri ifadeler de örgütteki çözülmeyi gözler önüne serdi. Teröristler, kendilerine örgüt tarafından herhangi bir destek gelmediğini, erzak ve mühimmat sıkıntısı çektiklerini, özellikle hava araçları ve icra edilen operasyonlar nedeniyle yoğun bir baskı altında kaldıklarını ve birçok terör örgütü mensubunun kaçmak için fırsat kolladıklarını itiraf etti.

Teröristlerin ifade tutanaklarına ayrıca, örgüt mensuplarının örgütten ayrılarak yurt dışına kaçmak istedikleri, yapılan operasyonel faaliyetler nedeniyle de terör örgütüne katılımın durduğu bilgisi de yansıdı. Öte yandan tutuklanan bu iki teröriste Erzincan kırsalında yardım ve yataklık yapan kişi ya da kişilere yönelik operasyonların devam ettiği, halkın güvenlik içinde yaşamını sürdürebilmesi için terör örgütleri ile mücadelenin kararlılıkla yürütüldüğü bildirdi.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/tutuklanan-pkkli-teroristlerden-her-seyi-itiraf-etti-orgute-katilim-durma-noktasina-geldi-41628726
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #5212 : 08 Ekim 2020, 18:21:00 »
MİT ve TSK'dan ortak operasyon! Kırmızı bültenle aranan Mazlum Demir etkisiz hale getirildi

Sınır ötesinde gerçekleştirilen başarılı operasyonlarla bölücü terör örgütü PKK'ya ağır darbe vuran Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Irak'ın kuzeyinde eli kanlı örgütün kritik bir ismini daha etkisiz hale getirdi.

KIRMIZI LİSTEYE BİR ÇİZİK DAHA

MİT ve TSK'nın Irak'ın kuzeyindeki operasyonuyla PKK'nın sözde özel güç birimi sorumlusu, kırmızı bültenle aranan Mazlum Demir etkisiz hale getirildi.

https://www.haberler.com/son-dakika-mit-ve-tsk-nin-irak-in-kuzeyindeki-operasyonuyla-13654900-haberi/

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5213 : 09 Ekim 2020, 21:17:03 »
Alıntı
Bağdat ve Erbil hükümetleri, Sincar üzerinde “tarihi bir anlaşmaya” vardıklarını açıkladı.

Açıklamada Sincar’daki “işgalci grupların” (PKK) yönetiminin sona erdirilmesine dair vurgu yapıldı.
https://mobile.twitter.com/kamerknc/status/1314601145655062528

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Hatay'da birçok noktada başlayan ve yerleşim yerlerini tehdit eden yangında sabotaj ihtimali üzerinde duruluyor. Gözaltılar yapıldı, soruşturma sürüyor. PKK'ya bağlı Ateşin Çocukları İnisiyatifi, Hatay'daki yangınları kendilerinin çıkardığını öne sürdü. Akıllara, PKK'nın daha önce Türkiye'nin birçok noktasında çıkardığı orman yangınları geldi.

Hatay'da dün Belen ilçesinde başlayan orman yangını, İskenderun ile Arsuz ilçelerine de sıçradı. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın, yerleşim yerlerine ulaştı. Bazı evler alevlerin arasında kaldı.

Kısa süre içinde 7-8 noktada başlayan yangınla ilgili sabotaj şüphesi bulunuyor. Hatay Valiliği, soruşturma başlatıldığını ve gözaltılar olduğunu açıkladı. Açıklamada ayrıca, henüz sabotajla ilgili kesin bilgiye ulaşılmadığı belirtildi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI: PLANLI BİR OLAY

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş "organize ve sabotaj ihtimali çok yüksek. Dün gece ikide soğutma çalışmalarını bitirdiğimiz üç yerde aynı anda tekrar yangın çıkması bunun planlı bir olay gibi olduğunu gösteriyor. Çok farklı noktalarda belki de eş zamanlı çıkan bu yangınlar için sadece rüzgarla yayıldı demek yetersiz" diye konuştu.

PKK'DAN TEHDİT VE İNTİKAM DOLU MESAJ!

