Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1414633 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #5030 : 11 Eylül 2019, 19:31:01 »
Birde kayyum atamaya ne gerek var. Komple Hdp kapatılmalı. Ve o partiyle alakası olan herkez süresiz siyasetten uzaklaştırılmalı. Yeni kurulacak partiler veya bölgede ki diğer partiler Pkk ile en ufak ilişki kurarsa anında tekrar kapatılmalı. Ve istihbarat teşkilatı tarafından bölge partileri yoğun olarak izlenmeli en ufak hatalarında gözünün yaşına bakmamalı. Emniyet, Jandarma, Mit bölgede çok güçlüyüz halkın ciddi bölümüde yanımızda daha neyi bekliyoruz. Oyunu daha sert oynamak zorundayız.
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2019, 19:31:40 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5031 : 11 Eylül 2019, 20:37:23 »
HDP' nin faaliyetleri; hem Anayasa' ya hem de Siyasal Partiler Kanunu' nun açık hükümlerine aykırıdır. Örneğin HDP, özünde özerlik talep ediyor; yani federasyon talep ediyor. Bu istek, devletin tekliği ilkesine yani üniter yapısına aykırıdır. Aynı zamanda Anayasanın başlangıç kısmı ile değiştirilemez ilk 3 maddesine aykırı söylem ve faaliyetleri var. Nedir O;

Türk Devletinin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, diline, bayrağına, milli marşına ve başkentine dair
hükümlerini; egemenliğin kayıtsız şartsız Türk Milletine ait olduğu...

Bir diğeri;

78/b) bendi:  Bölge, ırk, belli kişi, aile, zümre veya cemaat, din, mezhep veya tarikat esaslarına dayanamaz veya adlarını kullanamazlar.

-diyor.

Bütün bu talepler, Türk devletinini ve milletinin altını oymak anlamına geliyor ve parti kapatmayı gerektirir. Lakin şöyle de bir durum var ki; birini kapatıyorsun, diğeri açılıyor. Gerçi ona karşı hükümler de var... Mesela nedir O; Yeni kurulan partiler birbirinin devamı niteliğinde olamaz. Efenim, kapatılan partinin başkanları veya yöneticileri şu kadar süreyle siyasi yasaklı olurlar falan...

Tabii olarak bunlar yazıyor yazmasına da... sanki pek uygulanmak istenmiyor gibi. Çünkü dağ başında silahlı adamları tetikte bekliyor. Kürt vatandaşları tamamen siyaset dışına itmek istemiyorlar gibi... Siyasetten umudunu kesmesin istiyorlar! Fakat O bakış açısında da bir açmaz var. Vatandaşa, siyaset dışına çıkmasınlar diye imkan veriyorsun; ele geçirdiği imkanları siyaset dışı amaçlar için kullanıyor. Bir diğer sıkıntı; legal anlamda propaganda yapma imkanına ulaşıyor. Silahlı propaganda dağda ki terörist vasıtasıyla yaptırılırken; yasal propagandayı siyasal uzantıya yaptırıyorlar! Üstelik devlet olanaklarını kullanıyor, örgütleniyor, seçimlere giriyor, maddi yardım alıyor, bağış toplama hakkı da var... en kötüsü milletin zihnini bulandırıyor; devletin karşısına bir erk olarak dikilebiliyor.

Bir diğer sıkıntılı durum; diğer dünya devletlerinden siyasal destek alıyor. Fransa' sı bir yandan Almanya' sı öteki yandan; Amerika' sı, İsrail' i, Yunanistan'ı, İskandinav ülkeleri derken bütün dünyayı başımıza musallat ediyorlar. Kendi devletleri aleyhine kendilerini kullandırıyorlar. Zaten bir çoğu, ruhen ve bedenen kendini Türk Milletine/Türk Devletine ait hissetmiyor. Bari ait hissedenleri zehirlemelerine müsaade etmeseler diyoruz.

Diğer sıkıntı, Irak' ın kuzeyinde ki Barzani devletimsisi ile Suriye' de kurulmak istenen YPG/PYD devletçiğidir. Eee bunlara da bir çözüm bulmak icap eder! Kısacası içeriden dışarıdan markaj altındayız. Bu iş böyle gitmez.
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2019, 20:42:23 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5032 : 12 Eylül 2019, 10:07:36 »
ABD askerinin YPG'lilere eğitim verdiği görüntüler

Her fırsatta Suriye'deki YPG'li teröristlere destek veren ABD, Twitter'dan da eğitim görüntülerini paylaşıyor.

Türkiye, ABD ile ortak olarak Suriye'nin kuzeyinde güvenli bölge kurulması için çalışmalara başladı.

