Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1421843 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4920 : 12 Temmuz 2019, 11:15:53 »
Sınır birliklerinde izinler iptal edildi

Suriye'de yuvalanan teröristlere yönelik operasyon hazırlığında olan TSK, izin ve tayinleri durdurdu.

Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak için son günlerde Suriye sınırına askeri sevkiyatları hızlandıran Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgedeki terör örgütlerine karşı harekete geçmeye hazır.

OPERASYONA GERİ SAYIM
Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı YPG'ye büyük bir darbe vurmaya hazırlanan Mehmetçik, hem havadan hem karadan teröristlerin üzerine balyoz gibi inecek.

İZİNLER VE TAYİNLER İPTAL
Operasyon an meselesi. Öyle ki; TSK, Doğu ve Güneydoğu'daki birliklerde izinleri ve tayinleri 3 aylığına durdurudu.

Bölgede yoğun bir hareketlilik var.

https://www.ensonhaber.com/sinir-birliklerinde-izinler-iptal-edildi.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı ムゲン (Mugen)

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4921 : 13 Temmuz 2019, 10:53:34 »
ABD’li Askeri yetkililerin CNN’e verdiği demeçte, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin önümüzdeki günlerde Suriye’ye bir operasyon yapabileceğini ve bu nedenle Türkiye-Suriye sınır hattını yakından izlediklerini belirtti.
Süt kokan beyinler , barut kokan ellere dönüştü...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #4922 : 13 Temmuz 2019, 10:59:17 »
Pençe-2 harekatı başladı

Irak kuzeyinde teröristlerin yuvalandığı bölgelere karşı "Pençe-2 Operasyon Planı" çerçevesinde yeni bir harekat başlatıldığı açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Pençe Operasyonu'nun başarıyla sürdüğü belirtildi.

"Elde edilen gelişmeler sonucunda 12 Temmuz 2019 akşamı, Kara Kuvvetleri topçu bataryaları ve Hava Kuvvetlerimizin atışlarını müteakip saat 22.00'de Irak kuzeyinde teröristlerin yuvalandığı bölgelere karşı komando tugaylarımızla Pençe-2 Operasyon Planı çerçevesinde, tespit edilen farklı bir bölgede yeni bir harekat başlatılmıştır" ifadesi kullanılan açıklamada, operasyonun Hava Kuvvetleri, kara ateş destek vasıtaları, ATAK helikopterleri ve İHA’ların desteğinde planlandığı şekilde devam ettiği bildirildi.

Açıklamada, "Bu harekat ile Hakurk bölgesindeki terör örgütünce kullanılan mağara ve sığınakların imha edilmesi ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesine devam edilecektir" ifadesi kullanıldı.

http://www.milliyet.com.tr/gundem/son-dakika-pence-2-harekati-basladi-2904217
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4923 : 13 Temmuz 2019, 11:32:24 »
Tel Rifat bir sonraki hedef olabilir kanimca .Rusya S400 den sonra artik herhalde konuya daha anlayisli bakar.
Bu Bolge resmen ortada kalmis bir ciban basi gorunumunde.

Çevrimdışı ムゲン (Mugen)

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4924 : 13 Temmuz 2019, 11:54:43 »
Tel Rıfat biraz zor zira pkk baskıyı hissettiği an rejimi sokacaktır içeri... Çok hızlı hareket edip arkalarından dönmedikçe Tel Rıfatı bize bırakmayacaklardır.. Birde kobani - akçakale hattaı varki sınırımıza çok yakınlar. Oraların temizlenmeside şart. Bu tarla farelerinin ülkeye girişlerinide engellemek lazım. İran sınırımızda inanılmaz bir açık var. İpini koparan ordan giriyor. Yani anlam veremiyorum 70 kişilik afgan grubun elini kolunu sallayarak girebildiği sınırdan pkk her türlü girer diye düşünüyorum. Son 4-5 yılda İran sınırını kontrol edemiyoruz. Pakistanlısından tut Afganlısına , İranlısından bilmem neyine çok rahat giriyolar ülkeye... Ha neden söylüyorum bunları ?Bir yandan Tel Rıfata pkk yüzünden operasyon yaparken diğer taraftan beceriksiz yetkililer yüzünden rahatca girişler olmasın diye... İran sınırı sıkıntılı artık rüşvet falan dönüyor heralde diye düşünmeden edemiyorum. yetkililer hakkında sert yazıyorum diye bazı arkadaşlar yine eksilere basıp kaçabilirler ama bir tarafta pkkyı bitircem diye toprak olan kahramanlar varken diğer tarafta sorumsuzca hareket edilmesi benim zoruma gidiyor.
Süt kokan beyinler , barut kokan ellere dönüştü...

