Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
54 (78.3%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
7 (10.1%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (11.6%)

Toplam Oy Verenler: 69

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1214454 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 41867
 • 468
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4660 : 18 Aralık 2018, 08:46:20 »
Yani kısacası pyd militanlarına peşmerge kıyafeti giydirip dünyaya yutturmaya çalışacaklar gibi görünüyor. Bir de, hani bazıları olmaz diyor ya, Büyük Kürdistan için Irak'ın kuzeyindekilerle Suriye'nin kuzeyindekileri birleştirmiş olacaklar!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Afşar1

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 450
 • 30
 • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4661 : 18 Aralık 2018, 09:12:35 »
Bunu kanıtlasak ırağa da giriş vizesi olur lakin bu çok zor.

Çevrimdışı Alpagu

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 56
 • -12
 • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4662 : 18 Aralık 2018, 15:26:00 »
Şimdi biz topraklara zoraki girdik terörü temizliyoruz. Ama savaş ekonomisiyle sistemi idame ettirmek hayli zor, e milyar dolarlar gerek mültecilere gerekse operasyonlara gitti, gidecek. Biz bu operasyon bölgelerinden çıktığımızda ülkemize ne getireceğiz yada kalmalı mıyız? Bu zararlar tazmin edilmeli ve mümkünse oraların kaymağını yemeliyiz.

Çevrimdışı UYVAR

 • Özel Üye
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 2019
 • -113
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4663 : 18 Aralık 2018, 17:01:28 »
Benim anladigim, Suriye'nin hamisi olarak ruslarin görüldüğü. Oralarin imari icin gerekli olan para ruslarda yok. Kaynak ya da ortak ariyorlar onu da bulamiyorlar. Petrol yok, insan kaynagi yetersiz.

Para olsa, İngilizlerin Bae'ye yaptigi gibi birseyler dusunulur.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı metin62

 • 2020 Yılın Üyesi
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 1610
 • 124
 • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4664 : 18 Aralık 2018, 17:13:14 »
Sn Alpagu yapmış olduğunuz yorumda neyi kast etmek istediğinizi anlamış olmakle birlikte ,bence yorumunuz başka tarflara da çekilebilir sırf bu nedenden dolayı hedefimizin ne olması gerektiğini doğru tanımlamakta yarar olduğu kanısındayım.

Belirtmiş oduğunuz gibi Öncelikli hedefimiz.

Türkiye cumhuriyetini sınırlarında oluşabilecek ve ülkemiz için risk oluşturabilecek  her türlü güvenlik önlemini almak ,Keza bunların içerisine yurt dışı operasyon lar da dahil olması. komşu ülkelerin toprak bütünlüğüne saygı gözeterek salt tezgahlanmış veya tezgahlanmakta olan her türlü planın , oluşumu bertaraf edip etkisiz kılmak asli hedefemizdir.

Bu tür plan ve organizasyonları etkisiz kılmak hali ile ülkemize ek masraf getirmektedir. Asli amacımız ülkemizin ve onun halkının güvenliği olduğu için halkımız ve milletimiz bu tür harcamalardan kaçınmayacağına eminim.

Olası planlanmakta olan sınır ötesi harekatta , teröristlerin baskıları altında madur olarak yaşamakta olan yöre halkının huzuru kazanması öncelikli hedeflerimizden biridir . Orada yaşamakta olan halkın eksikliklerini gidermek ve yörede savaş sonrası yapılması planlanan yatırımlardan pay elde etmek ikincil hedefimiz olmalıdır.


Türkiye Cumhuriyetinin komşularının toprağında gözü yoktur.
Türkiye Cumhuriyeti başka emperyalist ,ülkeler gibi komşularının yeraltı zenginliklerinden faydalanma veya onları sömürme politikası planladığına inanmıyorum bu nedenle bizleri ABD,Rusya veya başka ülkeler kıyaslamak doğru bir yaklaşım olmadığı kanısındayım.