Hatta iki ülkenin askerleri, geçtiğimiz gün birlikte ilk kara devriyesini de gerçekleştirdi.

ABD, bir yandan Türkiye ile Türkiye'nin çıkarlarına yönelik ortak hareket ettiğini belirtse de bildiğini okumaktan vazgeçmiyor.

YPG'YE EĞİTİME DEVAM
Bu zamana kadar Suriye'deki YPG'li teröristlere 5 bin tıra yakın yardım yollayan ABD, bölgede de eğitime devam ediyor.

ABD askerleri Twitter hesaplarından, YPG'li teröristlere operasyon ve atış eğitimi verdiği anın görüntülerini paylaştı.

https://www.ensonhaber.com/abd-askerinin-ypglilere-egitim-verdigi-goruntuler.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5033 : 13 Eylül 2019, 08:50:39 »
Diyarbakır'da alçak saldırı: 7 vatandaşımız şehit oldu

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde, yola döşenen el yapımı patlayıcı sivil aracın geçişi sırasında infilak etti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 7 vatandaşın şehit olduğunu açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'ndan Kulp ilçesinde meydana gelen terör saldırısıyla ilgili bilgi aldı, faillerin yakalanması için tüm imkanların seferber edileceğini ve konunun takipçisi olacağını bildirdi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "El yapımı patlayıcının yoldan araç geçerken patlatılması suretiyle 7 evladımız, insanımız, kardeşimiz hakkın rahmetine kavuşmuştur. Allah rahmet eylesin." dedi.

Soylu, Kulp ilçesi kırsalında odun toplamaya giden sivil vatandaşların bulunduğu araca PKK'lı teröristlerce el yapımı patlayıcıyla düzenlenen saldırıda yaralananları, tedavi edildikleri Dicle Üniversitesi ve Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesinde ziyaret etti.

Daha sonra Dr. Abdullah Biroğul Kulp İlçe Devlet Hastanesine geçen Soylu, burada terör saldırısına uğrayan vatandaşların yakınlarıyla görüştü.

Bakan Soylu, yaptığı açıklamada, ilçeye bağlı Ağaçkorur köyünde rızıklarını kazanmak için çalışan orman işçilerinin terör örgütü PKK tarafından kalleşçe bir saldırıyla hayatlarını kaybettiğini söyledi.

Saldırının, Muş, Batman ve ilçeden gelen 20 kişilik bir işçi grubunun saat 18.30 civarında dönüşe geçtikleri sırada gerçekleştirildiğini aktaran Soylu, şöyle konuştu:

"El yapımı patlayıcının yoldan araç geçerken patlatılması suretiyle 7 evladımız, insanımız, kardeşimiz hakkın rahmetine kavuşmuştur. Allah rahmet eylesin. 10 yaralımız vardı. Biri hemen taburcu edildi. 9 yaralımızı Diyarbakır'da üniversite hastanesinde ve Selahaddin Eyyubi Hastanesinde ziyaret ettik. 3 yaralımızdan birinin durumu gayet iyi 2'sinde ise yoğun bakımlık bir durumu doktorlarımız takdir etti. Onlar için de dua ediyoruz. Terör örgütünün yıllardır bu mazlumiyet ve mağduriyete karşı ortaya koyduğu haince pusuya, bu insanlar varlıklarıyla karşı koymaktadırlar. Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın olayı duyar duymaz, verdiği talimatla kente geldiklerini dile getiren Soylu, düzenlenecek cenaze törenine katılacaklarını ve taziyede bulunacaklarını söyledi.

Soylu, konuşmasına şöyle devam etti:

"Ailesine, çoluk çocuğuna rızık getirmeye çalışan masum, korumasız, sivil insanlara karşı düzenlenen hain pusu elbette ki bizim yüreklerimizi mahzunlaştırmıştır. Bunun karşılığını alacağımızı herkesin bilmesini isteriz. Bu konuda kararlığımız çok nettir. Bu insanlar devletine, milletine, kardeşliğine, dinine, inancına bağlı olan insanlar. On yıllardır bu masum, güzel insanlar uluslararası o hain anlayışın taşeronluğunu yapanlara pabuç bırakmadılar, bırakmayacaklar da. Bu topraklar bu milletindir. Bu kardeşlik de bu milletindir."

Ziyaretlere katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir de yaralılara acil şifalar dileğinde bulundu. Kandemir, "Acıyı paylaşıyoruz. Ama bir o kadar da kararlılığımızı sayın bakanımız ifade etti. Milletçe başımız sağ olsun." ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BİLGİ ALDI

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ile telefon görüşmesi gerçekleştirerek, Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde PKK'lı teröristlerce yola tuzaklanan patlayıcının orman işçilerini taşıyan sivil aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu meydana gelen terör saldırısıyla ilgili bilgi aldı.