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 195
« Yanıtla #4925 : 13 Temmuz 2019, 12:29:04 »
Iranda iltica göcmen ve mülteciler icin neredeyse sanayi boyutunda bir sektör olustu. Gecis rotalarini sürekli degistiriyorlar. Elde ettikleri gelir insan tacirlerine her imkani sunuyor. Karadan o bölgeyi gözetlemek pek kolay degil. Peki sürekli bir iha devriye ucamazmi? Hadi iki olsun. Bilhassa geceleri havadan gözetim altinda tutulmasi gerekiyor. Optik sensörlerle karanlikta her canli kabak gibi ekrana cikiyor.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4926 : 13 Temmuz 2019, 13:43:20 »
Pek guvenilir bir sitede Sirnak Uluderede bulunan Radara ait bir paylasim soz konusu,haberin gercekligi konusunda bir bilgim yok ama lokal medyamizda ve burada kouya iliskin bir haber gormedim. Bahsi gecen cografyayi bilmedigim icin google map uzerinden bir goz attim alan bayagi cetin dag,tepe,derin vadiler. Bu tur Radar sahalarina koruyucu onlem daha nasil artirilabilir?

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4927 : 13 Temmuz 2019, 22:10:12 »
Alıntı
Milli Savunma Bakanligi, Pençe-2 operasyonu kapsaminda gorev icra eden kara ates destek vasitalarindan Sakarya 122mm CNRA ve M110A2 203mm KMO’nun fotograflarini yayinladi.

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #4928 : 14 Temmuz 2019, 18:37:51 »
Radar mevzimize saldırı olmuş. Sınırlarımızdaki Radar ve diğer EH sistemlerinin güvenliği artık öncelikli bir mesele oldu. Örgüte son zamanlarda ABD ve haleflerinin verdiği silah, techizat ve eğitimin geri dönüşleri başladı. Suriyede ne işimiz olduğu umarım anlaşılmıştır.

https://twitter.com/Dromercay/status/1150382274120224768?s=19
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #4929 : 14 Temmuz 2019, 20:41:11 »
Hakkari'den acı haber: 3 asker şehit oldu

HAKKARİ'de güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada, 3 asker şehit oldu, 1 asker de yaralandı. Çatışmada 3 teröristin de etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Hakkari kent merkezi kırsalında operasyonlarını sürdüren güvenlik güçleri, bir grup PKK'lı terörist ile temas sağladı. Çatışmada 1 teğmen, 1 astsubay ve 1 uzman çavuş şehit olurken, 1 astsubay çavuş ise yaralandı. Yaralı asker, bölgeden helikopterle alınarak, hastaneye kaldırıldı. Çatışmada ayrıca PKK'lı 3 teröristin de etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Bölgede hava destekli geniş çaplı operasyonun sürdüğü bildirildi.

BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTI

İçişleri Bakanlığı da çatışmaya ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İç güvenlik operasyonları kapsamında, Hakkari Merkez kırsalında devam eden operasyonda bugün 3 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Devam eden operasyonda; 1 jandarma teğmen, 1 jandarma astsubay, 1 jandarma uzman çavuş olmak üzere 3 jandarma personelimiz şehit olmuş, 1 jandarma astsubay çavuş yaralanmıştır.  Şehitlerimize Allah’tan rahmet, aileleri ve yakınlarına sabır diliyoruz. Terör örgütlerine yönelik operasyonlarımız kararlılıkla  devam edecektir."

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/hakkariden-aci-haber-3-asker-sehit-oldu-41273819