Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
54 (77.1%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
8 (11.4%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (11.4%)

Toplam Oy Verenler: 70

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1242956 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hilal-i Ahmer

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 111
 • -1
 • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4950 : 02 Ağustos 2019, 10:58:18 »
Sıkıntı olacağını sanmıyorum.Operasyon olacaktır sadece şartların belirlenmesi gerekiyor.

Amerika'nın o bölgede çok çok bir Irak gibi üslenme durumu yok.Mobil geziyorlar aslında Suriye ve Rusların hedefi olmamak için kalıcı bir alan kuramıyorlar.

Fıratın doğusuna operasyon yapılıcak zamanı belli değil.Zaten belli olmamasıda gerekiyor.
Çevrimdışı ACE

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 477
 • 90
 • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4951 : 02 Ağustos 2019, 13:00:32 »
ABD: Güvenli bölge konusunda Türkiye ile anlaşamadık

Jeffrey, YPG konusunda, "Bizim için savaşanları korumaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

ABD Dışişleri Bakanlığı'nda düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Suriye'de 'güvenli bölge' gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

"YPG'Yİ KORUYACAĞIZ"
Jeffrey, YPG konusunda Türkiye'ye ihtar vererek "Bizimle birlikte savaşanların zarar görmemesi, herhangi bir tarafın saldırısına hedef olmaması konusunda taahhüdümüz sürüyor." dedi.

IŞİD'in Suriye ve Irak'ya hala bir tehdit olduğunu belirten Jeffrey, Demokratik Suriye Güçleri'nin (DSG) Suriye'nin kuzeydoğusunda IŞİD kalıntılarıyla mücadele ettiğini söyledi.

https://www.ensonhaber.com/abd-guvenli-bolge-konusunda-turkiye-ile-anlasamadik.html

Neden Suriyede Amerikayla aynı tarafta yer alıp karışmamalıydık sorusunun cevabı. Suriye gayet akıllıca düşünüp Türkiyeye kalacağına PKK’ya veririm Amerikanın korumasında kalır giremezler dedi ve haklı çıktı.

Suriyeye IŞİD konusunda yardımcı olsak çok daha masrafsız ve temiz kurtulacaktık bu işten (mühimmat masrafı etmeden, şehit vermeden, mülteci beslemeden, İsraili rahatlatmadan)

Bir ülkede toprak ve nüfuz sahibi olmak için mazeret yaratılır girilir (Esed zalımdı falan filan) tamam ama bu hareket pragmatik olmalıdır kar zarar hesabı yaptığında aldığın kazanç kaybından çok daha fazla olmalıdır.

Şimdi bakıyorum Suriyede olmamız bize ne kazandırdı? (petrol, maden, su, sanayi, liman, kanal, geçit...) HİÇ..!

Peki ne kaybettik? (Tank, Asker, Uçak, Operasyon harcamaları, 4 milyon Mülteci masrafı, Suriyedeki gruplara mühimmat, Oralarda yaptığımız okul hastane karakol inşaatları) En kötüsü de içinde PKK otoritesi barındırmayan yekpare bir Suriyeyi kaybettik. İsrail için tehdit olan ülkeler listesinden çıkardık.


Çevrimdışı カメせ

 • 2020 Yılın Üyesi
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 3187
 • 77
 • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4952 : 02 Ağustos 2019, 13:31:51 »
Alıntı
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy:  ABD askeri heyeti yarın Ankara'ya geliyor.

ABD ile anlaşmazsak güvenli bölgeyi tek başımıza kuracağız

[Jeffrey'in PKK açıklamaları] Müttefiklerin teröristlerle işbirliği yapmasını istemiyoruz

"3 Ağustos haftası ülkemize gelecek olan ABD askeri heyetiyle görüşmeler devam edecek"

''Beklentilerimizin karşılanmadığını anladığımız halde güvenli bölge konusunda gerekli adımları atacağız. 3 Ağustos'ta ABD'den askeri heyet gelecek. Yeni tekliflerin oyalamaya dönüşmesine izin veremeyeceğiz'' dedi.