« Son Düzenleme: 18 Aralık 2018, 18:15:15 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 41867
 • 468
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4665 : 19 Aralık 2018, 17:36:35 »
Sınırda dikkat çeken hareketlilik… Çok çarpıcı görüntüler…Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yönelik operasyon sinyali vermesiyle sınırın iki tarafında da başlayan hareketlilik devam ediyor. Hedefte olan Fırat’ın doğusundaki teröristler operasyon korkusuyla savunma hatları oluşturarak her yere hendek ve mevziler kazarken, Fırat’ın batısında harekat için TSK’dan işaret bekleyen Özgür Suriye Ordusu mensupları ise olası saldırılara karşı önlemlerini en üst seviyeye çıkardı.

Suriye iç savaşının ardından sınır güvenliğini sağlamak isteyen Türkiye, 2016 yılında Fırat Kalkanı, bu yılın Ocak ayında ise Zeytin Dalı Harekatını düzenledi. TSK tarafından yapılan harekatlar ile Cerablus ile Afrin arasındaki alanda terör varlığı sonlandırılırken, terör örgütü PKK/PYD’nin Fırat Nehri’nin batısına geçerek sözde Cezire ile Afrin kantonlarını birleştirme hayali de sonlandırılmış oldu.

Son süreçte Türkiye’nin sınır güvenliği için tehdit oluşturan ve ele geçirdiği bölgelerdeki Arap ve Türkmenleri göçe zorlayarak demografik yapıyı da değiştirme girişiminde bulunan PKK/PYD’nin uyarılara rağmen bu davranışından vazgeçmemesi üzerine Türkiye’nin bölgeye askeri harekat düzenleyebileceği konuşulmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da Fırat’ın doğusuna yönelik harekat başlatılacağına yönelik söylemlerinin ardından sınırın her iki yakasında da hareketlilik başladı. Başlayan bu hareketliliğin ardından Türkiye sınır hattında önlemlerini artırarak olası harekata karşı hazır hale gelirken, Suriye’de ise Fırat’ın hem doğu hem de batı yakasında teröristler ile Özgür Suriye Ordusu teyakkuz durumuna geçti.

TERÖRİSTLER DİKEN ÜZERİNDE

Harekatın gündeme gelmesinin ardından mevcut mevzi ve siperlerini güçlendirip, yeni mevziler oluşturan PKK/PYD’li teröristler, yerleşim alanlarının etrafına da derin hendekler kazmaya başladı. Olası hava harekatından korunmak için gözetleme kulelerinin altına tüneller inşa eden teröristler, rahat hareket ederek görüntü vermemek ve hedef olmamak için sokakların üzerlerini brandalar ile kapattı. Yerleşim alanlarında boşaltılan evlere patlayıcılar yerleştiren teröristlerin, meskun mahal operasyonlarını zorlaştırmak adına birçok noktaya da bubi tuzakları kurduğu belirtildi.

Zeytin Dalı Harekatı ile büyük darbe yiyen ve taban kaybeden terör örgütünün üzerlerine kurduğu baskı ile canlı kalkan olarak kullanmayı planladığı sivillerin kentlerden ayrılmalarını da engelliyor. Kendisini diken üzerinde hisseden terör örgütü militanlarının sık sık bulundukları mevzi ve siperlerden hem Türkiye hem de Fırat’ın batı yakasındaki Özgür Suriye Ordusu unsurlarını dürbünlerle sürekli olarak takip ediyor.

ÖSO HAREKAT İÇİN TALİMAT BEKLİYOR

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı ile Cerablus ile Afrin arasındaki 4 bin kilometre kareyi aşkın bölgeyi terör örgütlerinden temizleyen Özgür Suriye Ordusu güçleri de Fırat’ın doğusuna yönelik operasyon için hazır kıta bekliyor. Türkiye’den harekat için talimat bekleyen Özgür Suriye Ordusu gruplarının oluşturduğu binlerce askeri bulunan Milli Ordu, Fırat’ın doğusunu biran önce teröristlerden arındırarak Türkiye’nin Suriye ile olan 911 kilometrelik sınır hattını tamamen güvenli hale getirmek istediklerini kaydetti.

