Gönderen Konu: KC-767 Tanker Uçakları  (Okunma sayısı 5364 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
KC-767 Tanker Uçakları
« : 18 Mayıs 2011, 23:16:22 »
KC-767 Tanker Uçakları

İtalya’nın “Gıcır Gıcır” tankerleri

İtalya’nın dört adet sipariş ettiği KC-767 tanker uçaklarından ikisi 17 Mayıs 2011 tarihinde İtalyan Hava Kuvvetleri’nin hizmetine girdi.

Sırasıyla 2010 yılını son haftasında ve bu yılın Mart ayında İtalyan Hava Kuvvetleri’ne teslim edilen uçaklar İtalyan mürettebat tarafından Boeing‘in Wichita, Kansan tesislerinden alınarak, Güney Roma’daki Pratica di Mare üssüne getirildiler.

Üçüncü uçağın bu yaz teslim edilmesi beklenirken, dördüncü uçağın da üçüncü uçağın teslimatından çok sonra olmayacağı açıklandı ama net bir tarih verilmedi.

İtalyan Hava Kuvvetleri’nin şu an kullanıyor olduğu B-707T/T tankerlerinin yerini alacak olan, yakıtın yanı sıra yolcu, kargo ya da her ikisini de taşıyabilecek şekilde tasarlanıp geliştirilen yeni tanker uçakların gelecekte tıbbi yardım amacıyla da kullanılması planlanıyor. Her bir kanatta ve gövdede olmak üzere 3 ayrı ikmal sistemi bulunan tankerler, başka bir uçak tarafından da ikmal edilebileceği bir alıcı ikmal sistemi de barındırıyor.

http://www.savunmasanayi.net/italyanin-gicir-gicir-tankerleri/italyanin-gicir-gicir-tankerleri/
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2013, 17:08:17 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #1 : 19 Mayıs 2011, 00:14:12 »
f-15 varmi italyada?nato telimi heralde.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #2 : 19 Mayıs 2011, 00:42:56 »
f-15 yok f-16 var

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 19 Mayıs 2011, 00:43:37 »
resimdeki ucak f-15 ondan dedim.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #4 : 19 Mayıs 2011, 00:49:04 »
hmm bende yeni fark ettim ama italyan kuvvetlerinde yok arattım acaba resim neden öyle bir kaç dakika içinde bulurum dur bakalım

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #5 : 19 Mayıs 2011, 00:55:47 »
uçak italyan degil amerikan uçagı belirtelimde bu tanker F-15E tanker uçagıymış o da resimde deneme amaçlıdır resimde karışıklık olmasın.İtalyada F-15 yok ama neden almış onuda buluruz az sonra
 http://en.wikipedia.org/wiki/Boeing_KC-767 bilgidir bir bakınız
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2011, 00:57:32 Gönderen: Falcon »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #6 : 19 Mayıs 2011, 10:37:52 »

B – Bunun dışında sitede yayınlanan haberler, makaleler vs için yapılan alıntılarda mutlaka kaynak belirtilmesi gerekir. Kaynak gösterme eğer kaynak bir internet sitesiyse kaynağın site içindeki tam adresi, basılı süreli yayın ise yayın ismi, tarih ve sayfa numarası, basılı ve süresiz bir yayın ise yayın ismi, yazar ve sayfa numarası bilgileri şeklinde olmalıdır. Kaynağı belirsiz (anonim) yazı, belge, e-posta vb materyal, kaynak olarak kabul edilmeyecektir.  Ayrıca Wikipedia gibi bilgileri kolaylıkla değişen ve sağlıklı olmayan kaynaklar kabul edilmeyecektir.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #7 : 19 Mayıs 2011, 11:21:24 »
amerikadaki deneme ucusu o zaman.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk