Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416922 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4840 : 29 Mayıs 2019, 10:38:32 »
Bütün güneydoğu 60 bin km2. Yani 60 bin direk dikseniz 500 m sağını 500 m solunu izlese bütün güneydoğu yu kamera ile izleyebilirsin. Şaka yapıyorum tabi ama matematik bu yani.
beğen

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #4841 : 29 Mayıs 2019, 10:38:39 »
BORA ile Harkuk değil kandil ve ötesi vurulur. Video ve resimlerde füzenin yükseliş açısına bakarsak sistem maksimum menzilde kullanılmış. Ayrıca hedefin vurulduğu bölümde paylaşılıyor tabi ekleme değilse.  Direk mesaj veriyoruz... Videoda "başka bir şey deneseymişik" diyerek neyi kastediyorlar anlayamadım.

https://youtu.be/upsrM4ic-PA

Madem saha üzerinde kobay farelerimizle deneme yapıyoruz Yıldırımlarıda değişik başlıklarla bir denemeler yapsak diyorum. Etkili sonuçlar başkalarına bir nevi gözdağı verir.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4842 : 29 Mayıs 2019, 10:57:35 »
BORA ile Harkuk değil kandil ve ötesi vurulur. Video ve resimlerde füzenin yükseliş açısına bakarsak sistem maksimum menzilde kullanılmış. Ayrıca hedefin vurulduğu bölümde paylaşılıyor tabi ekleme değilse.  Direk mesaj veriyoruz... Videoda "başka bir şey deneseymişik" diyerek neyi kastediyorlar anlayamadım.

https://youtu.be/upsrM4ic-PA

Madem saha üzerinde kobay farelerimizle deneme yapıyoruz Yıldırımlarıda değişik başlıklarla bir denemeler yapsak diyorum. Etkili sonuçlar başkalarına bir nevi gözdağı verir.

Onu yaparlar sanırımda umarım 480 kg tnt rdx'in yetersizliğini görüp biraz daha etkili bir harp başlığı ehm anladınız siz işte düşünürler.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
« Yanıtla #4843 : 29 Mayıs 2019, 13:15:48 »
Bütün güneydoğu 60 bin km2. Yani 60 bin direk dikseniz 500 m sağını 500 m solunu izlese bütün güneydoğu yu kamera ile izleyebilirsin. Şaka yapıyorum tabi ama matematik bu yani.

Şu an için yazdığımın futurist olduğunu biliyorum ama bundan 30 yıl öncesine gidip şu an edindiğim uydu görüntülerini kendime göstersem küçük dilimi yutardım.

Burada isim vermeyeceğim bir uydunun 14 günlük trial versiyon ile verilerine bakabiliyorum. Tüm dünyada 3 m çözünürlük ve aynı alanı tarama periyodu 2-3 gün falandır heralde. Yani aynı mevki için bulut ve örtüşme oranını es geçersen ayda 5-6 sağlam görüntü çıkabiliyor. Yunanistana ait yandex’in buzladığı askeri alanları haftada bir görebiliyorsun geçmiş tarihlere giderek. Bizim Göktürk 1 uydumuz ise aynı periyotlarda  metre altı hassasiyette olmalı. Bunları niye anlatıyorum?! Teknoloji bu hızla giderse dediğim şey olanaksız değil. Sırf internet için Starlink kapsamında binlerce uydu uzaya atılıyorsa bu da yakındır.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #4844 : 29 Mayıs 2019, 13:57:30 »
Futurist ol ki ileriye yönelik yaratıcılığın gelişsin. Ançak böyle teknoloji yakalanır.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4845 : 29 Mayıs 2019, 15:29:17 »
Futurist ol ki ileriye yönelik yaratıcılığın gelişsin. Ançak böyle teknoloji yakalanır.

+1

Teknolojinin gelişme hızının, şu anki hıza oranla 30 yıl içerisinde oldukça yüksek bir seviyeye çıkacağını düşünüyorum. Çünkü her endüstriyel devrim sonrasında gelişme hızı vites yükseltmiştir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4846 : 29 Mayıs 2019, 16:32:02 »
Pençe Harekatı'nda 2 asker yaralandı

Kuzey Irak'a düzenlenen Pençe Harekatı'nda, teröristler tarafından yerleştirilen EYP'nin patlaması sonucu iki askerimiz yaralandı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, 2 gün önce başlatılan 'Pençe Harekatı' planlandığı şekilde başarıyla devam ediyor.

Harekat kapsamında, şu ana kadar 15 terörist etkisiz hale getirildi.

