Gönderen Konu: RAFALE  (Okunma sayısı 60734 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Fransa’dan Mısır’a 3 ‘Rafale’ daha...
« Yanıtla #40 : 29 Ocak 2016, 14:26:35 »

Fransa’dan Mısır’a 3 ‘Rafale’ daha!
Mısır Hava Kuvvetleri Fransa’dan Rafale tipi 3 savaş uçağı daha teslim aldı.

Mısır Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, Fransa’dan ikinci kez Rafale tipi 3 savaş uçağı teslim alındığını belirtti.

Açıklamada, Ortadoğu’da istikrar ve güvenliğe destek vermek için silahlı kuvvetlerin kapasitesinin artırılması hedefiyle bu adımların atıldığı kaydedildi.

Fransa, 5,2 milyar Euro tutarında yaptıkları anlaşma çerçevesinde Mısır’a sattığı 24 Rafale savaş uçağından ilk üçünü 20 Temmuz 2015’de teslim etmişti.

İlk uçuşu 4 Temmuz 1986 tarihinde gerçekleştirilen ve 2000 yılından beri aktif hizmette olan çok rollü av bombardıman görevli Rafale uçakları delta kanat yapısının yanı sıra burnunda yer alan ve ön kanatçıklı (canard) sistemi ile çok düşük hızlarda uçabiliyor. Ayrıca bu tasarım uçağın manevra kabiliyetini artırıyor.

Kaynak: www.savunmaveteknoloji.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: RAFALE
« Yanıtla #41 : 30 Ocak 2016, 11:55:24 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Fransa ve Hindistan Rafale İçin Sonunda Anlaştı
« Yanıtla #42 : 16 Nisan 2016, 12:58:41 »
Fransa ve Hindistan Rafale İçin Sonunda Anlaştı

Hindistan; Pakistan ve Çin'in büyüyen askeri tehditleri  karşısında hava kuvvetlerini modernize etmek için geçtiğimiz yıllarda bir savaş uçağı yarışı başlatmış ve bu yarış sonucunda Fransız savunma şirketi Dassault'un geliştirdiği Rafale uçağını seçmişti. Fransa Hindistan'ın talep ettiği 36 Rafale uçağı için 12 milyar dolar fiyat belirtmişti.

Hint savunma yetkilileri ve Fransız askeri havacılık firması Dassault; 36 Rafale  jet avcı uçağının satışı konusunda 8,8 milyar dolarda anlaştılar. Hint haber kanalı NDTV'nin haberine göre resmi anlaşma üç hafta içerisinde imzalanacak. Teslimatlar da 18 ay içerisinde başlayacak. Ayrıca Fransa,Rafale anlaşmasının bir parçası olarak Hindistan'a 3 milyar dolara kadar teknoloji transferleri yatırımı yapmayı kabul etti.

Önceki görüşmeler Dassault ve Hindistan'da uçağı lisans altında üretecek olan Hindustan Aeronautics Ltd. arasındaki teknoloji transferi konusunda anlaşmazlıklar yüzünden durmuştu.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #43 : 26 Eylül 2016, 10:04:03 »
Nisan ayında anlaştıkları konuda üç hafta içerisinde imzalanacağı belirtilen anlaşma geçtiğimiz cuma günü imzalanmış. Hindistan 36 Rafale savaş uçağı için Dassault Aviation ile 8,8 milyar dolarlık anlaşmayı imzalamış.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #44 : 26 Eylül 2016, 12:19:47 »
Rusya ve Abd hindistanı nasıl kaçırdı merak ediyorum

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #45 : 27 Eylül 2016, 07:20:50 »
Nisan ayında anlaştıkları konuda üç hafta içerisinde imzalanacağı belirtilen anlaşma geçtiğimiz cuma günü imzalanmış. Hindistan 36 Rafale savaş uçağı için Dassault Aviation ile 8,8 milyar dolarlık anlaşmayı imzalamış.

Euro olacak o rakam.Ayrıca birim maliyet olarak nereye geldi bu sipariş yahu değil mi? Envantere yeni bir tip uçak katmak ne kadar zor ve pahalıymış.Tüm altyapıyı ona uygun hale getirmek ne zormuş ne pahalıymış.Bunun GPU'suna varıncaya kadar herşeyi farklı bir sistem gerektiriyordur.Bir uçak yapmak ne güzel bir işmiş kardeşim?