PKK'lı teröristler daha önce birçok ilde orman yangını çıkarmıştı. Örgütün orman yakma timi olarak bilinen Ateşin Çocukları İnisiyatifi, Hatay'daki yangından sonra tehdit ve intikam mesajları dolu bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, "Siz de bugün Ateşin Çocukları İnisiyatifi’nin intikam alevleri içinde kalarak hesabını vermeye başladınız. Bütün onurlu ve namuslu Kürt halkı sizde bu vahşi çete sürüsü ve destekleyicilerinden intikam zamanı olduğunu bilin. Hatay Belen’de ki faşist sürüleri ,askeri alanı ve bütün şehri ateş, kül ve korku içerisinde bırakan kutsal ateşi yakan inisiyatifimizin doğal üyelerine bin selam olsun" denildi.

PKK'NIN YAKTIĞI ORMANLAR

Terör örgütü PKK, geçtiğimiz senelerde İzmir, Antalya, Muğla gibi kentlerdeki yangınları üstlenmişti. Geçtiğimiz yılın Eylül ayında İstanbul'da çıkan orman yangınlarını da terör örgütünün üstlendiği belirtilmişti.

İstanbul'da Şamlar Ormanı'nı yakmaya çalışırken yakalanan 3 terörist, talimatı PKK'dan aldıklarını itiraf etmişti.

Yine İstanbul Tuzla'da orman yakmak isterken yakalanan Yakup Akman'ın da terör örgütü PKK'yla bağlantısı ortaya çıkmıştı.

https://www.haber7.com/guncel/haber/3022499-hataydaki-yanginlarda-sabotaj-ihtimali-pkkdan-tehdit-dolu-intikam-mesaji-geldi/?detay=2

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5215 : 10 Ekim 2020, 17:38:07 »
Resmen kalleşlik!!

<a href="http://youtu.be/7uXTCJFuiXw" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/7uXTCJFuiXw</a>

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5216 : 10 Ekim 2020, 17:57:43 »
Bunların alayı ... ya. Bulucan mermi manyağı yapacaksın.
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2020, 19:08:40 Gönderen: SKYWOLF »
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5217 : 10 Ekim 2020, 19:11:30 »

Forum kurallarımıza göre küfür yasak. İletilerimizde bu tip kelilmeler kullanmamaya dikkat edelim lütfen.

Bizim yangın söndürme uçaklarımız yok mudur bu yangına müdahale edebilecek? Bu konuda aılan ihaleler vardı diye hatırlıyorum sanki. Bir de daha önce forumda tartışmıştık, eski paletili araçları insansız yangın söndürme araçlarına dönüştürebiliriz. Etkili olur.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5218 : 10 Ekim 2020, 19:35:14 »

Forum kurallarımıza göre küfür yasak. İletilerimizde bu tip kelilmeler kullanmamaya dikkat edelim lütfen.

Bizim yangın söndürme uçaklarımız yok mudur bu yangına müdahale edebilecek? Bu konuda aılan ihaleler vardı diye hatırlıyorum sanki. Bir de daha önce forumda tartışmıştık, eski paletili araçları insansız yangın söndürme araçlarına dönüştürebiliriz. Etkili olur.

Pardon hocam sinirlendim. Var hocam zaten ama kullanıyor mu bilmiyorum şuan ki yangında.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Hatay'daki yangından yeni görüntüler ortaya çıktı! Hain sözler: 'Gel gel burada şenlik var'

Hatay'ın Belen ilçesinde cuma sabahı ormanlık alanda başlayıp 3 ilçede yerleşim yerlerine sıçrayan ve dün akşam kontrol altına alınan yangının ardından ortaya çıkan görüntüler yürek burktu. İlçede yaşayanlardan Emine Özdemir, oğlunun yardımıyla canını kurtarmayı başardı. Dışarı çıkarken iki gencin telefonla konuşmasına şahit olduğunu belirten Özdemir, ''Yakanları göremedim ama o iki genç telefonda birine ‘Gel gel burada şenlik var’ dedi. O an polise söylemek aklıma gelmedi. Bizim burada torunlarımızın geleceği yandı. Çok kötüyüz'' dedi. Bu arada mahalle sakinlerinin yangın sırasında cep telefonu kamerasıyla çektiği görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde vatandaşların koşarak alevlerden kaçtığı ve bir kadının da otomobilin içinde yangını görüntülediği sırada ağladığı görüldü.