CERABLUS’TA BOMBALI SALDIRI İHTİMALİYLE ÖSO ALARM DURUMUNA GEÇTİ

Fırat’ın doğusuna yönelik harekatın gündeme gelmesiyle terör örgütü PKK/PYD’nin Fırat’ın batısında bombalı saldırı düzenleyebileceği ihtimali üzerine Özgür Suriye Ordusu güçleri ile yerel polis birimleri alarm durumuna geçti. ÖSO üyeleri saldırı ihtimaliyle bulundukları noktalarda güvenlik önlemlerini artırdı. Özellikle kritik olarak belirlenen Münbiç hattındaki köylerde ağır silahlarla görev yapan ÖSO unsurları, yabancıların köylere girişine izin vermeyip, bomba yüklü olabilecek otomobil ve motosikletleri geldikleri yöne geri gönderiyor. Cerablus ilçe merkezinde de yerel polis unsurları kent girişinde oluşturduğu kontrol noktalarında şüpheli gördüğü araçları didik didik arıyor.

TERÖRİSTLER, ERKEKLERİN MENBİǒTEN ÇIKMASINA İZİN VERMİYOR

Fırat’ın doğusuna yönelik harekatın gündeme gelmesinin ardından paniğe kapılan PKK/PYD'li teröristler, siviller üzerindeki baskısını artırdı. Menbiç’te yaşayan ve daha önce rahatça Cerablus veya farklı noktalara gidebilen sivillerin son on gündür kent dışına çıkmaları teröristler tarafından engelleniyor. Menbiç’ten çıktıktan sonra Özgür Suriye Ordusu denetimindeki Cerablus tarafına gelen sivillerin, Deded bölgesinde oluşturulan kontrol noktasında yapılan üst aramalarının ardından geçişlerine izin veriliyor. Cerablus bölgesine gelmek için Deded’deki ÖSO kontrol noktasına gelen siviller, teröristlerin kadın, çocuk, yaşlı ve hastalar dışındakilerin geçişlerine izin vermediğini söyledi. Teröristlerin operasyonun gündeme gelmesinin ardından üzerlerine yoğun baskı uyguladığını ve her evden en az bir kişiyi zorunlu olarak silah altına aldığını belirten siviller, “Şu anda Menbiç’teki teröristlerde büyük korku var. Siviller üzerinde baskı uyguluyor ve zoraki olarak gençleri askere alıyorlar. Menbiç’ten çıkanlara da büyük zorluk çıkarıyorlar ve izin vermiyorlar. Fırsatını bulsa binlerce kişi Menbiç’i terk edecek” dedi.

BRANDALARIN ALTINDA YAKIT DOLU TANKERLER

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesi karşısında bulunan, Suriye'nin Haseke iline bağlı Rasulayn ilçesindeki PKK/YPG'li teröristler, kentin dört bir yanını brandalarla kaplamaya başladı. Daha önce tünel kazan teröristler, Türkiye'den görünmemek için sokak başlarını brandayla kapatıp, toprakla da destekledi. Teröristler brandaların altına yakıt dolu tankerler koyarak, bomba tuzaklıyor.

KENDİLERİNE KATILMAYANLARA İŞKENCE YAPIYORLAR

Öte yandan ilçe merkezindeki sivil halka, kendilerine katılmaları için baskı yapan teröristler, olumsuz yanıt alınca da ilçe sakinlerini döverek, işkence yapıyor. Teröristlerin bugün ise ilçede yaşayan sivil halkın eline dövizler vererek, Türkiye'nin olası operasyonunu protesto etmeleri için zorladıkları belirtildi. Bazı kişiler, ilçe meydanında toplanarak, Türkiye aleyhine sloganlar atıp, olası operasyonu protesto etti.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/sinirda-dikkat-ceken-hareketlilik-cok-carpici-goruntuler-41057399
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 41867
 • 468
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4666 : 20 Aralık 2018, 11:04:02 »
Milli Savunma Bakanı Akar: 'İsterse yerin dibine girsinler...'