Menfur terör saldırısında şehit olan vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralanan vatandaşlara da acil şifalar dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör saldırısının faillerinin yakalanması için tüm imkanların seferber edileceğini ve konunun takipçisi olacağını ifade etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ŞEHİT YAKINLARINA BAŞSAĞLIĞI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde PKK’lı teröristlerce yola tuzaklanan patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan vatandaşların yakınlarıyla telefonda görüştü.

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde PKK'lı teröristlerce yola tuzaklanan patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan vatandaşlarımızdan Siracettin Yıldız, Ömer Yıldız ve Abidin Yıldız'ın amcası Mehmet Zeki Yıldız ile Ahmet Ay'ın babası Kutbettin Ay ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir." denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşmede, şehit vatandaşlara Allah'tan rahmet, ailelerine de başsağlığı dilediği kaydedildi.

JANDARMA GENEL KOMUTALIĞI’NDAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Jandarma Genel Komutanlığı, Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde odun toplayan köylüleri taşıyan minibüsünün geçişi sırasında PKK’lı teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 4 kişinin şehit olduğu, 13 kişinin de yaralandığı saldırıyla ilgili başsağlığı mesajı paylaştı.

Mesajda, şöyle denildi:

"Diyarbakır kulp kırsalında, odun toplamaya giden vatandaşlarımızın bulunduğu aracın geçişi esnasında, bölücü terör örgütü tarafından el yapımı patlayıcıyla yapılan saldırı sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz."

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-diyarbakirda-alcak-saldiri-7-vatandasimiz-sehit-oldu-41329302
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5034 : 13 Eylül 2019, 11:03:14 »
Hayatını kaybeden vatandaşlarımızı Allah rahmet eylesin , yaralılara acil şifalar dilerim...Şehitliğin bir tanımı var , şehit olabilmek adına verilecek bir mücadele olması gerekmiyor mu ? Yoldan geçerken hayatını kaybeden bir insan nasıl şehit olabiliyor ? İstanbulda İşidin bombalı saldırısında birkaç Alman ölmüştü. O Almanlar şehit mi şimdi ?

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5035 : 13 Eylül 2019, 12:15:47 »
Diyarbakır da hdp binasında nöbet tutan annelere pkkdan göz dağı: Beklediğiniz çocuklar sizi bile vurur.
Bu örgüt gerçekten kalleş.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5036 : 13 Eylül 2019, 13:44:32 »
Diyarbakır'daki alçak saldırının detayları belli oldu

Diyarbakır'da 7 sivilin şehit olduğu terör saldırısının detayları ortaya çıktı. Kulp ilçesi kırsalında PKK'lı teröristlerce sivillerin bulunduğu araca yönelik düzenlenen, 7 kişinin şehit düştüğü saldırının, odunların yüklendiği traktörün geçişinden sonra gerçekleştirildiği belirlendi. Saldırıda kullanılan el yapımı patlayıcının uzaktan kumandalı olduğu tespit edildi.
Diyarbakır'ın Kulp ilçesi kırsalında PKK'lı teröristlerce düzenlenen, 7 kişinin şehit olduğu, 10 kişinin yaralandığı saldırının detayları gün ağarınca ortaya çıktı.

Kulp'un Ağaçkorur köyü mevkisinde dün odun toplamaya giden köylülerin bulunduğu araca teröristlerce el yapımı patlayıcıyla düzenlenen, 7 kişinin şehit olduğu saldırıda yaralanan 10 kişiden 9'unun tedavisi Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi ile Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesinde sürüyor.

BELEDİYEYE AİT ARACIN SALDIRININ GERÇEKLEŞTİĞİ YERDE GÖRÜLDÜĞÜ İDDİASI

Saldırının ardından başlatılan soruşturma kapsamında, olay yerinde patlamadan kısa süre önce belediyeye ait aracın görüldüğü bilgisi üzerine haklarında yakalama kararı çıkarılan 4 şüpheliden gözaltına alınan HDP İlçe Başkanı A.K. ile HDP'li Kulp Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ş.A'nın emniyetteki işlemleri devam ediyor.

"HDP'Lİ BELEDİYENİN OTOPARK GÖRÜNTÜLERİ İNCELENİYOR

Soruşturmada, ilçedeki kurum ve iş yerlerine ait güvenlik kameraları ile HDP'li Kulp Belediyesinin otoparkındaki giriş çıkış yapan araçlara ilişkin görüntüler inceleniyor. Saldırının ardından güvenlik güçlerince PKK'lı teröristlere yönelik bölgede başlatılan operasyon sürüyor.