Kentte 9 Ekim'de Belen ilçesinde saat 10.15 sıralarında ormanlık alanda başlayan yangın rüzgarın da etkisiyle ilçedeki yerleşim yerine sıçradı. Burada bulunan İssume, Müftüler, Fatih ve Sarımazı mahallelerini etkileyen yangın daha sonra İskenderun ve Arsuz ilçesindeki birkaç mahalleye de zarar verdi. Evleri yanan vatandaşlar ve risk bölgesinde oturan mahalle sakinleri güvenlik güçleri tarafından tahliye edildi. Yangında can kaybı yaşanmazken zarar gören bölgelerdeki hasar tespit çalışmaları dün akşam yangının kontrol altına alınmasıyla başladı. Dün bölgeye gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yangının tamamen kontrol altına alındığını ve gereken tüm çalışmaların ivedilikle yürütüldüğünü kaydetti.

‘ARABALARIMIZI, EŞYALARIMIZI KAÇIRMAYA ÇALIŞTIK’

Yangının kontrol altına alınmasının ardından soğutma çalışmaları sürerken, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte alevlerden zarar gören ev ve iş yerlerindeki manzara da gün yüzüne çıktı. Bazı vatandaşların otomobilleri tamamen küle dönerken, çocukların bisikletlerinin yanmış hali ise yürek burktu.

Yangın sırasında bir anda alevlerle karşı karşıya kaldıklarını dile getiren Fatih Mahallesi sakini Mustafa Bilgili, büyük korku yaşadıklarını ve hızlıca evlerinden ayrıldıklarını söyledi. Kendi evinin zarar görmediğini ama birkaç komşusunun evinin yandığını dile getiren Bilgili, “Böyle bir korkuyu kimse yaşamasın. Biz canımızı zor kurtardık. Ciğerlerimiz yandı. Arabalarımızı, eşyalarımızı kaçırmaya çalıştık. Rüzgarın etkisi alevleri göklere çıkardı. Mahalleli kaçmaya başladı. Korkunç bir manzaraydı” diye konuştu.

Kentte üç ilçede de yangın tamamen kontrol altına alınırken, soğutma ve hasar tespit çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

İKİ GENÇ TELEFONLA KONUŞURKEN “GEL GEL BURADA ŞENLİK VAR” DEDİ

Belen ilçesindeki Fatih Mahallesi Petek Sitesi sakinlerinden Emine Özdemir (62), yangının bir andan büyüdüğünü ve evinin balkonuna sıçradığını söyledi. Oğlunun yardımıyla canını kurtarmayı başardığını kaydeden Özdemir, dışarı çıkarken iki gencin telefonla konuşmasına şahit olduğunu belirterek, “Yakanları göremedim ama o iki genç telefonda birine ‘Gel gel burada şenlik var’ dedi. O an polise söylemek aklıma gelmedi. Bizim burada torunlarımızın geleceği yandı. Çok kötüyüz” diye konuştu.

‘YANARAK ÖLMEDİĞİMİZE ŞÜKREDİYORUZ’

Evi zarar gören bir diğer mahalle sakini, geri dönüşüm işçisi Veli Ayyıldız ise alevlerin bir anda evlerine ulaşmasıyla birlikte güvenlik güçlerinin kendilerini tahliye ederek başka bir bölgeye götürdüğünü söyledi. Geri döndüğünde ise evinin küle dönmüş odalarıyla karşılaştığını kaydeden Ayyıldız, hem maddi hem de manevi anlamda zarar gördüklerini dile getirdi. Yangının rüzgarın etkisiyle bir anda büyüdüğünü ifade eden Ayıldız, “Yanarak ölmediğimize şükrediyoruz. Büyük üzüntü içerisindeyiz” dedi.

Öte yandan, yangını soğutma çalışmaları sürerken mahalle sakinlerinin yangın sırasında cep telefonu kamerasıyla çektiği görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde vatandaşların koşarak alevlerden kaçtığı ve bir kadının da otomobilin içinde yangını görüntülediği sırada ağladığı görüldü.

HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI YAPILIYOR

Yangının ardından ekiplerin hasar tespit çalışmaları başladı. Hatay Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, AFAD, defterdarlık ile Belen Belediyesi ekipleri, ilçeye bağlı Fatih Mahallesi Petek Sitesi'nde yangından zarar gören yerleşim yerlerini tek tek gezerek, not aldı.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/hataydaki-yangin-sonrasi-yurek-burkan-goruntuler-41633110