Fırat'ın doğusu

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarının başarıyla gerçekleştirildiğini hatırlatan Akar, "İdlib'te barış ve huzurun sağlanması için TSK, teşkil edilen 12 gözlem noktasında barış ve huzurun gözlemcisi oldu ve şu anda da bu görevini sürdürmekte." diye konuştu.

Akar, tüm bu faaliyetlerin insan haklarına, uluslararası hukuka, milli, manevi ve mesleki değerlere saygılı olarak masum insanlar ve çevreye zarar vermeden yerine getirildiğini belirterek, şunları söyledi:
"Silahlı Kuvvetlerin mensupları, bu konuda hiçbir ülkenin göstermediği dikkati, hem faaliyetlerin planlanmasında hem de icrasında göstermiştir. Şimdi önümüzde Münbiç ve Fırat'ın doğusu var. Bu konuda da yoğun bir şekilde çalışmaktayız. Olayları yakinen takip etmekteyiz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin harekatla istihbaratla görevli birimleri, kuruluşları elinden gelen her türlü gayreti gösteriyorlar, vazifelerini en iyi şekilde yerine getirmek için çalışmalarını gece-gündüz sürdürüyorlar. Şu anda Münbiç'te, Fırat'ın doğusunda bazı çukurların, tünellerin kazıldığı söyleniyor. İster çukur ister tünel kazsınlar, isterse yerin dibine girsinler, yeri ve zamanı geldiğinde bunlar kazdıkları çukurlara gömülecekler. Bundan kimsenin şüphesi olmasın."

Sincar asla ikinci bir Kandil olmayacak

Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü PKK varlığına da dikkati çeken Bakan Akar, "Bununla ilgili olarak hem Sincar hem Karacak Dağı bölgelerine hava harekatı icra edildi. Orada hiçbir şekilde sivillere zarar verilmemesi konusu yine gündemdeydi ve bununla ilgili her türlü tedbir alındı ve çok şükür herhangi bir sivile, masum insana zarar vermeden orada teröristlerin etkisiz hale getirilmesi sağlandı." ifadelerini kullandı.

Akar, Irak'ın kuzeyindeki teröristlerin varlığını her zaman takip ettiklerini belirterek, şöyle konuştu:
"Bunların sona ermesi için elimizden gelen gayreti gösterdiğimizi ve göstereceğimizi, bu konuda Irak Devleti'nin, Irak Silahlı Kuvvetleri'nin de bizlerle iş birliği yapmasının önemli olduğunu her fırsatta muhataplarımıza aktardık, aktarmaya devam edeceğiz. Diğer taraftan da herkesin bilmesi gereken diğer bir husus, Sincar, asla ikinci bir Kandil olmayacak. Bu konuda elimizden gelen neyse bunları yaptık, yapmaya devam edeceğiz, buna asla müsaade etmeyeceğiz."

"Geri adım söz konusu değildir"

Sadece yurt içinde ve sınırlarda değil, Ege, Akdeniz ve Kıbrıs'ta da uluslararası hukuk ve anlaşmalardan doğan hakların korunması ve kollanması için çalışmaların devam ettiğini söyleyen Akar, mavi vatandaki hakların da korunması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ve buna devam edeceklerini belirtti.

"Burada ülkemizin ve milletimizin haklarından taviz vermemiz asla söz konusu değildir, olamaz." diyen Akar, iyi komşuluk ilişkilerinden, barıştan, dostluktan, iş birliğinden yana olduklarını ifade etti.

Bakan Akar, şunları kaydetti:
"Ancak bunun yanı sıra Ege'de, Akdeniz'de, KKTC'nin ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ve milletimizin zerre kadar hakkından dahi geri adım atmamız söz konusu değildir. Ülkemizin ve milletimizin haklarının korunması için elimizden gelen her türlü tedbiri aldık, almaya devam edeceğiz. Burada geri adım söz konusu değildir. Hiçbir oldubittiye müsaade etmeyiz, etmeyeceğiz ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin, KKTC'nin 'evet' demediği, içinde olmadığı hiçbir çözümün de yaşama şansının olmadığını herkese ilan ettik, söylemeye devam ediyoruz."

