Gönderen Konu: AH-1 COBRA  (Okunma sayısı 15250 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: AH-1 COBRA
« Yanıtla #10 : 05 Nisan 2016, 16:49:39 »
Görünen o ki; ATAK için çok ciddi bir müşteriyi de kesin olarak kaybettik!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #11 : 05 Nisan 2016, 17:29:00 »
Bir motor yuzunden neler kaciyor neler. Bari cirit Pakistan helilerine sertifiye edilse avuntu mahiyetinde cirit satardik. Ama bunada musade etmezler....

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
« Yanıtla #12 : 06 Nisan 2016, 00:02:08 »
Bu heliyi abd deniz kuvetleri kullanıyor bu demeki deniz şartlarına uygun heli peki bizim atak deniz şartlarına uygun mu?
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2016, 17:30:29 Gönderen: lleo »
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #13 : 07 Mayıs 2016, 01:29:18 »

Cok yakismislar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #14 : 16 Mayıs 2016, 13:04:47 »
ABD Deniz Piyadelerine Yeni King Cobra Helikopterleri

Bell Helicopter, ABD Deniz Piyadeleri'ne yeni saldırı helikopterleri  temini için bir 461.100.000 $ değerinde bir askeri anlaşmayı duyurdu. Anlaşma; 12 UH-1Y Venom genel maksat helikopterleri ve 16 AH-1Z Viper saldırı helikopterleri, ilişkili yardımcı yakıt kitlerini içermekte.

Bell Helicopter gerçekleştirdiği duyuruda; imzalanan sözleşmenin ABD Deniz Kuvvetleri'nin 189 AH-1Z Viper saldırı helikopterleri ve 160 UH-1Y Venom genel maksat helikopter için planladığı 'H-1 Programının parçası olduğunu belirtti.

Helikopterler Bell Helicopter'İn Texas'daki tesislerinde üretilecekler.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #15 : 30 Nisan 2018, 14:40:18 »
ABD Bahreyn'e AH-1Z Saldırı Helikopteri Satıyor

ABD Savunma Güvenliği İşbirliği Ajansı (DSCA) 27 Nisan 2018'de yaptığı duyuruda, ABD Dışişleri Bakanlığı, Bahreyn'e 911.4 milyon dolarlık bir tahmini maliyete sahip 12 AH-1Z saldırı helikopterinin Yabancı Askeri Satışını onayladı. Bahreyn 12 AH-1Z saldırı helikopteri, 26 T-700 GE 401C motor, 14 AGM-114 Hellfire Füzesi ve 56 Gelişmiş Hassas Yokedici Silah Sistemi II (APKWS-II) WGU-59B istemişti. Bu istek ayrıca 15 Honeywell Gömülü Küresel Konumlandırma Sistemi (GPS), Ataletsel Navigasyon Sistemi (INS) (EGI), Standart Konumlandırma Hizmeti (SPS), 12 M197 20mm top sistemi, 14 AN / AAQ-30 Hedef Görüş Sistemi, 26 Kaska monteli görüş sistemi, haberleşme teçhizatı, elektronik savaş sistemleri, 15 APX-117 Dostveya Düşman Tanımlama (IFF), 15 AN / AAR-47 Füze İkaz Sistemleri, 15 AN / ALE-47 Karşı Önlem Seti, 15 APR-39C ( V) 2 Radar Uyarı Alıcıları ve diğer ilgili lojistik ve program destek unsurları içeriyor. Toplam tahmini maliyet 911.4 milyon dolar.

Ana yükleniciler Bell Helikopter ve Genel Elektrik Şirketleri. "Zulu Cobra" olarak da adlandırılan AH-1Z Viper, bir çift motorlu saldırı helikopteridir. AH-1W Super Cobra'ya dayanan Viper, dört kanatlı, yekpare olmayan, kompozit ana rotor sistemi, yükseltilmiş şanzıman ve yeni bir hedef nişan alma sistemine sahiptir. Yeniden tasarlanan iki kanat kanadı daha uzundur ve her biri AIM-9 Sidewinder gibi bir füze için kanat ucu istasyonuna sahiptir. Her kanadın 2.75 inç (70 mm) Hydra 70 roket podu veya AGM-114 Hellfire füze lançerleri için iki ayrı istasyonu vardır.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #16 : 30 Nisan 2018, 15:33:48 »
Bıktım bu Amerikanlardan.

Hiç rahat yokmu bizim T-129’ lara?

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #17 : 30 Nisan 2018, 16:19:30 »
Bıktım bu Amerikanlardan.