SALDIRI ODUNLARIN YÜKLENDİĞİ TRAKTÖRÜN GEÇİŞİNDEN SONRA DÜZENLENMİŞ

Sivillerin bulunduğu pikaba yönelik saldırının, odunların yüklendiği traktörün geçişinden hemen sonra gerçekleştirildiği belirlendi.

UZAKTAN KUMANDALI PATLAYICI

Saldırıda kullanılan el yapımı patlayıcının uzaktan kumandalı olduğu tespit edildi. Patlamanın etkisi ile yolun karşı tarafına savrularak şarampole yuvarlanan pikabın ağaçlara takılarak durabildiği görüldü.  Olay yerinde patlamanın etkisi ile yaklaşık 1,5 metre eninde çukur oluştu.

Odun yüklü traktörün olay yerinin ilerisinde olduğu, patlamanın şiddetiyle vatandaşlara ait ayakkabı ve kişisel bazı eşyalar ile odun toplamada kullandıkları orak ve çeşitli malzemelerin olay yerine saçıldığı görüldü.

ŞEHİTLERİN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Saldırıda, Siraç, Ömer ve Abit Yıldız, Ahmet Ay, İhsan Çelikbilek, Mehmet Bozyel ve Sinan Diğer şehit düştü.

Şehitlerden Siraç, Ömer, Abit Yıldız ve Ahmet Ay'ın cenazesi Kulp ilçesinde, İhsan Çelikbilek ve Mehmet Bozyel'in cenazesi Batman'da, Sinan Diğer'in cenazesi ise Muş'ta düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/diyarbakirdaki-alcak-saldirinin-detaylari-belli-oldu-41329741

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5037 : 13 Eylül 2019, 13:49:40 »
HDP'li Leyla Güven'den savaş tehdidi

Terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı HDP; milleti, savaşla çatışmayla tehdit etmeye başladı. Leyla Güven'in küstah sözlerine, tepki çığ gibi.

Terör örgütü PKK ile bağlantısı olduğu tespit edilmesi üzerine İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan 3 HDP'li için Diyarbakır'da eylem düzenlendi.

Seçim dönemlerinde barış güvercini haline bürünen HDP'li vekiller, buradaki eylemlerde gerçek yüzünü de ortaya koydu.

"ÇATIŞMALAR DA SAVAŞLAR DA..."
HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven, "Kürt sorunu devam ettiği sürece; gerillaya da katılımlar olacak, çatışmalar da olacak, savaşlar da olacak." ifadeleriyle tehditler savurdu.

https://www.ensonhaber.com/hdpli-leyla-guvenden-savas-tehdidi.html

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5038 : 13 Eylül 2019, 17:10:42 »
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2019, 10:26:20 Gönderen: SKYWOLF »

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5039 : 13 Eylül 2019, 22:51:52 »
28 aile evlat nöbetinde! Sanatçılardan destek >> ://www.milliyet.com.tr/galeri/28-aile-evlat-nobetinde-sanatcilardan-destek-6033353
Aileleri anlarım , onlara destek veren sanatcılarıda anlarım ama bir devletin bakanı gidip hdp önündeki merdivenlerde boynu bükük oturuyorsa bunu anlamam. Duygu sömürü yapmak ugruna devleti bu kadar acizane göstermeye kimsenin hakkı yok. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bir bakanı hdp binasının merdiveninde "çocuklar nerede" diye o-tu-ra-maz. Sen devletsin yahu , o insanlar , 80 milyon senin himayende.. Bu nasıl bir rezillik. Ülkemizdeki partiler harika siyasetciler yetiştiriyor ama hiçbir tanesi 1 tane devlet adamı yetiştirmiyor. Bakan olarak o ailelere yapacagın tek güzellik cocuklarını bulup vermektir. Yanındaki basamaga oturup kafa bükmek değil. Düşünün ya devletin bakanı gelmiş benim derdimin yanında kafası bükük oturuyor. Kafa göz dalarım o bakana -vekile ya dalga mı geçiyorsunuz , Alay mı ediyorsunuz o insanlarla... Bakın bu yazıyı en ufak bir idoelojiyle yazmadım , burda ideolojilerimiz farklı olsada hepimiz bir nebze devletciyizdir. Parti üstü bir durumdur bana göre bu. Devletimin bu kadar aciz gösterilmesi beni rahatsız ediyor.
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2019, 22:52:56 Gönderen: DonnieBrasco »