2 ASKER YARALANDI
Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, ''Irak kuzeyi Hakurk bölgesinde 27 Mayıs 2019'da başlatılan Pençe Harekâtı kapsamında, 29 Mayıs 2019 tarihinde PKK’lı bölücü teröristler tarafından bölgeye önceden yerleştirilen EYP’nin patlaması sonucunda iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.'' denildi.

https://www.ensonhaber.com/pence-harekatinda-2-asker-yaralandi.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4847 : 29 Mayıs 2019, 16:52:21 »
Maalesef şehit var :(

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4848 : 30 Mayıs 2019, 08:30:49 »
Maalesef şehit var :(

Evet maalesef yaralanan iki askerimiz de şehit olmuş. Allah rahmet eylesin. Sabırlar versin...

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4849 : 30 Mayıs 2019, 09:14:46 »
Milliyet'ten Didem Özel Tümer Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Pençe Operasyonu'na dair yazdı... İşte Didem Özel Tümer'in o yazısı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Irak’ın kuzeyindeki Hakurk’da, PKK hedeflerine yönelik Pençe Operasyonu’nun bir başka aşamasına 27 Mayıs öğle saatlerinde başladı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın bizzat yönettiği operasyon 28 Mayıs sabah saatlerinde resmen duyuruldu. Operasyonun zamanlamasında dikkat çekici bir nokta var: Irak Cumhurbaşkanı Berham Salih’in ziyaretinden bir gün önce başlaması... Salih İstanbul’da olduğu sıralarda, TSK operasyona ilişkin ayrıntıları paylaşıyordu...

Not alınması gereken bir başka konu; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Irak Başbakanı Adil Abdülmehdi’nin ziyaretinden sadece 13 gün sonra Salih ile görüşmesiydi. İki cumhurbaşkanının görüşmesine dair üzerinde durmamız gereken bir başka not; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve MİT Başkanı Hakan Fidan’ın da görüşmede yer alması. Tüm bu notları yan yana getirdiğimizde, henüz resmi bir açıklama olmasa da, ağırlıklı gündemin, yapılması planlanan geniş çerçeveli bir Türkiye-Irak askeri işbirliği ve güvenlik anlaşması olduğunu tahmin etmek zor değil.

Erdoğan’dan ipucu

Anlaşmaya dair ilk ipucunu Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abdülmehdi’nin ziyaretindeki basın toplantısında şu sözlerle vermişti: ‘Temaslarımızda DAEŞ, PKK ve FETÖ terör örgütleriyle mücadelemizin kararlılıkla sürdürülmesi ve bu alanda Türkiye-Irak arasında bir askerî iş birliği ve güven anlaşmasının yapılmasının isabetli olacağına karar verdik.’ Erdoğan, dışişleri, savunma ve istihbarat teşkilatı yetkililerinin en kısa zamanda görüşeceklerini de orada söyledi. İşte, Çavuşoğlu ve Fidan’ın Vahdettin Köşkü’ndeki görüşmede yer alması bu açıdan önemli.

Konuya yakın kaynaklara göre; daha önce Erbil’in kontrolünde olan, PKK terör örgütünün elindeki Sincar ve Mahmur gibi yerler artık Bağdat’ın, yani merkezi hükümetin kontrolünde. Merkezi hükümet ve ordu ülkeye büyük ölçüde hâkim. Bu nedenle, PKK ile mücadele için Ankara ile Bağdat’ın, daha iyi koordinasyonu içeren, çerçevesi geniş bir işbirliğine ihtiyacı var. 2017’den itibaren yakınlaşmaya başlayan ilişkiler bunun için fırsat sunuyor.

Üç formül önerisi

Türkiye bu çerçevede uzun süredir Irak’a bir dizi teklif sunuyor. Milli Savunma Bakanı Akar gazetecilerle yaptığı iftarda bu teklifleri şöyle anlatmıştı: Kandil, Karaçok orada durduğu, Sincar’da teröristler durduğu sürece Iraklı dostlarımızın bize anlayış göstermesini bekliyoruz. Biz onlara üç formül önerdik. Birincisi ‘siz yapın’ dedik. İkincisi ‘birlikte yapalım, biz size destek verelim’ dedik. Hayır değilse ‘bırakın biz yapalım, egemenlik meselesi gibi psikolojiye de girmeyin’ dedik. Türkiye uzun soluklu Pençe Operasyonu’na tek başına başladı, yürütüyor. Bir yandan operasyonu izlerken bir yandan da iki ülke yetkilileri arasında gerçekleşecek trafiği izlemek gerekiyor.

https://www.cnnturk.com/dunya/irak-ile-anlasma-hazirligi-ve-pence-operasyonu