Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 291584 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #600 : 28 Ağustos 2018, 21:16:21 »
Abd'nin diger kurucu ortağı kimmiş hala soylemedin.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı leventkepir

• DefenceTurk
  • *
  • -3
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #601 : 28 Ağustos 2018, 21:31:24 »
Ben Rockefeller ailesini kurucusu (founder fathers) zannediyordum. Değil FED in ortağı. Düzelttim. UYVAR haklısın.
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2018, 13:59:03 Gönderen: leventkepir »

Çevrimdışı leventkepir

• DefenceTurk
  • *
  • -3
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #602 : 29 Ağustos 2018, 14:20:51 »
George Soros Atatürk'e kötü laflar söylemişti 2001 yılı falandı haberini bulamıyorum. Acaba ben mi yanlış hatırlıyorum. Ne kadar araştırsam da google da yanıt bulamadım. Acaba olayı hatırlayanınız var mı? benim hafızam mı beni yanıltıyor.

Çevrimdışı leventkepir

• DefenceTurk
  • *
  • -3
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #603 : 01 Eylül 2018, 19:13:32 »
Şimdi de birileri İnönü hazretlerini hedef alıyor. Adnan menderesin uçak fabrikalarını kapatmasını İnönü Şef'e isnat ediyorlar. Önce F35 mındar ve parsası şimdi İnönü hazretlerine karşı video. Youtube da gördüm. Aselsanın cep telefonu olay olacak - Kullanmaya hazırmısın? Bumin Kağan diye biri. Başlık bu Şefe yalan laf var uçak fabrikalarını menderes kapattırdı. Tahminen bazı oyuncaklar da altına not düşmüş masum vatandaşları kandırıyorlar. Bence.
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2018, 21:52:26 Gönderen: leventkepir »

Çevrimdışı foxtrot101

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #604 : 02 Eylül 2018, 03:08:26 »
Uçak fabrikaları İnönü döneminde kapatılmıştır.

Çevrimdışı leventkepir

• DefenceTurk
  • *
  • -3
  • DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2018, 10:32:22 Gönderen: leventkepir »

Çevrimdışı foxtrot101

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #606 : 02 Eylül 2018, 13:55:34 »
http://www.nuridemirag.com/hayathikayesi.html                                                                                                                            https://www.beyaztarih.com/resimlerle-tarih/detay/nuri-demirag-tayyare-atolyesi-kurulmasi-faaliyetleri-ve-kapanmasi                 https://youtu.be/jQ0E3XognWw                                                                                                                                              Bu konuyla ilgili Fatih M. Dervişoğlu'nun "Nuri Demirağ: Türkiye'nin Havacılık Efsanesi" ve Osman Yalçın'ın "Türk Hava Harp Sanayi Tarihi" kitaplarını okumanızı tavsiye ediyorum.

Çevrimdışı leventkepir

• DefenceTurk
  • *
  • -3
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #607 : 02 Eylül 2018, 15:22:48 »
Peki Nuri Demirağ konusunda birşeyler oldu fabrikası kapandı. Peki Menderesin devletin elindekini kapatmasına ne denir.
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2018, 15:35:21 Gönderen: leventkepir »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #608 : 02 Eylül 2018, 15:35:49 »
Hatırladığım kadarıyla Nuri demirağ'yı İnönün'ün vurdumduymazlığı ki bu durum bir dünya savaşının yaşanacak olması ve inönünün o aralar kafasının çok kalabalık olması onuda geçtim Nuri demirağ'ın Chp ye karşı bir görüşte olması ve o dönem particiliğin ve görüş çatışmalarının dorukta olduğu bir dönem olmasından kaynaklandı.

Kayseri Tayyare Fabrikası' da  Kızıl korkunun pençesindeki Menderesin kendini Abd'nin kollarına bırakmasından dolayı ki nerdeyse çoğu ülke bunu yaptı o aralar- dolayı kapandı.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı leventkepir

• DefenceTurk
  • *
  • -3
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #609 : 02 Eylül 2018, 15:40:56 »
Bir dakika, İnönü savaş sırasında uçak mı istememiş. Kahkah kah kah. Bence adamın adını dokuza çıkarmışlar.

Sn. menderes milletvekili nuri demirağı yanına alıp. Yeni bir dünya kurulur Türkiye de yerini alır diyememiş. Devletinkini kapatmış. E peki. Yahu siz hangi örgüte mensupsunuz? Adama uçak fabrikası dedim adam bana adı 9 a çıkmış nuriyi anlatıyor. (iyi anlamda) Adamın kaynağına göre uçaklar alınmıyor alınsın da parası gelsin diye mektup yazıyor. Adamın mühendisleri de dışarıda eğitim görüyor. Yani Cem Uzan tablosu çizmişler neyse onu geçtim Menderesin eldekini kapatmasını sen açıklıyorsun. Bırakın  kardeşim mizanseni. Tam bu sıralarda youtube da önüme video düşüyor.  Adamın biri bayraktar uav lerini üreten şirkete devleti mi kazıklıyor diyor. Adamlar modern nuri demirağ. Komplike örgüt falan mısınız lan siz?
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2018, 15:58:52 Gönderen: leventkepir »