Gönderen Konu: Sırbistan ve Türkiye işaretleri askeri işbirliği anlaşması  (Okunma sayısı 3497 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon

2011 için ikili askeri işbirliği planı geçen Salı günü Ankara'da Sırp ve Türk Savunma Bakanlıklarının temsilcileri tarafından imzalandı. Bu Sırp Savunma Bakanlığı web sitesi tarafından doğrulandı.
Türkiye ile kurduğu savunma işbirliği büyük ölçüde geliştirilmiş ve sürekli terfi ve önemli alanlar özel kuvvetler 'birimlerin ortak tatbikatlar, askeri-ekonomik işbirliği, eğitim ve öğretim alanında ileride oldugunu Sırp bakan tarafından belirtilmiştir.
Uluslararası Askeri İşbirliği Milorad Periç ve Baş Türk Genelkurmay Strateji Daire Tümgeneral Tahir Bekiroğlu için Müdürlüğü Başkanı dün bu planı imzaladı.

Serbia-Turkey sign military cooperation plan for 2011
http://www.turkeydefence.com/serbia-turkey-sign-military-cooperation-plan-2011-20110429/

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Sırbistan ve Türkiye işaretleri askeri işbirliği anlaşması
« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2011, 12:18:04 »
sırplarla askeri işbirliği ???   sırplar bizi düşman olarak  görmüyorlarmıydı ???  açıkcası ben sırpları  düşman olarak  görüyorum  , avrupanın  göbeğinde  sınır  tanımaz  şimarık bir  ülkeyle  askeri işbirliğine  gidilmesinde  kesin  mantıklı bir  neden vardır.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #2 : 02 Haziran 2011, 12:28:13 »
bende öyle düşündüm yani gerçek söyliyim dedim bosnalılar üzülücek ama stratejik olarak birşey var belkide silah satımı filandır.Büyük ihtimalde öyle olacaktır yani

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 02 Haziran 2011, 16:31:34 »
abd yide sevmiyoruz dusmanimiz sayilir ama silah aliyoruz bu isler cikara bakar vardir elbet bi cikarimiz turkiye kendine pazar yapiyor bence harika gelisme elimiz artik heryere uzaniyor
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.