(Suudi Arabistan'da Türk tırlarının bekletilmesi) İhracatçılarımızın mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyoruz. Bu uygulamanın sadece Türkiye'ye yönelik olmadığı ümidini taşıyoruz"

Biz F-35 projesinin müşterisi değil sahibiyiz. Taahhütlerimizi yerine getirdik. Sürecin dışına itilirsek başka yolları denemek zorunda kalacağız.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy: KKTC'nin Doğu Akdeniz önerisini destekliyoruz. Uluslararası toplumun da desteklemesini bekliyoruz.

Çevrimdışı tumucin

 • DefenceTurk
 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 1356
 • 1
 • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4953 : 02 Ağustos 2019, 13:41:46 »
kürecik -inciligi kapatil nasil nasil sonuc aliyoruz bakin

Çevrimdışı fırtına06

 • Site Yetkilisi
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 3590
 • 171
 • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4954 : 02 Ağustos 2019, 18:48:05 »

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 42149
 • 477
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4955 : 03 Ağustos 2019, 08:32:33 »
Astana’dan Suriye’de Kürt otonomisine ‘RET’

Astana’dan Suriye’de Kürt otonomisine ‘RET’
Suriye’de siyasi çözüm için yürütülen Astana görüşmelerinin 13’üncü turu tamamlandı. Suriye’de garantör ülkeler Rusya, İran ve Türkiye’nin ortak açıklamasında Suriye’nin kuzeydoğusunda Kürt otonomisi oluşturulması yolundaki girişimler kararlılıkla reddedildi.
KAZAKİSTAN’ın başkenti Nursultan’da çalışmalarını tamamlayan 13’üncü Astana turunda Suriye’de garantör ülkeler Rusya, Türkiye ve İran yapılan ortak açıklamada Fırat’ın doğusunda bir Kürt otonomisi oluşturulması yolundaki girişimleri reddettiklerini ilan ettiler. Garantörler ülkelerin kabul ettiği ortak bildiriyi okuyan Kazakistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Roman Vasilenko en önemli maddeleri şöyle sıraladı:

1) Astana süreci garantör ülkeleri Rusya, Türkiye ve İran, Suriye’nin kuzeydoğusunda (Fırat’ın doğusunda) bir Kürt otonomisi kurulmasına yönelik tüm girişimleri reddediyor. Garantörler ileride de kararlı şekilde Suriye toprak bütünlüğünün korunması yönünde ortak görüş bildiriyor.

2) Üç garantör ülke Suriye’ye insani yardım sağlanması için geniş katılımlı uluslararası Suriye konferansı düzenlenmesi için çalışmalar başlatılması kararı almıştır. Konferans, Suriye’de taraf gözetmeksizin tüm halka yardım eli uzatılması amacı taşıyacaktır.

3) Suriye krizini siyasi düzleme çekecek Suriye Anayasa Komitesi’nin oluşturulması hususunda önemli yol alınmıştır. Komitenin tüm üyeleri üç garantör ülke tarafından benimsenerek, eylül ayında Türkiye’de yapılacak liderler zirvesinde onaya sunulacaktır. Komite üyelerinin BM onayından geçtikten sonra bir an önce Cenevre’de çalışmalarına başlaması öngörülmektedir.

4) Üç garantör ülke Suriye’nin İdlib bölgesinde sivil halkı korumak için daha aktif önlemler alınması hususunda görüş birliğine varmıştır. İdlib bölgesinde atılacak güvenlik arttırıcı adımlar uluslararası hukuk ve insani değerler çerçevesinde olacaktır. İdlib bölgesi içinde ve çevresinde bulunan garantör ülke askerlerinin güvenliği de sağlanacaktır.

5) Bir sonraki 14’üncü Astana süreci görüşmeleri önümüzdeki ekim ayında yapılacaktır.

BELGEDE YER ALAN İFADE

Rusya’nın Astana bildirisi olarak yayınladığı belgede, Fırat’ın doğusuyla ilgili madde şöyle: “Suriye’nin kuzeydoğusundaki durum ele alınarak burada kalıcı istikrar ve güven ortamı sağlanmasının sadece ve sadece Suriye egemenlik ve toprak bütünlüğüne bağlı kalınmasından geçtiğine inanıyoruz. Bunun için söz konusu bölgede arazide terörle mücadele kisvesi altında yasadışı yollardan yeni özyönetim oluşumu inisiyatiflerini kararlılıkla kınıyoruz. Suriye egemenlik ve toprak bütünlüğünü yıkmaya yönelik, komşu ülkelerin ulusal güvenliğine tehdit oluşturan bu tür girişimlere karşı çıkma kararlığımızı dile getiriyoruz. Bölücülük planlarına mukavemet verilecektir.”