Hiç rahat yokmu bizim T-129’ lara?

Motor bizim olmayıp abd nin olunca yok gibi......adam kendine rakip yapar mı seni...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #18 : 16 Kasım 2018, 17:41:32 »
ABD Bahreyn'e AH-1Z Saldırı Helikopteri Satıyor

ABD Savunma Güvenliği İşbirliği Ajansı (DSCA) 27 Nisan 2018'de yaptığı duyuruda, ABD Dışişleri Bakanlığı, Bahreyn'e 911.4 milyon dolarlık bir tahmini maliyete sahip 12 AH-1Z saldırı helikopterinin Yabancı Askeri Satışını onayladı. Bahreyn 12 AH-1Z saldırı helikopteri, 26 T-700 GE 401C motor, 14 AGM-114 Hellfire Füzesi ve 56 Gelişmiş Hassas Yokedici Silah Sistemi II (APKWS-II) WGU-59B istemişti. Bu istek ayrıca 15 Honeywell Gömülü Küresel Konumlandırma Sistemi (GPS), Ataletsel Navigasyon Sistemi (INS) (EGI), Standart Konumlandırma Hizmeti (SPS), 12 M197 20mm top sistemi, 14 AN / AAQ-30 Hedef Görüş Sistemi, 26 Kaska monteli görüş sistemi, haberleşme teçhizatı, elektronik savaş sistemleri, 15 APX-117 Dostveya Düşman Tanımlama (IFF), 15 AN / AAR-47 Füze İkaz Sistemleri, 15 AN / ALE-47 Karşı Önlem Seti, 15 APR-39C ( V) 2 Radar Uyarı Alıcıları ve diğer ilgili lojistik ve program destek unsurları içeriyor. Toplam tahmini maliyet 911.4 milyon dolar.

Ana yükleniciler Bell Helikopter ve Genel Elektrik Şirketleri. "Zulu Cobra" olarak da adlandırılan AH-1Z Viper, bir çift motorlu saldırı helikopteridir. AH-1W Super Cobra'ya dayanan Viper, dört kanatlı, yekpare olmayan, kompozit ana rotor sistemi, yükseltilmiş şanzıman ve yeni bir hedef nişan alma sistemine sahiptir. Yeniden tasarlanan iki kanat kanadı daha uzundur ve her biri AIM-9 Sidewinder gibi bir füze için kanat ucu istasyonuna sahiptir. Her kanadın 2.75 inç (70 mm) Hydra 70 roket podu veya AGM-114 Hellfire füze lançerleri için iki ayrı istasyonu vardır.

DefenceTurk.com

Bahreyn sonunda bu alımla ilgili sözleşmeyi imzalamış. Helikopterler 2022 yılına kadar teslim edilecekler.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #19 : 29 Kasım 2018, 01:09:27 »
Japonya'ya AH-1Z Önerisi

Japonya geçtiğimiz Mayıs ayında, envanterinde bulunan yaklaşık 70 Bell AH-1S Cobra helikopterini yeni helikopterlerle değiştirmek için bir bilgi talebi (RFI) yayınlamıştı. Amerikan şirketi Bell, Japonya'daki saldırı helikopterinin değişim programı için Japonya'daki Japonya Uluslararası Havacılık Fuarı'nda bulunan AH-1Z Viper saldırı helikopterini öneriyor.

Şu anda Bell için bir danışman olarak çalışan Emekli General George Trautman,  şirketin ABD hükümetiyle RFI'ye AH-1Z helikopterlerini önererek yanıt verdiğini söyledi.

Bell'in Asya-Pasifik bölgesindeki küresel askeri iş geliştirme direktörü John Woodbury, RFI'nin “denizcilik ve gemiye uygunluk” özelliğinde bir saldırı helikopteri çağrısında bulunduğunu belirtti. Trautman, AH-1Z'nin gemilerde en iyi olduğunu iddia etti.

Bell'in temsilcileri, denizcilikte tuzlu sudan daha fazla korozyona karşı koruma dışında daha fazla özellikler olduğunu söylediler. Bunlar arasında gemilerdeki sınırlı alanları verimli kullanabilmek için katlanabilen rotor kanatları, elektromanyetik paraziti en aza indiren bir tasarımın da bulunduğunu belirttiler.

Yeni saldırı helikopterinin gemilerden işletilmesi için gerekli olan şartı, Japonların onları, Japon Denizcilik Öz Savunma Kuvvetleri'nin daha küçük Hyuga ve Izumo sınıfı helikopter gemilerinde kullanmayı planladığını gösteriyor.

DefenceTurk.com