Gönderen Konu: RAFALE  (Okunma sayısı 60732 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
Ynt: RAFALE
« Yanıtla #150 : 13 Eylül 2021, 14:56:29 »
Turkey madem ki Hindi anlamına geliyor , bu tür kafa bulmaları da razı göstermek gerek... Yapacak birşey yok...
Rivayete göre; İngiliz korsan/denizciler, Osmanlı döneminde Cezayir’den Hindi alıp Amerika’ya götürmüşler. Bunun ne olduğu sorulduğunda da, bu “Turkey-bird”  demişler. Bird kelimesi unutulmuş. Geriye Turkey kalmış.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 255
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #151 : 13 Eylül 2021, 15:12:54 »
Turkey madem ki Hindi anlamına geliyor , bu tür kafa bulmaları da rıza göstermek gerek... Yapacak bir şey yok...
Rivayete göre; İngiliz korsan/denizciler, Osmanlı döneminde Cezayir’den Hindi alıp Amerika’ya götürmüşler. Bunun ne olduğu sorulduğunda da, bu “Turkey-bird”  demişler. Bird kelimesi unutulmuş. Geriye Turkey kalmış.

Hindi bize Hindistandan gelmiş, adı da Hindi olmuş. Aynı hesap işte.  :D
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2021, 05:16:42 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #152 : 13 Eylül 2021, 16:54:53 »
Cesaret özgüven gelmiş ama boğarlar adamı. El şeyiyle gerdeğe girilmez. Bunun en büyük tecrübesini yaşayan biziz. F-35 beklerken neler oldu. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Hele bir zamanı gelsin görürler cesareti özgüveni.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #153 : 13 Eylül 2021, 18:09:53 »
Keske Yunanlilarin yapmis oldugu gibi Patch designi yaparak ustunluk saglanabilseydi. Malesef gercek hayat o sekilde degil.

Hele once bir Rafalerini ozumsesinler sonra karsilastigimizda kim tedirgin olur birlikte goruruz .

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 255
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #154 : 14 Eylül 2021, 02:28:01 »
Yalnız, o Hindideki bıyığa bittim. ;D Tam Baba Hindi olmuş. Hehehe.
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2021, 05:17:26 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #155 : 14 Eylül 2021, 07:49:54 »
Çocukça bir ezikliğe sahipler! Her fırsatta düşmanlıklarını kanıtlıyorlar.  Hayatlarının önemli bir bölümünü Türk düşmanlığı kapsıyor. Bu arada Türkler bunu ne kadar umursuyor? Düşündüklerinin çooook altında. Ancak farkında değiller.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #156 : 14 Eylül 2021, 08:49:09 »
Bizim millet geçim derdinde , Fener-Galatasaray peşinde bunların derdi Türkler...

3 yıl önce iflas ettiler hala akıllanmadılar...

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Fransa savunma anlaşmasında bir ülke ile daha ters düştü
« Yanıtla #157 : 19 Eylül 2021, 12:59:23 »
Fransa ile Avustralya arasındaki savunma anlaşması iptalinin ardından benzer bir krizi İsviçre ile yaşadı. Bern yönetimi Fransa'dan alacağı uçaklardan vazgeçti. Bunun üzerinde Macron, İsviçreli mevkidaşı ile yapılacak görüşmeyi askıya aldı.

Fransa ile Avustralya arasındaki 90 milyar dolarlık savunma anlaşmasının iptalinin ardından araya giren Washington ile Paris arasında sular durlumuyor. Yeni bir sorun bu sefer de İsviçre ile yaşandı. Bern yönetimine savaş uçağı satmaya hazırlanan Fransa, İsviçre'nin bu karardan vazgeçip ABD'li F-35'lere yönelince yeni bir kriz patlak verdi.

GÖRÜŞME İPTAL EDİLDİ

Kararın İsviçre tarafından açıklanmasının ardından Paris yönetimi İsviçre ile yapılacak görüşme programlarını iptal etti. İsviçreli mevkidaşı Guy Parlemin'i Kasım ayında ağırlamaya hazırlanan Macron, görüşmeyi tek taraflı olarak iptal etti. Bunun yanı sıra Bern yönetimi ile önümüzdeki yaza kadar herhangi bir görüşmenin de planlanmadığı duyurdu.

RAFALE YERİNE F-35

Fransa ile İsviçre arasında bir kaç ay önce başlayan ve Rafale savaş uçaklarının alınmasını da kapsayan bir dizi savunma anlaşmasının görüşmeleri yürütülüyordu. Alım planlaması kapsamında bir diğer seçenek olan F-35'i kendilerine daha cazip gördüklerini belirten Bern yönetimi, 6 milyar frank karşılığında F-35 satın alacaklarını açıklamıştı.

Açıklama Macron yönetiminin canını sıkarken, görüşmenin iptali için Avustralya'nın ardından yeni bir krizin de bu bölgede oluştuğu belirtildi.

https://www.haber7.com/dunya/haber/3142096-fransa-savunma-anlasmasinda-bir-ulke-ile-daha-ters-dustu

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #158 : 19 Eylül 2021, 13:52:51 »
Kıran kırana Amerikan - Fransız soğuk savaşı, yani ben olsam rafele parasını F35'e harcardım. Rafele niye bu kadar pahalı çözemedim.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #159 : 19 Eylül 2021, 14:20:47 »
Kıran kırana Amerikan - Fransız soğuk savaşı, yani ben olsam rafele parasını F35'e harcardım. Rafele niye bu kadar pahalı çözemedim.
Hindistan, Katar ve Mısır’ı kazıklayınca herkese aynı fiyata satarız havasına girdiler. Typhoon dan sonra yapılmasına rağmen hala Typhoon’un gerisinde olan bir uçak. Avrupa’da kendilerinden başka bir Yunanistan bir de Hırvatistan (kullanılmış eski) kullanacak. Almanya, İngiltere, İspanya, İtalya ve Avusturya Typhoon kullanıyor.
Bu güne kadar 148 adedi Fransa için olmak üzere toplam 237 adet Rafale’ye karşılık 571 adet Typhoon üretilmiş.
Rafale bol reklamla şişirilmiş bir balon uçak. En büyük meziyeti Meteor füzesi atabilmesi. En son versiyon Grippen dahi daha iyi bir uçak bence. GaN tabanlı Aesa kullanıyor ve hem Supercruise yapabiliyor hemde öyle dinamik bir “airframe” yapısı varki uçağı tek bir GE-F414-49E motoru ile 2 mach hıza ulaştırıyor ve çok kıvrak yapıyor.