Bu arada İdlib’de önceki gün ilan edilen ateşkese ilişkin konuşan Rusya’nın Suriye Özel Temsilcisi Aleksander Lavrentiyev, “Şam rejimi ateşkese uyacak, ancak kuvvetlerini mevcut konumlarından geriye çekmeyecek” dedi. İdlib’de haftalar süren bombardımanın ardından, muhaliflerin ağır silahlarıyla birlikte gerginliği azaltma bölgesi sınırlarından 20 kilometre çekilmesi şartıyla ateşkes sağlanmıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/astanadan-suriyede-kurt-otonomisine-ret-41292133
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 42149
 • 477
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4956 : 03 Ağustos 2019, 10:06:40 »
Türkiye, BM'yi uyardı: PKK'yı normalleştirmeyin

Türkiye'nin BM Daimi Temsilciliği Maslahatgüzarı Rauf Alp Denktaş, teröristlerin BM tarafından tanınma ya da meşruiyet arayışlarına yönelik hiçbir hareketi onaylamayacaklarını belirtti.

BM Güvenlik Konseyi, Genel Sekreter Antonio Guterres'in, 20 ülkedeki savaş ve silahlı çatışma ortamlarında 2018'de devlet dışı aktörler ile devletler tarafından çocuklara yönelik 24 binden fazla ihlal, şiddet ve cinsel şiddet olaylarını belgeleyen "'Silahlı Çatışmar ve Çocuklar'' raporunu görüştü.

"PKK, ÇOĞU KÜRT 700 ÇOCUĞU KAÇIRDI"
Türkiye'nin BM Daimi Temsilciliği Maslahatgüzarı Rauf Alp Denktaş, konseyde yaptığı konuşmada, rapordaki bulguların son derece endişe verici olduğunu söyledi.

Suriye'deki krizden en fazla çocukların etkilendiğine ve rejimin yanı sıra terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD/YPG' nin çocuklara yönelik ihlallerinin raporda belgelendiğine dikkati çeken Denktaş, şunları söyledi:

''PYD/YPG hiç şüphesiz Suriye'de faaliyet gösteren DEAŞ, El-Kaide, El-Nusra ve diğer terör örgütleriyle aynı taktikleri kullanıyor, bu gruplardan farklı tutulmaması ve en az bu guruplar kadar kınanması gerekiyor. Genel Sekreter'in son raporu, PKK'nın elindeki ve kontrol ettiği alanlardaki çocuklara uyguladığı korkunç muameleleri gözler önüne seriyor. ''

Raporda, Suriye'de en fazla çocuğun YPG tarafından alıkonularak özgürlüğünden mahrum bırakıldığının belirtildiğini söyleyen Denktaş, Türkiye'nin tahminlere göre ise PKK'nın, çoğu Kürt 700 çocuğu kaçırdığını ifade etti.


"BM'NİN BİR TERÖRİSTLE PLAN YAPMASI KABUL EDİLEMEZ"
Denktaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Türkiye, PKK'nın işlediği suç ve ihlallerin belgelenmesini takdirle karşılıyor ancak teröristlerin (BM tarafından) tanınma ya da meşruiyet arayışlarına yönelik hiçbir hareketi onaylamayacaktır. Biz, işte bu nedenle BM'nin, INTERPOL tarafından kırmızı bültenlenle aranan ve General Mazloum Abdi olarak bilinen PKK'lı terörist Ferhat Abdi Şahin ile eylem planı imzalamasını kınadık. Aradan cımbızla seçip çıkarmak bir seçenek olamaz. PYD/YPG/PKK elinde 40 binden fazla kişinin kanının olduğu bir terör örgütüdür ve bir terör örgütü muamelesi görmelidir, varlığı ve eylemleri hiçbir gerekçeyle meşrulaştırılamaz.''

Türkiye, BM'yi uyardı: PKK'yı normalleştirmeyin

PKK ÇOCUKLARI ÖNE SÜRÜYOR
AA muhabirinin geçen hafta ulaştığı BM Genel Sekreteri'nin, ''Çocuklar ve Silahlı Çatışmalar'' raporunda, terör örgütü YPG/PKK'nın Suriye'de okulları mühimmat deposu olarak kullandığı, en fazla çocuk savaşçının ise örgüt içinde yer aldığı ortaya çıkmıştı.