Sahi bizim TFX için bütçeler nerelerdeydi ? Bir ihracat yapılsa ne kadar kazanç sağlanır,sadece maddi kazançlar mı sağlanır,mesela Hindistan neden elinde onca Rus ve Amerikan uçağı varken birde o kadar para verip farklı altyapı gerektiren Fransız uçağı aldı ? Yoksa herşey maliyet olarak hesaplanmıyor mu ? Yada başka bir deyişle her maddi maliyetin siyasal bir karşılığı mı var ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #46 : 27 Eylül 2016, 08:30:41 »

Euro olacak o rakam.Ayrıca birim maliyet olarak nereye geldi bu sipariş yahu değil mi? Envantere yeni bir tip uçak katmak ne kadar zor ve pahalıymış.Tüm altyapıyı ona uygun hale getirmek ne zormuş ne pahalıymış.Bunun GPU'suna varıncaya kadar herşeyi farklı bir sistem gerektiriyordur.Bir uçak yapmak ne güzel bir işmiş kardeşim?

Sahi bizim TFX için bütçeler nerelerdeydi ? Bir ihracat yapılsa ne kadar kazanç sağlanır,sadece maddi kazançlar mı sağlanır,mesela Hindistan neden elinde onca Rus ve Amerikan uçağı varken birde o kadar para verip farklı altyapı gerektiren Fransız uçağı aldı ? Yoksa herşey maliyet olarak hesaplanmıyor mu ? Yada başka bir deyişle her maddi maliyetin siyasal bir karşılığı mı var ?

O rakamın birimi Amerikan Doları! Euro değil!

« Son Düzenleme: 27 Eylül 2016, 08:32:24 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #47 : 27 Eylül 2016, 13:35:50 »
İnsan her gün böyle bir şeye imza atsa bile yinede 8 milyar euro luk şeye Pilot kalemle imza atmaz.
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Kahire yönetimi 24 adet Rafale daha alıyor
« Yanıtla #48 : 18 Temmuz 2018, 23:15:56 »
Kahire yönetimi 24 adet Rafale daha alıyor

Mısır’ın Fransa’dan bu yılın sonuna kadar Dassault imalatı 24 adet ilave Rafale savaş uçağı alımı için görüşme yaptığı ve anlaşmanın kısa sürede imzalanmasının beklendiği bildirildi. Mısır, daha önce Fransa’dan 5.2 milyar Euro’luk 24 adet Rafale almış, bu uçaklardan 14’ü teslim edilmişti.

Mısır’ın yeni Savunma Bakanı Mohamed Ahmed Zaki’nin Paris ziyaretinde bu konunun netleşeceği kaydedildi. Kahire yönetimin ayrıca 30 adet Safran insansız hava aracı (İHA) almak istediği belirtilirken, deniz kuvvetleri için de Airbus’ın Couger helikopterleri ile ilgilendiği açıklandı.

Mısır 2014 yılından bu yana Fransa’nın da desteğiyle ordusunu modernize ediyor. 2014-2017 yılları arasında Fransız savunma sanayi şirketleri Mısır ile 7 milyar Euro’luk anlaşmaya imza attı.

Rafale, kara ve deniz saldırıları, keşif, yüksek doğrulukta vuruşlar ve nükleer darbe caydırıcılıkları gibi çok çeşitli kısa ve uzun menzilli görevleri yerine getirebilen bir savaş uçağı.

2006'dan 2011'e kadar, Fransız Hava Kuvvetleri ve Donanması’na bağlı Rafale uçakları, Afganistan'da çok yüksek bir yeterlilik ve somut bir askeri değer sergiledikleri sayısız muharebe misyonuna katıldı.

http://www.kokpit.aero/24-rafale-aliyor

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #49 : 18 Temmuz 2018, 23:29:42 »
24 adet Rafale için 5,2 Milyar $ çok değil mi? Tanesi 216,6 Milyon $ ediyor. F-35 bile şu an 89 Milyon $ fiyata sahip.