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-milli-savunma-bakani-akar-isterse-yerin-dibine-girsinler-41057840
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Atsızbey

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 93
 • 6
 • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4667 : 20 Aralık 2018, 22:20:13 »
https://mobile.twitter.com/sefabobkar1/status/1075831053745573897?s=19

Hamza özel kuvvetler komutanı imiş...operasyon yaklaştı diyebilirmiyiz belki bu gece de olabilir
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2018, 22:25:25 Gönderen: Atsızbey »

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 41867
 • 468
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4668 : 20 Aralık 2018, 22:38:13 »
Terör örgütü YPG/PKK'ya Fransa sahip çıktıFransa'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi François Delattre, ABD'nin Suriye'den çekilme kararına ilişkin, ''Fransa, önümüzdeki haftalarda Suriye Demokratik Güçleri de dahil ABD'nin tüm ortaklarının güvenliğinin sağlanmasıyla yakından ilgilenecek.'' dedi.

BM Güvenlik Konseyindeki Suriye oturumunda konuşan Delattre, tüm dikkatlerin Suriye'nin kuzey doğusuna çevrildiğini belirterek, Fransa'nın önceliğinin uzun vadede DEAŞ'ı ortadan kaldırmak ve bu bölgede terörün yeniden dirilmesini önlemek olduğunu söyledi.

DEAŞ'ın Suriye için tehdit oluşturmaya devam ettiğini ve Suriye'de küçük bir alanda da olsa varlığını sürdürebileceğini ifade eden François Delattre, sahada gerginliğin artmasının terör gruplarına fırsat vereceğini ifade etti.

ABD'nin Suriye'den çekilme kararına ilişkin de değerlendirmede bulunan Delattre, ''Fransa, önümüzdeki haftalarda Suriye Demokratik Güçleri de dahil ABD'nin tüm ortaklarının güvenliğinin sağlanmasıyla yakından ilgilenecek.'' diye konuştu.

François Delattre, ABD'nin Suriye'nin kuzey doğusunda halkın ve bölgenin istikrarının korunmasını, yeni bir insani trajedinin ve terörün yeniden canlanmasının engellenmesini göz önünde bulundurması gerektiğini de sözlerine ekledi.

''DEAŞ İLE MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ''

ABD'nin BM Daimi Temsilciliği Siyasi Koordinatörü Rodney Hunter ise Anayasa Komitesinin kurulmasının gecikmesinden Suriye rejimini ve Rusya'yı sorumlu tuttu.

Komitenin kurulması kararının 11 ay önce, ocak ayında alındığını anımsatan Hunter, yıl sonuna kadar sadece 11 gün kaldığını ve bunun, Suriye rejimi ile Rusya'nın bu taahhüdü yerine getirmesi için son şans olduğunu ifade etti.

Rodney Hunter, DEAŞ ile mücadeleye ilişkin ise ''ABD, Suriye'de ve dünya genelinde DEAŞ ve diğer terörist grupların tamamen yok edilmesi taahhüdüne bağlı. Söylediğimiz gibi, İran destekli kuvvetlerin geri çekilmesi için de tüm araçları kullanacağız. Müttefiklerimizle terörle mücadele konusunda birlikte çalışmaya devam ececeğiz.'' şeklinde konuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/teror-orgutu-ypg-pkkya-fransa-sahip-cikti-41058810
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

 • 2020 Yılın Üyesi
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 1610
 • 124
 • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4669 : 20 Aralık 2018, 22:41:14 »
http://www.hurriyet.com.tr/dunya/teror-orgutu-ypg-pkkya-fransa-sahip-cikti-41058810

Fransa  Suriyede ,SDG /PKK ye gerekli desteği önümüzdeki günlerden itibaren sağlayacağını acıkladı.

Eee ne de olsa eski sömürge sahibi, ve Kürtlerin avrupadaki ana hamisi. Macron efendi hayal aleminde hele hele  Merkel artık siyasetten çekiliyorum demesiyle aklınca AB de rol kapmaya çalışıyor.