Raporda devletler ve uluslararası koalisyonlara atfedilen ihlallerin sayısında ''alarm veren'' artış gözlemlendiği, savaş ve çatışma ortamlarında ölen ve sakat kalan çocukların sayısının rekor seviyelere ulaştığı belirtilmişti.

Rapora göre Suriye, 225 saldırı ile okul ve hastanelerin en fazla hedef alındığı ülkelerin başında yer aldı, saldırıların çoğunu rejim ve destekçileri gerçekleştirdi, terör örgütü YPG/PKK da iki okula saldırı düzenledi.

DAEŞ, ülkedeki diğer silahlı gruplar ile DAEŞ karşıtı koalisyon da okul ve hastaneleri hedef aldı.

OKULLARI MÜHİMMAT DEPOSU YAPTILAR
24 okul ve hastanenin askeri faaliyetler için de kullanıldığı Suriye'de, YPG/PKK da 14 okulu mühimmat deposu olarak kullandı.

Suriye'de geçen yıl en fazla çocuk savaşçı ise SDG ismini kullanan terör örgütü YPG/PKK tarafından kullanıldı, Suriye'de tespit edilen 806 çocuk savaşçıdan 313'ü örgüt bünyesinde yer aldı.

SDG bünyesindeki çocuk savaşçıların yüzde 40'ını kız çocukları oluştururken, bunlardan 20'sinin 15 yaşının altında olduğu, 119 kız çoğunun ise çatışmalarda yer aldığı tespit edildi. El Nusra bağlantılı Heyet Tahrir Şam 187 çocuğu, Özgür Suriye Ordusu ise 170 çocuğu savaşçı olarak kullandı.

https://www.ensonhaber.com/turkiye-bmyi-uyardi-suriyede-pkkyi-normallestirmeyin.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı カメせ

 • 2020 Yılın Üyesi
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 3187
 • 77
 • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4957 : 03 Ağustos 2019, 14:05:55 »
Alıntı
TSK , Kamışlı kırsalında ypg'yi vurdu.

Norveç'te sorumlu düzeyde faaliyet gösteren PKK/KCK'lı terörist M.S, MİT ve emniyetin ortak operasyonuyla Bursa'da yakalandı: AA
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2019, 14:13:37 Gönderen: カメせ »

Çevrimdışı カメせ

 • 2020 Yılın Üyesi
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 3187
 • 77
 • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4958 : 03 Ağustos 2019, 16:14:59 »
Alıntı
Dün gece mardin /nusaybin de şehit verdiğimiz saldırı da kullanılan ABD ordusunun envanterinde bulunan AT4 tanksavar.

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 42149
 • 477
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4959 : 05 Ağustos 2019, 09:15:34 »
YPG'li teröristler El Bab'a sızmaya çalıştı

El Bab'a sızmaya çalışırken fark edilen YPG'li teröristler, ÖSO grubuyla çatışmaya girdi.

Suriye'nin kuzeyindeki Tel Rıfat ilçesi ve çevresinde yuvalanan terör örgütü YPG/PKK, gece saatlerinde Bab ilçesinin Abla köyünden Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) cephe hattına sızmaya çalıştı.

GECE BOYU ÇATIŞMA
Terör örgütü YPG/PKK ile ÖSO mensupları arasında Azez'in güneyindeki Kelecebrin, Mare ilçesinin batısındaki Şeyh İsa ve Bab ilçesinin batısındaki Abla Hazvan ve Dikmetaş noktalarında gece boyunca uzun namlulu silahlarla şiddetli çatışmalar yaşandı.

ÖSO 3 KAYIP VERDİ
Terör örgütünün sızma girişimini püskürten ÖSO mensuplarından 3'ü hayatını kaybederken, 3'ü de yaralandı.

Tel Rıfat ve çevresinde konuşlu terör örgütü YPG/PKK, sık sık muhaliflerin kontrolündeki Azez, Marea, Kefer Kelbin ve Cibrin bölgelerinde sivil yerleşim yerlerini ve Özgür Suriye Ordusu mevzilerini hedef alıyor.

https://www.ensonhaber.com/ypgli-teroristler-el-baba-sizmaya-calisti.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com